» »

Gps na telefonu in delovanje v gozdu

Gps na telefonu in delovanje v gozdu

jalovec09 ::

Sem vključil gps in nimam pojam zakaj na mestu, ko stojim sam od sebe šteje metre, kljub temu, da je signal?
Je to res igračka in bolj primerno samo za kakšno navigacijo v avtu.

Mavrik ::

A da bi povedal kateri telefon imaš, kaj točno ti "šteje metre" in kako dolgo si mu pustil da se je zakleni pa ne?
The truth is rarely pure and never simple.

jalovec09 ::

Nokia X6

Andruxa ::

to je normalno, GPS je relativno nenatančen
Lp, A

jalovec09 ::

To je potem bolj igračkanje.

Hayabusa ::

Meni je na x6 delal gps bp.Tudi v gozdu.

theBill ::

Pri GPS-u je odvisno, kakšen GPS sprejmnik ima vgrajen, in na telefonu je vse skupaj bolj bogo, ker prvotno niti ni namenjen za navigacijo po kakšnih gozdnih grapah.

Tudi ni vsak pohodniški Garmin dober za razne gozdne grape in modeli brez visoko odzivnega GPS sprejemnika (tisti z 12 kanalnim WAAS sprejemnikom, večinoma stari pohodniški modeli) izgubljajo signal in potem na tracku izgleda, kot bi se teleportiral na drugo točko.

Janac ::

jalovec09 je izjavil:

To je potem bolj igračkanje.


Kaj pa je lahko še bolj natančno? Alternative ne obstaja.

vasquez ::

korenje3 ::

jalovec09 je izjavil:

To je potem bolj igračkanje.


to ni igračkanje. gps ne smejo ovirati krošnje. gps na telefonu dela tako dobro kot gps za avte, nekateri celo bolje. ponavadi če greš z avtom po hosti, je cesta tako narazen, da se vidi nebo. takrat bo gps deloval normalno. moraš pa vedet, da gps za avte avtomatsko snapajo na cesto, kljub temu da teoretična lokacija ni na cesti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jalovec09 ::

Hayabusa je izjavil:

Meni je na x6 delal gps bp.Tudi v gozdu.


Saj tudi meni dela, samo poglej metre pa boš videl, da čez čas kar sam prišteje metre, pa spet mir...

marvin42 ::

jalovec09: a ni logično, da če ima neka naprava natančnost npr +/- 10 m, da ti pri koordinatah zadnji dve številki ne bosta "pri miru"?
Mostly Harmless

Apofis ::

men dela kr lepo. Sam moram signal zaklent izven gozda pol pa dela k Šus...

duque ::

listi dreves kar lepo blokirajo GPS signal, zato se mu lahko zmeša. Meni npr. popači pozicijo ali pa riše neko svojo pot na endomondotu, ko sem v gozdu (telefon HTC One).

ProGo ::

Meni GPS na Androidu in na Garminu deluje kot dan in noč. Razlika v natančnosti je zelo velika. Recimo Garmin mi pridobi podatke o satelitih tudi v stanovanju, medtem ko ima Androidni gps težave že pri kakšni oblačnosti.

Mavrik ::

Kateri telefon pa maš? Ker meni One zaklene znotraj stanovanja brez težav 10 GPS in 3 GLONASS satelite.

Precej je namreč razlike med Android telefoni.
The truth is rarely pure and never simple.

harmony ::

Nekako ni odvisno samo od GPS sprejemnika, ampak tudi od aplikacije, ki jo uporabljaš kot vmesnik.

Mavrik ::

Ne na Androidu, GPS tam handla OS. Razen če aplikacija resno neumnosti počne s podatki, ki jih dobi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ProGo ::

S3, open gps tracker

jalovec09 ::

Garmin in brezplačana evropska navigacija, Je odvisno kje se sprehajate, ker tam ko se ni niti signala za telefon, čeprav povezave vrjetno ni a vseeno peša tudi signal za garmin.

tumare ::

jalovec09 je izjavil:

Garmin in brezplačana evropska navigacija, Je odvisno kje se sprehajate, ker tam ko se ni niti signala za telefon, čeprav povezave vrjetno ni a vseeno peša tudi signal za garmin.

lol what?

ProGo ::

Eno dodatno kavo bo treba spit. :))

dugi206 ::

Pa je kakšna GPS navigacija,ki bi bila bolj primerna za gozd? Iščem namreč kakšno takšno aplikacijo,da bi lahko šel s kolesom po gozdnih cestah po pohorju,pol pa bi doma lahko pogledal točno kje sem vozil,pa višinsko razliko pa take pa to?
Lp

theBill ::

So prav kolesarski, ampak so dragi ko žafran:
http://www.garmin.si/inside.php?cat_id=...

drugače pa je tole dosti poceni varianta, sploh če najdeš rabljenega na bolhi ali e-bayu - ampak obvezno mora imeti oznako H (pomeni visoko odzivni GPS sprejemnik). D
http://www.garmin.si/view_product.php?p...

Dobi se tudi nosilec za kolo
http://www.garmin.si/view_product.php?p...

karafeka ::

dugi206 je izjavil:

Pa je kakšna GPS navigacija,ki bi bila bolj primerna za gozd? Iščem namreč kakšno takšno aplikacijo,da bi lahko šel s kolesom po gozdnih cestah po pohorju,pol pa bi doma lahko pogledal točno kje sem vozil,pa višinsko razliko pa take pa to?
Lp


Glede aplikacije: za android imaš Androzic.
Podpira ozi format map in nekaj online formatov.

Če pa je dovolj, da ti samo zapisuje koordinate in si potem doma pogledaš, kje si bil, je pa kak gps logger dovolj, pa še baterije ne ponuca hitro, ker si lahko nastaviš interval shranjevanja (časovno ali glede na dolžino).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

MIHAc27 ::

Jaz mam prestigio 3540. Aplikacijo pa Maverick... Do sedaj sem samo 1x ujel 1 satelit, kar je bilo vseeno premalo za kakorkolišno očitanje pozicije. Ponavadi je pa kar na 0, tudi na prostem.

LeXani ::

Obstaja kakšna uporabna gps antena za mobije za ojačat sprejem v gozdu?
Čas prve prijave 04.11.2005


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gps ura

Oddelek: Loža
193642 (2681) techno
»

gps naprava za kolo

Oddelek: Na cesti
154117 (3694) schurda
»

Pohodni gps

Oddelek: Loža
151649 (1345) brodul
»

Kateri GPS za v avto se splača kupit teh časih ?

Oddelek: Kaj kupiti
367238 (4477) Kr_Edn
»

dlančnik za navigacijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122355 (2249) gregaster

Več podobnih tem