» »

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Vaseer ::

Kako na Lenovo IdeaPad G700 dostopati do BIOS-a?
Poskusil sem že vse F1-F12, ESC, DEL, Enter ... in nič ne odpre BIOS-a.

Bolj ko brskam po spletu, manj najdem :)

Naložene pa imam W7, tako da hibernation mode z W8 ni problem.

Predlogi?

dunda ::

He, he - še eden, ki to noč ne spi zaradi G700.

V BIOS prideš z F2 ob zagonu. AMPAK - ko si v BIOSu, vidiš, da je lahko nastavljeno tako, da moraš pritisniti tisti rdeči Fn+F2 !!! Mislim, da je bilo to celo default.
https://www.kacnje.eu

Vaseer ::

Hvala za nasvet. Poskusim, ko pridem domov.

18zimoni ::

Pri meni se je isto dogajalo,pomagalo je da sem še enkrat posodobil bios z zadnjo verzijo.Potem je tipka f2 spet delala.Vse potrebno dobiš na lenovo support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 18zimoni ()

Vaseer ::

@18zimoni
Za G700 na Lenovo Support strani piše, da ni BIOS posodobitev.

@dunda
Ti driverje za grafični (HD4000 in nVidio) normalno naloži? Sem jih snel z Lenovo Support strani in mi za obe javlja napako pri inštalaciji. HD4000 sem potem snel z Intlove strani in se lepo naložijo, za nVidio pa z njihove uradne strani in tudi ne pomaga - javi da ne zazna kompatibilne grafične. V Windows device manager zazna samo HD4000, AIDA64 pa najde obe grafični - sumim, da je v BIOS-u privzeto nastavljeno na HD4000.

Kje si vzel G700, kakšne so specifikacije?

hojnikb ::

za optimus boš najbrž rabu posebi driverje..
#brezpodpisa

dunda ::

S Win7 sem imel kup težav - čeprav sem uporabil gonilnike, ki so na Lenovo strani. Še največja težava pa je bilo nedelovanje Wifija.
Zato sem šel raje na Win8 - gonilniki, ki so zraven, so delovali brez težav in vse skupaj je bilo hitro urejeno.

Verjetno je s sedmico kaj težav - mogoče je to tudi razlog, da Lenovo na CDju pošlje samo gonilnike za Win8.
https://www.kacnje.eu

18zimoni ::

Moj model je malo drugačen ampak problem je bil isti.Na support strani sem vpisal model in ponudilo mi je vse gonilnike za moj prenosnik.Za tvoj model ga pa res ni. Piše da če ga vseeno rabiš da se obrneš na support. Če vpišem svoj model prenosnika mi normalno ponudi zadnjo možno verzijo biosa,zakaj jo ni za tvoj model pa ne vem.

Vaseer ::

Sem pisal na servis in dobil odgovor - kot ga je podal tudi @dunda, da je čudežna kombinacija Fn+F2 - preverjeno deluje.

V BIOS sem prišel, nastavitev grafike je bila na Optimus - preklaplja med grafičnima. Sem spremenil, da je privzeto nVida in mi še vedno javlja napako pri namestitvi driverja: "Ta grafični gonilnik ni mogel najti združljive grafične strojne opreme".

Sem naredil ponovno inštalacijo W7+SP1, brez posodobitev, namestil driverje za matično/chipset in mi pri namestitvi driverjev za nVidio še vedno javlja "Ta grafični gonilnik ni mogel najti združljive grafične strojne opreme".

Poskusil bom še z W8.

Predlogi?

dunda ::

Meni se zdi, da je zadeva kar nekako optimizirana za Win8. Ne bi brez zveze dajali na cd samo gonilnike za Win8.
https://www.kacnje.eu

r3dkv1c4 ::

Katero grafo imaš, najdi driverje za to mobility grafo......še prej popolnoma odstrani vse driverje za grafo(pusti za hd4000) in ponovno restartaj komp in na novo nalozi....mora delat.

Sicer nisem razumel kakšne imas tezave z grafo, če je problem samo v preklapljanju na nvidio oz. če želiš da imas nvidio default, potem v nvidia control panel nastavi aplikacije ki odpirajo s pomočjo nvidie.....in bo zadeva funkcionirala(zato ne potrebujes drugih driverjev)

Kar se tiče biosa je pa point v plati in zato najdi specifikacijo plate in potem boš našel bios update za to plato.(ce potrebujes samo zaradi preklopa grafičnih, tudi to ni potrebno)

Ni nujno da je vse na lenovo support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

dunda je izjavil:

Meni se zdi, da je zadeva kar nekako optimizirana za Win8. Ne bi brez zveze dajali na cd samo gonilnike za Win8.

