» »

Imamo nova iPhona

PrimozR ::

murmur je izjavil:

murmur : a si ti zabit mal? Kdo je reku da app-e razvijajo na 5" iphonu?
>> Pa se pokazi mi to kreativno/ustvarjalno app zadevo, ki jo na ajfounu uporabljas za sluzenje osebnega dohodka.
Okej, svojih app-ov ti ne bom kazal...ampak samo primer: https://itunes.apple.com/us/genre/ios-g... .... Tukej recimo vecino ljudi uporablja iOS platformo za sluzenje osebnih dohodkov....


Verjetno sem res mal zabit ampak moje vprasanje je bilo zakaj tocno v tvojem primeru ze rabis 5" ajfoun? Appse z njim ne razvijas, osebnega dohodka pa na njem tudi ne ustvarjas. Ok, za testiranje.

Po pravici povedano ne vem kje si staknil neobstoječ 5" iPhone... Pa še vedno nisi definiral, kaj je resna uporaba. Osebni dohodek je... kar nekaj. Potemtakem nek recimo pečar ne potrebuje smartphona, niti računalnika, ker ga nima s seboj. Biznis je pač delo z rokami, dogovarjanje za biznis prek mailov pa verjetno ne spada pod osebni dohodek, kajne?

Runnagain je izjavil:

Hm, 5C meni ne deluje nič kaj poceni...v bistvu ima enako ceno, kot iPhone 5...ki je enak 5C-ju in predstavljen leto nazaj?
Nateg brez vazelina?

Razen, če sta plastišno ohišje in možnost izbire barve toliko vredna ???

Link za enako ceno prosim. Ker kakor gledam je 16 GB verzija 100 USD cenejša od petke. Oz. ima 5S enako ceno, kot jo je imel 5. Razlike v ceni med 5S in 5C so pa menda jasne.

driver_x je izjavil:

Aha, novi telefon me bo stal 800€.

To je mar zate nov podatek?

Runnagain je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Mater je 5C drag.

Ok, ob vezavi niti ne tako zelo:
http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnolo...


Takšna vezava je možna samo preko luže...pri nas teh ugodnosti ni.

V bistvu povsod v razvitem svetu, razen pri nas. Pri nas je v vezavi telefon pač dražji kot v razvitem svetu v prosti prodaji (SGS4 pri Mobitelu stane 550 € z vezavo, v Nemčiji je v prosti prodaji od 450 naprej).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

s1m0n je izjavil:

Res, da ni veliko spremembe kar se tiče predhodnika a je vsaj pisano, da so izdali 5C bo vsaj bolj zanimiva izbira za nove kupce (večinoma azija).

iOS 7 je pa tudi korak naprej s časom, izgled je dosti bolj prijeten kot šestica.
Minus so le kupci sami, ki bodo zdaj navalili na 5S, ko pa imajo petico kar je totalno zgrešeno! Pa ne mi začet zakaj folk gre iz S3 na S4 pri Samsungu ker tukaj ni primerjave (že s strani specifikacij in s strani količine ljudi ki naredi ta prehod). Če ste apple fanboyi res tako zadani v iOS (priznam je zelo dobro narejen OS) zakaj vam je potem potreben prehod iz 5 na 5S itd ? Ni logike! OS(iOS) vam je enak na vseh Applovih napravah in deluje 1A na vseh! zakaj pol potreba po novi napravi ? Je ne bi smelo bit.

Okej, zdefiniraj, kako iti z S3 na S4 NI enako, kot iti s 5 na 5S.

ziga1990 ::

PrimozR je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Res, da ni veliko spremembe kar se tiče predhodnika a je vsaj pisano, da so izdali 5C bo vsaj bolj zanimiva izbira za nove kupce (večinoma azija).

iOS 7 je pa tudi korak naprej s časom, izgled je dosti bolj prijeten kot šestica.
Minus so le kupci sami, ki bodo zdaj navalili na 5S, ko pa imajo petico kar je totalno zgrešeno! Pa ne mi začet zakaj folk gre iz S3 na S4 pri Samsungu ker tukaj ni primerjave (že s strani specifikacij in s strani količine ljudi ki naredi ta prehod). Če ste apple fanboyi res tako zadani v iOS (priznam je zelo dobro narejen OS) zakaj vam je potem potreben prehod iz 5 na 5S itd ? Ni logike! OS(iOS) vam je enak na vseh Applovih napravah in deluje 1A na vseh! zakaj pol potreba po novi napravi ? Je ne bi smelo bit.

Okej, zdefiniraj, kako iti z S3 na S4 NI enako, kot iti s 5 na 5S.


S3 in S4 sta si bolj različna kot pa 5 in 5S
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

PrimozR ::

LitralSM je izjavil:


Kaj, a zdaj pa naj še podpiram tvojo lenobo?

Okay, bom podprl tvoj hipsterski odpor do realnih informacij.
http://www.bing.com/search?q=why+is+ret...
Četrti link (upam, da se nisi zaprl v ta zaprt krog); cultofmac.com

Ne, podprl boš svoje argumente. Jaz tega zate ne bom počel.

Pa tole so pač ene cifre, za toliko in toliko PPI potrebuješ takšno in takšno razdaljo. Merilo za ločljivost očesa je kot, pri katerem oko še loči informacije. Za tega sem pa našel ZELO različne podatke.

