» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
124 / 132
»»

next3steps ::

woman je izjavil:

Poslušaj 3much5me, ne vem sicer, kako je pri nas z USA garancijo in me tudi ne zanima, vem pa, da so nekateri v tej temi že neštetokrat odgovorili na podobna ali celo enaka vprašanja, a nihče ni bil do tistih, ki česa ne vedo, nesramen. Če ti je odgovarjanje odveč, potem pač ne odgovarjaj, a ne?
Anonimnost še ne pomeni, da si lahko privoščiš nivo komunikacije, ki si ga brez maske na obrazu ne bi.

USA garancija je podobna naši. Te ne zanima? Marsikoga zanima, ker te kitajske "garancije" to pač niso. Bi bile, če bile kupljene direkt v uradni trgovini ali pri proizvajalcu, a niso. Oboje je zajeto na LeEcojevi trgovini na Amazonu, pravtako te pa tam ščitijo ne tako ohlapni zakoni iz USA.

Ex0rC|5t ::

UPDATE:
Torej na kratko da povzamem:
Naročil Xiaomi Redmi 4 Note 3GB/64GB Black, po 3 dneh prenehal delovati mikrofon, zato sem naročil novega.

Zamenjam mikrofon, mikrofon dela normalno, mislim da je blo spet kakšne 3 dni, nakar sem v enem izmed klicev opazil, da se zelo slabo sliši osebo, s katero sem se pogovarjal. Poskusim reboot, poklicati nekoga drugega, isti problem.
Si rečem OK, in ponovno uporabljam telefon v prostoročnem načinu, kjer se vklopi drugi mikrofon, in spodnji zvočnik. Naslednji dan popolnoma odpove zgornji zvočnik. Nato pa čez ene 2 dneva še spet spodnji ( zamenjan ) mikrofon. Tako da je očitno narobe nekaj drugega.

In sedaj lahko iščem servis, ki ( v primeru da ugotovijo kaj je sploh narobe ) verjetno ne bo poceni.

Sranje.

zila90 ::

Ima mogoče že kdo kakšne izkušnje z Vernee telefoni? Sem našel eno dokaj ugodno ponudbo vendar sem malo skeptičen...

Fif55 ::

Vernee Thor in Apollo so zelo hvalili na forumih. Takrat eden izmed boljših budget telefonov. Sam se se odločal med Xiaomi redmi 3s in Thorom, ampak sem šel raje na ziher in mi ni žal.

neooo ::

Zanima me če mi lahko kdo odgovori, bom vprašal kar tukaj.

Koliko me stanejo uvozne dajatve če naročim ta izdelek iz kitajske ?

Carina itd... vse kar pač naši državi moram plačati.

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_6...

hvala :)

konspirator ::

--

primozzzz ::

KAj pa če naročiš iz Honorbuy ?(stock in Europe)
NI PODPISA

neooo ::

konspirator je izjavil:

neooo
https://slo-tech.com/forum/t276516/zace...

hvala.

primozzzz je izjavil:

KAj pa če naročiš iz Honorbuy ?(stock in Europe)


oo zanimivo, bom preveril ;)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

SumTingWong ::

Baje, da trojka ni neka nadgradnja dvojki. Problem pri dvojki je edino, da je ni z 32 ali 64GB (Android).

kodar ::

Pozdravljeni,

Kupujem telefon za "starejšega občana".

Specifikacija:
- dual SIM
- slovenščina (out of the box ali custom ROM)
- min 4.5" max 5.5"
- Uporaba: Klici, SMS in kakšna priložnostna fotka (igre in zahtevne aplikacije niso potrebne),
- 4G ni pogoj (UMTS je dovolj)
- nižji cenovni rang

Prosim za predloge (model) in trgovina kje se ga da kupiti.

Hvala

-valvoline- ::

A je kaj podobnega oukitelu k10000 z 10000mah ali vecjo baterijo? A ma kdo tega oukija ter kako se obnese?

CoinAmater ::

Pozdravljeni,

Kaj menite o tem telefonu?

https://www.tinydeal.com/doogee-y6-mtk6...

Dobra cena, eu skladišče, malo me skrbi, če ima Slovenščino in če dela ok z njo?
Pa upam, da je kovinski rob okoli.
Dugače pa baterija je OK, kamera je oK. Kaj menite?

joze67 ::

V specifikacijah spodaj jo ima. Sicer pa poročaj :)

Sicer pa imaš nekaj mnenj na amazon.de. Nekdo, recimo, trdi, da se telefon ugaša, da počne nenaročene stvari in da skratka ni za uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

mailer ::

-valvoline- je izjavil:

A je kaj podobnega oukitelu k10000 z 10000mah ali vecjo baterijo? A ma kdo tega oukija ter kako se obnese?