Nima to veze, lahko vrzes gor tudi xp recimo, win8 dodatke dajejo zraven zaradi tega, ker se to pač zdaj prodaja.

dunda ::

r3dkv1c4 je izjavil:

dunda je izjavil:

Meni se zdi, da je zadeva kar nekako optimizirana za Win8. Ne bi brez zveze dajali na cd samo gonilnike za Win8.

Nima to veze, lahko vrzes gor tudi xp recimo, win8 dodatke dajejo zraven zaradi tega, ker se to pač zdaj prodaja.


Ja, to že. Saj načeloma mora delovati. Ampak vseeno je malo namig na to, da naj ljudje rajši gredo na Win8. Saj veš ...
https://www.kacnje.eu

Vaseer ::

@redkvica79

Grafična je nVidia GeForce GT 720M. Gonilnike sem pobral z Lenovo Support strani in z uradne nVidiine strani.

Gonilnik z Lenovo Support mi javijo težavo z nezdružljivostjo OS in "Ta grafični gonilnik ni mogel najti združljive grafične strojne opreme" - tukaj sumim, da je gonilnik namenjen za W8, čeprav imajo ločeno za W7 in W8 in sem večkrat prenesel gonilnik za W7 (mogoče poskusim še z gonilnikom za W8?).

Gonilnik z nVidiine strani pa mi javi napako "Ta grafični gonilnik ni mogel najti združljive grafične strojne opreme" - kar mi da jasno vedeti, da ni zaznal grafične, samo zakaj?
Windows Device Manager mi zazna samo Intel HD4000 grafiko (res je, da je nekaj HW kot neprepoznanega, ker še ni vseh gonilnikov gor), AIDA64 pa mi zazna obe grafični.

Vse to je bilo delano po sveži inštalaciji Windows 7 Professional x64 + SP1 - v enem primeru po inštalaciji vseh popravkov za W7, v drugem primeru takoj po inštalaciji.
Namestil sem gonilnike za matično/chipset in vse pripadajoče gonilnike z Lenovo Support - tukaj bi lahko poskusil namestiti gonilnike za matično z uradne strani... (bom preveril).

Trenutno se mi gre samo za to, da bi namestil gonilnike za nVidio - preklapljanje med grafičnima ni tako pomembno.

r3dkv1c4 ::

Čisto enostavno, zavedaj se , da je na lenovo support včasih kaj pomešano in gonilnike za grafo vedno pobiraj iz nvidijine strani.

Niso pravi gonilniki, poizkusi s temi:

http://www.geforce.co.uk/drivers/result...

Vaseer ::

@redkvica79

Omenjen nVidiin gonilnik, GeForce 320.49 Driver, mi javlja napako "Ta grafični gonilnik ni mogel najti združljive grafične strojne opreme".

Bom pogledal katero matično ima računalnik in poskusil z gonilniki z uradne strani, če to ne pomaga preverim še z W8, drugače pa nesem vse skupaj nazaj ;((

r3dkv1c4 ::

Driverji za win8 in win7 so enaki.....drugače je pa res strange, da ni našel grafe....bbbbp....lahko da ima samo kartica slab kontakt, če je v garanciji potem najboljše, da se res obrneš na servis.
Starih driverjev zate ni, no vsaj bistvene razlike za to kartico med driverji ni, tako da nimam pojma zakaj jo ne zazna driver.

Doma imam g700 star leto in pol mogoče.... in zadeva dela na amd grafe super brez problemov.Na njem pa imam win7 ultimate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Vaseer ::

Sedaj pa res ne vem več, pri čem sem.

Sem namestil W8. Na Lenovo Support strani link za nVidio driver ne dela, na nVidiini strani pa je isti driver za W7 in W8.
Če driver z nVidiine strani želim namestit, se mi pojavlja ista napaka kot na W7: "Ta grafični gonilnik ni mogel najti združljive grafične strojne opreme", če pa namestim driver s priloženega CD-ja (različica driverja 311.34), pa se ta normalno namesti.

OK, važno mi je, da zadeva deluje, vendar mi lahko kdo pojasni kje bi bila težava?
Da bi imela nVidia "fuč" driver, težko verjamem - 320.49 je označen kot stable.
Mogoče Lenovo spreminja driver?

320.49 znVidiine strani ne morem naložiti čez 311.34 s CD-ja - javlja isto napako kot prej.

r3dkv1c4 ::

Kolega nič novega ni to za novejše različice driverjev od nvidie.
Jaz nikoli ne posodabljam driverjev in skoraj nikoli ne nalozim najnovejših, ker je en kup šare v njih in posledično zadeve ne delijejo optimalno.....ali pa sploh ne.
Ti toplo priporočam da izklopiš auto-update za grafiko, ker se bodo težave spet obnovile.