Tukajle recimo 4 ločne minute (to bi pomenilo, da 350 PPI napravo držiš manj kot 10 cm pred nosom, da vidiš različne piksle): Naked eye @ Wikipedia
Tukajle pa 0,3 ločne minute, kar nanese za 350 PPI okrog 90 cm: http://clarkvision.com/imagedetail/eye-...
S tako različnimi podatki pač ne veš točno, kaj vzeti, torej vzameš nekaj normalnega (20/20 vid imajo itak redki pa brezveze je iti čez vse tehnične meje, pča se bo našlo par osebkov, ki bodo jamrali, da še vedno vidijo piksle, big whoop - jaz jih na Nexus 4 ne). Po mojih pojmih torej retina je retina.

kpkp ::

PrimozR je izjavil:

V bistvu povsod v razvitem svetu, razen pri nas. Pri nas je v vezavi telefon pač dražji kot v razvitem svetu v prosti prodaji (SGS4 pri Mobitelu stane 550 EUR z vezavo, v Nemčiji je v prosti prodaji od 450 naprej).

"V razvitem svetu - USA" so te vezave oderuške in izkoriščajo kratkovidne, gadgetov lačne, naivneže... Nevem kdo pri zdravi pameti bi si želel tega...
Vsi v USA priporočajo T-mobile (če je le tvoje območje pokrito s solidnim signalom), ker T-mobile ponuja anekse tudi brez subvenkcij za telefone, ki v bistvu to niso ampak so le kredit s katastrofalno obrestno mero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

PrimozR ::

ziga1990 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Res, da ni veliko spremembe kar se tiče predhodnika a je vsaj pisano, da so izdali 5C bo vsaj bolj zanimiva izbira za nove kupce (večinoma azija).

iOS 7 je pa tudi korak naprej s časom, izgled je dosti bolj prijeten kot šestica.
Minus so le kupci sami, ki bodo zdaj navalili na 5S, ko pa imajo petico kar je totalno zgrešeno! Pa ne mi začet zakaj folk gre iz S3 na S4 pri Samsungu ker tukaj ni primerjave (že s strani specifikacij in s strani količine ljudi ki naredi ta prehod). Če ste apple fanboyi res tako zadani v iOS (priznam je zelo dobro narejen OS) zakaj vam je potem potreben prehod iz 5 na 5S itd ? Ni logike! OS(iOS) vam je enak na vseh Applovih napravah in deluje 1A na vseh! zakaj pol potreba po novi napravi ? Je ne bi smelo bit.

Okej, zdefiniraj, kako iti z S3 na S4 NI enako, kot iti s 5 na 5S.


S3 in S4 sta si bolj različna kot pa 5 in 5S

S4 ima malce novejši quad core CPU (Krait namesto A9), ima malce manj crap displej (1080p pentile namesto 720p pentile) in ima enako crap ohišje. iPhone 5 na 5S je enaka sprememba, razen displeja. Razlog za isti displej je pa na iPhonu itak znan. Oz. je fleksibilnost pri ločljivostih ena HUDA prednost Androida.

kpkp je izjavil:

PrimozR je izjavil:

V bistvu povsod v razvitem svetu, razen pri nas. Pri nas je v vezavi telefon pač dražji kot v razvitem svetu v prosti prodaji (SGS4 pri Mobitelu stane 550 EUR z vezavo, v Nemčiji je v prosti prodaji od 450 naprej).

"V razvitem svetu - USA" so te vezave oderuške in izkoriščajo kratkovidne, gadgetov lačne, naivneže... Nevem kdo pri zdravi pameti bi si želel tega...
Vsi v USA priporočajo T-mobile (če je le tvoje območje pokrito s solidnim signalom), ker T-mobile ponuja anekse tudi brez subvenkcij za telefone, ki v bistvu to niso ampak so le kredit s katastrofalno obrestno mero.

To mi je jasno. Ampak saj za oderuško naročnino tudi pri nas dobiš đaba telefon. Razlika je, da je v ZDA minimalc 2 jurja (in je 70 USD na mesec lažje prebaviti), pri nas je pa minimalec 500 €. Potemtakem je telefon tam res bistveno cenejši, saj imaš na minimalcu relativno enake stroške, kot pri nas, telefon pa dobiš praktično zastonj. Pri nas te pa pride eno plačo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

PrimozR je izjavil:

LitralSM je izjavil:


Kaj, a zdaj pa naj še podpiram tvojo lenobo?

Okay, bom podprl tvoj hipsterski odpor do realnih informacij.
http://www.bing.com/search?q=why+is+ret...
Četrti link (upam, da se nisi zaprl v ta zaprt krog); cultofmac.com

Ne, podprl boš svoje argumente. Jaz tega zate ne bom počel.

Pa tole so pač ene cifre, za toliko in toliko PPI potrebuješ takšno in takšno razdaljo. Merilo za ločljivost očesa je kot, pri katerem oko še loči informacije. Za tega sem pa našel ZELO različne podatke.

