» »

predelava 50ccm skuterja (blokade, avspuh)

predelava 50ccm skuterja (blokade, avspuh)

raze ::

mene pa zanima koliko bi prišla ena predelava 50ccm skuterja Tauris Fuego. je 2-taktni, trenutno je notri še blokada do 25 km/H rad pa bi, da gre največ kolikor pač zmore (70-80km/h?). kakšna je cena te predelave?

hvala, lp

hojnikb ::

in zakaj bi to hotu naredit ? to več da se s takim skuterjem ne smeš furat po cesti
#brezpodpisa

Fifty6 ::

Zadevo najcenejs predelas tako da vzames ven blokade iz variomata in izpuha. Cena tega te pride cca 50e oz ce si malo iznajdljiv in znas kajmsam bos dal okoli 20e ker bo treba na izpuhu odzagat slepo cev in zadevo zasvasat nazaj tako da tesni. Sicer pa moznosti predelav je veliko. Imas minarelijev motor kar pomeni da si veliko komponent delis z yamaho aerox. Naslednja zadeva kar je lahko zamenjas izpuh s kakim sportnim (cena novega cca 130e, imas tudi kup rabljenih za pol cene ali manj) potem lahko se zamenjas variomat s sportnim (cena cca 50e oz cca 25e za rabljenega) ali das vecji uplinjac, sedaj imas 12mm lahko zamenjas s kakim 17,5mm dellorto. Dejstvo je da lahko stvar nadgrajujes v neskoncnost. Sam bi ti priporocal da kupis rabljene dele, ce ze mislis kaj menjaj izpuh (kak leovinci zx/rr) jermenice in variomat s piaggio 128mm tako bos dobil vecji premer in bo sel motor dost hitrejs in uplinjac za 17,5mm. Motor bo tko sel okoli 80km/h (realnih) ce bos dal ven samo blokade bo pa sel 60 realnih(stevec ti bo ze kazal 75 sam ti skuter stevci res fajn narobe kazejo). Kupi se omejevalec obratov kjer lahko s klikom na stikalo naredis da ti gre motor spet 25na uro in tko nebos mel tezav z angeli.

Fifty6 ::

najbolš da se tuki na forum prijaviš pa si prebereš kak članek kako se da blokade ven itd...

http://motospirit.eu/forum/

Gapi ::

Pa imaš denar za kazni? Poleg tega ti zaplenijo motor.
No person is rich enough,to buy back his past.

Bolf3nk ::

Kupi si raje kak "pravi" moped... ne pa tole jajco

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

AndrejS ::

Predelava ni problem , problem je voziti tak skuter legalno po cesti - to pomeni ga registrirati kot motor

Fifty6 ::

Zato pa obstaja omejevalec obratov, nastimas kolk obratov ima lahko spet motor in ko pritisnes na stikalo gre motor spet 25/50 oz kolikor ze nastimas. Kupis brezzicnega in imas stikalo na daljincu na kljucih. Tako je zadevo nemogoce odkrit. Spet mate tale legaln nelegaln, clovek se sam odloca za to tako da vi neboste imele nic nelegalnega doma. Ce se pa neki tazga odlocis je pa fajn da zadevo nardis tako da se da sledi prikrit. Kot receno pejt na tisti forum ki se gre prav o skuterjih, pa pusti ta slo tech, ker poleg mene ti ni nihce odgovoril na uprasanje. Odgovarjali so ti nekaj kar sploh nisi vprasal.

St235 ::

Normalno, ker se sploh ne opazi, da si peljal 70km/h namesto 25 km/h.

Šimpanz ::

Kolega je imel en podoben stikalo, ki je naredilo da je motrorček šel samo 25 na uro. Jeba pa je bla ko so se policaji pripeljali za njim ko je vozil 60 na uro. Baje so ene 100 m vozili za njim. Posledica motorček papa pa denarna kazen.

first_line ::

Kako pa policaj ve kater skuter mora iti samo do 25km/h? A ti so brez tablic ali kaj?

Sam bi si rad nabavil nekaj z 49ccm in da gre uradno do 50km/h (kreh kreh 70 z odstranjeno blokado), da ne rabiš A kategorije (imam za avto) ker se mi ne izplača delati izpita ki ga bom rabil samo par mesecev.

hojnikb ::

ni registriran pa piše ponavad kje da je za 25km/h...

uradno za tistega ki ga dobiš z B, gre lahko največ 45Km/h
#brezpodpisa

St235 ::

first_line je izjavil:

Kako pa policaj ve kater skuter mora iti samo do 25km/h? A ti so brez tablic ali kaj?

