» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
123 / 132
»»

Tinaamalaa ::

Potem pa je verjetno hw napaka...fastboot rom flashni se 1x, ce ne dela si lahko ziher, da je hw.

Ex0rC|5t ::

Če piham v aplikaciji "Recorder" direktno v mikrofon, se malenkost sliši sprememba takrat ko piham, kot da mikrofon dela z 0.1%. Upam da pride rom 8.2 v kratkem, v nasprotnem primeru pa lahko pošiljam nazaj na kitajsko, kar pa je verjetno precej drago, ali ? Je že kdo pošiljal nazaj telefon ?

Joze_K ::

tole je v osnovi tudi kitajski Phone...
in mislim, da bo kar uspeh

Nokia 6
Ima 14-centimetrski zaslon z ločljivostjo Full HD, 3 gigabajte pomnilnika RAM in osemjedrni procesor Snapdragon 430, ki spada v nižji srednji razred. Izdelan je iz enega kosa aluminija. Ima tudi 32 gigabajtov prostora za shranjevanje podatkov in fotoaparat s 16 milijoni slikovnih točk.
HMD Global bo Nokio 6 prodajal na vseh svetovnih trgih, priporočena maloprodajna cena brez vezave pa bo 229 evrov. Kupili jo bomo lahko tudi pri nas.

http://siol.net/digisvet/novice/vrnila-...

Ex0rC|5t ::

Ok update, mikrofon je zanič, sprobal sem dejansko skoraj vse, ostajata nekako 2 opciji:
1. pošiljanje telefona na kitajsko ( pošta slovenije in DPD ne pošiljata na Kitajsko, ker ne smejo pošiljati baterije )
2. naročilo drugega vezja ( https://goo.gl/QKmaEo ) in da zadevo popravim sam

Bom res moral poslati najprej v kakšno drugo EU državo, in potem od tam na Kitajsko? Ima kdo izkušnje s tem?

woman ::

Pred dobrim letom sem brez zapletov telefon priporočeno poslala na Kitajsko prek Pošte Slovenije, poštnina je bila nekaj manj kot 7 €. Nihče me ni vprašal za baterijo, čeprav je jasno, da je v telefonu baterija.
Se je v tem času res toliko spremenilo? Saj ni treba posebej poudarjati, da je v telefonu baterija, ali pač?
Številka priporočene pošiljke je zadostovala kot tracking number in vse je šlo kot po maslu.
Edino kar vem, je to da se je med tem poštnina podražila.

Dimnik ::

Če si tehnični tip, si naroči zadevo, saj ne stane veliko, zamenjaj in uporabljaj. Bo hitreje...

MucuCat ::

jaz osebno bi si raje naročil tisti del in sam popravil ker pošiljanje tja pa da zrihtajo pa pošljejo nazaj zna pomoje fuuuul trajat.

Če pa hočeš poslat pa kupi kuverto z mehurčki pa ga zapakiraš pa ga na drugi pošti pošlješ. Po moje noben ne bo vprašal kaj maš not.

Grapher ::

Potrebujem nasvet pri nakupu. Preko Goldway imam namen kupiti Redmi 4 pro/prime in me zanima, če moram prodajalcu pustiti kakšno extra sporočilo za kakšno specifično verzijo. Sam bom kasneje verjetno naložil kakšen custom rom in ne bi rad imel komplikacij pri rootanju (ne vem kako so se zadeve kaj spremenile glede tega od htc tattoo naprej).

broken/link ::

Tick ::

Zdravo,

kupujem nov telefon v vrednosti do 250€. Nisem nek poznavalec, sem pa prebral zadnjih 10 strani te teme.
Iščem telefon ki bi bil čim bolj "future proof", zaželjena je čim večja odzivnost ter čim hitrejši multitasking. Ne rabim dual sim, ne rabim menija v slovenskem jeziku. Raznih igric se ne bo igralo, poleg tega nisem nek heavy user... Za kamero bi bilo fino da je čim boljša, vem pa da za ta denar nekega presežka ne bom dobil.

Videl sem da najbolj priporočate xiaomi telefone. Kateri bi bil najbolj ustrezen za moj budget ter s katere strani ga je najbolj ugodno naročit? Gledal sem redmi not 4, bi se mogoče za moj budget dalo dobiti tudi mi5? Kaj bi bila dobra alternativa xiaomiu? Tale telefon se mi zdi precej ugoden oz. zelo dobra price/performance opcija.