Tukajle recimo 4 ločne minute (to bi pomenilo, da 350 PPI napravo držiš manj kot 10 cm pred nosom, da vidiš različne piksle): Naked eye @ Wikipedia
Tukajle pa 0,3 ločne minute, kar nanese za 350 PPI okrog 90 cm: http://clarkvision.com/imagedetail/eye-...
S tako različnimi podatki pač ne veš točno, kaj vzeti, torej vzameš nekaj normalnega (20/20 vid imajo itak redki pa brezveze je iti čez vse tehnične meje, pča se bo našlo par osebkov, ki bodo jamrali, da še vedno vidijo piksle, big whoop - jaz jih na Nexus 4 ne). Po mojih pojmih torej retina je retina.


Okej, našel še en podatek, ena ločna minuta: Visual acuity @ Wikipedia
Pri 350 PPI moraš potem napravo držati 26,8 cm stran od očesa, da ločiš piksle. Če držiš dlje, jih ne ločiš več. Zate ne vem, ampak jaz praktično nikoli telefona nimam 25 cm pred obrazom, skoraj vedno dlje. Retina torej drži.

kpkp ::

PrimozR je izjavil:

To mi je jasno. Ampak saj za oderuško naročnino tudi pri nas dobiš đaba telefon. Razlika je, da je v ZDA minimalc 2 jurja (in je 70 USD na mesec lažje prebaviti), pri nas je pa minimalec 500 €. Potemtakem je telefon tam res bistveno cenejši, saj imaš na minimalcu relativno enake stroške, kot pri nas, telefon pa dobiš praktično zastonj. Pri nas te pa pride eno plačo.

Kaj ima to veze, pri njih je telefon v prosti prodaj največkrat cenejši kot tukaj, torej so tisti aneksi idiotizem v vsakem primeru.

murmur ::

PrimozR je izjavil:


ČE telefon uporabljaš za klice in SMSe pač nisi ciljna skupina za smartphone. Katerikoli. Tudi Nokiin. Nokia ponuja cel kup smartphonov, ampak čez njih se pač ne udriha, ker to ni tako moderno, kajne?

Kaj vzameš pod resno?



Ne mislim samo apple, isti burek velja za vse ostale znamke pametnih telefonov 500+ EUR. Pod resno mislim vse kar ne spada pod prosti cas. Recimo pisanje resnih ponudb ali pogodb, miksanje pdf/doc/text, razvoj spleta, pa recimo editiranje slik/vektor grafike ali videa na drugi strani. To da gres prek wifi na facebook&twitter ali posljes kratki mejl je šala. Zato sem vprasal ce je ze kdo kaj resnega razvil/ustvaril na pametnem 5" telefonu. Sicer je to imho konzum produkt za "kvalitetno uzivanje prostega casa".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Oki ::

wini je izjavil:

Zanina me če so zrihtali že enkrat email klient na ios?
Dobim email s priponko, naredim forward in želim dodati še eno priponko zravn. Na ios ni možno :) zakon!

Seveda je možno. Če ti ne znaš, to ni naš problem. Problem je PEBKAC. Zakon. :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

mailer ::

Še največja inovacija kar jo je Apple lansiral od iphone 2 naprej je prodaja istega telefona v malo drugačnem ohišju z 5% boljšo specifikacijo za 20% višjo ceno. Cene ima take, kot da so edini proizvajalec telefonov na svetu. Ovce pa nasedajo in nasedajo njihovi PR službi. Prva generacija je bila res nekaj posebnega, novega, vsaj na oblikovnem področju, zdaj pa jih je konkurenca že ujela. Sploh ne vem zakaj je to novica dneva na vseh bolj obiskanih straneh. Večina smart telefonov je tako ali tako postal le še en statusni simbol, ki ga moraš imeti, da si "in". Tudi pri nas je to zelo prisotno. Naslednja funkcija pri šestici bi lahko bila "poliži in odkleni", kjer bi ti poseben analizator vgrajen v ekran izvedel DNK analizo vzorca in jo "zaklenil" v čip. Tako bi lahko telefon uporabljali tudi tisti invalidi brez rok... malo ironije. Baterija je več ali manj ista že od začetka, vsaj vsak drugi dan na polnilcu. Resnična inovacija za večino telefonov, ki bi lahko nadomestili računalnike bi bilo lasersko projeciranje tipkovnice na ravno površino in vgrajen projektor za projeciranje vsaj fHD slike na diagonali 1m pri dnevni svetlobi in trajanju baterije vsaj 1 dan pri konstantni uporabi. To kar so "pametni" telefoni zdaj, pa ne leti samo na Apple so samo "fency potrošniki električne energije". Kaj se pa zgodi, ko je treba tako nujno nekam poklicat ko imaš prazno baterijo pa nas večina telefonov z dolgo avtonomijo tako pozna: "a posodš morm nujno nekam poklicat? Ne, kup si drug telefon al pa rezervno baterijo. Ja, se je ne da zamenjat. Zadnji čas, da kupiš normalen telefon."
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

OmgWTF ::

mailer je izjavil:

