» »

sistem za CAD/CAM

sistem za CAD/CAM

Lejj ::

Kupujem sistem za CAD/CAM risanje. V mislih imam tale sistem:

-ASUS P4PE+ (GBL) RAID, SATA, SB, GBL, FW
-DIMM 512MB DDR 333
-SONY 21'' G520 TCO99
-WD 80GB 7200RPM ATA100 8MB
-PIONEER DVR - A05 RETAIL
-CHERRY G83 PS/2
-PILOT OPTICAL WHEEL B69
-Intel P4 2533 BOX 512K (533MHZ)
-Chieftec CS 601 bel brez napajalnika
-Chieftec napajalnik HPC-360-202 ATX 360W CE, za P4 (ATX-12V V. 1.1) z aktivno PFC
-Zalman 6500 AL-CU
-Nvidia GF4 TI4600 8XAGP 128MB DDR TV-OUT, DVI

Kaj bi spremenili ali dodali? Sistem bom kupil pri AGT-računalniki.

Yohan del Sud ::

Predvsem več rama, če boš delal pretežno 2d pa zamenjaj tudi grafo za matrox ali ati...

barbarpapa1 ::

Zdravo

Sistem je OK, Če boš modeliral v 3D, bi zadeva morala komot vleči do sestavov s cca 250 zahtevnejšemi sestavnimi deli in do cca 500 kosov z enostavnejšimi deli, brez, da bi svapal na disk...Če obvladaš tehnike dela z obsežnimi sestavi, tudi več ne sme biti problem...
Če ša se boš ukvarkal s CAM-om, potem pa obvezno dodaj več RAMA (Če imaš denar, ga v vsakem primeru raztegni na maximum).
Grafika je OK (Ves CAD svet je na OpenGL-u).


Aja napiši, katero programsko opremo misliš uporabljati....


Pa lahko noč...


Jože

Lejj ::

Uporabljati mislim predvsem Mastercam.

MI_KO ::

Že čujem, da me bodo nekateri linčali

Jaz bi raje vzel Amd-ja 2,4. Če pa že ciljaš na dražji sistem (procesor) je Intel O.k., saj je cena enaka kot Amd.

A ni tale sony malo drag? Po moje je Iiyama 22" najboljše kar lahko kupiš. (Tudi tehnično boljše od Sonyja)

Predvidevam, da je tvoje delo, zelo pomembno in delaš večje sestave, več tednov,mesecev. Produkt pa je zelo dragocen. Torej, vzami dva diska in jih veži v raid. (V kolikor nimaš kakega backup serverja, ker arhiviranje na cdr (w) je zelo zamudno in tečno!)

DVR je trenutno metanje denarja v koš. (moje mnjenje) Kje boš pa za cad (cam) rabil DVD?

Nvidia je car na OpenGL področjih (so me drugje prepričali). Mogoče kak Quaddro. (Prišparaj na procesorju, monitorju,...) Se bo obrestovalo, boš videl!

Pa malo rama daj poleg. Za zihr, če že je tak poceni!:D
MI_KO

Lejj ::

Kateri model 22" Iiyame pa potem priporočate? Sam se nagibam k modelu VM Pro 514, vendar ga ni nikjer na ceniku (razen KFM firma v Celju, kar je predaleč).:\

tomaxxx ::

Mogoce ti bo kaj pomagal pri odlocitvi za monitor tale Test

MiHec ::

Kaj boš delal na MasterCam-u. Struženje? Žica? Rezkanje?
Za rezkanje (zahtevnejši kosi) vzemi več rama, za ostalo bo 512 zagotovo dovolj.
Vzemi tudi čim hitrejši HD. (MasterCam piše neke temp in regen datoteke tako da.....)

Lejj ::

Hmm, sedaj sem pa v dilemi. Tom's Hardware priporoča monitor VIEWSONIC P225F 21". Torej, če ima kdo od vas katerega od teh monitorjev

Iiyama 22'' VM Pro 514
SONY 21'' G520
VIEWSONIC P225F 21"

bi ga prosil, če bi povedal svoje mnenje o katerem izmed monitorjev (svoje mnenje lahko poveste tudi drugi : )). Predvsem me zanima kakšen je VIEWSONIC P225F.

Gejmer ::

Ej stari če se boš profi bol ukvarjal ti priporočam MX500 miš kr tale je porazna k jo maš ti gor... :\
Nanda yo?

BoO ::

Še malo testov:
cadalyst
cadence

Sam da ne boš še bolj zmeden >:D

Kaj pa kak Nec-Mitsubishi?

MI_KO ::

Za "bolj profi" obstajajo tud profi "miši" ali pa kar risalne tablete. Oboje pa stane tudi po par 100$ (vsaka zase se razume!)

Sicer pa bi jaz tud mx500 vzel. Ma več gumbov!

dexter_II ::

ma pri nas uporabljamo IIyamino serijo 500 ze 6 let pa se zmeri vsi delajo OK

verjetno ni kake bistvene razlike, vzemi tistega ki ti ponuja vecje frekvence ce denar ni problem (pri tej velikosti 100Hz ne gine)
glede priporocil pa se en link ta ksiht ti pa drugega priporoca:D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjetja-primerjava

Oddelek: Loža
92074 (1283) TheBlueOne
»

Dober sistem? DA ali NE?

Oddelek: Kaj kupiti
81252 (976) Melanholija
»

Računalnik za Catio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546879 (5099) barbarpapa1
»

Profesionalni računalnik za CAD/CAM?

Oddelek: Kaj kupiti
71022 (934) (sic)
»

Spet eno vprašanje...ki je blo 100 × :)

Oddelek: Kaj kupiti
271371 (997) OldSkul

Več podobnih tem