Hvala in lp,
Matic

OK.d ::

Tudi ta ameriški-kitajc pride v poštev, pa dobi tudi nugat 7.0 update, edino če ti ni prevelik.
https://www.amazon.de/dp/B014699X30/?sm...
LPOK.d

Tick ::

Ta mi je malo prevelik ja, že 5,5 inchev mi je na meji...
Tule je xiaomi mi5 za slabih 240€ vendar je samo bela in zlata barva. Mogoče kdo ve, kje bi se dalo po te ceni dobit črno?

Dimnik ::

Črnega za tak denar trenutno nemogoče, razen če kdo prodaja rabljenega..

MucuCat ::

Tick je izjavil:

Zdravo,

kupujem nov telefon v vrednosti do 250€. Nisem nek poznavalec, sem pa prebral zadnjih 10 strani te teme.
Iščem telefon ki bi bil čim bolj "future proof", zaželjena je čim večja odzivnost ter čim hitrejši multitasking. Ne rabim dual sim, ne rabim menija v slovenskem jeziku. Raznih igric se ne bo igralo, poleg tega nisem nek heavy user... Za kamero bi bilo fino da je čim boljša, vem pa da za ta denar nekega presežka ne bom dobil.

Videl sem da najbolj priporočate xiaomi telefone. Kateri bi bil najbolj ustrezen za moj budget ter s katere strani ga je najbolj ugodno naročit? Gledal sem redmi not 4, bi se mogoče za moj budget dalo dobiti tudi mi5? Kaj bi bila dobra alternativa xiaomiu? Tale telefon se mi zdi precej ugoden oz. zelo dobra price/performance opcija.

Hvala in lp,
Matic


Če ne igraš iger so več al manj vsi telefoni, ki so izšli v zadnjem letu za tebe future proof. recimo jaz mam mi5, ki ga uporabljam za internet, glasbo, klici, sms,... in mi procesor nikoli ne gre na več kot 1,36gh, kar pomeni, da telefon vedno deluje na 2 varčnih jedrih. Vzel sem ga ker mi je všeč kompaktnost in pa ima odlično kamero.

Na tvojem mestu bi gledal na kompaktnost (če ti je pomembna), kapaciteto baterije in pa kamero.

Tick ::

Hvala vsem za odgovore in pomoč :) sem naročil Mi5 Prime ( ima višji clock procesorja in pa hitrost rama) za 240EUR s poštnino, kar se mi zdi precej ugodno. Res pa je, da je že 6ka pred vrati in bi lahko rekli da je Mi5-ka že nekoliko star model (pri hitrem razvoju mobilne tehnologije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tick ()

Tick ::

Res pa je, da je že 6ka pred vrati in bi lahko rekli da je Mi5-ka že nekoliko star model (pri hitrem razvoju mobilne tehnologije).

woman ::

Če koga zanima, Gearbest slavi 3. rojstni dan, obljubljajo cel kup popustov.

Karkulator ::

Kdo morda ve, kolikšna bo približno cena za Mi6, ki naj bi izšla 16 Aprila?

Ker specifikacije zgledajo odlične:

Xiaomi Mi 6 Lite specifications
o MIUI 8
o 5.15in full-HD (1920x1080) IPS display, Gorilla Glass 4
o MediaTek Helio X30 deca-core processor
o PowerVR 7XT Plus GPU
o 4GB LPDDR4 RAM
o 64GB storage
o Metal body
o Dual-SIM dual-standby
o 23Mp rear camera, 7Mp selfie camera
o 4000mAh battery
Xiaomi Mi 6 Standard specifications
o MIUI 8
o 5.15in Quad-HD (2560x1440) IPS display, Gorilla Glass 4
o 2.45GHz Qualcomm Snapdragon octa-core processor
o Adreno 540 GPU
o 4GB LPDDR4 RAM
o 128GB storage
o Metal body
o Dual-SIM dual-standby
o 23Mp rear camera, 7Mp selfie camera
o 4000mAh battery

Mislite da se splača čakati, ali je bolje vzeti kar zdajšnjo mi5ko?

marko71 ::

woman je izjavil:

Če koga zanima, Gearbest slavi 3. rojstni dan, obljubljajo cel kup popustov.


pa pazite kako naročate, ker ko se kaj izgubi, nočejo vrniti denarja, zdaj se s tem ukvarjam preko paypala, rešitve pa ni in ni konec. Kao nisem nekega zavarovanja pošiljanja plačal

Aston_11 ::

Za hčerko 11 let - smartphone, da kliče, da ima dovolj pomnilnika (najbrž 2 + 8 Gb), youtube, viber in podobno.... do okrog 100, če se da.