Še največja inovacija kar jo je Apple lansiral od iphone 2 naprej je prodaja istega telefona v malo drugačnem ohišju z 5% boljšo specifikacijo za 20% višjo ceno. Cene ima take, kot da so edini proizvajalec telefonov na svetu. Ovce pa nasedajo in nasedajo njihovi PR službi. Prva generacija je bila res nekaj posebnega, novega, vsaj na oblikovnem področju, zdaj pa jih je konkurenca že ujela. Sploh ne vem zakaj je to novica dneva na vseh bolj obiskanih straneh. Večina smart telefonov je tako ali tako postal le še en statusni simbol, ki ga moraš imeti, da si "in". Tudi pri nas je to zelo prisotno. Naslednja funkcija pri šestici bi lahko bila "poliži in odkleni", kjer bi ti poseben analizator vgrajen v ekran izvedel DNK analizo vzorca in jo "zaklenil" v čip. Tako bi lahko telefon uporabljali tudi tisti invalidi brez rok... malo ironije. Baterija je več ali manj ista že od začetka, vsaj vsak drugi dan na polnilcu. Resnična inovacija za večino telefonov, ki bi lahko nadomestili računalnike bi bilo lasersko projeciranje tipkovnice na ravno površino in vgrajen projektor za projeciranje vsaj fHD slike na diagonali 1m pri dnevni svetlobi in trajanju baterije vsaj 1 dan pri konstantni uporabi. To kar so "pametni" telefoni zdaj, pa ne leti samo na Apple so samo "fency potrošniki električne energije". Kaj se pa zgodi, ko je treba tako nujno nekam poklicat ko imaš prazno baterijo pa nas večina telefonov z dolgo avtonomijo tako pozna: "a posodš morm nujno nekam poklicat? Ne, kup si drug telefon al pa rezervno baterijo. Ja, se je ne da zamenjat. Zadnji čas, da kupiš normalen telefon."


Pač nemoreš od podjetij kot so apple ali samsung ali google pričakovat da bodo izumili nov način pridobivanja električne energije in bodo baterije magično držale 20 dni. Ja pač stvar drugih znanstvenikov da probajo kaj takega naredit. Telefon daš pač vsak dan ko greš spat polnit in ti baterije nikoli ne zmanjka. Če pa si trot pa pozabljaš pa maš še vseeno razne avto polnilce in podobno.

Vse tvoje željene "inovacije" pa potrebujejo to magično baterijo, tako da dokler nimamo teh magičnih baterij nemorejo vgraditi takih zadev, saj bi mobitel bil prevelik/predebel. Projektor lahko kupiš kot dodatek od drugih firm kot je to, če si to zadevo tako zelo želiš. Je pa seveda zadeva precej velika.


Verjetno nisi lih preveč tip iz tehničnih smeri, ker bi se pol zavedal da take zadeve ne moreš kar naenkrat pomanjšati na 1mm x 1mm in vrčt v telefon, da bo zadeva dobro delovala. Vsaj za zdaj ne in še kar nekaj let ne.

Inovacij v zvezi s telefonom ni več dosti na razpolago. Zakaj pa ljudje več ne pričakujejo nekih inovacij pri laptopih? Saj so že 10 let enaki. Zato, ker pač ni več kaj takega, da bi bilo fajn met za širok krog uporabnikov.

wini ::

Oki je izjavil:

wini je izjavil:

Zanina me če so zrihtali že enkrat email klient na ios?
Dobim email s priponko, naredim forward in želim dodati še eno priponko zravn. Na ios ni možno :) zakon!

Seveda je možno. Če ti ne znaš, to ni naš problem. Problem je PEBKAC. Zakon. :)


No razsvetli me prosim. Sem vprašal če so to že mogoče porihtali.
http://www.imore.com/ios-7-wants-better...

Almost 6 years after it was introduced, you still can't attach files to emails in iOS. While iOS 6 has introduced a method to attach photos and videos to in-progress emails, it suffers from poor discoverability, and only works with content from the Photos app. If you want to attach any other file to an email, it's a usability disaster.

PrimozR ::

kpkp je izjavil:

PrimozR je izjavil:

To mi je jasno. Ampak saj za oderuško naročnino tudi pri nas dobiš đaba telefon. Razlika je, da je v ZDA minimalc 2 jurja (in je 70 USD na mesec lažje prebaviti), pri nas je pa minimalec 500 €. Potemtakem je telefon tam res bistveno cenejši, saj imaš na minimalcu relativno enake stroške, kot pri nas, telefon pa dobiš praktično zastonj. Pri nas te pa pride eno plačo.

Kaj ima to veze, pri njih je telefon v prosti prodaj največkrat cenejši kot tukaj, torej so tisti aneksi idiotizem v vsakem primeru.

Ma nič ni cenejši oz. je minimalno. Tiste cene 1 USD = 1 EUR niso reprezentativne, pri američanih moraš upoštevati še davek in obup od garancijskih pogojev.

murmur je izjavil:

PrimozR je izjavil:


ČE telefon uporabljaš za klice in SMSe pač nisi ciljna skupina za smartphone. Katerikoli. Tudi Nokiin. Nokia ponuja cel kup smartphonov, ampak čez njih se pač ne udriha, ker to ni tako moderno, kajne?

Kaj vzameš pod resno?



