» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
69 / 132
»»

woman ::

Kje si pa naročil?

gregyk ::

woman je izjavil:

Kje si pa naročil?

Na coolicool ... sicer mislim da ni vračanja v EU skladišče če gre kaj narobe, je pa dostava iz EU - brez dodatnih stroškov.

M4T1C ::

Pozdravljeni, preko coolicool sem naročil Vkworld vk700 ~101€ EU stock. Imam naročniški paket pri BOB-u (carski BOB). Naletel sem na težavo, da ne morem koristiti mobilnih podatkov. Vključim jih, signal je (v zgornjem desnem kotu telefona mi tudi piše 3G)ampak podatkov ne koristi. V data usage mi piše 0 MB porabljenih in karkoli z internetom zaženem napiše "no internet connection".

Zasledil sem že debate, ko je potrebno nastavljati neke APN-je (sicer je bila tema namenjena koriščenju mobilnega interneta na laptopih). Sam se na to temo ne spoznam najbolje. Prosim za nasvete, kako bi lahko spravil to v pogon ali se morem sprijazniti, da mobilnih podatkov pač ne bom mogel koristiti?

Hvala za pomoč in nasvete.

Matej_K ::

Glupo ampak...si restartal kaj telefon?
... .. .

boolsheat ::

VKWORLD VK700: 3G:WCDMA850/2100MHz

bob je pa simobil, večina 3g oddajnikov na 900mhz -> menjaj operaterja (Telekom omrezje) ali telefon.

mat11 ::

Če nima APNja nastavljenega mu nič ne pomaga.
mat

boolsheat ::

Tudi, če nastavi APN mu bo 3g deloval bolj zanič, sploh, če je iz periferije, kjer so 90% oddajniki na 900mhz.

bosslipxx ::

Jaz imam Lenovo k3 note dober teden, naročen in antelife.de, rumen pokrov, za 153 € (poštnina že všteta). Na alixpress sem nato za 8$ naročil bel pokrov.

Zaenkrat zelo zadovoljen, pred tem sem imel dobri 2 leti S3 LTE.

Na španski strani movilesdualsim.com je tona custom ROMov, ker VibeUI je crap. Vse dela super, nobenih težav

Slike zunaj dela zelo spodobne, v slabi svetlobi pa moraš met mirno roko :)

Zdaj ko nosimo jakne, ni problema za v žep, edino poleti zna bit težava, ker ne mislim nosit torbic. Bomo videli, zaenkrat zadovoljen.
slo-fishing.si

bbooyy ::

oneplus x ali xiaomi MI4i?
http://gadgets.ndtv.com/oneplus-x-3075-...

SumTingWong ::

Definitivno OP X. Mi4i je bil polom. Če že primerjaš, potem raje Mi4c, je pa ubijalski telefon. Priporočam da ga malo prečekiraš.

Samson ::

Nimam X-a vendar je Mi4c nadvse odlicen. Dela vse kar treba. pa se baterija zdrzi cel dan. Priporocam dokler ne sprobam se X-a :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Konlov ::

Kje pa imajo 4000mAh+ telefone?

BlaY0 ::

Si kdo lasti iNew U3 ali pa ga je imel priložnost preizkusiti?

DaMachk ::

Konlov je izjavil:

Kje pa imajo 4000mAh+ telefone?


http://www.tinydeal.com/larger-battery-...

Povprašaj jih če judijo tudi EU direkt poštnino...
Ala pogledaš model in na Aliexpress poiščeš od prodajalca: http://www.aliexpress.com/store/1153179
Ki preko DHL nudi pošiljanje brez carinjenja.
No signiature, as you see..

Marko8 ::

bosslipxx je izjavil:

Jaz imam Lenovo k3 note dober teden, naročen in antelife.de, rumen pokrov, za 153 € (poštnina že všteta). Na alixpress sem nato za 8$ naročil bel pokrov.

Zaenkrat zelo zadovoljen, pred tem sem imel dobri 2 leti S3 LTE.

Na španski strani movilesdualsim.com je tona custom ROMov, ker VibeUI je crap. Vse dela super, nobenih težav

Slike zunaj dela zelo spodobne, v slabi svetlobi pa moraš met mirno roko :)

Zdaj ko nosimo jakne, ni problema za v žep, edino poleti zna bit težava, ker ne mislim nosit torbic. Bomo videli, zaenkrat zadovoljen.