Podobnih zadev več ali manj ni saj gre velikost baterije pri ostalih proizvajalcih nekje do 6000mAh. Telefon je težak in se kar močno segreje pri polnjenju z priloženim 9V napajalcem. Je pa res, da zdrži dolgo a mislim, da ne toliko, da dodatna teža odtehta to prednost. Poglej za nečim kar lahko pošlješ na servis v EU.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

OvCa77 ::

Na Gearbestu in Banggoodu sedaj kopija Nokie 3310 za 20$: http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_66...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

primozzzz ::

Hvala, tole kopijo bom pa naročil za očeta =)
NI PODPISA

nebooner ::

Za hčerko bi rad zrihtal en telefon - mali prsti zato gledam samo 4''. Za specifikacije mi je vseeno, ker bo telefon primarno za klicat in SMSat, tem manj iger in podobnega bo delalo gor bolje bo. :)

Nagledal sem si tega: https://www.aliexpress.com/item/IPRO-WA...

Edini minus mi je da nima slovenskega jezika? A se to da kako dodatno nastaviti v teh novih Androidih? Sem iskal tudi kakšen dodaten ROM da bi flešal pa nisem nič dodatnega našel. Je še kakšen predlog za 4'', max. 4.5'' telefon za čim manj denarja?

woman ::

Res ne vem, zakaj bi naročal iz Kitajske?
Raje daj kakšen evro več in kupi pri nas, imaš vsaj garancijo in najbrž tudi slovenski jezik (pozanimaj se), da ne govorim o zmogljivosti.
iGET Blackview GSM telefon A5
NOA GSM telefon Spark, črn
Več pa morda tule.

scipascapa ::

EFOX ima 10 obletnico, na nekatere telefone ima 50% off.

nebooner ::

Hm verjetno res bolj smisleno, da pogledam pri nas. Nisem niti pogledal, sem najprej pomislil na Aliexpress. :)
Hvala za nasvet.

next3steps ::

BLU Vivo 5R za 120 EUR preko UK Amazona ?

msms ::

Se dobi kaj boljšega za 240EUR kot tale xiaomi mi5?

https://www.aliexpress.com/item/Origina...

Marko8 ::

Ne

Konlov ::

Rabil bi mobilca, ki ima vsaj 4000mah baterijo. Imel sem že thl. Kateri je sedaj tak in iz katere trgovine pošiljajo v slo z davkom free. Kot topone svoj čas...

woman ::

Nič nisi napisal , koliko denarja ...
Global Version Xiaomi Redmi Note 4 3GB RAM 32GB ROM

Konlov ::

Zdej imam xperio z5, večjega nebi. Bi pa boljšo baterijo... Do caa 130EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

next3steps ::

Konlov je izjavil:

Rabil bi mobilca, ki ima vsaj 4000mah baterijo. Imel sem že thl. Kateri je sedaj tak in iz katere trgovine pošiljajo v slo z davkom free. Kot topone svoj čas...

Lenovo P2

Scaramouche ::

woman je izjavil:

Nič nisi napisal , koliko denarja ...
Global Version Xiaomi Redmi Note 4 3GB RAM 32GB ROM


samo to 3 tedne do enega meseca čakaš, je pa dobra cena!

Konlov ::

Kateri bi bil pa 5 col? 5.5 mi je nekoliko prevelik. A 4x? Pa katero verzijo. Global al kaj?

Fif55 ::

Mene tudi zanima en dober in poceni 5" telefon (max 5,15"). Xiaomi 3s al 4x, je še kakšna alternativa ?

woman ::

Bližnjica do enega od telefonov tega trgovca je bila objavljena nekaj prispevkov nazaj. Včasih je treba malo pobrskati, a ne? :P
Jaz sem lani kupila pri Top One, ampak trgovca žal ni več.
Če mene vprašaš, bi kupila globalno različico z OTA update, takšnega imam sedaj in dela kot puška.

P.S. Če sicer imaš telefon, lahko tudi počakaš nekaj tednov, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

brez-imenko ::

Katere bende za LTE že moram gledat za naše razmere pri nakupu iz tujine, da se ne za=bem? Nimam pa nič izbranega in me bolj zanima router, ki podpira LTE.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

brez-imenko ::

Band 20 moram gledat. Drugače je to 800MHz po mestih dela pa še na 1800 in 2600MHz.

Ni mi ratalo prej poiskat med ostalimi prispevki.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Telekom ima ponekod lte tudi na 900 Mhz !
https://www.mobilna-telefonija.com/info...
Npr Litija, bazna Telekom L096, ali zraven Sava, bazna Telekom T007.


Torej:
lte/4g: 800, 900, 1800.Višjih frekvenc za lte se vsaj zaenkrat ne uporablja.
umts/3g: 900, 2100.
gsm/2g: 900, 1800.
--

Zgodovina sprememb…

Karen ::

Glej take ki imajo LTE bande 1, 3, 7, (pogojno 8 - glej Telekom zgoraj), pa 20. Če ima to bo pri nas delalo.

Samael ::

Fif55 je izjavil:

Mene tudi zanima en dober in poceni 5" telefon (max 5,15"). Xiaomi 3s al 4x, je še kakšna alternativa ?