Ne mislim samo apple, isti burek velja za vse ostale znamke pametnih telefonov 500+ EUR. Pod resno mislim vse kar ne spada pod prosti cas. Recimo pisanje resnih ponudb ali pogodb, miksanje pdf/doc/text, razvoj spleta, pa recimo editiranje slik/vektor grafike ali videa na drugi strani. To da gres prek wifi na facebook&twitter ali posljes kratki mejl je šala. Zato sem vprasal ce je ze kdo kaj resnega razvil/ustvaril na pametnem 5" telefonu. Sicer je to imho konzum produkt za "kvalitetno uzivanje prostega casa".

Aha, šala je na nek pomemben mail odgovoriti takoj... Bolje počakati par ur, priti domov in za mail uporabiti 'resen' računalnik ter seveda zamuditi rok. Bodimo realni, na telefonu ne boš ustvarjal videa, editiral slik ter na dolgo pisal pogodb, ker zadeva tega pač ni sposobna, metati zdaj ven te predloge je bedarija. Ampak vseeno te naprave imajo svoje mesto. Razen če ti za resno delo na poti v žep pospraviš laptop...

Pa kratek mail je še kako lahko resen. Imaš probleme na terenu, slikaš s telefonom, pošlješ mail nazaj v firmo in dobiš odgovor. Kako bi to izgledalo brez telefona? Al bo nekdo iz firme prišel za tabo, al boš ti šel nazaj, opisal problem in ga šel nazaj rešiti, itd.

Če ti ne najdeš primera uporabe smartphona, super zate. Sam sicer zelo redko počnem kaj 'resnega' (večinoma preverjam različne zadeve na internetu, poslušam musko, berme knjige na vlaku), ampak brez smartphona ne preživim več. Je pa res, da nimam laptopa ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kpkp ::

@PIPI
Tisto je le nepomembna niansa, ne pa moj argument, ki še vedno stoji....

PrimozR ::

mailer je izjavil:

Še največja inovacija kar jo je Apple lansiral od iphone 2 naprej je prodaja istega telefona v malo drugačnem ohišju z 5% boljšo specifikacijo za 20% višjo ceno. Cene ima take, kot da so edini proizvajalec telefonov na svetu. Ovce pa nasedajo in nasedajo njihovi PR službi. Prva generacija je bila res nekaj posebnega, novega, vsaj na oblikovnem področju, zdaj pa jih je konkurenca že ujela. Sploh ne vem zakaj je to novica dneva na vseh bolj obiskanih straneh. Večina smart telefonov je tako ali tako postal le še en statusni simbol, ki ga moraš imeti, da si "in". Tudi pri nas je to zelo prisotno. Naslednja funkcija pri šestici bi lahko bila "poliži in odkleni", kjer bi ti poseben analizator vgrajen v ekran izvedel DNK analizo vzorca in jo "zaklenil" v čip. Tako bi lahko telefon uporabljali tudi tisti invalidi brez rok... malo ironije. Baterija je več ali manj ista že od začetka, vsaj vsak drugi dan na polnilcu. Resnična inovacija za večino telefonov, ki bi lahko nadomestili računalnike bi bilo lasersko projeciranje tipkovnice na ravno površino in vgrajen projektor za projeciranje vsaj fHD slike na diagonali 1m pri dnevni svetlobi in trajanju baterije vsaj 1 dan pri konstantni uporabi. To kar so "pametni" telefoni zdaj, pa ne leti samo na Apple so samo "fency potrošniki električne energije". Kaj se pa zgodi, ko je treba tako nujno nekam poklicat ko imaš prazno baterijo pa nas večina telefonov z dolgo avtonomijo tako pozna: "a posodš morm nujno nekam poklicat? Ne, kup si drug telefon al pa rezervno baterijo. Ja, se je ne da zamenjat. Zadnji čas, da kupiš normalen telefon."

Še enkrat, cene iPhona niso popolnoma nič drugačne, od (priporočenih maloprodajnih) cen konkurentov. Potem pa pač pri Applu ne jebejo popustov/manjših marž in MPC ostane MPC.

Oki ::

wini je izjavil:

Oki je izjavil:

wini je izjavil:

Zanina me če so zrihtali že enkrat email klient na ios?
Dobim email s priponko, naredim forward in želim dodati še eno priponko zravn. Na ios ni možno :) zakon!

Seveda je možno. Če ti ne znaš, to ni naš problem. Problem je PEBKAC. Zakon. :)


No razsvetli me prosim. Sem vprašal če so to že mogoče porihtali.
http://www.imore.com/ios-7-wants-better...

Almost 6 years after it was introduced, you still can't attach files to emails in iOS. While iOS 6 has introduced a method to attach photos and videos to in-progress emails, it suffers from poor discoverability, and only works with content from the Photos app. If you want to attach any other file to an email, it's a usability disaster.

A si kdaj probal v mailu tapnit na prazen prostor? Potem se ti odpre pop up, ki ima na desni strani takšno puščico. Če jo tapneš dobiš opcijo Insert. To je to... Seveda so še drugi načini ampak ta je najbolj izi.

buneech ::

PrimozR je izjavil:

PrimozR je izjavil:

LitralSM je izjavil:


Kaj, a zdaj pa naj še podpiram tvojo lenobo?

Okay, bom podprl tvoj hipsterski odpor do realnih informacij.
http://www.bing.com/search?q=why+is+ret...
Četrti link (upam, da se nisi zaprl v ta zaprt krog); cultofmac.com

Ne, podprl boš svoje argumente. Jaz tega zate ne bom počel.