In kateri ROM priporočaš?

bosslipxx ::

Trenutno uporabljam: "Androium 5" [AOSP 5.1.1] (OTA Updater) 19/10/2015, pred tem pa sem uporabljal "AOSP 5.1.1 LEMONADE V3" (izdan je že V4)
slo-fishing.si

iKst ::

20.10.2015 oddal naročilo, danes končno dobil iz DX. DX si je vzel malo več časa, da so sploh poslali, pa carina si je vzela cel teden.

Sicer pa telefon ni slab (Meizu M2 Note). Ohijše je sicer plastično ampak kvalitetno, občutek boljši kot pri K3 note, na ravni Meizu MX4. Nobenega škripanja in upobibanja plastike, kot pri K3 note. Dimenzije so sprejemljive. Zaradi zaobljenih robov deluje tanjše kot K3 note, čeprav je v resnici malenkost debelejši. Glede hitrosti zaenkrat nimam pripomb, tudi geste za bujenje delajo odlično (pri flyme os lahko nastaviš en kup gest, s katerimi odpreš poljubno aplikacijo direktno iz spanja).

Konlov ::

Zanima me 5col z dobro baterijo, pa kak presale magari do 150€. Nekaj gledam in nekateri vgrajujejo sony kamere. Menda so naj?

invi2020 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invi2020 ()

Konlov ::

invi2020 je izjavil:

Mogoče ti bo to zanimivo.
http://www.efox-shop.com/Promotions/blu...
http://en.efox-shop.com/umi-emax-mini-q...

Hvala za linke. Ampak če prišteješ carino, ker to niso iz EU skladišča, je zadeva že čez 200€. Presale sem za to omenil, ker sklepam, da bi se tam dalo ujeti kaj solidnega za do 15€ z vsemi dajatvami vred.

Zlikovec ::

e-fox ima možnost DHL zollfrei iz Kitajske za 15 eur v 7-14 dneh brez carine: direkt na dom.
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

AgiZ ::

Se svoj pogled na Xiaomi Mi 4C 3GB/32GB ki si ga lastim zadnja dva tedna. Kupil sem ga na CooliCool-u
Hardware super, izdelava prav tako, izgled tudi (razen tistega "Mi" v kotu, ki mi ni vsec).

Originalni Miui software poskusa posnemati iphone look. Sam ga nisem poskusil, saj sem prebral da posilja linke (mogoce se kaj?) na kitajske serverje. Sem nalozil CyanogenMod. Prva verzija je bila buggy, kak teden nazaj pa je prisla verzija, kjer stvari delujejo kot morajo, tako da sem zelo zadovoljen s telefonom. Je pa zaenkrat se neodprta koda jedra, tako da sta za telefon samo dva custom roma. Na sreco je CM dober, tako da trenutno to ni problem.

Pri moji uporabi zdrzi baterija kak dan in pol, uporabljam pa 2 sim kartice, wifi stalno prizgan, nekaj igranja s telefonom, nic igric.

scipascapa ::

Imajo kitajci kake dobre windows phone?

Pithlit ::

Kratek odgovor: ne.
Dolg odgovor: če iščeš alternativo MS-u (Lumia)... ne.
Life is as complicated as we make it...

AvtoR ::

scipascapa je izjavil:

Imajo kitajci kake dobre windows phone?


Zakaj kitajski WP? Saj dobiš MS Lumio za ceno kitajskih telefonov!
Npr. lumia 640 za cca 155€, lumia 535 pa za 100€.

hojnikb ::

Ali pa 635 za 69.9€, če si ujel akcijo
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Zlikovec ::

AgiZ je izjavil:

Se svoj pogled na Xiaomi Mi 4C 3GB/32GB ki si ga lastim zadnja dva tedna. Kupil sem ga na CooliCool-u
Hardware super, izdelava prav tako, izgled tudi (razen tistega "Mi" v kotu, ki mi ni vsec).

