» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
21 / 57
»»

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Poldi112 ::

projektor je izjavil:

The road ... Vem da je nekaterim totalno depresiven in dolgočasen, zame pa je en boljših postapokaliptičnih filmov.


Špasno, mene je pa totalno razočaral. Saj, zgledalo je obetavno, samo potem je bilo par totalno neverjetnih stvari, ki jih nisem mogel tolerirati. Sploh konec je "kr neki".

Tako da kar se post apokaliptičnih tiče je zame še vedno prvi Mad max. Ker tudi The book of eli ni bilo ravno to, kar sem pričakoval.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

projektor ::

Poldi112 je izjavil:


Špasno, mene je pa totalno razočaral. Saj, zgledalo je obetavno, samo potem je bilo par totalno neverjetnih stvari, ki jih nisem mogel tolerirati. Sploh konec je "kr neki".

Tako da kar se post apokaliptičnih tiče je zame še vedno prvi Mad max. Ker tudi The book of eli ni bilo ravno to, kar sem pričakoval.


Konec.. jah kot velik del zgodba (kaj je sploh povzročilo katastrofo), je tudi konec prepuščen gledalčevi domišljiji. Ena izmed izpeljav je lahko, da je "idilična" družinica Guya Pearca na koncu lepo povečerjala fanka (Vigovega sina).

Mad Max jeseveda super, samo kar se tiče verjetnosti, se mi ne zdi nič bolj "realističen".

Sicer ne vem če je kdo že omenil, ena poslastica: Equlibrium

projektor ::

Uf ko sem že pri Christianu Bale-u: The Machinist
Zakon film, Bale raztura, res.

Pa še dva (zame) malenkost bolj povprečna:

Shutter Island

Seven Pounds

Tr0n ::

Fajn bi blo, da bi pogledali prej prejsne moste, ker vecina filmov, ki jih omenjate, so ze bili omenjeni. :)

projektor ::

Tr0n je izjavil:

Fajn bi blo, da bi pogledali prej prejsne moste, ker vecina filmov, ki jih omenjate, so ze bili omenjeni. :)

Se opravičujem

Poldi112 ::

projektor je izjavil:


Konec.. jah kot velik del zgodba (kaj je sploh povzročilo katastrofo), je tudi konec prepuščen gledalčevi domišljiji. Ena izmed izpeljav je lahko, da je "idilična" družinica Guya Pearca na koncu lepo povečerjala fanka (Vigovega sina).


SPOILER
No, to mi tudi ni verjetno. Očitno so bili dobri, kot neka luč na knocu tunela. Samo da jima pa cela familija neopazno sledi pol filma, v takem okolju, je pa totalno neverjetno. In da imajo ljudi zaprte za hrano - koliko časa pa preživi človek brez hrane?

Malo me je tudi nerviralo, da nikoli niso točno povedali, kaj se je zgodilo. Ker si težko predstavljam, kaj bi pobilo vse rastline (in živali?), ne pa ljudi.

Edino kar je bilo res dobro je bil prikaz zmage nagona po preživetju nad človečnostjo, ki je počasi umirala.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dmi ::

Filth and Wisdom

Tudi za ljubitelje Gogol Bordello.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

black ice ::

Tr0n je izjavil:

Greenberg (2010)

Sicer še nisem pogledal celotnega filma (nekje 1/2) vendar vseeno - kje je hrana za možgane?

Evil mind ::

The shining
Tukaj je ena študija filma, ki vam razloži vse v nulo. Tip je res mogu pogledat film vsaj 20-krat.

Ramon dekers ::

Evil mind je izjavil:

The shining
Tukaj je ena študija filma, ki vam razloži vse v nulo. Tip je res mogu pogledat film vsaj 20-krat.



uf hvala, končno upam dober film z dobro in malo bolj kompleksno vsebino(upam)!

innerspace ::

Ni za hard-core razmisljanje, a je po svoje simpaticen:

http://www.imdb.com/title/tt0416675/
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

AmokRun ::

Če smo že ravno pri filmih, ki so bili včeraj po TV.:D

Dreamland

mikena ::

Zelo dober film za razmišljanje je Sybil, iz leta 2007.

Film govori o ženski, ki je imela multiple osebnosti.