Samael ::

Aston_11 je izjavil:

Za hčerko 11 let - smartphone, da kliče, da ima dovolj pomnilnika (najbrž 2 + 8 Gb), youtube, viber in podobno.... do okrog 100, če se da.


Xiaomi Redmi 4A (rose gold barva) je na GoldWayu $99.86 + US $13.68 (Seller's Shipping Method - obvezno) poštnina, ki izključi dodatno plačevanje ddv-ja, bi bila opcija, gre pa kakšnih 7 eur čez budget.

(2 + 16 GB)

Xiaomija ti v tem primeru ne svetujem zaradi navijaštva (gotovo se da za 11 letno deklico dobiti kaj cenejšega, pa bo vseeno služilo namenu - bodo povedali drugi) ampak predvsem, ker si kljub naročanju s kitajske najbrž vseeno želiš telefon brez pisank, raznoraznih (neprimernih?) reklam in podobno, kar zna biti pri cenejših telefonih pogost dodatek. + močna Xiaomi skupnost tudi v sloveniji, če bo šlo kaj narobe.

Aston_11 ::

Ja, malo čez budget ni noben problem, bom počekiral, hvala!

miko22 ::

marko71 je izjavil:

woman je izjavil:

Če koga zanima, Gearbest slavi 3. rojstni dan, obljubljajo cel kup popustov.


pa pazite kako naročate, ker ko se kaj izgubi, nočejo vrniti denarja, zdaj se s tem ukvarjam preko paypala, rešitve pa ni in ni konec. Kao nisem nekega zavarovanja pošiljanja plačal


Poročaj kak boš rešil. Izkušnje so dragocene

butec ::

pa pazite kako naročate, ker ko se kaj izgubi, nočejo vrniti denarja, zdaj se s tem ukvarjam preko paypala, rešitve pa ni in ni konec. Kao nisem nekega zavarovanja pošiljanja plačal


enak problem "naročilo brez zavarovanja"
prvo sem kontaktiral support GEARBEST, so mi ponudili 50% popust....se nisem strinjal,
nato preko paypal Resolution Center rešil zadevo v 15 dneh
(We have concluded our investigation into your case and have decided in your
favor.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butec ()

mtosev ::

mogoče kdo ve kje v Euju bi si lahko dobil doogee shot 1? dober review je dobil na notebookchecku
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

mogoče ve kdo, če je kje možno dobiti redmi 4a za < 120eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tinaamalaa ::

https://www.mimovrste.com/pametni-telef...
140€ + dve leti garancije

Dimnik ::

Original Xiaomi Redmi 4A 2GB RAM 16GB ROM 5.0" 4G FDD LTE Snapdragon 425 Quad Core Mobile Phone 3120mAh Battery Metal Body
http://s.aliexpress.com/Mbm6vMNz
(from AliExpress Android)

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

mogoče ve kdo, če je kje možno dobiti redmi 4a za < 120eur

https://www.aliexpress.com/store/produc...

gold varjanta z sellers shipping metod (izogneš se davku) pride točno 100€
#brezpodpisa

Tonti ::

Kaj pa redmi 4a global.Goldway ga nima.Kje najceneje?

LP

lali12 ::

Na Goldway trgovini ni več možnosti "sellers shipping metod". Kaj zdaj?
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

marko71 ::

miko22 je izjavil:

marko71 je izjavil:

woman je izjavil:

Če koga zanima, Gearbest slavi 3. rojstni dan, obljubljajo cel kup popustov.


pa pazite kako naročate, ker ko se kaj izgubi, nočejo vrniti denarja, zdaj se s tem ukvarjam preko paypala, rešitve pa ni in ni konec. Kao nisem nekega zavarovanja pošiljanja plačal


Poročaj kak boš rešil. Izkušnje so dragocene


kupujte preko paypala, sem uredil srečno in so vrnili denar.

Pro ::

Ali ima kdo izkušnje s OUKITEL U13 5.5" za 131 €? Priporočate kaj drugega v tem cenovnem okvirju?

marko71 ::

lali12 je izjavil:

Na Goldway trgovini ni več možnosti "sellers shipping metod". Kaj zdaj?


