» »

Imamo nova iPhona

««
6 / 6
»
»»

nekikr ::

Večje ure res ne moreš kar tako dati na ozadje, vse ostalo pa komot premakneš na ostale zaslone in imaš na prvem točno to kar hočeš.
Kaj so pa recimo ostale 4 "odprte" stvari, ki so prevesile tehtnico?

PrimozR ::

VaeVictis je izjavil:

Sam predvidevam, da bo sčasoma iPhone (plastic) postal cenejši model za mlade, slej ko prej bodo dodali še kake barve (črno in rdečo).

Sedaj je ta iPhone 5c s temi barvami in to ceno narejen za vzhodne trge (Kitajsko in Japonsko).

iPhone (metal/glass) bo pa ostal flagship model za Apple.

Verjetno bodo tudi sčasoma preimenovali linije telefonov v iPhone in iPhone C.

Bo pa zanimivo videti, če bodo tudi pri iPadih šli po istih poti.

Interesantno pri celotenem dogajanju pa je, da Apple še vedno vztraja pri določenih cenah, ostali pa svoje flagship modele zelo hitro pocenijo.

Zaenkrat se jim ta taktika še vedno obrestovala z rekordnimi dobički.

Ostalim, razen Samsung-u, pa vsaj glede na dobičke očitno ne.

Ostali cene prav tako držijo enake, a niso tako striktni, torej prodajalci izdelke lažje prodajajo 'pod ceno'. Poglej na Mobitel.si, maloprodajna cena brez vezaze je za SGS4 690, za HTC One pa 710 €.

francek1 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Resno vprašanje, kaj na 5C je tako zelo cheap? Kater mid range Android telefon ima high res displej? Dobro povezljivost? Spodoben plan updejtov? Dober fotič? Relativno dober procesor oz. glavni čip?

Na 5C se gleda kot na low cost napravo. Pa to IMO ni pravilno, ker HW niti ni tako slab. V primerjavi s petico se je spremenilo ohišje, ki je zdaj plastično. Plastika pa itak vemo, da ni nujno slaba (Nokia in njene Lumie, pa so daleč od edinih).

Seveda, seveda...odkar so zdaj tudi svete krave plastične, je plastika naenkrat postala cenjena...na Samsungih je pa seveda cenena, čeprav gre za lexan iz iste fabrike...:))

One X je imel kul plastiko. Lumie imajo kul plastiko. Samsung pač ne. Razlog za to je površinska obdelava (kolk shiny je) in pa debelina te plastike. Če ti delaš unibody plastično ohišje, bo plastika debela, torej bo tudi toga, trdna, povsem drugače se obnaša, ko po njej potrkaš. Samsung pa še vedno uporablja interni okvir in plastiko čezenj, ki pa je tanka zaradi samih dimenzij aparata in teže. Ni problem torej v materialu, temveč v načinu uporabe materiala (tako kot avte večinoma vsi izdelujejo iz praktično enakega pleha, pa se eni obnašajo bolje, kot drugi oz. so bolj varni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

djordjevic je izjavil:

nekikr je izjavil:

Plastika JE cenena. V iPhonu ali kje drugje. Pri jabolčnih imaš vsaj flagship na voljo z aluminijem, pri drugih pa še v flagship modele silijo ceneno plastiko.

There are notable exceptions to this rule. ;)

Ni vsaka plastika enaka. Priceless. Vedel sem, da bomo to nekoč še slišali. :D

A je mar ABS enak PPS-u? Pa EPS-u? Že to, da imamo termoplaste (ki se jih lahko topi in reciklira) ter duroplaste (ko jih enkrat segreješ in nabrizgaš, poteče kemična reakcija in to je to, nadaljno segrevanje jih samo žge/cmari) bi lahko povedalo dovolj.

Ne delajte se pametne, če se vam ne da razmišljat...

OmgWTF je izjavil:

Bi bil pa kriminal, če se kdo odloči za nek telefon, ker mu je operacijski sistem bolj všeč ali?

Nevem zakaj ne gre prejšnjega posta editirat :)

Zakaj bi bil pa kriminal, če ti je nek OS bolj všeč? Za nek OS imaš nakupljenih za par 100 € appov, za drugega nič. Katerega boš izbral oz. kaj se bo moralo zgoditi, da boš preskočil?

s1m0n je izjavil:

Jaz sem se za telefon odločil prav zaradi OSa (Android) vse ostalo so mi preveč zaprti sistemi kjer nimam skoraj nobene kontrole dobesedno nad ničim!
Ne vem pa od kot ljudem, da je iOS simple, preprost itd. ne me narobe razumet sistem je dobro premišljen. Sem imel v rokah iPad z iOS 6 pa sem bil kot 100let stara babica ki nič ne ve. Android pa tudi pri prvi uporabi ni bil tak neprijeten in zmeden kot iOS. Je pa drugo ko se na uporabo navadiš.