Originalni Miui software poskusa posnemati iphone look. Sam ga nisem poskusil, saj sem prebral da posilja linke (mogoce se kaj?) na kitajske serverje. Sem nalozil CyanogenMod. Prva verzija je bila buggy, kak teden nazaj pa je prisla verzija, kjer stvari delujejo kot morajo, tako da sem zelo zadovoljen s telefonom. Je pa zaenkrat se neodprta koda jedra, tako da sta za telefon samo dva custom roma. Na sreco je CM dober, tako da trenutno to ni problem.

Pri moji uporabi zdrzi baterija kak dan in pol, uporabljam pa 2 sim kartice, wifi stalno prizgan, nekaj igranja s telefonom, nic igric.


a si vzel CM iz xda? Kakšna pa je kvaliteta slik na temu ROMu? Ponavadi so driverji za kamere last firme in jih custom romi ne znajo uporabljati in so posledično slike slabše ..
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

scipascapa ::

ok kaj pa kak kitajc - iz eu skladišča, da je 4,5-4,7'' ekran ips in v rangu 150€ max?

sgs 2 mi serje.

SumTingWong ::

Jaz sem tudi na CM 12.1 na Mi4c 3/32GB. Tako tekoče delovanje ... uf, dolgo že ne. Pa je šele alpha verzija. Edino CM Camera mi ni všeč, nic opcij, pa slabša kvaliteta se mi zdi. Ostalo je 1A.

Pithlit ::

scipascapa je izjavil:

ok kaj pa kak kitajc - iz eu skladišča, da je 4,5-4,7'' ekran ips in v rangu 150€ max?

sgs 2 mi serje.

Doogee F1 Mini, če ga kje najdeš.

Ampak nekako imam občutek da je zate bolje da si Lumio omisliš. Bo precej manj jokanja...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Pithlit ::

http://www.aliexpress.com/item/Original...

Sicer je mal dražji, s kitajske... je pa free DHL (v roku enega tedna ga imaš doma). In specse ima kar solidne. Še vedno pa trdim da je Lumia boljša zate.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

FX6300B ::

jaz osebno nebi kupoval telefona na aliexpressu :D ,ubistvu telefnoa nebi kupoval brez paypaly vmes, te lažje nategnejo
May the force be with you!

iKst ::

Aliexpress ima dober buyer protection.

http://activities.aliexpress.com/adcms/...

Vanadium ::

@ AgiZ in SumTingWong: A na CM deluje funkcija back na robovih ohišja?

Xiaomi MI4C edge function LINK

Nekako se zanimam da ga nabavim, gledam pa na honorbuy iz EU skladišča oziroma se priporočam za kaki predlog.

Konlov ::

invi2020 je izjavil:

Mogoče ti bo to zanimivo.
http://www.efox-shop.com/Promotions/blu...
http://en.efox-shop.com/umi-emax-mini-q...

Tisti iz prvega linka je kar zanimiv. Za 150€ bi bil sicer rahel downgrade mojemu thl4400, ampak...

scipascapa ::

Konlov: to govoriš o BluBoo Xtouch modelu, a ne? Zelo zanimiv, samo pošiljajo iz EU skladišča morda?

Heavy ::

bosslipxx je izjavil:

Jaz imam Lenovo k3 note dober teden, naročen in antelife.de, rumen pokrov, za 153 € (poštnina že všteta).



Link? antelife.de mi ne odpre, zgolj .com kjer pa je telefon 170€

Konlov ::

Konlov je izjavil:

invi2020 je izjavil:

Mogoče ti bo to zanimivo.
http://www.efox-shop.com/Promotions/blu...
http://en.efox-shop.com/umi-emax-mini-q...

Tisti iz prvega linka je kar zanimiv. Za 150€ bi bil sicer rahel downgrade mojemu thl4400, ampak...

Zlikovec mi je zgoraj odgovoril: e-fox ima možnost DHL zollfrei iz Kitajske za 15 eur v 7-14 dneh brez carine: direkt na dom.
Ne vem, če lahko dhl kar mimo carine gre?

matobeli ::

Lahko da DHL opravi vse postopke, kar ni nenavadno. UPS počne enako.

miko22 ::

To je meni tudi čudno, ker iz izkušenj povem, da vse kar gre preko DHL, je carinjeno. Imajo svoje "agente" za carino.
Ne vem kako lahko pol neka spletna stran ponuja mimo carine?

