» »

Piratstvo razlog za uspeh..sedaj dokazano?

Piratstvo razlog za uspeh..sedaj dokazano?

shadeX ::

Niti nisem presenečen nad spodnjim člankom. Bolj me preseneča priznanje režiserjev da piratstvo pa res mogoče le ni tako slabo in je praktično nekaj zelo dobrega. Znana serija Breaking Bad je imela ob "launchu" zelo slabo gledanost. Piratstvo je bilo odgovorno za uspeh ( nagrade, gledanost na plačljivih programih itd ).

Piratstvo menda zares ni zlo


Kdor bo komentiral prosim naj bo njegov komentar na nivoju. Še vedno se držimo pravila slo-techa, ki pravi da piratom ne pomagamo.

Matija82 ::

Zgolj špekulacije brez podatkov je pa res, da je to težko izmerljiv efekt.

Ne vem o kakšni slabi gledanosti je tu govora kajti BB je za prvo sezono pobrala štiri nominacije za Emmyja, po mojem dosti večji faktor za razširjenost kot zgolj piratstvo.

Dvakratni poskok gledalcev je se zgodil šele letos, ko že vsi vemo, kako fantastična je ta serija.

Ne vem kakšna je tu hipoteza. Da je polno piratov prešaltalo na HBO, ali da brez torrentov ljudje ne bi zvedeli za BB?

shadeX ::

Jah jaz bi rekel da brez torrentov ljudje nebi zvedeli za BB. Vsaj jaz sem eden izmed tistih, ki je na partisu opazil pač TOP download serije.. in nato še sam začel.

PaX_MaN ::

Za serijo ljudje ne bi izvedeli tudi če je ne bi bilo.
Ergo, razlog za uspeh BB je sam obstoj BB.

RejZoR ::

To je itaq že dolgo znano. Samo priznal pa itaq ne bo nihče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ahac ::

shadeX je izjavil:

Jah jaz bi rekel da brez torrentov ljudje nebi zvedeli za BB. Vsaj jaz sem eden izmed tistih, ki je na partisu opazil pač TOP download serije.. in nato še sam začel.


In zdaj gledaš serijo na TV / kupuješ DVDje?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

LitralSM ::

Jaz sem za serijo izvedel preko piratov. Sem jo spremljal kot pirat do 2. sezone, dalje se mi pa več ni dalo dljat. Sedaj bi jo verjetno gledal, če bi bil na voljo kakšen bolj uraden stream. Samo ga ni, pa tudi serije zato več ne gledam.

kixs ::

Zdej grem pa pogledat kaksna serija je to, da vidim kaj sem zamudil...

ok... pogledal IMDB... se spomnim, da sem morda par delov gledal na TV-ju... in mi ni bilo vsec... nic nisem zamudil ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Phantomeye ::

PaX_MaN je izjavil:

Za serijo ljudje ne bi izvedeli tudi če je ne bi bilo.
Ergo, razlog za uspeh BB je sam obstoj BB.


Sori, to da neki obstaja ni zadosten razlog za uspeh. Vedno so prisotni tudi drugi faktorji. In ne vidim zakaj piratstvo ne bi mogel biti eden izmed teh faktorjev.

Ne moreš piratstva izključit kot faktor uspeha samo zato, ker mu nasprotuješ. Doesn't work like that.

destroyer2k ::

Malo bom iz glave govoril, ampak a ni breaking bad postal popularen ko je prispel na netflix? Ker imam nekako v spominu da je prva sezona bila ekskluzivno na enem programu.

Okapi ::

Če serije ne bi predvajali prosto na TV, ampak bi bila payperview, ali če bi jo prodajali samo na devedejih in blureyih, bi producenti čisto drugače piskali.;((

Piratstvo lahko koristi nečemu, kar je v bistvu brezplačno (nihče se ne naroči na kabelsko tv zaradi ene serije), oziroma kar je le majhen del velikega plačljivega paketa, če pa to prodajajo posamič, ga ni junaka, ki bi trdil, da je piratstvo koristno.

O.

JanK ::

ahac je izjavil:


In zdaj gledaš serijo na TV / kupuješ DVDje?

Okapi je izjavil:

oziroma kar je le majhen del velikega plačljivega paketa, če pa to prodajajo posamič, ga ni junaka, ki bi trdil, da je piratstvo koristno.


V svoji zbirki CDjev jih imam vsaj 50, ki jih ne bi kupil, ce ne bi prej dolpotegoval MP3jev. Kompletne zbirke Dream Theater, Van der Graaf Generator, Symphony X (zadnji CD kupljen ob izidu leta 2011), vecji del zbirke Todd-a Rundgren-a, Pink, pa se kaj bi se naslo.

Ter kompletne box-set-e DVDjev Farscape, Buffy the Vampire Slayer in Babylon 5.

In prav vse so nadomestile ZE dolpotegnjene verzije.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

Okapi ::

Brez piratiziranja bi jih imel pa 100.
Izgovor, da od časa do časa kaj celo kupiš, je najbolj lame od vseh piratskih izgovorov.

O.

bluefish ::

Če verjameš.

echo ::

Isto bi jih imel petdeset, samo od tega pol slabih.

JanK ::

Digital piracy not harming entertainment industries: study
British researchers say music, movie industries have been helped by file sharing


Entertainment industries are beginning to realize that the sharing of films and music online generates marketing benefits and sales boosts that often offset the losses in revenue from illegal sharing of content, the authors say.


Kot sem rekel...
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

AndrejO ::

RejZoR je izjavil:

To je itaq že dolgo znano. Samo priznal pa itaq ne bo nihče.

Za takšne primere imam vedno pri roki en YT posnetek:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1106195765 (11846) oo7
»

Igra prestolov porušila vse piratske rekorde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5123394 (16944) CMpunk
»

DRM v akciji: manj piratiziranja, več zaposlitev

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
265859 (4358) boolsheat
»

Netflix, oskarji in ekskluzive

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
379188 (8152) Poldi112
»

Število ogledov določene nanizamke

Oddelek: Sedem umetnosti
81786 (1667) Mavrik

Več podobnih tem