Za nekatere (večino) je pa ravno obratno. iOS je simpl. Z razlogom se je iPhone pogosto 'prodajalo' (kolegi kolegom) kot najbolj dumb-phone-like smartphone. Ne zaradi neumnosti temveč zaradi preprostosti. iPhone je pač telefon, ki ga je en kup ljudi mirno priporočilo svojim (starim) staršem. Androida jaz ne bi.

s1m0n je izjavil:

Stvar okusa pač, Ko odklenem telefon pač ne želim nič več kot večjo uro in osnovne ikone za klic, sms itd ostalo ma da je ločeno ker se ostale stvari ne uporabljajo 80% časa in jih ne rabim nonstop gledat!

OmgWTF, ko ga prvič uporabljaš je zakompliciran do amena :) No pri iOS7 je vsaj drugače. Ni več tečnega pomika na levi zaslon za iskanje ki ga nihče ne rabi. Je pa kot že rečeno to stvar okusa. Vse kar na telefonu rabiš je en zaslon z uro in par ikonami ter meni z vsemi aplikacijami.

To potrebuješ ti. Jaz imam pa štiri domače zaslone zafilane z widgeti in ikonami. Ne posplošuj po sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

francek1 ::

nekikr je izjavil:

Plastika JE cenena. V iPhonu ali kje drugje. Pri jabolčnih imaš vsaj flagship na voljo z aluminijem, pri drugih pa še v flagship modele silijo ceneno plastiko.

No pojdi kupit kritino iz lexana ali pa iz aluminija pa boš videl, kaj je "ceneno". potem pa še na prvo točo počakaj in si oglej rezultat. Ne boš več bluzil.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

s1m0n ::

Nočem rečt da iOS ni simple ampak ko uporabljaš Android za vsako dnevno uporabo/poslovanje itd pol vidiš kaj pomeni beseda simple! Ko lahko vse delam preko telefona, spletno stran odprem kar s pcja, namestim aplikacije s pcja brez da telefon sploh dotaknem itd. Takšne stvari so meni pomembne, ko že rečeno odvisno od posameznika. A za resno delo iOS ni! Sploh ne bi mogel tega početi kar lahko sedaj!

In ja za telefon je IOS definitivno bolje za uporabo (bolj prijazen) a jaz se ga pač nisem mogel navadit. (mogoče bi bilo drugače če bi ga uporabljal več kot teden dni).

CoolBits ::

Vse kar si opisal lahko počneš tudi na ios bp...

francek1 ::

CoolBits je izjavil:

Vse kar si opisal lahko počneš tudi na ios bp...

A iz USB ključka aplikacije nakladaš? Za primer...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

CoolBits ::

Zakaj bi pa to delal, da dobim še kak virus? V itunes lepo kliknem install in je app že na telefonu.

nekikr ::

francek1 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Plastika JE cenena. V iPhonu ali kje drugje. Pri jabolčnih imaš vsaj flagship na voljo z aluminijem, pri drugih pa še v flagship modele silijo ceneno plastiko.

No pojdi kupit kritino iz lexana ali pa iz aluminija pa boš videl, kaj je "ceneno". potem pa še na prvo točo počakaj in si oglej rezultat. Ne boš več bluzil.

A pa ti veš o čem teče debata?

A za resno delo iOS ni!

A smo spet tam, da je resno delo samo tisto kar delaš ti? Jaz svoje resno delo opravim tudi preko telefona (iOS even) in sem zato nadvse resno plačan. Ampak najbrž je resno samo inštaliranje appov preko PCja ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

OmgWTF ::

@PIPI

Saj to je bil moj point. Eni gledajo le na razne specifikacije, medtem pa pozabijo da je pač nekomu lahko IOS bol všeč drugim pa kak drug.

Itak pa bog ne daj da bi kdo upošteval dejstvo da ti na vsakem iPhonu še več kot 3 leta uradno izdajajo updejte, medtem ko te nekateri drugi brcnejo v rit po 1 letu.

francek1 ::

OmgWTF je izjavil:

@PIPI

Saj to je bil moj point. Eni gledajo le na razne specifikacije, medtem pa pozabijo da je pač nekomu lahko IOS bol všeč drugim pa kak drug.

Itak pa bog ne daj da bi kdo upošteval dejstvo da ti na vsakem iPhonu še več kot 3 leta uradno izdajajo updejte, medtem ko te nekateri drugi brcnejo v rit po 1 letu.


Kdor ni sposoben naložit novega roma, si Androda niti zasluži ne.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

techfreak :) ::

francek1 je izjavil:

Kdor ni sposoben naložit novega roma, si Androda niti zasluži ne.