Pusti različico 311.34 ker ni neke razlike med njimi in najnovejšimi.
Naj ti povem, da tudi nvidia ima velike probleme z driverji.

Mogoče za foro poizkusi ver. 319.17

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Croatinho ::

dunda je izjavil:

S Win7 sem imel kup težav - čeprav sem uporabil gonilnike, ki so na Lenovo strani. Še največja težava pa je bilo nedelovanje Wifija.
Zato sem šel raje na Win8 - gonilniki, ki so zraven, so delovali brez težav in vse skupaj je bilo hitro urejeno.

Verjetno je s sedmico kaj težav - mogoče je to tudi razlog, da Lenovo na CDju pošlje samo gonilnike za Win8.


po nekajkratnih poskusih nalaganja WLAN gonilnika za Windows 7 (skupaj z gonilnikom za bluetooth) z uradne strani, sem ugotovil v čem je težava. Ko se omenjeno .exe datoteko zažene in jo sistem najprej razpakira, se le ta razpakira v mapo c:\drivers\wlan and bluetooth... (nisem prepričan kako točno se imenuje), po razpakiranju pa sistem gonilnik išče v mapi c:\drivers\WLAN, ki pa ne obstaja, zato sistem avtomatično javi napako, saj omenjenih gonilnikov ne najde, Ker med postopkom iskanja gonilnika ni možno spreminjati mape, kjer naj bi sistem našel gonilnike, je potrebno to opraviti v postopku razpakiranja gonilnikov in sicer na ta način, da mapo, ki jo program ponudi kot privzeto za namestitev gonilnika, spremeniš v mapo WLAN, se pravi c:\drivers\wlan - po razpakiranju gonilnikov v to mapo, težav z namestitvijo ne bo :D

se pravi težava je v tem, da so "programerji" za namestitev gonilnika določili napačno absolutno pot do gonilnika, tako da je težavo na zgoraj omenjeni način zelo enostavno preskočiti, vsi ostali gonilniki pa po dosedanjem delovanju prenosnika z Windowsi 7 nimajo nikakršnih težav.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Naloži si Lenovo System Update, ki bo našel prave gonilnike za tvojo škatlo, jih zdownloadal in inštaliral ...

Ne vem zakaj folk to se dela na roke. Mazohizem ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brias ::

@incvictus

bols da ne bo se kak bios DLjala in naredila kako piz*arijo :)

Invictus ::

tud če

sem že precejkrat na Lenovotih updatal BIOS, pa še nikoli problemov.

To niso "home made" škatle ...

Poleg tega BIOS ne pride med kritične update ...

Še vedno mislim da je ročni download mazohizem. Da ne govorim o frustraciji ko folk zdownloada napačne driverje.

Sam grem raje vmes na pir ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Invictus je izjavil:

Naloži si Lenovo System Update, ki bo našel prave gonilnike za tvojo škatlo, jih zdownloadal in inštaliral ...

Ne vem zakaj folk to se dela na roke. Mazohizem ?

Zato pa so štale, ker ljudje tako brezglavo to počnejo, kakor ti praviš.

Croatinho ::

stvar je v tem da Lenovo System Update jemlje gonilnike z uradne strani (od koder sem jih tudi sam snel), kar pomeni da se bo napaka pojavila tudi v primeru nalaganja gonilnikov z omenjenim programom, saj gre za težavo, ki je v samem programu. Edino brezglavo je to, da moje objave nista prebrala v celoti oz. sta mogoče zgrešila bistvo objave. :)

r3dkv1c4 ::

stvar je v tem, da se ljudje, ki take stvari, kot so nalaganje gnilnikov, lotijo nevedno.
In sicer nikjer ni problema, če ti greš korak po koraku in lepo razpakiraš paket in potem začneš z inštalacijo in vse dela kot mora.
Programerji so ravno tako zmotljivi, ker so ravno tako krvavi pod kožo.
Največkrat se take težave pojavi zato, ker se pač ljudje vedno bolj poslužujejo automatiziranih procesov.

Drugače se razumemo v piko.

Invictus ::

@Croatinho

Saj si super napisal, odkril problem, itn ... Tudi pri Lenovu delajo samo ljudje ...

Ampak za 99% folka je pa čisto dovolj naložit Lenovo System Update. Ki te potem vedno opozori kadar je kaj novega za tvojo škatlo.

Drugače pa Lenovo vse gonilnike certificira za WHQL, pa je dovolj da zaženeš Windows Update. Ti najde večino zadev. Vsaj tiste, ki jih res pod nujno rabiš.

Sam imam vedno na ključku za inštalacijo Windowsov tudi Lenovo System Update. Zadeva je rešena v 3 korakih.

