» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
46 / 57
»»

Tr0n ::

Spotlight (I) (2015)



Tale bi znal oskarja pokasirat.

musicfreak ::

http://www.imdb.com/title/tt2101383/

No, to pa je res film za razmišljanje, za razliko od večine tukaj (čeprav ne rečem da je nevemkako dober :D)

youPlonker ::

Tr0n ::

Making a Murderer (2015– )



Minds will be blown.

delfinus ::

Zvocno prozaicni eye candy.

Knight of Cups (2015)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

PrihajaNodi ::

The Revenant

Tole je čista devetica.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Andaluzijski pes je fajn, tudi izredno gledljiv.

http://www.imdb.com/title/tt0020530/

musicfreak ::

Tr0n je izjavil:

Making a Murderer (2015– )



Minds will be blown.


Pogledal 10 ur tega, pa vseeno ne ni upal rečt, če je kriv ali ne. Dokaze so ziher ponaredili ja, ampak da pa je nedolžen pa nisem prepričan.

Tr0n ::

Malce je pristranski dokumentarec, je pa jasno, da marsikaj ne stima na obeh straneh. :)

D3m ::

Malce. Se bo videlo, ko bodo ponovno sodili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Anney ::


And Then There Were None (2015)
Agatha Christie's classic
Crime, Drama, Mystery - Miniserija (trije deli po eno uro)
http://www.imdb.com/title/tt3581932/

Meni odlična zadeva, je pa remake originala iz leta 1945.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

musicfreak ::

Tr0n je izjavil:

Malce je pristranski dokumentarec, je pa jasno, da marsikaj ne stima na obeh straneh. :)


http://www.imdb.com/title/tt4299972/

ta je enako dober

Vitez ::

Dekalog, miniserija, 10 delov, ker je 10 božjih zapovedi

http://www.imdb.com/title/tt0092337/

Tr0n ::

musicfreak je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Malce je pristranski dokumentarec, je pa jasno, da marsikaj ne stima na obeh straneh. :)


http://www.imdb.com/title/tt4299972/

ta je enako dober

Yup, zadnja epizoda cisto na koncu. Lol. :)

A. Smith ::

Presenečen sem, da še nihče ni omenil filma The Big Short.

Film je dokumentarno natančen in komedijantsko zabaven za gledanje. Osvetljuje pa resnico, ki bi se je morali v ZDA bistveno bolje zavedati, kot se je. Osveljuje dogodek ki ima na naše življenje še vedno vpliv. Dogodek, ki ga je vredno razumeti.


Mark Baum, ki je na posnetku, se v resnici imenuje Steve Eichman. In dejanski Steve Eichman je med snemanjem filma stal na sceni in igralcu ter režiserju delil napotke.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

musicfreak ::



odlično!

PrihajaNodi ::

musicfreak je izjavil:



odlično!



Čista 10 ka

maco-maco ::

A. Smith je izjavil:

Presenečen sem, da še nihče ni omenil filma The Big Short.

Film je dokumentarno natančen in komedijantsko zabaven za gledanje. Osvetljuje pa resnico, ki bi se je morali v ZDA bistveno bolje zavedati, kot se je. Osveljuje dogodek ki ima na naše življenje še vedno vpliv. Dogodek, ki ga je vredno razumeti.


Mark Baum, ki je na posnetku, se v resnici imenuje Steve Eichman. In dejanski Steve Eichman je med snemanjem filma stal na sceni in igralcu ter režiserju delil napotke.


Super film. Dejansko je zabaven, čeprav resen.
En citat
Everyone, deep in their hearts, is waiting for the end of the world to come. ― Haruki Murakami, 1Q84

Pa še moj
Short the World
.
Kaj?

dronyx ::

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

leiito ::

Jp, Wild Tales je odličen, še boljši je pa 7 Cajas, iz Paragvaja, of all places, prvo paragvajsko karkoli, da sm slišu za, razen fuzbalerjev pa starih nazijev.

Room in Brie Larson sta pa tok hypana, da sem mogoče mal preveč prčakvou, nehu gledat po ene 20 minutah.

Čeprou se mi zdi mal mešamo dobr film pa za razmišlat. Prou za razmišlat:

http://www.liveleak.com/view?i=eaf_1382...

delfinus ::

Hoj, sej dobri filmi so vecinoma taksni, da ti dajo misliti ali razmisliti ali pa puscajo za sabo neko zanimivo simboliko. Prav je tako. Ta tema je odlicna za odkrivanje kaksnih spregledanih biserov, sploh kaksnih manj znanih. Hvala za predlog Leiito, ga bom pogledal.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

musicfreak ::

Ta tema bi se lahko preimenovala v "filmski predlogi". Ker se itak meče notri vse filme, ki so samo dobri in filme, ki so za razmišljanje.

Tr0n ::

Filmi, ki so dobri, so tudi za razmisljanje. :)

leiito ::

Tr0n je izjavil:

Filmi, ki so dobri, so tudi za razmisljanje. :)


To se ne bi glih strinju. Film je lahko dober, npr. Kingsman The Secret Service, sploh pa eskapizmi, končno tudi Gravity, še zmeri pa to ni, da bi se zamislu in pouprašu kok si konektiran z realnostjo, al pa da ti odkrije nek nov angle gledanja na stvari.

In obratno, loh je ful za razmišlat, pa ni nujno dober, Andaluzijski pes npr., vsaj zame.

Pol je pa še ta problem, da je film fantastičen vektor za propagando in indoktrinacijo.

