» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
20 / 57
»»

Poldi112 ::

Bad Liuetenant ni napačen, pa v Matchstick man se mi je tudi dopadel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AmokRun ::

Pa seveda Lord of war.

PromeuZ ::

Zombies of mass destruction
(ne ni se en glup zombie comedy film, ampak se najde tudi precej zadev glede dogodkov leta 2003 in razlicnih ameriskih pogledov nanj)
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

@nny ::

Alice in Wonderland (2010)

Film z več aktualnimi sporočili, le Depp preveč oponašaša kapitana Sparrowa iz POTK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

AmokRun ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dronyx ::

Poldi112 je izjavil:

Bad Liuetenant ni napačen, pa v Matchstick man se mi je tudi dopadel.

Ja, Machstick men se mi zdi eden njegovih boljših filmov in taka vloga mu je pisana na kožo. Dobro pa je odigrala tudi Alison Lohman v vlogi njegove hčere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Imperfect ::

Netipična Cageova vloga je recimo: Adaptation. Pa čisto super odigrana... no še boljši pa je film sam.

dronyx ::

SPOILER WARNING!
Precej zahteven za razumevanje se mi zdi tudi film Jacob's Ladder (Jakobova lestev groze). V bistvu pa še vedno ne razumem, zakaj je na koncu filma omenjena droga, ki naj bi jo uporabili na vojakih v Vietnamu? Namreč celoten film (kot se izkaže na koncu), prikazuje blodnje človeka, ki umira. Nekaj je resničnih spominov (flasbacki), nekaj pa si njegovi možgani izmislijo. To z drogo imenovano Ladder je čista fikcija njegovih možganov (nekakšna paranoja, s katero si njegovi možgani poskušajo razložiti bes med vojaki, ki je bil usoden tudi zanj) in v tem primeru se mi zdi omemba droge na koncu filma odveč. Namreč Ladder si lahko predstavljamo kot splošno prispodobo za bes, ki ga vojna povzroči med ljudmi, pa ne glede na stran, na kateri se bojujejo. Na koncu so vsi samo ljudje in v vojnah umirajo ljudje, ne sovražniki. Poleg tega on zanesljivo ne more vedeti, da je šlo res za drogo.

Se mi pa zdi, da je tudi afera s poštno uslužbenko izmišljotina, saj mi ona deluje kot nekakšen njegov spremljevalec čez "očiščevalnico", na poti iz pekla do nebes (recimo prizor v katerem skuri njegove spomine, tudi sliko pokojnega otroka). Tu se mi zdi simbolična prispodoba tudi prizor, ko razvršča pisma, kam gre katero. On se na koncu filma vzpne po stopnicah skupaj s pokojnim sinom proti svetlobi (verjetno mišljeno kot nebesa) v zadnjem dejanju faze umiranja, ko se očitno s smrtjo sprijazni, kot mu svetuje kiropraktik.

Baje pa je že načrtovan tudi remake tega filma iz leta 1990, ki pa se mi zdi da bo še ena polomija, ker je original preprosto predober in mu ni kaj za dodati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kuglvinkl ::

ja, zlo v redu film. Podobna zadeva je manchurian Candidate. Si je treba ogledat obe verziji.
Your focus determines your reallity

Ramon dekers ::

tnx za filme, manchurain candidate je biv tud ok.nevem pa kaj vam je bilo všeč v bad lieutenant, vsak film ki ga naredi nickolas kače je bolj beden, a res rabi denar pa sprejme vsak film. Od bangkok dangerous nisem pogledal nobengea filma več ker to je bila pa polomija od polomije!

dronyx ::

Soylent green. Film je že leta 1973 predvidel efekt tople grede. Tudi za ta film naj bi bil v pripravah remake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kuglvinkl ::

bad lieutenant je zlo v redu. Tako original kot verzija s Cage-em.
Your focus determines your reallity

dronyx ::

Meni je originalni bad lieutenant precej zatežen in težko gledljiv film, ker gre predvsem za psihološko študijo z mamili in stavami zasvojenega detektiva. Priredba (mislim da ne gre za klasični remake) je dosti bolj "user friendly" povprečnemu okusu.

Upam da je kdo v tej temi že omenil film Brazil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kuglvinkl ::

Central services? :) po moje, ja.
Your focus determines your reallity

c0dehunter ::

dronyx je izjavil:

Upam da je kdo v tej temi že omenil film Brazil?


Je, to je bil opeter in ne vem zakaj sem si ta post tako zapomnil :))
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

c0dehunter ::

Poster



Blue car (2002)
IMDB ocena: 6.7/10
Moja ocena: 7.5/10
Na kratko: Ne ravno downer, ampak te vseeno ne pusti ravnodušnega. Gre za mladoletno Meg, ki živi z malo sestrico in čustveno otopelo materjo, ki je redko doma. Realen portret marsikaterega mladega življenja v današnji družbi.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

delfinus ::



The Drifter (2009)
Odlicen low budget film.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

T-h-o-r ::

La Dolce Vita
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

innerspace ::

The Drifter! Gledal, totalno navdusen:)
Thnx lil'Dolphin!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

kuglvinkl ::

Brick je že kdo omenil?
Your focus determines your reallity

axee ::

Brane2 je izjavil:

The men who stare at goats


Vsakemu filmu dam priložnost in ga pogledam dokonca, to pa je eden redkih, pri kateremu sem zaspal po pol ure in ko se zbudil ugasnil in zbrisal.

Nazadnje sem zelo navdušen nad Shutter Island, in pa Moon.

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

HyperGL ::

če hočete zares razmišljati... CHI GUI MI, poiščite na netu... beseda za lažje iskane bo skupina Grejpfrut


"če ne veš kam drugam... ostan!"
"reka ki stoji... je jezero!"


