» »

Anastezija pri zobozdravniku

Anastezija pri zobozdravniku

einstein :P ::

Pozdravljeni, zanima me, kaj natanko je tista snov, ki jo zobozdravnica z iglo vnese v dlesen, recimo pri vrtanju?

Ali pa bom kar direktno vprašal, ali ta snov v injekciji lahko kakorkoli povzroči težave v kombinaciji z benzodiazepini? Zanima me zato, ker bi vzel Lexaurin preden grem k zobarci, ker mi adrenalin strašansko šopa v tistem času in glava se mi trese, tako za zobozdravnica ne more normalno opravljat posega... Pa ne, da bi se nekaj bal vrtanja, mi ni problem zdržat tega ampak imam to že od malega v sebi, ker sem imel eno zelo smotano zobozdravnico, ki mi je vse delala na silo in imam še od takrat to v podzavesti, pa se nikakor ne znebim tega.

Prosim, da resno odgovarjate in le tisti, ki se spoznate na medicino, se pravi, nobenih "average joe" odgovorov al pa nekaj na blef, ker moram točno vedeti.

Hvala za pomoč, odgovore in razumevanje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • predlagal izbris: Janac ()

Yacked2 ::

Jah, jaz vedno rečem, da naj vrta brez inekcije, pač malo zaskeli takrat ko vrta, drugače je pa potem takoj dobro.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Spock83 ::

Tisto kar ti vbrizga v dlesen je narejeno na osnovi kačjega strupa. Čisto naravna stvar. ;)

mihec87 ::

Se posvetuješ z zobozdravnico?

einstein :P ::

Khm, v bistvu, če ni alkohola v anasteziji, potem ni panike - ne vem pa, ali je, ali ni? Ker benzodiazepini v kombinaciji z alkoholom ne grejo.

Yacked2 je izjavil:

Jah, jaz vedno rečem, da naj vrta brez inekcije, pač malo zaskeli takrat ko vrta, drugače je pa potem takoj dobro.


Saj jaz tudi ponavadi ampak odvisno kakšno je stanje - včasih me tudi sama vpraša in mi ponudi narkozo, pa včasih rečem, da ni treba, pa ne boli toliko, včasih pa me še z narkozo skoraj nevzdržno boli - ne vem, ali ne zagrabi dobro ali kaj, ampak je čutiti, kot da mi sploh nebi dala narkoze.

No, kakor pa sem že rekel, me najbolj zanima, če narkoza in to zdravilo slučajno ne gresta skupaj, tista bolečina ni nič takega v bistvu, problem pa je, ker me adrenalin potem izmuči 100× bolj, kot samo vrtanje (sem zaspan, čisto izmozgan, zelo neprijetno je - včasih mi tako šopa, da me kar boli na določenih mestih - noge, trebuh, prsa..., tako da bi se res rad temu izognil)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Čist možno je, da ti ne bo lokalna anestezija nič pomagala, ker se zaradi nervoze sluznica tak ostisne, da raztopina anestetika ne more potovati naprej.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

einstein :P ::

Sc0ut je izjavil:

Čist možno je, da ti ne bo lokalna anestezija nič pomagala, ker se zaradi nervoze sluznica tak ostisne, da raztopina anestetika ne more potovati naprej.


A tako? Ker ona mi drugače potem to malo z roko po licu "zmasira", tako da gre verjetno lažje naprej?

No, saj drugače pa bi ravno zaradi nervoze vzel Lexaurin.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

A hodiš samoplačniško?

einstein :P ::

Ne. Pa to nima niti veze s tem, kar sem vprašal in rekel sem, naj tisti, ki se ne spoznate ne pišete sem.

Brez zamere ampak nočem, da se tema zapre brez pametnih odgovorov.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

[D]emon ::

Najverjetneje gre za lidokain, verjetno se v kombinaciji z epinefrinom, da se zmanjsa stopnja krvavitve od vboda.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smurf ::

Notri so amidni anestetiki. Naceloma ne bi smelo biti problemov, ker so injekcije namenjene lokalnemu delovanju in se zelo pocasi in izjemoma v vecjih kolicinah sproscajo v krvni obtok. Tudi delujejo na cisto drugacen princip. Pa se zdi se mi, da ni receptorjev za benzodiazepine v perifernem zivcevju (nisem pa preprican). Ce bi slucajno anestetik prisel v kri v velikih kolicinah (in vdora v mozgane) bi pa itak imel druge probleme (izguba zavesti, konvulzija).

mirage ::

Zakaj kompliciraš, povej zobozdravnici, da si vzel lexaurin pa bo že ona ocenila, če lahko dobiš anestezijo al ne.

einstein :P ::

Ok, hvala za vaše nasvete. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

111111111111 ::

Lahko vzameš brez skrbi. V bolnicah pri operacijah to vedno kombinirajo, če so bolniki preveč živčni. Lokalna anestezija in tableta da se bolnik pomiri in ne paničari. To mi je povedala anasteziologinja specializantka, tako da ni na moji buči zraslo (jaz sem bolj za tehniko kot za ljudi). :) Sej je dodala še cel kup znanstvenih izrazov sam mi itak niso jasni. :)

einstein :P ::

@Chuapoiz

Ej, najlepša ti hvala! :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

micka15 ::

tist je nek lokalni anestetik

lohk komot kombiniraš z benzodiazepini

ni interakcij

borut_p ::

Upam pa, da si vseeno toliko pameten, da, če boš slučajno vzel tablet, to tudi povedal zobozdravnici. Zanašat se na neke nasvete preko interneta je malo preveč naivno za moje pojme pa če so še tako strokovni.

kozmy ::

Med najpogostejšimi lokalnimi anestetiki je Xyilocain (učinkovina lidocain). S tabletami oz. analgetiki p.o. (Nalgesin, Zaldiar, Naklofen, Tramal, Lekadol, Analgin...), pa lahko brez skrbi kombiniraš 30-60min pred posegom. Če te pa še živci dajejo, pa vzameš kakšen Dormicum 7,5mg, Apaurin 5mg ali Lexaurin 3mg za pomiritev. Sem zdr. tehnik in govorim iz prakse..

einstein :P ::

Hvala, zelo uporabno.

LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

BigWhale ::

kozmy je izjavil:

Če te pa še živci dajejo, pa vzameš kakšen Dormicum 7,5mg, Apaurin 5mg ali Lexaurin 3mg za pomiritev. Sem zdr. tehnik in govorim iz prakse..


A ne govori praksa, da so te tri zadeve na recept in da se jih ne je kr tko za vsako pizdarijo?

kozmy ::

BigWhale je izjavil:

kozmy je izjavil:

Če te pa še živci dajejo, pa vzameš kakšen Dormicum 7,5mg, Apaurin 5mg ali Lexaurin 3mg za pomiritev. Sem zdr. tehnik in govorim iz prakse..


A ne govori praksa, da so te tri zadeve na recept in da se jih ne je kr tko za vsako pizdarijo?


Imaš prav, vendar če ima nekdo name vzet kakšno tableto, in je že govora o tabletah na recept, naj vsaj ve katere to so. Vsak pa odgovarja sam za sebe, kaj bo pojedel in kaj ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laser - Zobozdravnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838955 (2559) Jure14
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790482 (33741) Steinkauz

zobar anestezija ?

Oddelek: Loža
242738 (2050) Samael
»

Lexaurin

Oddelek: Loža
2915112 (14078) Double_J

Več podobnih tem