» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
125 / 132
»»

woman ::

@Konlov, kakšen gumb nakup? Saj to ni trgovina, oni ocenjujejo telefone!
Na desni maš različne trgovce in ga sam poišči.
Sicer pa na levi označi parametre, ki te zanimajo in kimovil ti bo ven vrgel različne telefone.
Včasih je treba malo prebrati in se potruditi, a ne? Ne moreš vsega vedno dobiti kar na krožniku.

Killermode ::

clix je izjavil:

Killermode je izjavil:

Konlov je izjavil:

Če se ne motim je note 5,5col. Katera je dobra ponudba za 5col, da deluje v naših omrežjih, da je baterija najmanj 4000mAh?

redmi 4x če nisi preveč zahteven/a
na goldway maš tud shipping from spain na global verziji črni za 141EUR/ ne vem pa če deluje tako kot ostalo na gw.
https://www.aliexpress.com/store/produc...


Mislim, da tale nima LTE na 800MHz aka. B20 banda.

edit: ga ima pa redmi 4A

Včasih se da tudi prebrat v opisu ali ima ali ne.
4G: FDD LTE B1:2100/B3:1800/B4:1700/B5:850/B7:2600/B8:900/B20:800 MHz TD LTE B38:2600/B40:2300/
Drugače pa ima 4x bolši procesor in večjo baterijo.

double back ::

Odločam se za nakup Redmi 4x, mi zna kdo svetovat kako je trenutno z nakupi pri Goldwayu? Nazadnje sem naročil telefon prek tega trgovca pred cca pol leta, takrat je bila neka druga opcija pošiljanja. Je DHL najboljša varjanta? Naročil bi dva telefona, bodo kakšne dodatne težave s carinjenjem oz. dajatvami?
Naročeval sem tudi že pri Honorbuy z EU skladišča, telefon pride malo dražji, je bolj sigurno naročiti tam?
Hvala za pomoč.

uhuhu ::

Jaz sem pred tremi tedni pri Goldwayu naročil Redmi 4x (z B20) z DHL-om. Nobenih dodatnih stroškov ni bilo, ker je pošiljka prišla iz Londona, verjetno imajo kakšno opcijo, da poceni spravijo telefon iz Kitajske v Anglijo in od tam naprej po EU.
Mimogrede, za nakupe pri Aliexpressu se da dobiti cashback (npr. pri Topcasback.co.uk dobiš za nakup telefona nazaj 3%, za druge stvari pa 6% vrednosti nakupa). Ni veliko, nekaj pa je.

amagr ::

Jaz sem Redmi 4x kupil prek Geekbuyinga, EU warehouse. Prišeč v parih dneh, bil je okol 140e. International verzija, zako da ima tudi B20.

OvCa77 ::

uhuhu je izjavil:

Jaz sem pred tremi tedni pri Goldwayu naročil Redmi 4x (z B20) z DHL-om. Nobenih dodatnih stroškov ni bilo, ker je pošiljka prišla iz Londona, verjetno imajo kakšno opcijo, da poceni spravijo telefon iz Kitajske v Anglijo in od tam naprej po EU.
Mimogrede, za nakupe pri Aliexpressu se da dobiti cashback (npr. pri Topcasback.co.uk dobiš za nakup telefona nazaj 3%, za druge stvari pa 6% vrednosti nakupa). Ni veliko, nekaj pa je.

Jaz sem dobil 6% prek givingassistant na paypal. Če koga zanima, naj mi piše na zs, dobiva oba 5$ gratis.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

Cheetah ::

https://www.geekbuying.com/item/Package...

nameravam kupiti ta mobitel, bo delal 4g v Sloveniji?

OvCa77 ::

Cheetah je izjavil:

https://www.geekbuying.com/item/Package...

nameravam kupiti ta mobitel, bo delal 4g v Sloveniji?

Da, ima B20=800Mhz
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Cheetah ::

Kaj pa če ima te bande, bo 4g delal?

FDD-LTE Band 1 (2100MHz), Band 3 (1800MHz), Band 5 (850MHz), Band 7 (2600MHz), Band 8 (900MHz), TDD-LTE Band 38(2570-2620), Band 39(1880-1920), Band 40(2300-2400), Band 41(2555-2575)

Na willmyphonework.net piše da bi delal, ampak nima b20 kokr zgleda?

Killermode ::

Cheetah je izjavil:

Kaj pa če ima te bande, bo 4g delal?

FDD-LTE Band 1 (2100MHz), Band 3 (1800MHz), Band 5 (850MHz), Band 7 (2600MHz), Band 8 (900MHz), TDD-LTE Band 38(2570-2620), Band 39(1880-1920), Band 40(2300-2400), Band 41(2555-2575)

Na willmyphonework.net piše da bi delal, ampak nima b20 kokr zgleda?