Pa tole so pač ene cifre, za toliko in toliko PPI potrebuješ takšno in takšno razdaljo. Merilo za ločljivost očesa je kot, pri katerem oko še loči informacije. Za tega sem pa našel ZELO različne podatke.

Tukajle recimo 4 ločne minute (to bi pomenilo, da 350 PPI napravo držiš manj kot 10 cm pred nosom, da vidiš različne piksle): Naked eye @ Wikipedia
Tukajle pa 0,3 ločne minute, kar nanese za 350 PPI okrog 90 cm: http://clarkvision.com/imagedetail/eye-...
S tako različnimi podatki pač ne veš točno, kaj vzeti, torej vzameš nekaj normalnega (20/20 vid imajo itak redki pa brezveze je iti čez vse tehnične meje, pča se bo našlo par osebkov, ki bodo jamrali, da še vedno vidijo piksle, big whoop - jaz jih na Nexus 4 ne). Po mojih pojmih torej retina je retina.


Okej, našel še en podatek, ena ločna minuta: Visual acuity @ Wikipedia
Pri 350 PPI moraš potem napravo držati 26,8 cm stran od očesa, da ločiš piksle. Če držiš dlje, jih ne ločiš več. Zate ne vem, ampak jaz praktično nikoli telefona nimam 25 cm pred obrazom, skoraj vedno dlje. Retina torej drži.

http://isthisretina.com/

ScumbagSteve ::

Pa smo spet tam 8-)



Kaj te jabuk za pirhe vun daje to? Kje je še velka noč :))
Scumbag Štefko

wini ::

Oki je izjavil:

wini je izjavil:

Oki je izjavil:

wini je izjavil:

Zanina me če so zrihtali že enkrat email klient na ios?
Dobim email s priponko, naredim forward in želim dodati še eno priponko zravn. Na ios ni možno :) zakon!

Seveda je možno. Če ti ne znaš, to ni naš problem. Problem je PEBKAC. Zakon. :)


No razsvetli me prosim. Sem vprašal če so to že mogoče porihtali.
http://www.imore.com/ios-7-wants-better...

Almost 6 years after it was introduced, you still can't attach files to emails in iOS. While iOS 6 has introduced a method to attach photos and videos to in-progress emails, it suffers from poor discoverability, and only works with content from the Photos app. If you want to attach any other file to an email, it's a usability disaster.

A si kdaj probal v mailu tapnit na prazen prostor? Potem se ti odpre pop up, ki ima na desni strani takšno puščico. Če jo tapneš dobiš opcijo Insert. To je to... Seveda so še drugi načini ampak ta je najbolj izi.


To že, ampak jst bi rad pripel zravn en pdf ali pa word dokument ...

Oki ::

ScumbagSteve je izjavil:

Pa smo spet tam 8-)



Kaj te jabuk za pirhe vun daje to? Kje je še velka noč :))


Ja, saj res... Naslednje dve leti se bodo vsi telefoni primerjali z iPhonom. Zakaj le? Zarad pirhov? :))

PrimozR ::

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

34054 ::

Predlagam da se NSA povezane objave ne brišejo saj so relevantne. Ena vidnejših "novosti" 5S je očitno ravno čitalec prstnih odtisov. Vse objave ki izražajo skrb glede zlorab v tej smeri so torej dobrodošle in "on-topic".

Vsekakor pa so to pomembnejša vprašanja kot Apple vs. Samsung.

hojnikb ::

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

oko nima ločljivosti, sj ni digitalni senzor 8-O
#brezpodpisa

trnvpeti ::

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

menda je meja ocesa 300ppi

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

menda je meja ocesa 300ppi

po applovem PR..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

menda je meja ocesa 300ppi

po applovem PR..

ne vem ce je applov, in ce se ostali ne bi strinjali, bi hitro prislo to na plano

hojnikb ::

"Retina" je že, ampak je čisto odvisno od stanje očesa in oddaljenosti gledanja takega displaya... tudi 15" 720p je retina, če ga gledaš dovolj daleč stran...

300ppi je pač vrednost, ki je prišla z 2x povečanjem gostote pixlov na iphone 4, ker je bilo to najlažje za nardit takrat (stari appi so se pač 2x povečal, če so bli spisani za stare iphone). In glej ga zlomka, glih ta vrednost je retina po applovem PR..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

imas kaksen drugacen podatek, za oko, za smartfone?
recimo od samsunga?

hojnikb ::

#brezpodpisa

trnvpeti ::

I believe Jobs said that the eye can see 300 ppi at 10 inches(jobs je nosil ocala)

Using the example, and assuming "only" 20/20 vision of the user results in (53*60)/1 x (35*60)/1 = 3180 x 2100 or about 6.7 MP. For the 3180 pixels width along the 20 inch side, you get 159 ppi. Double that for holding the phone at 10 inches and you're at 318 ppi, which is less than the 326 ppi of the iPhone4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

menda je meja ocesa 300ppi

Em... Ne. Ne ne in ne.

hojnikb je izjavil:

po applovem PR..

