» »

Ali se splača popravljat?

Ali se splača popravljat?

Boomerang ::

Lp. Znanec mi za simbolno ceno ponuja malce starejšo kišto, vendar je za današnji čas še dokaj zmogljiva. S kišto je nekaj narobe, vendar če se da popraviti, bi meni ustrezala. Problem je samo v tem, ker ne vem ali se da oziroma ali se splača popravljati.

Problem pa je sledeč: V BIOSu (ko računalnik izpiše logotip oziroma ko se pokaže konfiguracija računalnika) je zaslon prečrtan s sivimi vodoravnimi črtami. Približno 10 črt če druga zraven druge (čez cel ekran), nato malo odmika in spet 10 črt... kot da so razporejene v vzorec. Če pa pritisnem tipko F2 za vstop v BIOS SETUP je vse v redu. Prav tako je v redu, ko začne nalagati OS. Samo prvi zaslon je prečrtan in je zelo moteče, ker se težko bere. Kaj bi bilo tole narobe?

In še en problem: Računalnik je med nalaganjem OS pokazal bluescreen, nakar se je resetiral. Ugotovil sem, da je kriv SATA priključek na plati. Disk sem priklopil na drugi priključek, tako da sedaj normalno pridem v safe mode. Če pa računalnik normalno zaženem, se (v trenutku ko bi se moralo prikazati namizje) računalnik resetira. Kako lahko safe mode dela BP, normalen zagon pa ne? Naredil sem system restore, ki pa ne pomaga. Je morda kriv tudi operacijski sistem?

Skratka, zanima me, kaj točno je narobe in ali se to da popraviti.

Aston_11 ::

Ravno to je smisel safe moda, da ti pride do namizja, ko sicer ne bi prišel in da nato kaj popraviš, če veš kaj. Razlogov, da krepa, ko pride do namizja, bi lahko bilo več - verjetno kaj z driverji, morda od grafične glede na bios zaslon, morda z mamo plato. Driverji za grafično pa ne delajo, ker je verjetno kaj narobe z grafično.

Poskusi s ponovno inštalacijo.

Boomerang ::

Saj ravno zaradi tega sprašujem - ne vem ali je vse zaradi enega problema ali je okvarjenih več komponent. Če je kriva grafična, mi ni problem zamenjat in bi moralo delalo. Če pa je kriva (tudi) plata (glede na SATA konektorje) je problem čisto drugi.

No, tole sem pozabil omeniti: V safe modu v CMD-ju pognal msconfig in izbral "diagnosic startup", ki naj ne bi naložil gonilnikov in ostale šare, pa tudi to ni pomagalo.

Če je res kriva grafična, mi nikoli ne bo jasno, zakaj je ravno prvi zaslon prečrtan, vsi nadaljnji pa so v redu. Vsekakor bom poskusil še ponovno inštalacijo sistema pa bom videl kaj bo.

Isotropic ::

povej kaksna kista.

Brias ::

takole nekako je ....

85% je da graficna ( imas 90% moznosti, da jo resis v pecici ... )

GUIDE
1: remove heatsink and thermal paste
2: preheat oven to 180 to 190 CELSIUS
3: lay foil over the oven rack
4: make 4 balls of foil, about 4cm high,
5: when the oven is heated to its corrent temperature, put the graphics card on the 4 balls, one on each corner )
6: leave for around 6-9 mins, NO MORE THAN OR IT WILL MELT
7: ENOJOY!!!
https://slo-tech.com/forum/t361004/0

10% je da je ram ( oz 100% da je ram ce imas integrirano graficno kartico )
5% kaj drugega

Invictus ::

Baš ti je to neki kolega ki bi ti prodal pokvarjeno kišto ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Znanec mi za simbolno ceno ponuja malce starejšo kišto, vendar je za današnji čas še dokaj zmogljiva.

najprej razčistim kaj je zate simbolna cena in o kakšnih komponentah je govora...
#brezpodpisa

specing ::

Uf, tole s pečico je precej rizično.
Vzemi odstranjevalec barve (pištolo za vroči zrak) in po možnosti zavaruj sosednje komponente z ALU folijo.
Nato grej samo grafični čip na ~250'C za ene 20 sekund.