Izven večjih mest in krajev ti 4g ne bo deloval sploh na A1(ter ostalih ponudnikih, ki uporabljajo stolpe A1), bo pa deloval 3g. čeprav meni se velikrat zgodi, da 3g piše, kaže signal vendar internet ne deluje. Deluje pa na H, H+, 4G, LTE prikazu na telefonu.

vrossi46 ::

Kateri kitajski telefon poleg Xiaomi in Meizu,se še splača kupit ( poceni )?
Naj bo 5" ali 5.5"in vsaj 2GB RAM

konspirator ::

https://www.kimovil.com/en/compare-smar...
sortirano po ceni

kimovil, dodan filter za lte frekvence in android v7
https://tinyurl.com/y8jglj8k

Cena za HomTom HT17 Pro je (bil) trenutno slabih 21 eur.
https://www.igogo.es/product521499.html...
--

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

konspirator je izjavil:


Cena za HomTom HT17 Pro je (bil) trenutno slabih 21 eur.
https://www.igogo.es/product521499.html...

Od kje pa je trgovina a je legit?

msms ::

Kok je kaj dober ta Huawei P10 Lite, predvsem me zanima fotoaparat pa zaslon. Ga ima kdo da pove iz prve roke če se ga splača nabavit za 250€.

selenci ::

Kaj mislite o telefonu Oukitel K6000 pro?

vrossi46 ::

Ma čakaj,če jaz kupim tu ( https://www.igogo.es/product430958.html ) telefon,pol ni carine,ker je trgovina v Španiji,ali se motim?

konspirator ::

Kje si zasledil, da je telefon v Španiji ?

Če gledaš zavitek "Envío y Pago" (Shipping and Payment) je čas trajanja pošiljanja med 15 in 60 dni, kar pomeni Čajna, razen če jih Don Kihot osebno na osličku dostavlja.
--

Zgodovina sprememb…

vrossi46 ::

Hahahahahahahahahahahah " Don Kihot osebno na osličku dostavlja " dobra ta ;)

Koliko so pol carinske dajatve in še kak davek ali kako to gre,če je telefon 85€?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

brez-imenko ::

Tale www.igogo.es, ali si to pomagate s kakšnim prevajalnikom? S prve sem mislil, da je to kakšna španska trgovina pa sem šele nakandno opazil, da je kitajc. V čem je point, da je kitajska stran v španščini? Je mišljena samo za španski trg?

Tisti telefonček se mi zdi izjemno poceni. Podobne ampak ne tako dobre od časa do časa ponudijo tudi na eBayu ampak trgovcu kaj kmalu zamrznejo trgovino. Ne vem kaj upravi eBaya smrdi, če se pametni telefoni prodajajo po 22 €?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

woman ::

Tisti telefonček je rabljen/refurbished in tudi na zalogi ga ni.
Uporabi prevajalnik, a je to tako težko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

konspirator ::

brez-imenko
https://chromium.woolyss.com/
http://www.srware.net/en/software_srwar...

Potem za stran samodejno ponudi prevod v ang.
--

fopi ::

Kaj pravite na tole? Vernee Mix 2

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Gearbest verjetno ne gre brez carine?

Vernee Mix 2 4G Phablet 6.0 inch Android 7.0 MTK6757CD Octa Core 2.5GHz 4GB RAM 64GB ROM 13.0MP + 5.0MP Dual Rear Cameras Fingerprint Scanner
? Display: 6.0 inch, 2160 x 1080 Pixel screen
? CPU: MTK6757CD Octa Core 2.5GHz
? System: Android 7.0
? RAM + ROM: 4GB RAM + 64GB ROM
? Camera: 8.0MP front camera + 13.0MP + 5.0MP back cameras
? Sensor: Ambient Light Sensor, E-Compass, Gravity Sensor, Gyroscope, Proximity Sensor
? SIM Card: dual SIM dual standby. 1 Nano SIM card + 1 Nano SIM card
? Feature: GPS
? Bluetooth: 4.0
? Network:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz

roberto1 ::

V slo si pač mora obvezno vsak nabit ceno za vsaj 100EUR gor, drugače se ne splača prodajat.
To je zadnji takšen primer!
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

111111111111 ::

Prosim za priporočilo kaj kupiti za 200EUR. Dobavljivo mora biti konec meseca.

EDIT: nujni slovenski meniji.

EDIT2: Gledal sem tegale: https://www.mimovrste.com/mobilni-telef... je OK za tako ceno?

