» »

2v1 za na faks

2v1 za na faks

noob96 ::

Zanima me kakšno je vaše mnenje o ultrabook tablicah/računalnikih ki so 2v1. da imaš prenosnik pa ga obrneš in dobiš windwos tablico? je to uporabno? dobro narejeno? katero najbolj priporočate? ali je bolje da pogledam za čem drugim.

hojnikb ::

bolje samo računalnik imo..
#brezpodpisa

mirancar ::

touch zasloni imajo prevelik hype

zakaj bi pacal ekran z prsti ?

noob96 ::

a potem je bolje en navaden ultrabook pa je to to? tablico pa posebi

mgermo ::

če imaš ultrabook, kaj boš z tablico?

techfreak :) ::

Načeloma bodo vsi ultrabooki, ki sedaj prihajajo, imeli touch screen zaslone, saj se je Intel odločil da morajo vsi Haswell ultrabooki imeti touch screen.

Osebno bi definitivno pogledal za touchscreen, če bi sedaj oz. v bližnji prihodnosti kupoval ultrabooka. Zaenkrat mislim da še ni veliko takšnih, kjer lahko zaslon obrneš in uporabljaš kot tablico, ampak to po mojem mnenju niti ne potrebuješ.

krneki0001 ::

Sam uporabljam kr nekaj let star X200 tablet. C2D L9400 procesor, 8GB rama, 180GB ssd disk. Cene so tam od 200 evrov naprej. Zadeva je zelo uporabna. Za svojo mašino imam še docking station, tako da je to hkrati tudi desktop mašina, namesto dvd-ja imam pa nosilec za disk in imam tam še dodaten disk za podatke.

Če rabim tipkat delam v notebook načinu, če pa hočem tablico pa obrnem ekran in vzamem iz stranice pisalo. Je pa še ena prednost pisala; Na faksu recimo odprem skripto v pdf-ju z pdf viewerjem v win 8 in s pisalom dopisujem tisto, kar profesor dodatno razloži in ni na skriptah. Odlična zadeva v win 8 je ta pdf viewer, ki je hkrati tudi pdf writer.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Na Android tablicah lahko tudi dopisuješ na pdf dokumente, će vzameš kakšen note 10 imaš zraven še kvaliteten stylus. Za ipada nisem gledal za tega sem pa našel, da to omogoča.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

acookook ::

Ni za na faks, je pa za splošna dela za familijo (net, office,yt) in mogoče reeeeeees light editing (affinity designer/photo) pa mogoče kaj malega blednerja. Zato navijam za surface go 2 (tudi za pokušino preden si sam omislim Book 4). V glavnem nekaj kar bo zdržalo 5-7 let (dosedanja samsungova tablica (T560) je zdržala malo manj kot 4 leta) in je neki hibrid med tablico in laptopom z neko tipkovnico vred.

uniman ::

Večinoma imajo vsi touch screeni glossy zaslon, mene za kakšno resno delo to precej moti, sploh ko se vsedeš nekje kjer ti sonce sveti ali pa kakšna močna luč.

acookook ::

To ni problem, se da zatemnit od znotraj. Uporabljala bo jo gimnazijka 3. letnika, dva nezahtevna starša za obične taske (če bo namizni komp odšel, bodo pa apetiti večji), forsira pa mamka laptop in tablico, jaz pa ne vidim point v tej poplavi naprav doma.

Lonsarg ::

Surface Go je res res zakon, pa še skoraj pol cenejši od običnega Surface Pro za dodatni bonus. V2 bo pa še malo izboljšal zadeve slišim. Mimogrede ko sem imel težave z desktop sem povezal svoj monitor+miško+tipkovnico z Surface Go preko USB-C in sem imel čisto super desktop računalnik. Moje mnenje je da noben laptop še tako velik nima dovolj velikaga ekrana za dolgotrajnejše delo, torej brez veze kupovati večje laptope ko pa lahko vse pokriješ z manjši tabletom/hibridom in nato če bo res več ur dela na dan kombiniraš še z običnim monitorjem za udobno delo. Laptop je samo potuha da se pol folk matra delat direkt gor namesto da gre na normalne 24"+ monitorje.

