» »

Filmi za razmišljanje

Filmi za razmišljanje

Temo vidijo: vsi
««
45 / 57
»»

musicfreak ::

Okapi je izjavil:

Temu se reče božja kazen. Če kdo v robstvo vodi, v robstvo hodi. Kdor prime za meč, bo z mečem pokončan.

O.


Zaradi takih kot si ti nikoli ne bo miru na svetu. V vojni so vsi poraženci in zveri so na vseh straneh. Dokler pa se drkate ljudje med sabo kdo je več ali manj kriv, pa si človeštvo niti ne zasluži miru, ki ga niti nikoli ne bo, ker je človek pač najhujša zver.

Okapi ::

Hebiga, pač ne znaš brati in nisi razumel, kaj sem napisal. Lahko se tolažiš, da nisi edini, ker MarStre zgoraj je enak kaliber.

Ker je itak off-topic, ne bom niti razlagal.

oo7 ::

Black Sea

http://www.rottentomatoes.com/m/black_s...

Ravnokar pogledal in moram rečt, da je dober podmorniški triller =)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

bambam20 ::

Ko mi prilepiš Jude Law-a vem da ne more bit dober film.

Sicer sem ta film že pogledal ampak je slab.

techno ::

musicfreak ::

theStranger ::

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ni strikno film za razmisljanje, je pa en tak bisercek. :)

What We Do in the Shadows (2014)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

modelno1 ::

Res je carski.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

AbulArab ::

Chekist(1992)

Film primeren za današnji čas, ko ljudje grejo v zapor zaradi napačnih mnenj, če so politično nekorektni (naciji jih kličejo), besed ki lahko prizadanejo čustva... Mislim da ne bo več dolgo, ko bomo v svetu iz romana 1984.

Kdo so bili boljševiki in njihovi vodje, naj pa vsak zase razišče. Ampak previdno, da ne najdete kakšnih podobnih v današnjih vodjih 'razvitega' Sveta. Menda so sovražili nacije.

Srubov is a part of CHEKA, the secret police Lenin established after the Bolshevik Revolution.

PrihajaNodi ::

donfilipo ::

Sem pogledal svojo zgodovino ogledov na imdb in tale film med kakimi stotimi zadnjimi ogledi vsekakor izstopa.

http://www.imdb.com/title/tt0274428/

'Divine intervention' ..palestinskega avtorja...na poseben način, preko alegorij, prikaže vso neumnost in absurdnost sicer bolečega konflikta. Dedek mraz ki je zaklan... in super borka, ki odbija krogle so alegorije o nesmiselnih željah ljudstev tragedije in namig na absurd konflikta. Vsekakor film ki pusti vtis tistim, ki lahko gredo preko navidez surealne štorije.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

theStranger ::

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Vitez ::

oo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

psyke ::

The Salt of the Earth

http://www.imdb.com/title/tt3674140/






Three Colors: Blue (trilogija ampak meni je blue 2x boljši od red&white)



http://www.imdb.com/title/tt0108394/?re...


Grizzly Man

http://www.imdb.com/title/tt0427312/?re...

"Mein liebster Feind - Klaus Kinski" !! obvezno to in vse Herzogove filme

http://www.imdb.com/title/tt0200849/?re...


Morate videt kako so včasih filme snemal in kako Kinski popizdi . priceless :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Tr0n ::

Za tega pa lahko recem samo wow! Cel film posnet v enem take-u.

Victoria (II) (2015)



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

IL_DIAVOLO ::

Vceraj sem po dolgem casu pogledal film in sicer Everest. Res sem imel visoka pricakovanja, zal niso izkoristili potenciala. Zacetek dober(based on true story) in pricakovano vrhunski konec. Vmesni del(najpomembnejsi) pa je ostal neizkoriscen. Najbolj me je zmotila stranska vloga gyllenhalla. Mislim, da bi bil film precej drugacen z njim v glavni vlogi...hale ni pustil obcutka leaderja, vrhunskega plezalca. Prevec so se obremenjevali s podobnostjo igralcev z osebami iz RL.

Film vreden ogleda, ampak bi lahlo bil boljsi.

oo7 ::


http://www.imdb.com/title/tt2719848/

Včeraj sem gledal film Everst posent po resnični zgodbi in mi je bil dober.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

modelno1 ::

Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Tr0n ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Konlov ::

Dancer in the dark

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

IL_DIAVOLO ::

Tr0n je izjavil:

Sicario (2015)



Pravkar pogledal film...bolj precenjenega in dolgočasnega filma pe že dolgo nisem gledal. V zadnjih nekaj minutah izvemo, zakaj se sploh gre in nato postrelja vse ki mu stojijo na poti in to je to? :| Zgodba totalno nepovezana oziroma je sploh ni...sem še rahlo upal, da se bo kaj razvilo tam med policajem in sinom in tudi nič, kar neki nepomembni kadri. Nekaj obešenih trupel, malo streljanja in to je to, da ne omenjam res zelo počasnega tempa.