Zgodovina sprememb…

ivanuscha ::

Ali se splača kupiti kaj od tehnike/telefonov direktno na Kitajskem? Kakšne so cene v Mi shopih?

lojze8 ::

Ravno danes sem prejel telefon od iste firme, plačati je potrebno DDV in stroške carinskega postopka. Vrednost dokazuješ s potrdilom o plačilu ipd. čeprav so Kitajci napisali da je vrednost 15€ in da je vsebina pošiljke mobilni telefon to seveda ne gre skupaj. Pošiljajo pa iz Hongkonga na Nizozemsko in potem pride v Slovenijo.

yirzy ::

kaj pravite na nubia z17 mini? je vreden svojega denarja? si ga lasti kdo?

lojze8 ::

Plačal boš DDV in strošek carinskega postopka, carine ni, vrednost boš moral dokazati s kopijo plačila in na koncu boš prišel do dobrega in poceni telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lojze8 ()

lojze8 ::

lojze8 je izjavil:

Plačal boš DDV in strošek carinskega postopka, carine ni, vrednost boš moral dokazati s kopijo plačila in na koncu boš prišel do dobrega in poceni telefona.

to je odgovor za Fopi za nakup pri Gearbest

next3steps ::

yirzy je izjavil:

kaj pravite na nubia z17 mini? je vreden svojega denarja? si ga lasti kdo?

Če se ne motim, ima samo dual point touch, kar je edina slabost.
Posodobitve zanj pa nakdeš na njihovi Facebook strani.

Zgodovina sprememb…

yirzy ::

next3steps je izjavil:

yirzy je izjavil:

kaj pravite na nubia z17 mini? je vreden svojega denarja? si ga lasti kdo?

Če se ne motim, ima samo dual point touch, kar je edina slabost.
Posodobitve zanj pa nakdeš na njihovi Facebook strani.



aa.. torej nebi v bistvu mogel tako hitro tipkati sms-ov?

krneki0001 ::

Nekaj časa že uporabljam (poleg WP telefona) tudi Nomu S10. Odličen telefon za 100€.

barakus ::

Kateri shipping je najbolje izbrati na gearbest, da je manjsa moznost placila DDV?

Halfdead987 ::

yirzy je izjavil:

next3steps je izjavil:

yirzy je izjavil:

kaj pravite na nubia z17 mini? je vreden svojega denarja? si ga lasti kdo?

Če se ne motim, ima samo dual point touch, kar je edina slabost.
Posodobitve zanj pa nakdeš na njihovi Facebook strani.



aa.. torej nebi v bistvu mogel tako hitro tipkati sms-ov?

zazna ob istem casu max 2 tocki dotika na ekranu...tipkas ponavadi eno po eno.. multitouch je funkcija ki je naceloma ze nekaj let zunaj in ni ravno 2017 da je nima

yirzy ::

Halfdead987 je izjavil:

yirzy je izjavil:

next3steps je izjavil:

yirzy je izjavil:

kaj pravite na nubia z17 mini? je vreden svojega denarja? si ga lasti kdo?

Če se ne motim, ima samo dual point touch, kar je edina slabost.
Posodobitve zanj pa nakdeš na njihovi Facebook strani.



aa.. torej nebi v bistvu mogel tako hitro tipkati sms-ov?

zazna ob istem casu max 2 tocki dotika na ekranu...tipkas ponavadi eno po eno.. multitouch je funkcija ki je naceloma ze nekaj let zunaj in ni ravno 2017 da je nima


aha.. hvala za odgovor

brez-imenko ::

barakus je izjavil:

Kateri shipping je najbolje izbrati na gearbest, da je manjsa moznost placila DDV?

Če že gledaš to potem tista klasična počasna pošta. Ampak to je tako tako loterija. Prek kurirja boš pa vglavnem vedno plačal še vse ostalo, plus še kaj zraven za skladiščenje.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

greytex ::

A kdo od vas pozna še kakšno trgovino poleg Goldway na Aliexpress-u, kjer ponujajo free shipping preko DHL opcije. Namreč razmišljam o nakupu Telefona Meizu ali Vernee.

Tomson ::

@barakus

Pri Gearbest pa je npr. potrebno izbrati PriorityLine EU (nekako gre pošiljka preko neke EU države z bolj ohlapnimi uvoznimi zakoni, pa potem naprej v Slo), kjer je možnost za dodatne stroške res majhna, sam sem imel zadnjih 6/6 pošiljk brez stroškov, tudi nekaj drugi slotechovcev je poročalo isto (le paketi naj ostanejo majhni, ne združevat pošiljk), druga varianta ki je tudi večja verjetnost da ne bo stroškov pa je UnregisteredMail without tracking.