Redmi 4A 5"
Redmi 4 5"
Redmi 4 pro (prime) 5"

Brez besede "note" v imenu - ti so 5,5".
Pogogolaj naokoli ali pa povprasaj v xiaomi temi na tem forumu, kje se dobi brez dajatev. Cenovno si sledijo po vrstnem redu kot sem napisal.

yirzy ::

kakšne imate izkušnje z coolicool strani?

Konlov ::

woman je izjavil:

Bližnjica do enega od telefonov tega trgovca je bila objavljena nekaj prispevkov nazaj. Včasih je treba malo pobrskati, a ne? :P
Jaz sem lani kupila pri Top One, ampak trgovca žal ni več.
Če mene vprašaš, bi kupila globalno različico z OTA update, takšnega imam sedaj in dela kot puška.

P.S. Če sicer imaš telefon, lahko tudi počakaš nekaj tednov, a ne?

Ja, bom počakal varijanto google only...

Fif55 ::

V bistvu je enaka Efox-u oz Myefox.it. Ok trgovina, ker ima eu skladišče, ampak majhno izbiro. Sem naročil 2 telefona in oba dobil v 2-3 delovnih dneh.
Koliko sem pred letom dni gledal, je bila omenjena trgovina dražja, ker so cena v USD in se je nekaj izgubilo v pretvorbi, kako je pa sedaj pa ne vem.

carota ::

yirzy je izjavil:

kakšne imate izkušnje z coolicool strani?

Support ne razume dobro angleško, ostalo OK. Nekaj sem jih vprašal pa so mi vse drugo odgovarjali (se ne spomnim točno vsebine). Naročil UMI Z. Zaradi težav z napihnjeno baterijo ga pošiljam nazaj v garancijo in so mi takoj poslali vse podatke o postopku.

falotka ::

Ima kdo Leagoo t5? Po specifikacijah deluje super telefon, pa še akcija je na gearbest. Kolikor sem brala reviewe, je edina pomanjkljivost baterija - le 3000mAh. Ga ima kdo, a so ti mobiteli ok? hvala

mala lady ::

iščem kitajski telefon z warehouse v europi, ker sem mojega Cubota ravnokar razbila :(((, cenovni rang 150 eur okvirno. Ima kdo kakšen telefon, ki deluje super in se ga splača vzet. Ker res nisem na tekočem z ponudbo. Iščem podobno mojemu cubotu x15... prosila bi za kakšne ideje kaj kupiti, hvala.

Konlov ::

falotka je izjavil:

Ima kdo Leagoo t5? Po specifikacijah deluje super telefon, pa še akcija je na gearbest. Kolikor sem brala reviewe, je edina pomanjkljivost baterija - le 3000mAh. Ga ima kdo, a so ti mobiteli ok? hvala

3000mAh je bolj prednost, ne pa pomankljivost. Moja xperia z5 za caa 450€ ima 2700mAh npr.

Ergo ::

mala lady je izjavil:

iščem kitajski telefon z warehouse v europi, ker sem mojega Cubota ravnokar razbila :(((, cenovni rang 150 eur okvirno. Ima kdo kakšen telefon, ki deluje super in se ga splača vzet. Ker res nisem na tekočem z ponudbo. Iščem podobno mojemu cubotu x15... prosila bi za kakšne ideje kaj kupiti, hvala.

Če te ne moti angleški jezik potem redmi note 4 iz eBay-a je dobra ponudba.

Konlov ::

Če se ne motim je note 5,5col. Katera je dobra ponudba za 5col, da deluje v naših omrežjih, da je baterija najmanj 4000mAh?

Killermode ::

Konlov je izjavil:

Če se ne motim je note 5,5col. Katera je dobra ponudba za 5col, da deluje v naših omrežjih, da je baterija najmanj 4000mAh?

redmi 4x če nisi preveč zahteven/a
na goldway maš tud shipping from spain na global verziji črni za 141EUR/ ne vem pa če deluje tako kot ostalo na gw.
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Če se ne motim je note 5,5col. Katera je dobra ponudba za 5col, da deluje v naših omrežjih, da je baterija najmanj 4000mAh?

Thx killermode.
Pa tam do 220€.

clix ::

Killermode je izjavil:

Konlov je izjavil:

Če se ne motim je note 5,5col. Katera je dobra ponudba za 5col, da deluje v naših omrežjih, da je baterija najmanj 4000mAh?

redmi 4x če nisi preveč zahteven/a
na goldway maš tud shipping from spain na global verziji črni za 141EUR/ ne vem pa če deluje tako kot ostalo na gw.
https://www.aliexpress.com/store/produc...


Mislim, da tale nima LTE na 800MHz aka. B20 banda.

edit: ga ima pa redmi 4A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

konspirator ::

Konlov
https://slo-tech.com/forum/t670401/p562...

ps
kamere pri teh modelih niso ravno nek presežek.
--

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Ja sorry. Sem videl tole, samo tam na kimovil niti ne najdem gumba "nakup"? Ali lahko link do takega: Katera je dobra ponudba za 5col, da deluje v naših omrežjih, da je baterija najmanj 4000mAh, do 220EUR, solidna kamera?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()
««
124 / 132
»»