» »

Najboljša comp konfiguracija za win xp?

Najboljša comp konfiguracija za win xp?

psyke ::

Ker delam z enim strojem, za katerega driverji podpirajo samo windows xp, me zanima kakšen comp priporočate?? pogoj je: 2x PCI reža (navadna pci, ne pci express, ker stroj potrebuje 2 kartici). Hvala.
  • spremenil: psyke ()

hojnikb ::

verjetno kak core2quad na p45..
#brezpodpisa

theGamer ::

že pentium 4 3.0ht z 2gb ram-a je več kot odlična izbira in več kot preveč za windows xp

pobrskaj po bolhi in ga kupiš za okoli 40-50€
i7 3930K@4.8GHz|Hydro H110|Gigabyte GA-X79-UD7
180GB SSD|2x512GB SSD|32GB 2400MHz|2x GTX780
Silver Stone Strider 1500W|Cooler Master HAF X

hojnikb ::

in kaj ta stroj počne sploh ?
#brezpodpisa

psyke ::

laserski izrez/graviranje, je pa star stroj z dvema pci-e kartama in obupnim softwerom ki neznansko žre procesor... nobenih updejtov in kaj podobnega +tega nobenih informacij na njihovi strani ki dela zeloooo počasi. :D

do zdaj sem imel p4gd1 + adapter + navit pentium m in v bistvu najboljšo konfiguracijo ki si jo lahko stlačil v to plato.. ampak je šla, mislim da so krivi kondenzatorji.. če bi kjer dobil to plato ali kakšno ki bi jo nadomestila je problem rešen. :) edino če nabavim cel nov sistem, bo delalo to na quadcore duo?? saj niso niti tako poceni, od 200EUR naprej rabljeni sistem :) .. mah sem našel na ebayu samo eno plato p4gd1 pa še to ej iz kitajske in na žalost ne pošiljajo v slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

hojnikb ::

maš oglas tukaj na stju za q6600 za ~50€. dodaj še eno ploščo na p35/p45... ostalo pa tak maš..

Ali pa pogledaš kiri kondiji so fuč in menjaš. 10 minut dela, če nimaš dveh levih rok.
#brezpodpisa

Hayabusa ::

pogoj je: 2x PCI reža (navadna pci, ne pci express, ker stroj potrebuje 2 kartici).

vs
laserski izrez/graviranje, je pa star stroj z dvema pci-e kartama

Katera je torej ?

hojnikb ::

sj drgač nerabiš točno take plate. Vzameš karkoli na s478 z 2x pci.
#brezpodpisa

psyke ::

navadna pci je, nekaj mi je ušlo, moja napaka, ni pci-express :) če bi bla pci-e bi blo ql .. hvala boys! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

dottor ::

Najprej poglej če stroju bolj paše višja frekvenca in če zna uporabit več jeder. Če ne zna uzameš eno poceni rabljeno 775 ploščo in en P4 3GHz in nafilaš ene 2-4Gb DDR2 rama not in maš mir. Vse poceni plošče imajo vsaj 1 PCI-e x16 režo in vsaj 2 PCI reži (odvisno od formata plošče).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MIHAc27 ::

Drugače na i5 in i7 procesorjih XP tudi prav lepo teče. Ampak za tukaj je to verjetno preveč, saj ne bo stroj nikoli izkoristil. Plate se pa tudi dobi, ki imajo toliko PCI slotov.

Če si imel sedaj Pentium M bo katerokoli Core 2 Duo ali Quad procesor mnogo boljše.

Spajky ::

psyke je izjavil:

.. imel p4gd1 + adapter + navit pentium m ... ampak je šla, mislim da so krivi kondenzatorji.. če bi kjer dobil to plato..
Plato daj servisirat kakemu prijatelju hobi elektroniku, da ti menja kondenzatorje oz. kaki voltažni regulator, če je šel ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Hayabusa ::

mah sem našel na ebayu samo eno plato p4gd1 pa še to ej iz kitajske in na žalost ne pošiljajo v slovenijo

http://www.ebay.com/itm/ASUS-P4GD1-Moth...
Shipping and handling
GBP 2.00

hojnikb ::

MIHAc27 je izjavil:

Drugače na i5 in i7 procesorjih XP tudi prav lepo teče. Ampak za tukaj je to verjetno preveč, saj ne bo stroj nikoli izkoristil. Plate se pa tudi dobi, ki imajo toliko PCI slotov.

Če si imel sedaj Pentium M bo katerokoli Core 2 Duo ali Quad procesor mnogo boljše.

težava tukaj je driver podpora...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR oz. DDR2

Oddelek: Strojna oprema
162127 (1964) mtusar
»

Socket 478 pci-e ?

Oddelek: Kaj kupiti
141849 (1647) Jernej L
»

Maticna za P4 Noortwood

Oddelek: Kaj kupiti
15768 (656) mtosev
»

Opteron vs Dothan

Oddelek: Strojna oprema
171322 (1002) zbogi
»

Kje kupiti Asus P4GPL-X

Oddelek: Kaj kupiti
14860 (738) Good Guy

Več podobnih tem