Ostane samo še Grossoshop, ostali so vsi ukinili SF Express

next3steps ::

Eden izmed naštetih vem, da je imel Duty Free v Slovenijo:
Vopmart, To2C, Honorbuy, Etotalk

lepantes ::

marko71 je izjavil:

lali12 je izjavil:

Na Goldway trgovini ni več možnosti "sellers shipping metod". Kaj zdaj?


Ostane samo še Grossoshop, ostali so vsi ukinili SF Express


HongKong Goldway: Dear friend, EU express just void becuase strike inspect of french custom.
Please choose other delivery . As before we will declare it lower price 20-30 to help avoid tax. but if some times package inspect by custom . It still need to pay tax.

Thanks

Silvo1 ::

Samsung s7 edge za 120 evrov:

https://www.romelas.com/samsung_galaxy_...

Dimnik ::

Silvo1 je izjavil:

Samsung s7 edge za 120 evrov:

https://www.romelas.com/samsung_galaxy_...


Kopija......ima mtk čip, lte nima b20,.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

mumbo ::

je kdo zasledil ali kupil card phone z dual sim ki podpira tudi 3g in ne samo gsm signal? nekaj takega kot je to plus da ma 3g omrežje:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

en znanec bi rad mel neki takega, simke bi mel simobil in telemacah noter.

next3steps ::

Le Eco Le S3 je za dobrih 200 eurov z garancijo iz USA Amazona.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

next3steps je izjavil:

Le Eco Le S3 je za dobrih 200 eurov z garancijo iz USA Amazona.


Z tinydeal pa za slabih 150e iz eu warehous

next3steps ::

Brez garancije zaradi katere jokate večkrat.
Also, na amazonu imajo uradno trgovino.

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Kaj ti pomaga garancija v USA?

next3steps ::

Google Warranty, če že razmišljati ne znaš.
Also, tinydeal ne vključuje potencialnih dajatev.

Zgodovina sprememb…

woman ::

3much5me, a bi lahko malo manj vzvišeno in pokroviteljsko? Hvala. 8-)

next3steps ::

Če te nekdo vpraša neumnost, drugega ne moreš odgovoriti.

AgiZ ::

3much5me, se strinjam z woman. Malo lepsa komunikacija bi bila zelo zazeljena.

next3steps ::

Bi bilo zaželjeno, da preden kaj vprašate v 124 stranski temi, da preberete vsaj zadnjih 5 strani. Vsaj 5 strani. Bo šlo? Ker se vprašanja nonstop ponavljajo, zraven tega pa nekdo izjavi, da ne ve razlike med izdelkom brez garancije (random prodajalc iz AE) in izdelkom kupljenim v USA z garancijo pri proizvajalcem samem v njegovi URADNI trgovini.

woman ::

Poslušaj 3much5me, ne vem sicer, kako je pri nas z USA garancijo in me tudi ne zanima, vem pa, da so nekateri v tej temi že neštetokrat odgovorili na podobna ali celo enaka vprašanja, a nihče ni bil do tistih, ki česa ne vedo, nesramen. Če ti je odgovarjanje odveč, potem pač ne odgovarjaj, a ne?
Anonimnost še ne pomeni, da si lahko privoščiš nivo komunikacije, ki si ga brez maske na obrazu ne bi.

Zaphod_B75 ::

Kar se Tinydeal-a tiče vsem toplo svetujem samo DRŽTE SE ČIM DLJE STRAN STRAN od te ušive trgovine.
Jaz sem pri njih vzel Xiaomi redmi note 3, za katerega se je pol izkazalo da mu ne dela screen rotation, gps, accelometer in še ene par stvari. Še prej sem mel z njimi štalo ker sem samo slabo uro po naročilu hotel spremenit (vzet pro verzijo tega telefončiča) ali vsaj skenslat naročilo za dotični telefon in mi tko 4 dni niso odgovarjali na maile spljoh. In ko sem po dobrem mesecu hotu uveljavljat garancijo, so mi teli kreteni začel nabijat z depreciation fee, poštnino iz z ostalimi debilizmi. Nakar sem spisal zelo slab revju za dotično štacuno, in po parih dneh dobil obvestilo da če spremenim svoj slab revju v dobrega, da dobim neke bonus pike ob naslednjem nakupu pri njih. :-x

Uglavnem verjetno težko najt še slabšo trgovino od tinydeal... če še kdo hoče kaj tam vzet - you have been warned, da so kreteni brez primere.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

««
123 / 132
»»