Sam bi si rad nabavil nekaj z 49ccm in da gre uradno do 50km/h (kreh kreh 70 z odstranjeno blokado), da ne rabiš A kategorije (imam za avto) ker se mi ne izplača delati izpita ki ga bom rabil samo par mesecev.


Ker imajo policaji višji IQ od povprečnega uporabnika foruma (ja, žal smo že prišli tako daleč) pogledajo v prometno in vidijo za kakšno vozilo gre. Torej, če ustavijo vozilo ki vozi 70 km/h medtem, ko je v prometnem zapisano, da gre za moped in ne motor, ne rabijo ravno doktorata, da seštejejo 1+1. Pri kolesih s pomožnim motorjem je to še toliko bolj enostavno, ker karkoli z motorjem, ki se giblje več kot 25/kmh zahteva registracijo in prometno.

Ravno tako imajo mopedi drugačne (rumene) tablice, medtem ko imajo motorji bele. Kolesa z pomožnim motorjem (do 25km/h) pa celo nimajo tablic. Tako, ni ravno kvantna mehanika, da ugotoviš za kakšno vozilo gre.

SaXsIm ::

+ da na motorju, ki gre do 25km/h ne rabiš čelade AFAIK.
SaXsIm

hojnikb ::

ni obvezna, je pa priporočena.
#brezpodpisa

barakus ::

Tukaj neki teoretizirate, v resnici pa me v avtu prehitevajo sami 25kph skutercki, ko bozim 50. Vsi brez celade. Ocitno je bolj slab nadzor, ker jih je večina očitno odblokiranih, tako da vprašanje čemu bi to kdo počel je dokaj retorično, očitno to počno vsi, ker lahko.

koyotee ::

St235 je izjavil:

first_line je izjavil:

Kako pa policaj ve kater skuter mora iti samo do 25km/h? A ti so brez tablic ali kaj?

Sam bi si rad nabavil nekaj z 49ccm in da gre uradno do 50km/h (kreh kreh 70 z odstranjeno blokado), da ne rabiš A kategorije (imam za avto) ker se mi ne izplača delati izpita ki ga bom rabil samo par mesecev.


Žal, če je moped registriran kot 25km/h nima prometnega dovoljenja, boš poklical vedeževalko?

Ker imajo policaji višji IQ od povprečnega uporabnika foruma (ja, žal smo že prišli tako daleč) pogledajo v prometno in vidijo za kakšno vozilo gre. Torej, če ustavijo vozilo ki vozi 70 km/h medtem, ko je v prometnem zapisano, da gre za moped in ne motor, ne rabijo ravno doktorata, da seštejejo 1+1. Pri kolesih s pomožnim motorjem je to še toliko bolj enostavno, ker karkoli z motorjem, ki se giblje več kot 25/kmh zahteva registracijo in prometno.

Ravno tako imajo mopedi drugačne (rumene) tablice, medtem ko imajo motorji bele. Kolesa z pomožnim motorjem (do 25km/h) pa celo nimajo tablic. Tako, ni ravno kvantna mehanika, da ugotoviš za kakšno vozilo gre.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Sani ::

Pri CDI-ju je en črn kabelj.Odklopi ga.skuter ti bo šel 75 km/h.

janzidjak2 ::

Vsi ki govorite da ni legalno na cesti... Star sem 16 let imam kitajca že od dvanajstega leta in se po cesti brez blokade vozim že 3 leta kapsi so me ustavli le enkrat in še to sem jih videl od daleč in zmanjšal hitrost, ustavil me je me vprašal "kok mi gre" pa sm rekel "30km/h, saj mi oče ne dovoli vzeti ven blokade, me je spustil in sem se lepo 30 peljal stran od njega dokler me je videl... tako da vsi ki govorite da ni legalno, ste enostavne pičke :)

hojnikb ::

frajer, pelji se enkrat 100ko mimo policaja in porocaj o legalnosti :)

btw, brezizpitni skuter je do 25, ne 30 :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

janzidjak2 ::

Če nisi dobro prebral sem napisal da imam kitajca, če bi se vsaj malo spoznal bi vedel da grejo skuterji registrirani za 25 lahko tudi 30... aja pohvale za tako hitro hitrost mimo policaja :)

hojnikb ::

odblokiran 4t kitajc gre bp 65-67, pa ni vazn za kolk je registriran. 2T pa se nekaj kilometrov vec.
Legalno lahko gre samo 25km/h, ce je rdeca tablca
To se vedno ne spremeni dejstva, da je to nelegalno in ce naletis na policaja, ki je kolker tolk policaj, bo se na izredni tehnicni in papa skuter+kazn
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

janzidjak2 ::

