» »

True power 330 ali 400w napajalnik

True power 330 ali 400w napajalnik

frenk ::

Antec 400W ali pa Antec True Power 330W???:\
Kaj bi mi predlagali? Cena obeh je cca. 23k na redrat. 400Wattni ima več amperou na 3.3 in 5, treupower pa je baje bol stabilen...

frenk ::

Ali pa Chieftec 420W?? Ali so Chiefteci dovolj dobri oz. zanesljivi?? Poceni vem da so:D.

Dr_M ::

pejt na tomshardware, pa poisc test napajalnikov.tale chieftek je biu nekje na zlati sredini, tko da je sigurn vreden svojega denarja.:)) :)) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blisk ::

Bral sem Tomshardware o napajalnikih in po tistem spisku, je kao 350W, potrebnih za moj PC in jst mam 350W napajalnik vgrajen, kar pomeni, da zadeva že na meji, pa me zanima, kako se da realno izračunat, v realnosti, kolk kaj pokuri, ker tam na Tomshardware, se mi ne zdi najbolj realno vse skupi.
Naprimer, kolk mora bit na 3.3 v, watov, oz. amperov
kolk mora bit na 5 v watov oz. amperov
in na 12 voltov, kolk watov, oz. amperov.

Oz, tisti k mate izkušnje z velikim obremenjevanjem napajalnikov, koliko watni napajalnik priporočate.

frenk ::

A je pr napajalnikih pomembna samo amperaža al še kj?? Chieftec 420W je sam 17k, Antec 400W pa 23k. Chieftec ima amperaže večje, razen pri -5, ki pa tako ali tako ni pomembna. Kaj ima Antec česar Chieftec nima?? :\

sash ::

sam imam "večjega brata" True powera in sicer 430W pa sem zelo zadovoljen, zadeva dela zelo tiho z dvema ventoma ki se vrtita na ~1500 obratov :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Tic ::

Jst imam true power 430w in zadeva SEKA. Imam pa tudi navadnega 300w in moja navita masina.... Antec ne klecne to ti povem. Ce bi vedu cesa so zmozni, bi kupu 180w >:D
Kupi poceni anteca pa je.. al pa true power 380w, takega ima morphling...
persona civitas ;>

morphling1 ::

...In to vse pove :) hec, ne res so dobri predvsem pa ljubim njihovo tišino.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

Sam na tomshardware se je na testih izkazal, da je chieftec tišji kot truepower 380W. No ja sj mogoče bom pa res anteca kupu sam še zmer ne vem ker je bolši 330W true power al pa 400W navadn antec???:\

Boky ::

Blisk kaksno konfiguracijo pol imas, da si z 350W ze cisto na meji?

BlazP ::

Kje se pa dobijo Chieftek napajalniki? Po malo vec kot enem letu brezhibnega delovanja, mi je odpovedal en 250W napajalnik(3je kondenzatorji poknal).

Torej: Kje dobiti Chiefteka??

Blisk ::

Boky, po spisku, ki je na tomshardware, sem zračunal in naj bi porabu 355W, moj napajač, je pa ta star, ki je delal čist OK 125W, ta nov pa 350 W.
Mislim zanima me, kok tabela iz tomshardware spoloh drži.
Ker na ta starem 125w, je podatek, na 3.3v, 14 A in na 5v, 20 A, na ta novem je pa na 3.3v 14 A, na 5v pa 30A.
Rekli pa so mi, da naj bi mel napajalnik če maš AMDja, na 3.3v vsaj 20 A, zdej kaj je tuki res, ne vem, to ve bolj tisti, ki navija mašine u extreme.
Jst mam not vgrajeno 2 diska, plata abit kd7, procesor amd 2.1, ram 2x 512Mb, CDRW, DVD, ZIP, Floppy, grafika Radeon 128 Mb 9500 pro, Raid kontroler, SB, modem, 2 dodatna ventilatorja.
In po tisti tabeli pride moja konfiguracija 355 W, zdej glede na to, da sem probal, pa da iz napajkalnika ne piha ravno topel zrak, se mi praktično ne zdi na meji, teoretično, pa naj bi blo.
Ne bi rad, da se mi kej usuje, tko kot frendu, k mu je zarad napajača skurlo celo kišto, ker je preobremenil napajač.
Pa kolk so kej napajalniki, ker več k 20 jurjev, mi je že brez veze dat za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Boky ::

Blisk, kako se obnasajo napetosti, ko obremenis masino? Pozeni kak toast, prime95, pa kak Hdtach, kopiraj nekaj z cd-ja na disk...(v glavnem cim bolj obremeni vse komponente) in pol opazuj napetosti na plati. Ce se ti ne sesedajo pol mislim, da ni potrebe za nov napajalnik.
morphling1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

frenk ::

Chieftece se dobi tukaj.

sash ::

Chieftece se dobi tud v PC Sistemih v MB, sicer jih nimajo v ceniku, sem jih pa par dni nazaj videl v trgovini :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Blisk ::

Boky, napetosti so zdej stabilne in OK, ampak mam še namen mal obremenit sistem, pa se zna sesipat, pa bom najverjetneje nabavu drug napajalnik, takega k ma
PFC.

jest10 ::

BLISK
Tisti spisek prikazuje max moči, ki pa jih nikoli ne dosežeš. Še ob zagonu računalnika ne pa čeprau je takrat poraba največja.
Realni podatek o porabi računalnika je nekje 120-200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

frenk ::

Hm, hm.....:\ kokr jest vem že navit proc porab 100W energije. Aja pa še tole mi razlož jest10...zakva se računalnik ne zažene če nastavm napetost proca iz 1.650 na 1.7. Drgač je že biu na 1.7 testiran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enermax, Antec ali LC-Power

Oddelek: Kaj kupiti
141242 (966) mloncar
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533651 (2866) Karaya 52
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535429 (4828) TribesMan
»

PSU za okoli 15k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
421953 (1464) MALJUTKA
»

napajalnik=350W=najtišji

Oddelek: Kaj kupiti
321758 (1097) A1eN

Več podobnih tem