1. Inštalacija
2. Windows Update.
3. Lenovo System Update

Pa ni več klicajev.

Namesto za zajebancijo z gonilniki je čas bistveno bolj koristno porabljen za šport ali kako pivo s kolegi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Spc ::

dunda je izjavil:

He, he - še eden, ki to noč ne spi zaradi G700.

V BIOS prideš z F2 ob zagonu. AMPAK - ko si v BIOSu, vidiš, da je lahko nastavljeno tako, da moraš pritisniti tisti rdeči Fn+F2 !!! Mislim, da je bilo to celo default.

Jaz tudi ne spim, ker moji kolegi kupujejo šrot notebooke in potem še v BIOS ne znam.
8-O

Ta G700 ima res slabo narejeno za bios oz, ga nima ?
F2 ne deluje za bios.
 

Spc ::

Fn+F2 tudi ne deluje, Zgleda da bom disk vzel iz notebooka in preko USBja inštaliral Win7.
 

Spc ::

Wireless je Dell Wireless 1704 802.11b/g/n

Driver (Windows 7):
http://devid.info/download/56678/23
*Driver je potrebno manualno inštalirat in izbrati v device managerju.
 

CyberDoN ::

V BIOS prideš tudi tako, da ugasneš prenosnik, pritisneš tisti mali gumbek zraven power gumba...prenosnik se vžge in pojavi se izbirni boot meni.

Uradni Intel video driverji tudi meni niso delali (in nikakor nisem našel drugih), so se pa potem driverji namestili preko windows update.
Wifi driverji so delovali tisti skupaj z bluetooth driverji (380MB??).

free2dark ::

kupil sem nov računalnik g700. kako pri tem računalniku zbootat win8 z usb? sedaj je freedos. kaj vse je potrebno narediti na računalniku?

sem že ugotovil kako in kaj

Zgodovina sprememb…

zanza ::

Po nečloveških mukah in skorajšnjemu živčnemu zlomu sem, vsaj menim, uspešno namestil večino najpomembnejši driverjev. Imam namreč windows 7 in sem imel s tem kar nekaj težav. Po nasvetu Croatinha sem namestil še driver za wlan in bluetooth, vse je šlo lepo skozi. Bluetooth ikono sem že zasledil, nikakor pa ne morem (ne znam) dostopati do razpoložljivih wlan omrežji. V vrstici spodaj mi sploh ne kaže tistih 3 črtics povezavo , ki jih ponavadi kaže pri ostalih prenosnikih. Sem torej jaz kaj zafrknil da tega ne kaže? Sem sploh naložil wlan driverje? (uspešno sem naložil samo wlan+bluetooth, ki sta v paketu očitno skupaj, tistega wlana, ki je samostojen se pa ni dalo...)
Mi lahko kdorkoli prosim pomaga? Na koncu sem z živci...
Hvala!

zanza ::

Eh... očitno sem samo slep ali pa že napol spim:) vse deluje pravilno, tudi wlan povezave kaže. Samo na pravilno ikono je bilo treba klikniti.
Lahko noč!:)

Invictus ::

Če bi bolje bral poste, bi si naložil Lenovo System Update in si prihranil cel kup živcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zanza ::

Sem poskusil tudi z Lenovo System Update, a mi je pri 17% skeniranja javil napako in inštalacija se je končala.

r3dkv1c4 ::

zanza je izjavil:

Sem poskusil tudi z Lenovo System Update, a mi je pri 17% skeniranja javil napako in inštalacija se je končala.

Kakšne šrot skrekane winse pa imaš?
Res ne razumen kaj lahko butastega tu narediš, namreč win7 automatsko najde večino driverjev ob 1. zagonu pri net povezavi....ostalo pa naložiš sam.

Invictus ::

r3dkv1c4 je izjavil:

zanza je izjavil:

Sem poskusil tudi z Lenovo System Update, a mi je pri 17% skeniranja javil napako in inštalacija se je končala.

Kakšne šrot skrekane winse pa imaš?
Res ne razumen kaj lahko butastega tu narediš, namreč win7 automatsko najde večino driverjev ob 1. zagonu pri net povezavi....ostalo pa naložiš sam.


+1 :D

Mene Lenovo System Update rešuje zadnjič 8 let ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenmosnik in graficna

Oddelek: Pomoč in nasveti
271682 (1349) T-Mac
»

Lenovo ThinkPad E530C - kako vzpostaviti brezžično povezavo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
303569 (1019) ekran
»

Nalaganje driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
171296 (965) Gutjerez
»

Driverji_finta prodajlaca?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81404 (1089) Ziga Dolhar
»

instalacija LENOVO prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
181836 (1418) vir

Več podobnih tem