Kar se pa tiče Windows vs Android tablic pa bom rekel samo to, android tablice so bile in šle v pozabo in niti ne vem več kaj sem imel, nekaj sem prodal nekaj sem podaril dalje. Moja prva Windows tablica (Dell Venue 8 Pro), ki je originalno prišla z W8 (sedaj lepo lavfa na W10) pa še vedno uporabljam kot ebook bralnik ter potovalno napravo kadar hočem nekaj res majhnega (je manjša od Surface Go) in čeprav počasna za današnje standarde (zato sem nadgradil na Surface Go) je ne prodam, bi mi je bilo škoda ker Windows naprave se res dobro starajo softwersko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

acookook ::

Se pravi je potem je GO v2 + mogoče penkalo the way to go in ne bi blo za to, kar bi želeli predvsem moji delat ok?

Lonsarg ::

Mislm ker si omenil še Blender in dizajn sem sicer malce v dvomih, bi morda vseeno kaj močnejšega, ne poznam kolk so to potratne zadeve.

Vsekakor pa vsaj ekran še en ekstra, velikost teh ekranov/napravic je zakon za kavč, pojstlo, faks, za malo pogledat zadeve za kuhinjsko mizo itd. Če pa greš recimo spisat eno seminarsko se pa spodobi za pravi ekran/tipkovnico usesti in za pravi stol. Oziroma no vse je v urah, če je tega bolj resnega dela samo kako 1 uro na dan in ne vsak dan se da prežitev tudi brez najbrž.

Aja pa nujno 128GB SSD verzijo vzet (zaradi histrosti diska), oziroma ne škodi če bi kar tanajdražjo varjanto torej z m3 procesorjem da si res future proof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bedarija ::

jaz imam yogo, in mi je sedla ko sem na faks hodil. ker sem neke aplikacije za mobitel delal in lahko potem direkt na laptopu s touchom sprobavaš kako dela da ti ni treba skos na mobitel nalagat. pa vsekakor je samo brskanje po netu ko sediš v postelji veliko lažje na tablici kot na laptopu

acookook ::

Lonsarg je izjavil:

Mislm ker si omenil še Blender in dizajn sem sicer malce v dvomih, bi morda vseeno kaj močnejšega, ne poznam kolk so to potratne zadeve.

Vsekakor pa vsaj ekran še en ekstra, velikost teh ekranov/napravic je zakon za kavč, pojstlo, faks, za malo pogledat zadeve za kuhinjsko mizo itd. Če pa greš recimo spisat eno seminarsko se pa spodobi za pravi ekran/tipkovnico usesti in za pravi stol. Oziroma no vse je v urah, če je tega bolj resnega dela samo kako 1 uro na dan in ne vsak dan se da prežitev tudi brez najbrž.

Aja pa nujno 128GB SSD verzijo vzet (zaradi histrosti diska).

Blender bo tak-tak, mi je jasno, mogoče res kaj low poly al nek concept :D. Tudi za Affinity Designer (alternativa Ilustratorja) in Photo (alt. PSju) mi je jasno, da rabim nek Wacom (sicer si kljub ne smislu želim Surface Book 4). Ma njihovega resnega dela je par minut na dan če kaj. Pravim, če mama ne bi forsirala sploh laptopa / tablice ne bi rabili, tako pa me zanima magari nekaj kar bo trajno in hibrid med obema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819748 (15106) kanarin
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16448230 (36961) Lonsarg
»

Surface Pro prihaja 9. februarja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15738051 (31032) Marat
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332394 (27704) Okapi
»

Microsoft Surface, drugič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18439985 (31876) CaqKa

Več podobnih tem