Sybil svoji psihiatrinji prizna, da ima večkrat "blackouts" trenutke, ko izgubi zavest oz. se jih kasneje ne more spomnit. Psihiatrinja, ki je edina ki ji verjame, ugotovi, da punca trpi za multiplo osebnostjo (ustvarila jih je kar 16!), kar je posledica čustvenega, psihičnega in spolnega nasilja, ki ga je v otroštvu doživljala s strani matere.

Film je v bistvu posnet že 1976... in oba filma temeljita na knjigi 1973, ki je po resnični zgodbi.

Vsekakor film, ki ga uvrščam med svojih top 10, če ne kar top 5.

Tr0n ::

black ice je izjavil:

Sicer še nisem pogledal celotnega filma (nekje 1/2) vendar vseeno - kje je hrana za možgane?

Eksistencializem je vedno hrana za mozgane. :)

Ramon dekers ::

AmokRun je izjavil:

Če smo že ravno pri filmih, ki so bili včeraj po TV.:D

Dreamland



eh podn, film o treh pubertetnikih ki se "gonijo"

AmokRun ::

It's a love story :D

black ice ::

Ista stvar, povedana na lepši način. :D

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

AmokRun ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Ramon dekers ::

Evil mind je izjavil:

The shining
Tukaj je ena študija filma, ki vam razloži vse v nulo. Tip je res mogu pogledat film vsaj 20-krat.



glede na čas ki je bil film narejen, prekleto dober film, in se lahko danajšnje grozljivke skrjijejo proti temu!

Ramon dekers ::

AmokRun je izjavil:

Mr. Nobody




not bad!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Bananovec ::

Pogledal Memento, ki ga je nekdo predlagal in moram reči, da je film odličen. Zgodba niti ni tako zakomplicirana, če ji seveda slediš. Po ogledanem filmu imaš kar precej časa za razbijanje glave.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

T-h-o-r ::

zgodba je normalna, začne se pač na koncu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ramon dekers ::

Bananovec je izjavil:

Pogledal Memento, ki ga je nekdo predlagal in moram reči, da je film odličen. Zgodba niti ni tako zakomplicirana, če ji seveda slediš. Po ogledanem filmu imaš kar precej časa za razbijanje glave.



memento je ok. Si pogledal Mr. nobody? fenomenalen, govori o paralnem svetu, so napake ki jih naredimo dejansko napačne, kako bi bilo če bi reagirali drugače.Na imdb-ju je slabo ocenjen ker ga (pomojem) publika ne razume. Zasluži pa si oceno 8+. Še več takšnih filmov!

Bananovec ::

Pravkar pogledal in ja, je preslabo ocenjen film. Rangiran bi moral biti višje, dosti višje. Film vreden prostora v zbirki.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Ramon dekers ::

Bananovec je izjavil:

Pravkar pogledal in ja, je preslabo ocenjen film. Rangiran bi moral biti višje, dosti višje. Film vreden prostora v zbirki.



no sam sem razmišljal (ker mi je šla malo na k... vse to nanašanje na ljubezen) ali bi lahko zgodbo sploh drugače prepletel razen s temi ženskami, ki jih je opisoval. no ja težko, ker to je pač življenje. ali pač nebi izbral nič in postal župnik, se zadrogiral...film je pač cilj na povprečne ljudi, ki bi se odločali podobno.

Yohan del Sud ::

Pogledal Inception v novinarski predpremieri prejšen teden. Uradno bo zunaj v petek. Uh, ah, Matrica dejavu. Težek, ampak gledljiv film. Cage ali Travolta namesto DiCapria, pa bi bil res blockbuster.
www.strancar.com

T-h-o-r ::

cage? travolta? you must be joking


ali imajo vsaj dobro kopijo filma? da se bo splačalo gledat?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

projektor ::

Yohan del Sud je izjavil:

Pogledal Inception v novinarski predpremieri prejšen teden. Uradno bo zunaj v petek. Uh, ah, Matrica dejavu. Težek, ampak gledljiv film. Cage ali Travolta namesto DiCapria, pa bi bil res blockbuster.


uf, tole pa zdej kr težko pričakujem. Gordon Lewitt, Dicaprio in Ellen Page na kupu v Sci-fi žanru, hudo.