Velika vecina uporabnikov nima namena ter ne zeli menjavati ROMa in to velja tudi za napredne uporabnike. Ce se ti zelis ukvarjati s tem potem se kar daj (veliko ljudem je to tudi neke vrste hobi), ampak ljudje ponavadi zelijo da stvari delujejo brez kakrsnega koli vzdrzevanja.

BladE_ ::

First with fingerprinter scanner you say ? I think not.



Toliko o čitalcu prstnih odtisov in "inovaciji" :D
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

kpkp ::

@BladE, kdo je sploh to trdil?

Boljši primer, če že moramo....

HP iPaq H5550

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

xxxul ::

francek1 je izjavil:

OmgWTF je izjavil:

@PIPI

Saj to je bil moj point. Eni gledajo le na razne specifikacije, medtem pa pozabijo da je pač nekomu lahko IOS bol všeč drugim pa kak drug.

Itak pa bog ne daj da bi kdo upošteval dejstvo da ti na vsakem iPhonu še več kot 3 leta uradno izdajajo updejte, medtem ko te nekateri drugi brcnejo v rit po 1 letu.


Kdor ni sposoben naložit novega roma, si Androda niti zasluži ne.


očitno si pa zasluži tole:
https://slo-tech.com/forum/t579571/0

ko začnejo kitajčki prodajat folijo za čez scanner bo pa za kupit 5s ;)

PrimozR ::

francek1 je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Vse kar si opisal lahko počneš tudi na ios bp...

A iz USB ključka aplikacije nakladaš? Za primer...

A na Nexus 4 se da?

OmgWTF je izjavil:

@PIPI

Saj to je bil moj point. Eni gledajo le na razne specifikacije, medtem pa pozabijo da je pač nekomu lahko IOS bol všeč drugim pa kak drug.

Itak pa bog ne daj da bi kdo upošteval dejstvo da ti na vsakem iPhonu še več kot 3 leta uradno izdajajo updejte, medtem ko te nekateri drugi brcnejo v rit po 1 letu.

3GS so v bistvu odrezali po 4 letih :D

francek1 je izjavil:

OmgWTF je izjavil:

@PIPI

Saj to je bil moj point. Eni gledajo le na razne specifikacije, medtem pa pozabijo da je pač nekomu lahko IOS bol všeč drugim pa kak drug.

Itak pa bog ne daj da bi kdo upošteval dejstvo da ti na vsakem iPhonu še več kot 3 leta uradno izdajajo updejte, medtem ko te nekateri drugi brcnejo v rit po 1 letu.


Kdor ni sposoben naložit novega roma, si Androda niti zasluži ne.

Pokaži mi stabilen 4.0+ ROM za HTC Desire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

OmgWTF ::

Zdaj ne vem kako je z ostalimi firmami ampak ko mi je pri iPhone 4 nekoliko čudno delovala home tipka po 11 mesecih (včasih ni delovala, če sem na robu stisnil) sem ga nesel na servis in sem drug dan zvečer že dobil novega, kar mi je bilo ful všeč, ker je moj bil že precej popraskan, ker ga pač nočem imeti v kakem etuiju :D

Mi lahko kdo pove, kako je s tem pri ostalih firmah?

francek1 ::

OmgWTF je izjavil:

Zdaj ne vem kako je z ostalimi firmami ampak ko mi je pri iPhone 4 nekoliko čudno delovala home tipka po 11 mesecih (včasih ni delovala, če sem na robu stisnil) sem ga nesel na servis in sem drug dan zvečer že dobil novega, kar mi je bilo ful všeč, ker je moj bil že precej popraskan, ker ga pač nočem imeti v kakem etuiju :D

Mi lahko kdo pove, kako je s tem pri ostalih firmah?

Pri ostalih firmah pri nakupu ne preplačaš telefona toliko, da ti ga lahko še trikrat menjajo, pa so še vedno na profitu. To si hotel slišat, ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

Samsunga ne preplačaš ? Koliko že stane brez vezave ? 800 EUR ?

Daj nehajte že nabijat. Saj vas noben ne sili da kupite iPhone ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

Kdor ni sposoben naložit novega roma, si Androda niti zasluži ne.


Kdor rome nalaga, garancije nima.

techfreak :) ::

49106 je izjavil:

Kdor ni sposoben naložit novega roma, si Androda niti zasluži ne.


Kdor rome nalaga, garancije nima.

Uradno ima vsak telefon garancijo, tudi ce nalozis ROM, je pa res pri nekaterih znamkah vec problemov z uveljavljanjem garancije pri aparatih z drugim ROMom.