Ne. Tole si si zdaj izmislil. Če bi bilo to res, bi tudi iPad in MBP Retina imela prek 300 PPI. Pa nimata. iPad ima ~260 PPI, MBP pa mislim da slabih 200. Ampak ker tablico držiš dlje od očesa, kot telefon, računalnik imaš pa še bolj oddaljen, tisti kot ločljivosti še vedno drži. Iz enakega razloga mora biti za izkoriščanje FullHD TV na neki razdalji BISTVENO večji, kot star NTSC oz. le HD Ready (720p) TV. Oz. moraš imeti enako velik FullHD TV bližje, kot HD Ready, da vidiš razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

trnvpeti ::

PrimozR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

oko nima ločljivosti, sj ni digitalni senzor 8-O

Seveda ima ločljivost, to, da je analogen senzor, ne pomeni, da nima ločljivosti. Hec pri očesu je le, da nima neke fiksne ločljivosti v pikah, temveč lahko loči dva podatka, ki sta med seboj oddaljena za nek kot. Z razdaljo od očesa pa kot med podatkoma seveda narašča, kot ostaja konstanten. Osnovna geometrija torej.

trnvpeti je izjavil:

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

menda je meja ocesa 300ppi

Em... Ne. Ne ne in ne.

kolk si pa zracunal ppi pri smartfone uporabi (pri koliksni razdalji od ocesa)?

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

"Retina" je že, ampak je čisto odvisno od stanje očesa in oddaljenosti gledanja takega displaya... tudi 15" 720p je retina, če ga gledaš dovolj daleč stran...

300ppi je pač vrednost, ki je prišla z 2x povečanjem gostote pixlov na iphone 4, ker je bilo to najlažje za nardit takrat (stari appi so se pač 2x povečal, če so bli spisani za stare iphone). In glej ga zlomka, glih ta vrednost je retina po applovem PR..

Ne, ni. Itak je iPhone 4 in naprej 326 PPI, meja DPI-jev za oko, kot sem rekel, pa je odvisna od kota, ne od pik. Pač se izkaže, da je okrog 300 DPI ravno nekje na razdalji, kjer običajno držiš telefon (nekje 25 cm od očesa).

trnvpeti je izjavil:


kolk si pa zracunal ppi pri smartfone uporabi (pri koliksni razdalji od ocesa)?

Definiraj smartphone uporabo. Nisem ekspert za uporabo naprav. Je pa enostavno izračunati, na kateri razdalji oko ne bo več ločilo med piksli, če imaš nek DPI. Enačbo sem pa že napisal (za povrhu vsega je bila ene 10-krat citirana). Ko dobiš ta podatek pač primerjaj, kako držiš svoj telefon.

Kot sem rekel, podatki za ločljivost očesa so si precej različni, a najbolj splošen je ena ločna minuta (1/60 stopinje).

EDIT: nisem točno bral tistega linka, ki poda podatek 0,3 ločne minute (sem ga linkal tudi sam), ampak se mi zdi, da je to meja, na kateri oko loči dve različni informaciji, ki sta sami. Torej dve črni piki na beli podlagi. Če imaš pa ti polje parih milijonov pik, se pa to malce spremeni. Obenem pri zaslonih verjetno pomaga dejstvo, da mi gledamo podatke za celotne piksle, medtem ko imamo na LCD-jih v bistvu 3-krat več pik (RGB subpiksli). Torej so posamezne pike nekje 3x manjše, kar pravzaprav sovpada z 0,3 ločnimi minutami. Pri takšni velikosti subpikslov se zamažejo s sosedi in vidimo enotno sliko.

Kakorkoli že, povedal sem že, da na Nexus 4 (praktično enak PPI, kot iPhone) posameznih pikslov praktično ne vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

torej po tem lahko sklepamo, da bo ostal apple vedno na 640p displayih :)).. več kot 4" je pa tako ali tako preveč (že za 3.5" so rekl da je dovolj)...



.... in potem bomo vidl iphone-a z 600ppi in bo kr naekrat to nov standard za Retino... just wait and you'll see..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

trnvpeti je izjavil:

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

menda je meja ocesa 300ppi

http://clarkvision.com/imagedetail/eye-...
http://webcache.googleusercontent.com/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

PrimozR ::

Hayabusa je izjavil:

http://clarkvision.com/imagedetail/eye-...
http://webcache.googleusercontent.com/s...

O tem (prvem) linku sem govoril. Ne vem no, meni se zdi neverjetno, da bi nekdo vidil trikat manjše detajle od mene. Saj vem, da nimam najboljšega vida, ampak da imam pa tako slabega (z očali na nosu, ki so na daleč, tukaj pa gledamo od blizu) pa RES ne verjamem. Pomojem mirno lahko za splošno ločljivost pri ekranih vzamemo eno ločno minuto.

hojnikb je izjavil:

torej po tem lahko sklepamo, da bo ostal apple vedno na 640p displayih :)).. več kot 4" je pa tako ali tako preveč (že za 3.5" so rekl da je dovolj)...



.... in potem bomo vidl iphone-a z 600ppi in bo kr naekrat to nov standard za Retino... just wait and you'll see..

