» »

Napajalnik

Napajalnik

««
11 / 19
»»

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Buggy ::

kaj pa je narobe z EVGA 600W?

Han ::

Verjetno to, da ni Seasonic. :))

mayne ::

Rabil bi nov napajalnik za moj PC, upam da mi lahko kdo svetuje katerega kupiti, rad bi da ima Gold rating in je čim cenejši.
PC:
i7 2600k @ 4.2ghz
24gb ddr3
GTX 970
2x SSD
8x SATA HDD

Dosedaj sem uporabljal Corsair TX650W ampak je že mal v letih in se mi zdi da je bolje da ga zamenjam.

SuperVeloce ::

Buggy je izjavil:

kaj pa je narobe z EVGA 600W?

Han je izjavil:

Verjetno to, da ni Seasonic. :))

To so svetle izjeme HEC proizvajalca (vsaj tisti gold)... drugače ima EVGA boljše modele sedaj tudi veliko od seasonica
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Verjetno to, da ni Seasonic. :))


Ja in?...teli ceneni in zlajnani XFX, ceprav narajeni v Seasonic verjetno niso nic kaj boljsi od EVGA, ki je skompletiran v HEC. Ali pac? Me pa se zanima prakticen doprinos EPS12V 2.9x standarda, ce je kdo tako prijazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

hojnikb ::

Buggy je izjavil:

kaj pa je narobe z EVGA 600W?

isti hec kot thermaltake, sam druga značka pa kak A več...
So se pa vsaj potrudl pa dal 80+bronze...
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Ja ta EVGA je povsem enakovreden (zato je pa enakovreden tudi cenovno)

hojnikb je izjavil:

Buggy je izjavil:

kaj pa je narobe z EVGA 600W?

isti hec kot thermaltake, sam druga značka pa kak A več...
So se pa vsaj potrudl pa dal 80+bronze...

Drug design...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

Ja ta EVGA je povsem enakovreden (zato je pa enakovreden tudi cenovno)

hojnikb je izjavil:

Buggy je izjavil:

kaj pa je narobe z EVGA 600W?

isti hec kot thermaltake, sam druga značka pa kak A več...
So se pa vsaj potrudl pa dal 80+bronze...

Drug design...

Maš prav, evga uporablja novejši dizajn.
#brezpodpisa

hojnikb ::

http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

evo review 500B varjante.... You get what u pay for..
#brezpodpisa

mayne ::

mayne je izjavil:

Rabil bi nov napajalnik za moj PC, upam da mi lahko kdo svetuje katerega kupiti, rad bi da ima Gold rating in je čim cenejši.
PC:
i7 2600k @ 4.2ghz
24gb ddr3
GTX 970
2x SSD
8x SATA HDD

Dosedaj sem uporabljal Corsair TX650W ampak je že mal v letih in se mi zdi da je bolje da ga zamenjam.



A bi blo kej takega vredu? http://geizhals.at/eu/super-flower-gold...

hojnikb ::

ja, super flower napajalci so super..
#brezpodpisa

mayne ::

A je 650W dosti al bi raje vzel 750W? Razlike je 9€.
.

hojnikb ::

za tvoj namen bi blo že 450W dost.
#brezpodpisa

mayne ::

Ok, vzel 650W :D, hvala.

amacar ::

amacar je izjavil:

Kateri najcenejši (semi) pasivni (da je neslišen v idle) priporočate. Imam e3-1230v3, r9 280x, bi bilo fajn, če bi bil malo bolj futureproof.


