» »

Kontrola ljudi in razmišljanja

Kontrola ljudi in razmišljanja

Blisk ::

Ne vem ali je bila že ta tema odprta.
ŽE sam sem nekajkrat naletel na problem iskanja v google. Namreč jaz vpišem eno besedo in kolega vpiše isto besedo v google in dobiva povsem drugačne rezultate, to sem opazil že pred leti in mi ni bilo jasno zakaj.
Dejstvo je, da nas profilirajo na polno in tukajle lepo razloži kako in kaj, zato predlagam uporabo alternativnih brskalnikov, ki ne cenzurirajo vsebine.
http://worldtruth.tv/what-facebook-and-...

Opazil sem tudi, da če nekaj iščem doma ali v službi in potem isto iščem na telefonu, mi že kar pokaže katere zadeve sem doma gledal, ali pa obratno mi pokaže zadeve v službi kar sem že na telefonu gledal. Se pravi vedo, za vse naprave, ki jih jaz uporabljam.
  • spremenil: Blisk ()

Smurf ::

Sej to dejstvo se ni nikoli skrivalo, v bistvu Google to razglasa kot feature in do neke mere tudi je, saj s tem najdes stvari bistveno hitreje.

Ce ne maras tega, potem se izpisi iz Google accounta oz. uporabi alternativo kot je DuckDuckGo.

Blisk ::

Smurf je izjavil:

Sej to dejstvo se ni nikoli skrivalo, v bistvu Google to razglasa kot feature in do neke mere tudi je, saj s tem najdes stvari bistveno hitreje.

Ce ne maras tega, potem se izpisi iz Google accounta oz. uporabi alternativo kot je DuckDuckGo.

Izpisal sem se iz google accounta in mi še vedno isto počne in še vedno ve za vse moje naprave katere uporabljam, saj mi pokaže že gledane zadetke.

To, da je to feature in da najdeš stvari hitreje je glupost na kubik. Kako pa google ve kaj jaz iščem in kaj hočem? Kako ve kaj mi ne prikaže? Mogoče pa jaz hočem ravno to kar mi ne prikaže!

energetik ::

A znaš brat?

Smurf je izjavil:

oz. uporabi alternativo kot je DuckDuckGo.

Blisk ::

energetik je izjavil:

A znaš brat?

Smurf je izjavil:

oz. uporabi alternativo kot je DuckDuckGo.


A znaš ti brat? sem že v odprtju teme napisal, da uporabite alternativne iskalnike. :)
Stvar je v tem, da ljudje tega ne vedo!

jype ::

Strokovno se temu reče Filter bubble @ Wikipedia

Blisk ::

jype je izjavil:

Strokovno se temu reče Filter bubble @ Wikipedia

ja sej to je tudi povedal v videu, ki je na linku

Hayabusa ::

Izpisal sem se iz google accounta in mi še vedno isto počne in še vedno ve za vse moje naprave katere uporabljam, saj mi pokaže že gledane zadetke.

Pobriši cookije ter se odlogiraj.

Jst ::

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Smurf ::

Blisk je izjavil:


Izpisal sem se iz google accounta in mi še vedno isto počne in še vedno ve za vse moje naprave katere uporabljam, saj mi pokaže že gledane zadetke.

To, da je to feature in da najdeš stvari hitreje je glupost na kubik. Kako pa google ve kaj jaz iščem in kaj hočem? Kako ve kaj mi ne prikaže? Mogoče pa jaz hočem ravno to kar mi ne prikaže!

Izpisat se moras tudi recimo iz Youtuba, pobrisat cookije itn., mozno da imajo kaksno soft profiliranje tudi na podlagi ip-ja.

Je pa tak brskalnik dokazano boljsi vsaj za vecino ljudi, ni sel google delat tega kar na blef, ampak je vlozil (in vlaga) veliko denarja za raziskave kako izboljsati sam brskalnik, lahko pa da si redek posameznik, ki mu tak search dela vec skode kot koristi (tukaj ne mislim na problematiko zasebnosti, ampak zgolj funkcionalnost). Pri meni osebno je profiliran search koristna zadeva v 99%, za tist 1%, ko mi hodi narobe pa uporabim drugi brskalnik, ali pa nekoliko vec keywordov.

bluefish ::

Eh, za iskanje odprem drug browser, ki ob zaprtju pobriše vse. Rezultati so tako vedno relevantni iskalnemu nizu in brez raznega personaliziranega sranja.

dronyx ::

Naslov teme je zelo obetajoč. Sem mislil, da bo govora o problematiki tipa "The Manchurian Candidate". :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priljubljenost iskalnika DuckDuckGo raste

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
369671 (3164) dunda
»

Mozilla po 10 letih sodelovanja z Googlom podpisala z Yahoojem, ki bo nov privzet isk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5319967 (16791) johnnyyy
»

Google v personalizirano iskanje vključuje elektronsko pošto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
124887 (4087) AlienRR

Več podobnih tem