» »

napajalni 12v kabel za matično iz 4pin na 8pin

napajalni 12v kabel za matično iz 4pin na 8pin

Markokoz ::

Zdravo!
Zanima me kje v Sloveniji bi lahko kupil ta kabel? rabim ker ima priklop na matični 8 pin, napajalnik pa ima 4 pin. Sem priklopil kar 4 pine na na polovico od 8 pinov in se mi je zdaj naredilo že dvakrat da je rač. ugasnil in ni prižgal dokler nisem malo premajal konektorja. Sedaj pa bi rad malo bolje rešil.

rabil bi kakšno trgovino z tem kablom.

Hvala
  • spremenil: Markokoz ()

Janac ::

Nov napajalnik bo treba.

Markokoz ::

Koliko pa je smotrn nakup novega napajalnika? Zdaj sem kupil nove komponente, 4670k itd. Teoretično imam vse novo razen hddja in napajalnika, ki je en star lc 550w, vsaj 5 let.
Dela odlično, zato tudi nisem razmišljal o menjavi, dokler nisem videl 8 pin konektorja na matični :D je lahko preslab za ta sistem? Pred tem sem imel q6600 + 9800gtx ki sta bila verjetno po porabi v watih vsaj enkrat bolj požrešna od novih komponent.

nUUb ::

Menjaj ta LC Power...moje priporočilo. Vzami neko konkretno firmo z 500W.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Markokoz ::

Če se slučajno odločim za nakup kar novega psu namesto kabla.
ASRock z87 pro 3, i5 4670k, 8gb ddr3 G.Skill Ripjaws X, SSD Samsung 120gb evo, Gygabite 7850 oc 2gb, 750gb hdd.
To so nekako komponente ki potrebujejo wate. Bi bilo 500w dovolj?
In kakšnega priporočate, pa nebi dajal bajnih zneskov spet :D do 60 se dobi kaj?

rdecaluc ::

XFX Core 550W
Est modus in rebus. ,typos

Hayabusa ::

Zanima me kje v Sloveniji bi lahko kupil ta kabel? rabim ker ima priklop na matični 8 pin, napajalnik pa ima 4 pin. Sem priklopil kar 4 pine na na polovico od 8 pinov in se mi je zdaj naredilo že dvakrat da je rač. ugasnil in ni prižgal dokler nisem malo premajal konektorja.

Vprašanje je, ali je sistem ugasnil zaradi premalo moči napajalnika (med igrami) ali imaš ta konektor razmajan.Nima na eni strani varovalke, tako da ga ne moreš izpuliti po nesreči z eno roko ?
Kateri model lc imaš (odpri stranico in poglej) ? Zanimajo na te tudi voltaže na +12V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Markokoz ::

2x se je to zgodilo med igro ja. konektor je res zelo močno dan gor, ampak ko ga malo premaknem levo desno računalnik ponovno užge, dokler ga nisem premaknil malo se ni hotel prižgati, za 1 sekundo so se zavrteli ventilatorji in je ugasnilo vse nazaj. Če bi hiral, bi se vseeno moral potem prižgati, tako pa se ni dokler mi ni nekaj reklo in sem šel premikat tisti konektor. Ker videti pa je, da ni lepo dan gor in ne gre čisto do konca gor, ker ne gre dalj noter, je pa drugače trdno not.

model je LC6550 550W. Menim da bi moral biti dovolj za ta sistem, če je manj potraten kot prejšnji. Škoda se mi zdi dajati denar za novega če bi lahko z tem enako delalo. Seveda če je kriv konektor.

rdecaluc ::

Pomoje da je največji problem tvojega sistem tistih 30A (amperov) na 2 linijah -.-".
Est modus in rebus. ,typos

Samson ::

Vse plate z 8 pinskim prikljuckom delajo tudi na 4 pine brez problema, samo malce boljsi napajalnik od LCja dej not. Sploh pa ker je LC star in niti priblizno nima moci kolkr pise. Ze v startu jih zal ni imel :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

slatibar ::

Tega sem jaz kupil pred dvema tednoma, zadnji na zalogi.

http://www.so-doo.si/kabel-power-4pin-m...

Imam LC-ja 6550 V2.2, star dve leti, MSI H87, Haswell 4570, sapphire 7850 2Gb.

Zaenkrat dela brez problemov, tudi v igrah, ampak vseeno načrtujem nakup novega napajalnika, recimo XFX 550W.

Markokoz ::

Hvala za pomoč. Ja tale lc vem da je crap :D
Verjetno bom vzel xfx core 550w, ker bi si rad malo uredil ohišje in nebi rad čez pol leta ponovno razdiral in urejal kable.
Raje še zdaj 60eur in imam potem lep čas mir.

zdaj moram samo najti kje imajo čim hitrejšo dobavo tega xfx 550w.

Dinokomp, funtech ali hoh.de (pride dražje zaradi poštnine, ampak imajo na zalogi in bo tukaj v dveh dneh.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz PCja vonj po zažgani plastiki, sedaj se ne prižge več.

Oddelek: Strojna oprema
377324 (6561) --MiRaLdInJo
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345765 (4782) solatko
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713544 (12933) pol3ni
»

4 pin to 8 pin adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
91599 (1428) hojnikb

Več podobnih tem