GOrdon Lewitt je res kul. Tko mlad, pa cel kup kompleksnih vlog, vrhunski igralc. (priporočam Mistirious skin, Lookout...). 3rd rock fts pa je bila zame itak ena bolj duhovitih ameriških serij, zaradi pronicljive kritike naše družbe, tamali pa je bil takoj za Lithgowom največji biser serije.

Caprio podobno, nekaj časa se ni mogel otresti statusa lomilca ženskih src zarad Titanika. Vendar pa so njegove prave vloge v filmih kot je Aviator, Departed itd... Ena prvih je bla tudi ena boljših. Ko sem prvič gledal Gilberta Grape-a sem mislil, da je tamal zares "mentaly chalenged", majkemi.

Page-ova pa ... Prvič sem jo gledu v Hard Candy, morm pa rečt da je bla tud izredno simpatična v Juno.

PA še Christoper Nolan režira zadevo. Mmmm, sound's like my kind of movie.

kuglvinkl ::

Glede Gordona, poglejte si Brick. Prow kewl noirčič. Poba raztura, hands down.

Inception, moja pričakovanja so izredna.
Your focus determines your reallity

Yohan del Sud ::

Bi povedal več, ampak zadeva se trudi in ji uspeva biti nekaj več. Glavno vloga je pisana za igralca velikega ranga 10 let+ več kot je Leo. In se pozna da Leo to ni. Ampak to je nitpick. Fora filma je da odkrije novo dimenzijo. In to je kul. Kako jo izkorišča je drugo, imho 8,5/10, pa več kot 9 nisem dal še nobenemu filmu. Rezerva pač.
www.strancar.com

Tr0n ::

AmokRun je izjavil:

Mr. Nobody


Seconded.

AmokRun ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tr0n ::

Tegale se splaca zdaj it gledat v kino. Pravcata mini poslastica za mozgancke. ;)

Inception (2010)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nuclear ::

Inception je najboljši film letos ob Shutter Island.

Odsvetujem pa ljudem, ki nimajo radi takih filmov, ker je zelo težek film. :)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

nuclear ::

danes sem si ogledal The prestige.. nolan je genij nove dobe... včasih je to bil kubrick in scorsese.. scorsese je še živ, nadaljuje legacy,.. podmladek nolan pa še daje upanje.. vsaka čast.

memento, insomnia, prestige, inception. kapo dol. dark knight je bil super, ampak tu so efekti zlo dobro meri naredl.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Brane2 ::

Yes men fix the world

Kar je zanimivo, filmček je splošno dosegljiv.

Edit: Ne linkaj. Ni prosto dostopen film.//Looney
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

libreus ::

Danes gledal State of Play link
Močno priporočam!

libreus ::

Moon! Tudi super film!

Aldo ::



Eden izmed mojih naj filmov


Eternal sunshine of the spotless mind

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Vajenc ::

Brane2 je izjavil:

Yes men fix the world
Kar je zanimivo, filmček je splošno dosegljiv.

Dober :) Sicer spada v koš z Jackassi in Boratom, ampak vseeno šokantno, kaj vse je možno ušpičit v sodobnem kapitalizmu in demokraciji ... pa vendar je oddajo za BBC raje posnel v Franciji, kot prijateljski Angliji ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

AmokRun ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

ripmork ::

Še en glas za Inception.
Če to ni film za razmišljat, potlej pač noben ni :>

Prvi vtis je bil soliden, a mi je bilo premalo jasno vse skupaj.
Šele nekaj dni po ogledu, po debatah in branju mnenj na spletu sem začel dojemati pravo globino tele Nolanove mojstrovine.
Za tiste, ki ste si ga že ogledali - tule je en super razmislek, ki si ga je vredno prebrat.;)

AmokRun ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

BaRtMaN ::

Filma sicer ne poznam, sem pa pred časom gledal njen TED talk. Kliknzi!

innerspace ::

Ni glih 'film', a vreden ogleda... je cel na YT... priporocam


Until The Light Takes Us - Black Metal

http://www.imdb.com/title/tt1014809/

Trailer:
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

hator ::

Iz filma sem ugotovil kakšno srečo imamo.

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
««
21 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818714 (2495) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207656 (714) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612833 (4805) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035183862 (61637) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838695 (27181) Anney

Več podobnih tem