Ne če maš veze ;)

hojnikb ::

Ce pa povzrocis nesreco, bo pa veselica, veze gor ali dol.

zadnji cas da so uvedl registracijo 25kmh frcekov...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

janzidjak2 ::

Sem prepričan da boš prej ti naredil nesrečo, ki tako pogumno drviš 100 mimo policaja ( ͡° ͜つ ͡°)╭∩╮

UganiKdo ::

Nekomu so mleko skrili, zdaj ga pa reveza mece.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

janzidjak2 ::

Brez skrbi mleko je na varnem v hladilniku (っ ͡° ل͜ ͡°)っ✂╰⋃╯

hojnikb ::

janzidjak2 je izjavil:

Sem prepričan da boš prej ti naredil nesrečo, ki tako pogumno drviš 100 mimo policaja ( ͡° ͜つ ͡°)╭∩╮

Kje sn napisal, da sn se peljal 100 mimo? Sj nisn 16 letn brezglavi smrkavc, da bi to pocel. Ce pa ze pocnes bedarije, jih pa vsaj pocni na motorju, ki je za to narejen (torej ne 50cc moped).
#brezpodpisa

janzidjak2 ::

ok FOTR

Ladjar ::

Policaji so tudi samo ljudje, ki so se odločili za napačen poklic. Tudi oni te ne ujamejo po gmajni ali med bloki, če boš tja zavil z "odprto" raketo.

UganiKdo ::

Nekako tako kot forumski filozofi, samo da so moral vsaj osnovno solo koncat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Ladjar ::

Pravijo morat moraš samo umret.

UganiKdo ::

In davke placat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

avtek ::

Pa srat it.

Ladjar ::

UganiKdo je izjavil:

In davke placat.


To pa samo tisti, ki verjamejo pa jih drugi debili silijo.
Pa tisti, ki se bojijo umret.

UganiKdo ::

ja, če v življenju nič ne narediš tudi davkov ne rabiš plačaš. S tem pa verjamem, da imaš obilo izkušenj.

Ladjar ::

Lepo bi bilo, če bi bilo res, da bi imel teh izkušenj čim več in da bi bili davki le ena mora iz sanj.

UganiKdo je izjavil:

ja, če v življenju nič ne narediš tudi davkov ne rabiš plačaš. S tem pa verjamem, da imaš obilo izkušenj.


Davkov nam ni potrebno plačati zaradi tistih, ki so si jih izmislili ampak zaradi tistih, ki verjamejo vanje.
In očitno ste vi eden tistih,ki v to verjame. S tem pa ste sovražnik mojega bistva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

UganiKdo ::

Ja, ker pač nisem egocentrični narcist kot ti. Bo treba iz mehurčka ven zlest pa na stvari pogledat širše, kot samo iz egocentrične lunkjice. Do sedaj ti še ni uspelo, ampak upanje umre zadnje.

Ladjar ::

UganiKdo je izjavil:

Ja, ker pač nisem egocentrični narcist kot ti. Bo treba iz mehurčka ven zlest pa na stvari pogledat širše, kot samo iz egocentrične lunkjice. Do sedaj ti še ni uspelo, ampak upanje umre zadnje.

Ravno to si ti, plačaš davek in misliš, da si odplačal in poplačal vso družbeno korist in svojo moralo in družbene vrednote.
Verjetno niti "pozdraviš" ne človeka z dober dan ali čem podobnim na poti s katerim se mimo bežno srečata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

UganiKdo ::

Verjetno niti "pozdraviš" ne človeka z dober dan ali čem podobnim na poti s katerim se mimo bežno srečata.

spet lažeš, ampak to si tako ali tako vedel.

Ravno to si ti, plačaš davek in misliš, da si odplačal in poplačal vso družbeno korist in svojo moralo in družbene vrednote.

le kdo od naju se je na tem forumu hvalil, da mu pripada skupno dobro.

Ladjar ::

UganiKdo je izjavil:

Verjetno niti "pozdraviš" ne človeka z dober dan ali čem podobnim na poti s katerim se mimo bežno srečata.

spet lažeš, ampak to si tako ali tako vedel.