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

a lahko tole "uradno" malce bolj obrazložiš?? PA ne spet mahat z linkom o neki direktivi, ki se jo v bananistanu več kot očitno ne upošteva... Dokler se tega ne upošteva in bo to zapisano v garancijskem listu, je vsakršno "olepševanje" brezpredmetno.. Za vsak link o "evropski direktivi" in o tvoji "teoriji" ti marsikdo pripopa link o "stalni praksi", ki pa je problem, ja.. VELIK.. Ampak se g avsakič kar nekako "pozablja".. kako spretno.. Sem mislil, da to delajo samo Apple loverji

MrStein ::

Torej pri Samsungu drago plačaš hardver, potem pa še moraš sam firmware namestit? ;)

PS: Takojšnja menjava izdelka ni nič nenavadnega. Meni so monitor tak menjali. Na mojem pragu. In nič ni bil precenjen, vreden vsakega centa, še danes po N letih. Torej če ima tvoj telefon slabši servis... to samo pomeni da je epl zanič, a ne? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

PA ne spet mahat z linkom o neki direktivi, ki se jo v bananistanu več kot očitno ne upošteva

Problem te direktive je, da ni napisana razločno in jasno (praksa EU direktiv). Posplošeno nekako ta direktiva pravi, da si upravičen do servisa, razen, če nisi.

techfreak :) ::

Ni tako da je pri tej direktivi napisano da ti morajo dokazati, da si ti kriv za napako, za katero uveljavljas garancijo? Pricakoval bi da garancija velja tudi ce zamenjas programsko opremo na usmerjevalniku ali pa DVB-T/C/IPTV sprejemniku, ne pa da ne velja pri napravi kot je telefon, za katero je jasno da si bo uporabnik prilagodil zadevo po svojih zeljah.

Saj pametni telefoni niso vec namenske naprave, ampak splosni racunalniki, ki imajo dodan GSM/UMTS ter GPS modul.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nekikr ::

It's certainly a very elaborate method. Under "normal" circumstances we feel it would be impossible for someone to get a high resolution picture of our finger without our knowledge. The method is more of a proof of concept than an actual security risk.

MrStein ::

Makro posnetek z bilokaterim "jajcem" z 12 megapiksli že da tako resolucijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

Ne dvomim v tvojo izjavo. Si za stavo morda, ker vidim, da se spoznaš. Jaz ti dam en kitajski fotoaparat s 15 megapiksli (pa imaš ne nekaj fore) ti pa potem narediš svoje in zaobideš skener? Pa, da bo zanimivo, staviva za 500€ ali 1000€?

MrStein ::

A zdaj bova dlake cepila?
Bom pogledal, kako sliko moj "jajc" dela, pa te kontaktiram... ;)

Še en link (from the source): http://www.ccc.de/en/updates/2013/ccc-b...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

Ne bova cepila dlak. Pokazal boš, kakor praviš, da lahko z vsakim jajcem to narediš. Seveda tako, da osebek ni priklenjen na bolniško posteljo in pod anestezijo. Nobena zaščita namreč ni 100%. Če je pa close-enough je pa že precej dobro. Ker če me moreš omamiti in pod drobnogledom slikati moj prstni odtis, da ga kasneje reproduciraš....potem bi se najbrž lahko poslužil tudi kakšne opcije za ugotovitev navadne kombinacije številk ali kakšnega vzorca.

MrStein ::

Link tačas poglej, pa še epizodo MythBusters, kjer so naredili podobno (tam je "tarča" vedela, kaj nameravajo in se pazila, da ne bi dobili njegovega odtisa, pa so vseeno še isti dan odprli ključavnico z fake odtisom). Lahko le ponovim očitno in desetletja znano:
- vsak dan pustiš za sabo milijon listkov z napisanim svojim "geslom" gor (beri: tvoj prstni odtis)
- delujočo(!) kopijo je mogoče izdelati s sredstvi, ki so v vsakem gospodinjstvu (navodila na zgornjem linku)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Evo, je že v obliki novice: https://slo-tech.com/novice/t581613
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Evo del posnetka:



Je nekje 50 pikslov na greben, kar mislim da ni čisto 2400 dpi, je pa res, da sem nastavljeno imel 8MP slike ne pa "nativnih" 12 mega. (Nikon S5100 - 130 EUR).

Slikano s prijetega steklenega kozarca, praktično v prvem poskusu. Če bi se malo boj potrudil, bi bila veliko boljša slika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796232 (85330) amacar
»

Septembra iPhone 5S in cenejši iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5422501 (18465) blackbfm
»

Jeseni nov iPhone ali dva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13441419 (37047) trnvpeti
»

iOS 6.1.1 je zunaj, evasi0n jailbreak še deluje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4216642 (14149) lambda

Več podobnih tem