Bi bil corsair RM650 ok? Sicer je 110€ ampak recimo da sem pripravljen investirati, saj bo predvidevam zdržal več let, je pa 0db do 250W

lonewolf_ ::

seasonic raje za tak denar
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

amacar ::

Točno kateri? Obvezno mora biti pasiven v idle.

hojnikb ::

x serija. Ali pa xfx xtr
#brezpodpisa

amacar ::

The XTR-650 features a hybrid fan profile, which, once selected, operates the PSU in fanless mode at up to 20% load or until internal ambient temperature reaches 25°C

25 stopinj ni veliko, torej bo že poleti skos laufal. Sicer pa imam sedaj XFX 650 in je glasen...

hm seasonic x650 me stane že 140EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

BorutK-73 ::

Niso baje XFX glasni?

gddr85 ::

rm ima menda do 40% zero fan, xfx mislim da ima do 20%

hojnikb ::

nabavi si potem pasivn psu, če ti je tolk do tišine :)

sicer pa dvomim, da ti bo napajalc preglasil grafo recimo... Ali pa proc, če maš stock hlajenje
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

amacar ::

Več mi je do EUR kot do tišine, zato iščem nek kompromis. 110EUR mi je že res zgornja zgornja meja.

Za koliko bi še lahko prodal cca 1 leto in 2 meseca star XFX 650?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

nabavi si potem pasivn psu, če ti je tolk do tišine :)

sicer pa dvomim, da ti bo napajalc preglasil grafo recimo... Ali pa proc, če maš stock hlajenje


to ni ravno pametna izbira za kakšna vroča poletja ali pa če pozimi dovolj greješ stanovanje. Velik bolj me imet z ventom (sproti ga štelaš) kot pa pasivnega.

Jst bi vzel XFX XTR...

gddr85 ::

xfx lahko sam štelaš?

PredatorX ::

gddr85 je izjavil:

xfx lahko sam štelaš?


http://xfxforce.com/en-us/products/xtr-...

- čist sam ravno ne, imaš pa quiet mode etc.
hybrid fan controlling (XTR modeli - modular)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

gddr85 ::

sej toje on/off oz. zero rpm in normal, jst sem imel bolj v mislih štelanje rpm fana

SuperVeloce ::

Ne da se, razen stikalo. Ne vem zakaj imajo tako agresivne krivulje... Že ko se vklopi, takoj skoči na 700rpm, kar pa ni tako malo za 140cm vent. Konča pa tam nekje pri 2k rpm, poleti pri 30°c in blizu polne obremenitve
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

viper66 ::

no, ko smo ravno pri psu, sam tudi kupujem psu...lc power mi bo ravnokar počepnu....gor imam priklopleno r9-260II OC asus 2gb, ssd 250, 2x 1tb gree v raid1, cpu je i5-4460...

iščem tja do max 70€, vsaj semi modularen...

če kdo kaj prodaja...kar ZS...

drugače pa na dan z predlogi

BorutK-73 ::

XFX 550W ali Seasonic 520 sta tam do 70EUR.
Da ne bi slučajno spet kupil LC šrota ker imajo podobno ceno in se kar prodajajo čeprav so krš.

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Če hočeš tih PSU, vzemi SuperFlower Leadex, ga imam že cca. 3 mesece in je praktično neslišen.

Crossfire ::

Sam sem imel prej xfx 550w, super napajalnik, vendar je bil pod obrenitvijo precej glasen. Priporočam, da si malo izračunate porabo pod obremenitvijo in se na podlagi tega izbere napajalnik - najbolje z 150-250w rezerve. Superflower 750w je v ECO modu v špilih tako kot že povedano neslišen, prej se je zdelo, da imam letalo v sobi (OC i7 920, r9 280x).

Tribal ::

Sam imam Seasonic 520W in je neslišen. Zelo dober napajalnik priporočam.
p.s. napaja i5-760 in r280x...

viper66 ::

SuperFlower Leadex je malce izven mojega ranga...iščem tja do 70€

v okolici Lj kotline kdo ima najnižje cene za psu...pregledal sem mlacom, funtech, vse spletne trgovine, asbis, diss, eventus....

nikjer do 70€ ne prideš do nekega spodobnega psu-ja

na plano s predlogi

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

viper66 ::

nisem ravno toliko v tem, bo tole zadost za i5-4460, 8gb ram, ssd 250, 2x 1tb raid, asus r9-260 oc 2gb....