Ravno to si ti, plačaš davek in misliš, da si odplačal in poplačal vso družbeno korist in svojo moralo in družbene vrednote.

le kdo od naju se je na tem forumu hvalil, da mu pripada skupno dobro.


Če bi lagal bi nekaj zatrjeval in ne "nakazal" na verjetnost.

Nisem se nič hvalil, če pa govoriš o SKUPNEM DOBREM pa ti že besedna zveza sama pove, da ni samo TVOJE.

UganiKdo ::

Nisem se nič hvalil, če pa govoriš o SKUPNEM DOBREM pa ti že besedna zveza sama pove, da ni samo TVOJE.

Ko boš naslednjič jokal zakaj ne smeš rib lovit se spomni na ta stavek.

St235 ::

janzidjak2 je izjavil:

Vsi ki govorite da ni legalno na cesti... Star sem 16 let imam kitajca že od dvanajstega leta in se po cesti brez blokade vozim že 3 leta kapsi so me ustavli le enkrat in še to sem jih videl od daleč in zmanjšal hitrost, ustavil me je me vprašal "kok mi gre" pa sm rekel "30km/h, saj mi oče ne dovoli vzeti ven blokade, me je spustil in sem se lepo 30 peljal stran od njega dokler me je videl... tako da vsi ki govorite da ni legalno, ste enostavne pičke :)


star si 16 let? mater si pa res pojedel že vse znanje tega sveta. Samo ne prit pizdit na forum, ko se bo policist enkrat odločil, da preverijo moped na tehničnem.

Tako, da edina pička si ti, ker verjameš da zato ker si imel enkrat srečo da bo vedno tako. Ko bo pa zagustilo bo pa jokanje pri mamici pod kiklo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ladjar ::

UganiKdo je izjavil:

Nisem se nič hvalil, če pa govoriš o SKUPNEM DOBREM pa ti že besedna zveza sama pove, da ni samo TVOJE.

Ko boš naslednjič jokal zakaj ne smeš rib lovit se spomni na ta stavek.


Pa saj vem na kaj si ciljal, samo ti ne dojameš kaj ti odgovarjam.

janzidjak2 je izjavil:

Vsi ki govorite da ni legalno na cesti... Star sem 16 let imam kitajca že od dvanajstega leta in se po cesti brez blokade vozim že 3 leta kapsi so me ustavli le enkrat in še to sem jih videl od daleč in zmanjšal hitrost, ustavil me je me vprašal "kok mi gre" pa sm rekel "30km/h, saj mi oče ne dovoli vzeti ven blokade, me je spustil in sem se lepo 30 peljal stran od njega dokler me je videl... tako da vsi ki govorite da ni legalno, ste enostavne pičke :)


Dobr si mu povedal. Če on deluje iz laži zakaj ne bi še ti.
BRAVO pa srečno vožnjo.
Pa bos tudi ne pozabi biti. Pa še pomagalo ti bo da tisti "modrec", ki te ustavlja pod svojo uniformo tudi skriva samo nago RT.

Ladjar je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Nisem se nič hvalil, če pa govoriš o SKUPNEM DOBREM pa ti že besedna zveza sama pove, da ni samo TVOJE.

Ko boš naslednjič jokal zakaj ne smeš rib lovit se spomni na ta stavek.


Pa saj vem na kaj si ciljal, samo ti ne dojameš kaj ti odgovarjam.

janzidjak2 je izjavil:

Vsi ki govorite da ni legalno na cesti... Star sem 16 let imam kitajca že od dvanajstega leta in se po cesti brez blokade vozim že 3 leta kapsi so me ustavli le enkrat in še to sem jih videl od daleč in zmanjšal hitrost, ustavil me je me vprašal "kok mi gre" pa sm rekel "30km/h, saj mi oče ne dovoli vzeti ven blokade, me je spustil in sem se lepo 30 peljal stran od njega dokler me je videl... tako da vsi ki govorite da ni legalno, ste enostavne pičke :)


Dobr si mu povedal. Če on deluje iz laži zakaj ne bi še ti.
BRAVO pa srečno vožnjo.
Pa bos tudi ne pozabi biti. Pa še pomagalo ti bo razumeti, da tisti "modrec", ki te ustavlja pod svojo uniformo tudi skriva samo nago RT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218648 (503) predi
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016544 (4303) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512730 (4129) Gapi
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932712 (2814) St235
»

Vprašanje: Koliko km/h se lahko vozim na mopedu?

Oddelek: Na cesti
167461 (6703) XtodaZ

Več podobnih tem