Tr0n ::

Oba Kingsman in Gravity nista ravno dobra filma. :)

leiito ::

Zakaj ne? Meni se zdi Gravity odličen. Za svoj namen, ki pač ni razkrivati odtenke dialektičnega materializma. Raj mam dober eskapizem kot variacije na Boj na požiralniku.

musicfreak ::

Tr0n je izjavil:

Filmi, ki so dobri, so tudi za razmisljanje. :)


To deluje kot večvrednosti kompleks lastnega okusa (konec koncev ja, pa pri vsakem filmu nekaj razmišljaš, ampak mislim, da se ne gre za to, ampak da bi se naj sem lepili filmi, ki imajo zapleteno zgodbo oz. ne veš kako se bo razpletlo).

Po tej tvoji logiki so vse komedije bedni filmi. The Naked Gun, Hangover ali Ace Ventura npr. so dobri (super) filmi, pa ni v njih nič za globoko razmišljat.

dronyx ::

Tr0n je izjavil:

Spotlight (I) (2015)
Tale bi znal oskarja pokasirat.

Ne štekam, kako je tale dobil oskarja, ničesar pa po moje boljša biografska drama Straight Outta Compton. Resda je zgodba o pedofilih v RKC bolj zrela in resna, kot zgodba o začetkih gengster repa, samo...:(

Tr0n ::

Ha, I was right! :)

Pac, odlicen film.

gidooo ::

Tr0n ::

Je ze bil omenjen ja. Kr cool filmcek. :)2

Tr0n ::

dronyx ::

Tr0n je izjavil:

Ha, I was right! :)

Pac, odlicen film.

Se nisem mogel spomniti, na kateri film me je Spotlight tako močno spominjal.Potem sem pa včeraj gledal All the President's Men iz leta 1976. :)

IL_DIAVOLO ::

Burnt



Sem fan gordona in zato mi je mogoče ta film še toliko bolj sedel.

Meni osebno je bil top ne glede na kritike, ki jih itak ne jemljem več resno, ker je ocena filma subjektivna ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

theStranger ::

TESKAn ::

Er ist wieder da
Kaj bi se zgodilo, če bi se danes v Berlinu pojavil Hitler.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

theStranger ::

La Famille Bélier

Bolj družinski film.

theStranger ::

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

theStranger ::

gruntfürmich ::

leiito je izjavil:

Čeprou se mi zdi mal mešamo dobr film pa za razmišlat. Prou za razmišlat:

http://www.liveleak.com/view?i=eaf_1382...

poveličevanje hitlera? zanikanje holokavsta?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

theStranger ::

D3m ::

gruntfürmich je izjavil:

leiito je izjavil:

Čeprou se mi zdi mal mešamo dobr film pa za razmišlat. Prou za razmišlat:

http://www.liveleak.com/view?i=eaf_1382...

poveličevanje hitlera? zanikanje holokavsta?


Sliši se zanimivo bom pogledal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

modelno1 ::

Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

inferno666 ::

modelno1 je izjavil:

Youth.

Dobr film, ni pa za vsakega :)

leiito ::

gruntfürmich je izjavil:

leiito je izjavil:

Čeprou se mi zdi mal mešamo dobr film pa za razmišlat. Prou za razmišlat:

http://www.liveleak.com/view?i=eaf_1382...

poveličevanje hitlera? zanikanje holokavsta?


Ne eno, ne drugo. Glede prvega druga stran medalje, ipak je bila to socialna revolucija mladih za mlade, zato je tudi imel tako podporo med ljudstvom vse do konca, vojno sta dejansko napovedali Anglija in Francija Nemčiji, ne obratno, zaradi neodvisnosti Poljske, za katero vemo s kakšnim uspehom se je končalo, za Barbaroso se itak danes številni resni zgodovinarji strinjajo, da je bila pre-emptivna akcija preden bi Rusi šli nad Nemčijo (in s tem Evropo), ogromno indicov in kar nekaj solidnih dokazov, glede drugega pa bolj skepsa kot zanikanje, ker je vse skupaj res na presenetljivo trhlih nogah. Ne gre tu za levidesni, našivaši, bolj za to, koliko je to, kar mislimo, da vemo o WW2, produkt našega lastnega branja virov in razmišljanja, koliko pa mit, ki so nam ga vcepili šolski sistem, mediji in Hollywood.

BorutK-73 ::

Invazija Francije in poskus na Anglijo je pa bil kaj? Trening za rusijo?
;((

Okapi ::

leiito je izjavil:

za Barbaroso se itak danes številni resni zgodovinarji strinjajo, da je bila pre-emptivna akcija preden bi Rusi šli nad Nemčijo (in s tem Evropo), ogromno indicov in kar nekaj solidnih dokazov, glede drugega pa bolj skepsa kot zanikanje, ker je vse skupaj res na presenetljivo trhlih nogah. Ne gre tu za levidesni, našivaši, bolj za to, koliko je to, kar mislimo, da vemo o WW2, produkt našega lastnega branja virov in razmišljanja, koliko pa mit, ki so nam ga vcepili šolski sistem, mediji in Hollywood.
To si kar malo sproti izmišljuješ, ali celo verjameš tem pravljicam?

Nemci so imeli načrt osvajanja življenskega prostora na vzhodu že pred Hitlerjem, ker zaradi previsoke gostote prebivalstva niso bili več samopreskrbni s hrano. Guglaj lebensraum.

Nacisti so pa že pred vojno to konkretizirali v svojem "splošnem načrtu za Vzhod", kjer je bilo natančno opredeljeno, do kje v Rusiji bodo zasedli ozemlje in ga naselili z Nemci, in koliko domorodcev bodo pri tem morali pobiti. Guglaj Generalplan Ost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
46 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818734 (2515) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207661 (719) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612865 (4837) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035183995 (61770) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838705 (27191) Anney

Več podobnih tem