DarwiN ::

Seveda bo dost... Še ~150W bo rezerve, če boš kdaj nabavil kakšno malo bolj požrešno grafično. Pa tole imaš ti r9-270, ne 260. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

viper66 ::

ok, hvala za info

PredatorX ::

DarwiN je izjavil:

BE QUIET! PURE POWER CM L8-430W



70EUR za tole. Hmm... tele slovenske trgovine so pa res drage.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... tole tud ni slaba izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

amacar ::

Ta superflower ni dobavljiv, sem za znanca mislil naročiti.

GTX970 ::

GrimReaper ::

V četrtek mi je šel stari CX500, ker je zmanjkalo elektrike.
Sicer samo disk mi še zalaufa, plate pa ni šans, zelena lučka na plošči utripa. Tako da sem dal zdaj za tačas noter piskajočega LC Power 550.

Sem pa takoj mislil da je plošča, ker se je pač napajalnik zagnal. In sem že naročil ASUS H61M-G v Mlacomu. Ampak je precej žalostna plata, samo 4x SATA3 in 4x USB2 (parallel port, wtf?), samo 2 reži za ram (moj G.Skill z visokim hladilnikom v prvo režo pod Noctua NH-DH14 hladilnik sploh ne gre). Intel je res naredil sranje s temi menjavami podnožij.
400€ za nov sistem oz. 500€, če rabiš še nove rame, je pa tudi metanje denarja preč, sploh ker je 2500K še danes več kot odličen CPU.

Včeraj sem že naročil AX760, ne da bi rabil tako moč, ampak mi je bilo všeč da se do 70% obremenitve ventilator sploh ne vklopi.
Ampak zdaj gledam da ima že RM650 to funkcijo do 40%, kar je 260W, meni pa gre do 250W s FurMark in 320W s Prime in FurMark, tako da se še v igrah nebi vklopil, pa tudi če, ima do 70% samo 10dB.
Tako da imam še 2 dni da se premislim. Denar drugače ni ovira (gre se za 120 proti 200€), če bi z AX760 tudi drugače profitiral. Ampak recimo ko sem imel TX850, ni bilo razlike napram CX500.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

amacar ::

Js imam RM650, ob igraniu gta 5 se zelo zelo pocasi vrti. Sem zelo zadovoljen napram prejsnjem XFX650.

PredatorX ::

XFX 650 je kvaliteten napajalc. Mal bolj glasen če porabi več kot 500W...

amacar ::

Kvaliteten ja, glasen pa ze v idle. Glasnejsi od stock intel coolerja na 1200rpm.

PredatorX ::

amacar je izjavil:

Kvaliteten ja, glasen pa ze v idle. Glasnejsi od stock intel coolerja na 1200rpm.


Ja kvaliteten... tistle RM tud ni nevem kaj. Če pa misliš, da napaka na "ventu" pomeni "slabo" kvaliteto napajalanika.....
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na... 650W jonny guru
-
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

starboi ::

Kateri napajalniki pa slovijo kot najbolj tihi ? Sam imam slabo leto XFX450 (80bronz) in zadeva je kar glasna .

gddr85 ::

rm je gold eff., kar xfx core ni ;), potem za podoben keš raje glej ts 650w gold
pridobiš boljšo platformo, zgubiš pa tišino (če ni zero rpm?) in modularnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

PredatorX ::

starboi je izjavil:

Kateri napajalniki pa slovijo kot najbolj tihi ? Sam imam slabo leto XFX450 (80bronz) in zadeva je kar glasna .


Tisti z najboljšo kvaliteto ventilatorja - recimo BeQuiet je TOP zadeva glede tega.
http://www.kitguru.net/components/power...
29dBA ni ravno glasno, pa tud 36 dBA ni glasno. Stock intel ima čez 40dBA. Ja, no če pa je enkrat napajalnik zaprašen potem pa bo verjetno postal tud glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()
««
11 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182997 (2950) OK.d
»

Kako močan napajalnik za komponente...

Oddelek: Pomoč in nasveti
274292 (3604) hojnikb
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366493 (5981) Brias
»

Nov PSU

Oddelek: Kaj kupiti
152166 (1853) PugPlug

Več podobnih tem