@greytex

Preko DHL so vedno, brez izjeme dodatni uvozni stroški pri naročilu izven EU. (carinski postopek 6€, ddv 22%, carinska dajatev - razen pri pametnih telefonih ki je 0%) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Glede dhl ne drži, če vzameš pri goldway in mi global store, dhl ni dodatnih stroškov

Tomson ::

Samo v primeru če je zaloga v EU, če je zaloga izven EU pa uvozni stroški so ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

greytex ::

Tomson je izjavil:

Samo v primeru če je zaloga v EU, če je zaloga izven EU pa uvozni stroški so ...


Pri Goldway nikoli ni stroškov če izbereš DHL. Kupili že N telefonov in ni nikoli bilo stroškov.

Dimnik ::

Tomson je izjavil:

Samo v primeru če je zaloga v EU, če je zaloga izven EU pa uvozni stroški so ...


Zakaj nabijaš v prazno? Najprej se prepričaj....
Kupil najmanj 8 telefonov in vsi brez dodatnih dajatev, pa vsi iz kitajskega skladišča

Tomson ::

Ker sem tudi sam že veliko kupoval iz kitajskega trga, res ne v zadnjem obdobju, ampak do sedaj sem še čisto vsakič, ko sem izbral DHL imel vse uvozne stroške. Če je sedaj kaj drugače.

EDIT: Berem sedaj malo na to temo, pa sem se res motil, če navedeno drži:

Trgovina Goldway je bila pred časom med našimi kupci s svojo dostavo že zelo priljubljena. Po krajši odsotnosti so jo zopet vzpostavili, tokrat preko DHL hitre dostave. Trgovina nudi zelo ugodne cene, široko izbiro izdelkov in omenjeno DHL dostavo brez dajatev, za katero je potrebno doplačati od 17EUR do 20EUR.


Ena izmed ugodnejših možnosti za nakup Xiaomi telefona je trgovina Mi Global na portalu AliExpress. Nudi zelo ugodne cene ter možnost hitre DHL dostave brez dajatev. Za slednjo je sicer potrebno doplačati okrog 23EUR, vendar trgovina v tem primeru garantira dostavo brez uvoznih dajatev, dostavo pa lahko pričakujete že v dobrem tednu dni.


Očitno sem zaradi preteklih slabih izkušenj in neinformiranosti živel v zmoti. ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

cimi23 ::

Pozdravljeni, na strani AliExpress { goldway Honkkong} zelim kupiti Elephone S8. Za dostavo bom izbral DHL. Ali mi lahko kdo izmed izkušenih potrdi da me bo nakup stal cca. 201€? Cena+vsi stroški.... Nakup bi opravil 11.11, ba dan akcije.

Killermode ::

cimi23 je izjavil:

Pozdravljeni, na strani AliExpress { goldway Honkkong} zelim kupiti Elephone S8. Za dostavo bom izbral DHL. Ali mi lahko kdo izmed izkušenih potrdi da me bo nakup stal cca. 201€? Cena+vsi stroški.... Nakup bi opravil 11.11, ba dan akcije.

Dej link ker na Goldway ne prodajajo elephone ponavadi.

cimi23 ::

Pod search pac napises Elephone S8...
https://m.aliexpress.com/s/item/3284171...

Ko se logiraš ti za dan 11.11 ponudi ceno 187€...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cimi23 ()

AgiZ ::

"Store:Greatness store"
Tole ni Goldway. Torej ne vemo koliko boš plačal.
Vpisoval si v napačen search najverjetneje.

cimi23 ::

Res je, moja napaka. Kliknil sem: Search in AliExpress, ..nepozornost pač. Škoda, ker sem se že veselil ...

Tako je izgledalo: Sale Price on 11.11: € 187,57 , Shipping: € 12,97 to Slovenia via DHL

Estimated Delivery Time:32-42days

Torej, dejansko ne vem, ali so to končni stroški, a ne?

AgiZ ::

Če se nikjerne hvalijo s tem da ne plačaš carine, potem je dosti velika verjetnost da jo boš, torej 22% iirc.

cimi23 ::

Hm, hvala.
Še nekaj:

https://en.efox-shop.com/versandkostenf...

Tukaj piše Free Shipping from Europe & Duty Free. Zaloga v Nemčiji.
Torej, tukaj sem lahko brez skrbi ... a bo končni znesek 129,99€ ?

oz.

https://www.coolicool.com/stock-in-euro...

137,71€ ?? To drži, a ne?
««
125 / 132
»»