Prvo veliko razočaranje tega leta...in ta film ima oceno 8 na imdb in 93% na RT? Dajte, dajte :))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Tr0n ::

How does it feel to be wrong? :)

IL_DIAVOLO ::

Tr0n je izjavil:

How does it feel to be wrong? :)


Takšne replike brez argumenta pa me najbolj razpizdijo ;((

Sploh pa to je moje subjektivno mnenje in ne vidim razloga, zakaj bi bilo pravilno ali napačno.

Tr0n ::

Ne, pac zanima me, ce je to fizicna ali psiholoska bolecina oz. ce fejst boli ali ne. Tak, iz firbca. :)

IL_DIAVOLO ::

Tr0n je izjavil:

Ne, pac zanima me, ce je to fizicna ali psiholoska bolecina oz. ce fejst boli ali ne. Tak, iz firbca. :)


Ja, saj najlažje je prcat, ko nimaš argumentov.

Razumem

Tr0n ::

Kaksne argumente?

Film je univerzalno priljubljen ter priznan Sheridan in Villeneuve masterpiece. Odlicno zaigran, zreziran, napet, raw vpogled v Mexikanske drug kartele brez dlake na jeziku. Spremlja ga odlicna glasba in kinematografija (morda celo najboljsa letos), ki te posede direktno v dogajanje in te pusti, tako kot agentko Kate Macer, v dvomih in brez odgovorov vse do konca.

musicfreak ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Sicario (2015)



Pravkar pogledal film...bolj precenjenega in dolgočasnega filma pe že dolgo nisem gledal. V zadnjih nekaj minutah izvemo, zakaj se sploh gre in nato postrelja vse ki mu stojijo na poti in to je to? :| Zgodba totalno nepovezana oziroma je sploh ni...sem še rahlo upal, da se bo kaj razvilo tam med policajem in sinom in tudi nič, kar neki nepomembni kadri. Nekaj obešenih trupel, malo streljanja in to je to, da ne omenjam res zelo počasnega tempa.

Prvo veliko razočaranje tega leta...in ta film ima oceno 8 na imdb in 93% na RT? Dajte, dajte :))


To samo kaže kako nizki so standardi že danes, da so ljudje navdušeni nad tako povprečnim oz. dolgočasnim filmom.
Maš pa še tudi take ki bodo rekli da je film bomba dober, samo za to ker se gre o drogah in kriminalu :D

Se strinjam, čisto nič posebnega film. Ampak itak smo navajeni da zadnja leta skoraj ni več dobrih filmov oz. ne vedo naredit res napete zgodbe.

Egidij88 ::

Meni se zdi Sicario kar dober movie. Gledalca dobro postavi v kožo Emily Blunt. Nadaljnja mnenja na temo so pa jasno različna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

kuglvinkl ::

Sicario je super zadeva, podpišem kar pravi Tron.
Your focus determines your reallity

PrihajaNodi ::

Sicario je slaba kopija Tropa De Elite

http://www.imdb.com/title/tt0861739/

oo7 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sicario je slaba kopija Tropa De Elite

http://www.imdb.com/title/tt0861739/


Tropa De Elite je pa res dober film :)

IL_DIAVOLO ::

De Behandeling



Dober belgijski triler, tema je pa zelo občutljiva, tako da ne ravno gledat v bližini otrok.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

kuglvinkl ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sicario je slaba kopija Tropa De Elite

http://www.imdb.com/title/tt0861739/


Tropa de Elite je zlo povprečen film, njegov drugi del pa bistveno bistveno boljši.

To je objektivno, če vam je v filmih klučno merilo kakovosti količina pow pow, to ni kej dost relevantno, razen, če se zadeva snema ravno za vašo demografsko skupino.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Še to Martian je tak BS, da sem bil prvič besen nase, ker sem šel prebrat knjigo (hype pa to...) in drugič, ker sem gledal film. Tu mi je pa res misterij, od kje ocene. Čista vrhunska obrt, ampak niti 1% več. Bitchin' about DIY, to je vse... Koga pogreša, starše, punco, fanta?, nič o tem. Kaj se mu dogaja, v glavi, ko je 40 milijonov km stran, nič. On je friggin robot, k bo izštudiral vse probleme, jeben robot.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

kuglvinkl je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Sicario je slaba kopija Tropa De Elite

http://www.imdb.com/title/tt0861739/


Tropa de Elite je zlo povprečen film, njegov drugi del pa bistveno bistveno boljši.

To je objektivno, če vam je v filmih klučno merilo kakovosti količina pow pow, to ni kej dost relevantno, razen, če se zadeva snema ravno za vašo demografsko skupino.



No prvi del tudi ni bil slab, je bil watchable drugi je bil pa res top. Vseeno pa sta bila oba boljsa od filma Scicario.

kuglvinkl ::

V čem?
Your focus determines your reallity

PrihajaNodi ::

V zgodbi. Kot bi primerjal original in fake, kjer je fake ameriška različica.

kuglvinkl ::

Sam ne vidim nobene neposredne povezave, niti približno ne gre za remake.