:D

Berserker ::

Mene zanima če pride kdaj nadaljevanje filma Cloverfield ?

Ramon dekers ::

Berserker je izjavil:

Mene zanima če pride kdaj nadaljevanje filma Cloverfield ?



podn od podna je ta film, bolje da ne. neka fake verzija od blair witch project!

AmokRun ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

delfinus ::



Drifter omenjen par postov prej je kratka in lustna zadeva. Na netu se potika se bonus k omenjenem filmu, tu pa je poudarek na sami srfariji. Razmisljanja je posledicno manj, je pa zaokrozena celota s krasnimi sportnimi posnetki.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Berserker ::

Ramon dekers je izjavil:

Berserker je izjavil:

Mene zanima če pride kdaj nadaljevanje filma Cloverfield ?



podn od podna je ta film, bolje da ne. neka fake verzija od blair witch project!


Bi lahko vsaj komentiral kaj tako slabega naj bi bilo v filmu ? Ocene IMDB so dobre, da glavni igralci tudi kar tako umrejo, način snemanje z kamero, nevem meni je bil kul, konec pa prepustiš nadaljevanju ali pa gledalčevi domišliji.

Steinkauz ::

tr33k kaj delaš v temi Filmi za razmišljanje s cloverfieldom?
Res blazno ti da mislit ta film

Ramon dekers ::

Seveda - ves čas razmišljaš, zakaj za vraga si ga sploh gledal:P

O.



tako je. Škoda časa, če ima dobro oceno še ne pomeni da je film dejansko dober. pač ustreza publiki ki uživajo ob "lažjih" filmih. cloverfield je hibrid osmega potnika, godzile in blair witch project-a. nič pretrsljivega nič novega.poglej si film old boy, pa primerjaj.

Berserker ::

Vprašal sem kdaj pride nadaljevanje. To je vse. Sicer poglej malo prejšnje strani boš tudi našel omenjene ene par akcijskih filmov.

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

dmi ::

Fear and Loathing in Las Vegas (1998) od Terry Gilliama (Brazil), sicer mogoče ne najbolj za glavo razbijat je pa film malce ART like.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

noraguta ::

watchmen mi osebno tud ni bil glih slab film.
http://www.imdb.com/title/tt0409459/
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

WarpedGone ::

noraguta je izjavil:

watchmen mi osebno tud ni bil glih slab film.
http://www.imdb.com/title/tt0409459/

Omemba Watchman-a brez omembe Watchman Motion Comics se ne sme zgodit. Zadeva trga gate - čez 5 ur dolgo in več vsebine kot v filmu. Pozna še kdo kak animiran strip? Sam koncept mi je fenomenalen.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vajenc ::

Felon

Nekdo ga je že omenil v tej temi leta 2008, pa vseeno še 1X ... Eden boljših filmov, ki sem jih uspel pogledati v zadnjih letih.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

tattoo ::

Berserker je izjavil:

Vprašal sem kdaj pride nadaljevanje. To je vse. Sicer poglej malo prejšnje strani boš tudi našel omenjene ene par akcijskih filmov.


Kdaj pride nadaljevanje je težko rečti, sploh ker se JJ skos nekaj zajebava ... Glede na to, da še ni izbranega castinga še nadaljevanja zagotovo ne bomo videli v letu 2011. Vprašanje je tudi, če ga kdaj bomo videli, jaz osebno mislim, da bomo, ker če ne druga je to box office film. Meni osebno odličen film za sprostitev.

delfinus ::

Se nakaj na temo zapora, starejsega datuma a odlicno.

Midnight Express

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

projektor ::

The road ... Vem da je nekaterim totalno depresiven in dolgočasen, zame pa je en boljših postapokaliptičnih filmov.

Mary and max ... Luškana stop-motion lutkarija, ki prikazuje medkontinentalno PenPal komunikacijo med punčko in posameznikom z Aspergerjevim sindromom.

The Cove

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Green zone.

V razmislek pa se mi zdi predvsem v filmu predstavljena teorija, zakaj američani nekako niso našli orožja za množično uničevanje v Iraku. Meni se zdi zelo verjetna, oziroma ni daleč od resnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Vajenc ::

Chromophobia (2005)
Film nima dobrih ocen, pa vendar dobro prikaže pomanjkanje vrednot v Zahodni civilizaciji.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Bananovec ::

Gledal včeraj oz. danes zjutraj Fight Club. Film me ni razočaral, fajni igralci, fajna štorija... Na čase treba kaj razmislit.
B>olj me zanima, če mi lahko svetujete kak podoben film?

Limit-sky ::

Tole je tud ena taka podobna fu**ed-up zadeva, če še ne poznaš:

Revolver
http://www.imdb.com/title/tt0365686/

Al pa tale:

21 grams
http://www.imdb.com/title/tt0315733/

A. Smith ::

@9000:
The Usual Suspects (1995)




Ste film Romper Stomper (1992) v tej temi že omenili? Gre za še eno dekonstrukcijo neo-nacizma oz. skinheadov.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Vajenc ::

Gledal včeraj oz. danes zjutraj Fight Club. Film me ni razočaral, fajni igralci, fajna štorija... Na čase treba kaj razmislit.
Odličen film. Osama je morda dobil navdih ravno na koncu tega filma ;) Sicer pa se jaz spomnim na 12 opic ob omembi tega filma. Verjetno tudi zaradi Brad Pitta, ki je imel v obeh filmih odpuleno vlogo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

terryww ::

+1 Revolver
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.
««
20 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818602 (2383) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207644 (702) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612761 (4733) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035183387 (61162) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838637 (27123) Anney

Več podobnih tem