hojnikb ::

specing je izjavil:

Uf, tole s pečico je precej rizično.
Vzemi odstranjevalec barve (pištolo za vroči zrak) in po možnosti zavaruj sosednje komponente z ALU folijo.
Nato grej samo grafični čip na ~250'C za ene 20 sekund.

niti ne.. sn speku cel motherboard od prenosnika (fuč čipset) in ni blo hudega -- in zadeva seveda deluje...
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Tudi meni je nekaj taksnega uspelo (maticna v pecici), vendar je vseeno boljse ce lokalno grejes cip.

Hayabusa ::

Preveri stanje kondenzatorjev.

Boomerang ::

Invictus: Če mi je znanec, še ne pomeni, da sem z njim kolega ali prijatelj. Kot drugo, me je opozoril, da ima kišta napako in je ne rabi.

Po tem, ko ste prebrali zgornji stavek, se morda kdo sprašuje, zakaj bi jaz rabil kišto. Če bi bili stroški popravila primerni, bi kišto popravil in PODARIL nekomu naprej. Tako in tako na kišti ne bo drugega kot igrice in če bodo mulci pokvarili kišto, ne bo take škode.

hojnikb: Tale znanec kište ne rabi in je za odpis. Pa se je spomnil name in sva se dogovorila, če kišto vzamem mu dam nekaj malega... tam do 50EUR, kar se mi zdi dost poceni, ne glede na konfiguracijo.

Razne pečice in podobne zadeve se ne bi šel, sploh pa ne vemo še, kaj točno je narobe. Raje skočim v trgovino in kupim najcenejšo komponento, toliko da bo računalnik delal. Kondenzatorji in vse ostalo je videti v redu. Probal sem ponovno namestiti Windowse in se po 2. restartu pojavi bluescreen in nato se znajdem na začetku v BIOSu, tako da namestitev sistema ne pride čez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boomerang ()

šernk ::

Iz moje izkušnje prideš ceneje če kupiš komplet nove komponente in te prodaš, kot pa da tu kaj menjaš. Če je kišta kolikor toliko stara (DDR2 ram).

sam sem uspel dvojedrni procesor in 2gb rama ddr2 prodat za 45€. Temu dodaš še 50€ kar stane recimo nova matična za star comp in še 20€ zraven ter imaš nov zanesljiv sistem z garancijo, kjer gotovo veš da bo zadeva delala. popravilo trenutnega sistema je smiselno edino če je zunanja grafična fuč, saj lahko potem novo preneseš morebiti naprej v naslednji računalnik.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Boomerang ::

Še eno vprašanje imam pa bom kar tukaj napisal, da ne odpiram nove teme. Prebral sem že kar nekaj forumov in vse kaže, da gre za okvaro grafične kartice.

Računalnik ni ravno nov, ni pa tudi tako star (2GB DDR2), zato razmišljam o zamenjavi grafične kartice (PCI-e). Našel sem rabljeno NVidia 210GT za slabih 30€ (za pisarniška opravila bo to dovolj). Zanima me, ali se jo splača kupiti? omenjena kartica je PCI-e. Zanima me še, ali lahko vsako PCI-e kartico priključim v računalnik z PCI-e priključkom, ali moram biti še na kaj pozoren?

Brias ::

pozoren moras biti da grafika ne potrebuje dodatnega napajanje ( kar bo problem ce tvoj PSU nima tega konektorja .. )

ampak 210 je low of the lowest in je 99% da ne rabi dodatnega napajanja ...

Boomerang ::

Glede napajanja zahteva napajalnik z močjo 300W, ostalih konektorjev pa nima.

tony1 ::

Ker je kišta (še) v okvari, se ti jo splača vzeti edino zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilacijska pečica dela slabo

Oddelek: Loža
374178 (3372) feryz
»

Smiselnost nadgradnje HP Compaq 500B PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
17817 (661) MIHAc27
»

Grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
251435 (1044) SloBiscuit
»

no video input

Oddelek: Pomoč in nasveti
25755 (558) BorutK-73
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193235 (2900) Riff

Več podobnih tem