Tvoj pravilen odgovor bi sicer bil: "MENI je boljši". Kar je čist legit in OK.
Your focus determines your reallity

IL_DIAVOLO ::

Kaj resno primerjamo enega najboljših akcijskih filmov vseh časov tropa de elite s to nepovezano in zmedeno zgodbo sicaria? Niste resni, govorimo o enem najbolj brutalnih in realno posnetih filmov.

Goody ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj resno primerjamo enega najboljših akcijskih filmov vseh časov tropa de elite s to nepovezano in zmedeno zgodbo sicaria? Niste resni, govorimo o enem najbolj brutalnih in realno posnetih filmov.


Če mene vprašaš ti nisi resen: zame je Sicario precej boljši kot oba dela Trope...Tako zgodba kot igra, suspenz, obrt... skratka vse je boljše pri Sicario. Mam občutek da se glede vašega pogleda kako je Tropa boljša furate zgolj na pristop "Holivud je šit, in kopija" kot pa na to da bi res gledali film kot film. Pa ja Tropa nista slaba filma, samo Sicario je boljši...

bambam20 ::

musicfreak je izjavil:




To samo kaže kako nizki so standardi že danes, da so ljudje navdušeni nad tako povprečnim oz. dolgočasnim filmom.
Maš pa še tudi take ki bodo rekli da je film bomba dober, samo za to ker se gre o drogah in kriminalu :D

Se strinjam, čisto nič posebnega film. Ampak itak smo navajeni da zadnja leta skoraj ni več dobrih filmov oz. ne vedo naredit res napete zgodbe.



FIlmi, kjer se umetno zvidguje medijski pomp pod mizo plačanih kritikov se ne jemlje resno. FIlm sem si pogedal. Eno dolgočasno nakladanje, zgodba je napeta zgolj za najstnike, ki goltajo takšne bedarije ( tudi sam sem bil nekoč v točno tej skupini nekritičnih)... Na koncu sta tukaj še EMily Blunt, ki v življneju še ni igrala v vrhunskem filmu, vse njene vloge so povprečen ( filmi enako), Del Torro se kao trudi, da bi igral v kakovostnih filmih pa pogleda človek njegovo filmogafijo in vidi en kup filmov o drigah in kriminalu. Res vrhunsko.

Goody je izjavil:


Če mene vprašaš ti nisi resen: zame je Sicario precej boljši kot oba dela Trope...Tako zgodba kot igra, suspenz, obrt... skratka vse je boljše pri Sicario. Mam občutek da se glede vašega pogleda kako je Tropa boljša furate zgolj na pristop "Holivud je šit, in kopija" kot pa na to da bi res gledali film kot film. Pa ja Tropa nista slaba filma, samo Sicario je boljši...


Hollywood je veliko brezmožgansko sranje. Ni pa Tropa nek hud presežek. Vse troje je povprečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

krneki0001 ::

Vsi trije filmi so podpovprečni. Nekje na nivoju "Falcon Rising".

IL_DIAVOLO ::

Goody je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj resno primerjamo enega najboljših akcijskih filmov vseh časov tropa de elite s to nepovezano in zmedeno zgodbo sicaria? Niste resni, govorimo o enem najbolj brutalnih in realno posnetih filmov.


Če mene vprašaš ti nisi resen: zame je Sicario precej boljši kot oba dela Trope...Tako zgodba kot igra, suspenz, obrt... skratka vse je boljše pri Sicario. Mam občutek da se glede vašega pogleda kako je Tropa boljša furate zgolj na pristop "Holivud je šit, in kopija" kot pa na to da bi res gledali film kot film. Pa ja Tropa nista slaba filma, samo Sicario je boljši...


Ah daj, ta benicio ze itak vso svojo kariero upodablja novodobnega pabla escobarja in zaradi tega je film precenjen. Zgodba elite squad je ze zastavljena neprimerljivo boljse, ampak verjetno ne poznas ozadja zgodbe.

Ta film je ravno tako kot od bizovicarja oddaja, kjer mora gospod tos narest cudez iz zanic scenarija.

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj resno primerjamo enega najboljših akcijskih filmov vseh časov tropa de elite s to nepovezano in zmedeno zgodbo sicaria? Niste resni, govorimo o enem najbolj brutalnih in realno posnetih filmov.



Bluefish tole je odgovor, bi se strinjal z njim.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Pogledal sem north face(nordwand). Za moje pojme boljsi film od everesta.

Tr0n ::

««
45 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818602 (2383) Ganon
»

Filmi, filmi, filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
207644 (702) kuglvinkl
»

Filmi z maščevalno vsebino (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612762 (4734) kiFni
»

ugani film (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4035183398 (61173) Hansb
»

Dobri vojni filmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5838639 (27125) Anney

Več podobnih tem