Zakaj bi? Če oko nima od tega nobene koristi. Po drugi strani imaš tranzistor v pikslu LCD-ja velik toliko in toliko, torej ti vzame X svetobe. Če piksel pomanjšaš zgolj pomanjšaš del, ki prepušča svetlobo. Torej je cel zaslon prepušča manj, torej za enako svetilnost potrebuješ noro močno osvetlitev. Temu dodaš še 4x več tranzistorjev v pikslih in imaš dvakrat povišano porabo. Ker imaš več pikslov, kar naenkrat potrebuješ močnejši GPU in CPU, ki ti spet bolj odžirata baterijo. Vse to za nič efekta.

Aja, če vzamemo eno ločno minuto in 300 PPI, potem dobimo razdaljo, na kateri zaslon postane 'retina', 11,459 palcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

trnvpeti ::

pipi, logicna razlaga

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

buneech je izjavil:

http://isthisretina.com/

Tole je popolnoma neuporabno. Ključno vprašanje namreč je, kolikšno ločljivost ima človeško oko, kakšen kot še vidi. Ko enkrat veš to, lahko povsem enostavno izračunaš razdaljo, na kateri mora biti zaslon od očesa, da ne vidiš več pik. Pa naj bo to telefon ali pa kinematografsko platno.

l=1/(2*PPI*tan(a/2)), kjer je l v inčih (če uporabimo PPC, dobimo centimetre), a je pa kot ločljivosti očesa.

oko nima ločljivosti, sj ni digitalni senzor 8-O

Ima ločljivost.
Je digitalno (oziroma diskretno, če kdo loči te pojme).

PrimozR je izjavil:


O tem (prvem) linku sem govoril. Ne vem no, meni se zdi neverjetno, da bi nekdo vidil trikat manjše detajle od mene. Saj vem, da nimam najboljšega vida, ampak da imam pa tako slabega (z očali na nosu, ki so na daleč, tukaj pa gledamo od blizu) pa RES ne verjamem. Pomojem mirno lahko za splošno ločljivost pri ekranih vzamemo eno ločno minuto.

Neki argumenti to niso, kajne? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MatVZ ::

nisem bral prejsnjih objav tako da se opravicujem ce je kdo to napisal pred menoj ampak vsi so/ste/smo tako navduseni nad novima iphonoma in moznostjo prstnega odtisa ampak ali je kdo pomislil da bodo zdaj velike korporacije dobile poleg vseh osebnih poddatkov ki jih zaradi facebooka in podobnih stvari ze imajo se nas prstni odtis? in seveda vse to pod pretvezo super duper odklepanja z prstim odtisom

dotomaz ::

300 DPI je standard že iz tiska. To si ni apple izmislil.

hojnikb ::

all things aside, tale fingerprint senzor pa ni tak švoh zadeva... seveda če bo delovala tako kot mora.
#brezpodpisa

amacar ::

Lahko pogledaš kako deluje v praksi:

svenica ::

evo, za prepotentneže iz prejšnjih strani (kotnikd3, 7982884e, dani8oy, Mr. Stein)

https://docs.google.com/spreadsheet/pub...

Seznam leakov z viri.

Da dobite malo perspektive na to, v kakšnem svetu živimo ter da se boste v
prihodnje malo manj smešili na forumih.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

itak37 ::

Daj malo elaborirat kaj si bodo pomagali s prstnimi odtisi, jest nekako ne vidim moznosti uporabe. Sploh pa jih verjetno ze imajo, dvomim da ima nasa uprava dovolj varno zascito prstnih odtisov, ki jih moras dati pri izdaji osebnih dokumentov, da bi jih NSA ne mogla dobiti.

OmgWTF ::

svenica je izjavil:

evo, za prepotentneže iz prejšnjih strani (kotnikd3, 7982884e, dani8oy, Mr. Stein)

https://docs.google.com/spreadsheet/pub...

Seznam leakov z viri.

Da dobite malo perspektive na to, v kakšnem svetu živimo ter da se boste v
prihodnje malo manj smešili na forumih.


Isuse zapri se v bajto da te ne bodo gledali preko satelitov. Kot da gledajo navadnje Janeze, ko si kuhajo kosilo al pa ko grejo v trgovino.

shock ::

Ni mi jasno zakaj aplove delnice padajo, ceprav imajo tako superioren produkt.

http://www.google.com/finance?cid=22144

hojnikb ::

prvič v zgodovini trgovanja z delnicami so delničarji vklopl možgane.. >:D
#brezpodpisa

ScumbagSteve ::

Oki je izjavil:

ScumbagSteve je izjavil:

Pa smo spet tam 8-)



Kaj te jabuk za pirhe vun daje to? Kje je še velka noč :))


Ja, saj res... Naslednje dve leti se bodo vsi telefoni primerjali z iPhonom. Zakaj le? Zarad pirhov? :))


misliš tako kot se zdaj hoče jabuk primerjat z nokio? 8-)
Scumbag Štefko

MrX ::

fak dajat 900eur za igračo... đizs

kupš nexusa4 za pol manj pa maš mir za par let...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796621 (85719) amacar
»

Septembra iPhone 5S in cenejši iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5422552 (18516) blackbfm
»

Jeseni nov iPhone ali dva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13441603 (37231) trnvpeti
»

iOS 6.1.1 je zunaj, evasi0n jailbreak še deluje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4216719 (14226) lambda

Več podobnih tem