» »

GTA V že zaslužil milijardo

1
2
»

PrimozR ::

nekikr je izjavil:

Igra mora takrat enostavno delat, kar pa na PCju ni čisto vedno tako.

No ja, če jih kupiš in ne spizdiš, potem kar vedno delajo (vedno as in v enakih procentih kot na Xboxu).

Daleč od tega. Sem pognal GTA IV na GeForce 7900 GTO (v bistvu 7900 GTX, samo malce downclockana). Rezultat je bilo nekih 15 do 20 FPS na 640 x 400. Na pravzaprav precej podobnem hardwareu danes teče GTA V (PS3). To je ta prednost, ko imaš enotno platformo in lahko igro v celoti zoptimiziraš zanjo.

ahac ::

Igre in podobne zadeve kjer moraš instalirat polno stvari (Sploh travniške) pa zelo hitr zabloatajo PC.

Pust travništvo. S tem je na konzolah še dost več dela...
Jaz mam cel kup iger na PCju, ampak vse preko Steama/Origin/Uplay/battle.net in ni čisto nobenga bloata (niti ti clienti niso nek bloat). Večina se inštalira s par kliki in laufa. Nvidia ima zdaj celo nek tool, ki ti updata driverje in tudi lahko sam nastavi grafične nastavitve za popularne igre glede na to kakšen PC s kakšno grafično imaš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

hojnikb ::

PrimozR je izjavil:

nekikr je izjavil:

Igra mora takrat enostavno delat, kar pa na PCju ni čisto vedno tako.

No ja, če jih kupiš in ne spizdiš, potem kar vedno delajo (vedno as in v enakih procentih kot na Xboxu).

Daleč od tega. Sem pognal GTA IV na GeForce 7900 GTO (v bistvu 7900 GTX, samo malce downclockana). Rezultat je bilo nekih 15 do 20 FPS na 640 x 400. Na pravzaprav precej podobnem hardwareu danes teče GTA V (PS3). To je ta prednost, ko imaš enotno platformo in lahko igro v celoti zoptimiziraš zanjo.

grafika v ps3 je slabša od te nvidie. In ja, če bi PC verzija bla optimizirana za tak hardware (sepravi downscalana), bi ti tut delala na tej grafiki pr 720p@30fps ;)

ahac je izjavil:

Igre in podobne zadeve kjer moraš instalirat polno stvari (Sploh travniške) pa zelo hitr zabloatajo PC.

Pust travništvo. S tem je na konzolah še dost več dela...
Jaz mam cel kup iger na PCju, ampak vse preko Steama/Origin/Uplay/battle.net in ni čisto nobenga bloata (niti ti clienti niso nek bloat). Večina se inštalira s par kliki in laufa. Nvidia ima zdaj celo nek tool, ki ti updata driverje in tudi lahko sam nastavi grafične nastavitve za popularne igre glede na to kakšen PC s kakšno grafično imaš.

ubistvo ni..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nekikr ::

ubistvo ni..

V bistvu je precej več dela. Precej, precej, precej.

hojnikb ::

igro je res tako težko skopirat preko ftpja na disk ? nič crackanja, patchanja, iskanja pravih driverjov... (seveda govorim za ps3 backupe)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nekikr ::

Zate ne, za veliko večino pa prav gotovo (ker še tega ne vedo, kaj pomeni FTP). Jaz sem imel recimo Xbox 360 slim. Najprej počakaš eno letom, da je odklep sploh možen. Potem ga moraš pustiti tam, da ga modajo, potem moraš paziti katero verzijo potegneš dol (če je tvoj odklep še pravi ali je potrebno spet tja), preveriš zapis s tistim ABG, potem zapečeš...saj ni vesoljska znanost, ampak copy-paste pri PCju je še vedno lažji (iskanje pravih driverjev: resno?).
S Steamom in podobnimi zadevami je pa tako ali tako naravnost bedasto piratizirati. Klikneš in dela :)

hojnikb ::

xbox je drug hec, ampak odklep in igranje backupov na ps3 je tako enostavno, da lahko zadevo še največjemu laiku dopoveš. Medtem ko enmu laiku dopovedat, da nesme čist taprvega cracka dol potegnet in da je treba tut kdaj pa kdaj driverje updejtat, well thats another story.

Ampak pustimo to, smo že konkretno offtopic.
#brezpodpisa

7982884e ::

PrimozR je izjavil:

nekikr je izjavil:

Igra mora takrat enostavno delat, kar pa na PCju ni čisto vedno tako.

No ja, če jih kupiš in ne spizdiš, potem kar vedno delajo (vedno as in v enakih procentih kot na Xboxu).

Daleč od tega. Sem pognal GTA IV na GeForce 7900 GTO (v bistvu 7900 GTX, samo malce downclockana). Rezultat je bilo nekih 15 do 20 FPS na 640 x 400. Na pravzaprav precej podobnem hardwareu danes teče GTA V (PS3). To je ta prednost, ko imaš enotno platformo in lahko igro v celoti zoptimiziraš zanjo.
v bistvu je to zelo dober rezultat
upoštevaj, da je GTA IV ena najslabše optimiziranih špilov na PCju. procesor recimo računa stvari od grafike, grafična je res slabo izkoriščena, itd.
boljša primerjava bi bil kak benchmark na dobrem cross platform pogonu, ki je fejst zglancan in uveljavljen, recimo unreal engine 3. pa recimo benchmarki iger na unreal engine 3 s podobnim hardverom kot je v 360 in enim core 2 duo (že stari benchmarki), kjer se na uč vidi, da tista slavna optimizacija na konzolah sicer je, ampak kvečjemu v double digit procentih in ne več. kar seveda zbledi, ko je hardware nekajkrat močnejši.

pa tisti, ki bluzite o kratkotrajnosti PCjev in ste imeli gaming pcje, ko so bile aktualni geforci 6600, pač ne morete govort o situaciji v letu 2013.

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

nekikr je izjavil:

Igra mora takrat enostavno delat, kar pa na PCju ni čisto vedno tako.

No ja, če jih kupiš in ne spizdiš, potem kar vedno delajo (vedno as in v enakih procentih kot na Xboxu).

Daleč od tega. Sem pognal GTA IV na GeForce 7900 GTO (v bistvu 7900 GTX, samo malce downclockana). Rezultat je bilo nekih 15 do 20 FPS na 640 x 400. Na pravzaprav precej podobnem hardwareu danes teče GTA V (PS3). To je ta prednost, ko imaš enotno platformo in lahko igro v celoti zoptimiziraš zanjo.

grafika v ps3 je slabša od te nvidie. In ja, če bi PC verzija bla optimizirana za tak hardware (sepravi downscalana), bi ti tut delala na tej grafiki pr 720p@30fps ;)

Jah, pa ni. Dejstvo je, da na PS3 še vedno dela. Na PC-ju ne bo, še za moj 6850 me po male skrbi, če bo dovolj, sploh za 1200p. No saj, ko bo GTA V na Steamu za manj kot 10 € bo itak 6850 že popolnoma zastarela kartica :D

RSX je en malček slabši (8 ROP-ov, 128 bit RAM sta glavni pomankljivosti), ampak v praksi niti ni toliko slabši. No pa tudi če že, da zadeva še vedno funkcionira je prekleto dober dosežek oz. samo kaže, kako se lahko zoptimizira zadeve na konzoli.

Seljak ::

Pluser je izjavil:

Sam sem si kupil PS3 zaradi gta 5 da vidim nasploh kako te tečejo igre na ps3 in morem reči,da zelo slabo sploh nimaš nastavitev grafike itd... da bi si na manj naštimal da bi gnalo na 60 fps. 1080p sploh ne podpira gta5 kar je sramota oz. čudno . Nevem kako to da ljudje kopujejo ps3 če sploh igre ne laufajo na 60 fps sploh pa zato ker nimaš možnosti nadraditi strojne opreme kar bi bla nuja saj laufle glih za glih da gre .


Teh problemov Xbox nima,z nobenim špilom.

hojnikb ::

Seljak je izjavil:

Pluser je izjavil:

Sam sem si kupil PS3 zaradi gta 5 da vidim nasploh kako te tečejo igre na ps3 in morem reči,da zelo slabo sploh nimaš nastavitev grafike itd... da bi si na manj naštimal da bi gnalo na 60 fps. 1080p sploh ne podpira gta5 kar je sramota oz. čudno . Nevem kako to da ljudje kopujejo ps3 če sploh igre ne laufajo na 60 fps sploh pa zato ker nimaš možnosti nadraditi strojne opreme kar bi bla nuja saj laufle glih za glih da gre .


Teh problemov Xbox nima,z nobenim špilom.

ah kje pa... vse igre na xboxu so 60fps :))

kr poglej kako deluje gtaV če disk inštaliraš na hdd..

In ja, 1080p igre (ki so nativne, ne upscalane, kar dela xbox za vse igre) se da preštet na prste.. In potem kekci pričakujejo da bo open world igra laufala na taki resoluciji in pr 60fps... smeh..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Bo. Na Xbox One. Pa PS4. Mogoče. Na PCju pa ziher ;)

Seljak ::

Moj komentar je bil mišljen kot sarkazem. BTW kje pa pogledaš na koliko fps ti špil laufa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Seljak ::

PrimozR je izjavil:

Bo. Na Xbox One. Pa PS4. Mogoče. Na PCju pa ziher ;)


Ja,na PC-ju bo zagotovo,samo boš moral odšteti lepe denarce za tak PC,grem stavit,da x2 v primerjavi z konzolo(X one/PS4).

PrimozR ::

Jah lej, x2 za x4 kvaliteto slike (native 1080p pri vsaj 60 FPS pa to) ;)

Mislim okej, v štartu bo dražje, kasneje boš pa za neko normalno ceno dobil bistveno boljši PC. Danes je tako nekako. Okej, konzole so zelo poceni, ampak nek spodoben PC ti zdajle vseeno da kar nekaj longevityja.

7982884e ::

PrimozR je izjavil:


Jah, pa ni. Dejstvo je, da na PS3 še vedno dela. Na PC-ju ne bo, še za moj 6850 me po male skrbi, če bo dovolj, sploh za 1200p. No saj, ko bo GTA V na Steamu za manj kot 10 € bo itak 6850 že popolnoma zastarela kartica :D

RSX je en malček slabši (8 ROP-ov, 128 bit RAM sta glavni pomankljivosti), ampak v praksi niti ni toliko slabši. No pa tudi če že, da zadeva še vedno funkcionira je prekleto dober dosežek oz. samo kaže, kako se lahko zoptimizira zadeve na konzoli.
še enkrat, gta 4 na PCju je zelo slab primer, ker je verjetno najslabši konzolni port od pomembnejših špilov zadnja leta.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call of Duty: Ghosts (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
419100548 (75377) Klemzz
»

GTA V prvi dan zaslužil 800 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Igre
3015593 (12207) BigWhale
»

Call of Duty : Black Ops 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18534311 (25908) oo7
»

V 24 urah prodanih za pol milijarde dolarjev izvodov nove izdaje Call of Duty (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5517957 (14322) Truga
»

Call of Duty: Black Ops prek milijarde dolarjev

Oddelek: Novice / Igre
236489 (5192) Seto

Več podobnih tem