Zlikovec ::

Konlov je izjavil:

Konlov je izjavil:

invi2020 je izjavil:

Mogoče ti bo to zanimivo.
http://www.efox-shop.com/Promotions/blu...
http://en.efox-shop.com/umi-emax-mini-q...

Tisti iz prvega linka je kar zanimiv. Za 150€ bi bil sicer rahel downgrade mojemu thl4400, ampak...

Zlikovec mi je zgoraj odgovoril: e-fox ima možnost DHL zollfrei iz Kitajske za 15 eur v 7-14 dneh brez carine: direkt na dom.
Ne vem, če lahko dhl kar mimo carine gre?


en telefon sem dobil na ta način iz Kitajske ... kurir, mislim da je bil iz dpd al nekaj takega, je paket dostavil direktno na dom. Res je to samo N=1 izkušnja. Trenutno čakam na še en telefon, bomo videli kako bo pri tem. poročam
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

lepantes ::

miko22 je izjavil:

To je meni tudi čudno, ker iz izkušenj povem, da vse kar gre preko DHL, je carinjeno. Imajo svoje "agente" za carin
Ne vem kako lahko pol neka spletna stran ponuja mimo carine?



V mojem primeru DHL, je bilo takole:

Na kitajskem zapakirajo skupaj več naročil in jih pošljejo v UK (3-5dni), tam jih prevzame neko podjetje-trgovina, ki vsa razpakira (4-5ur) in pošlje naprej po EU (2-3dni. Fora je v kakšnem 'meddržavnem' dogovoru med UK in kitajsko

V mojem primeru je trajalo od plačila do prevzema 7 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lepantes ()

miko22 ::

To bi verjel, ker sem tudi jaz nekaj naročil iz rusije, po sledilni številki je šlo v UK, potem sem pa dobil brez carine. Že 4x naročil, vedno brez carine, pa je bil znesek več kot 40€.
Očitno v UK mučkajo :)
(v naše dobro)

bosslipxx ::

Heavy je izjavil:

bosslipxx je izjavil:

Jaz imam Lenovo k3 note dober teden, naročen in antelife.de, rumen pokrov, za 153 EUR (poštnina že všteta).



Link? antelife.de mi ne odpre, zgolj .com kjer pa je telefon 170EUR


Imaš prav, ni .de, samo "germany and spain warehouse stock"

tukaj

Jaz sem čakal kak teden, da so iz 170EUR spustili na 153EUR (neki popust prilepijo vsakih nekaj dni).

edit: zdaj je rumeni 161EUR
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

AgiZ ::

Zlikovec je izjavil:

a si vzel CM iz xda? Kakšna pa je kvaliteta slik na temu ROMu? Ponavadi so driverji za kamere last firme in jih custom romi ne znajo uporabljati in so posledično slike slabše ..

Ja, sem. Naj bi bila boljsa po postih v forumu kot Miui, sam se nisem resno pretestiral zadeve. Je pa default app dosti osnoven. Bom moral poiskati kak boljsi program.

Vanadium je izjavil:

@ AgiZ in SumTingWong: A na CM deluje funkcija back na robovih ohišja?
Xiaomi MI4C edge function LINK
Nekako se zanimam da ga nabavim, gledam pa na honorbuy iz EU skladišča oziroma se priporočam za kaki predlog.

V trenutnem CM ni te funkcije (in tudi nikjer nisem zasledil, da bi kdo spraseval po njej).
Kupil sem ga iz CooliCool. Duty protection ftw.

hobbit ::

AgiZ je izjavil:

.....Sam ga nisem poskusil, saj sem prebral da posilja linke (mogoce se kaj?) na kitajske serverje



O čem ti to? Kakšen vir?

Heavy ::

bosslipxx je izjavil:


tukaj



Hvala :)

iKst ::

Nekaj vtisov o Meizu M2 Note po parih dneh uporabe, če koga zanima.

- Rom, s katerim je telefon prišel iz trgovine (deal extreme) je katastrofa. Dejansko neuporaben, poln spywara/adwara, random blinkanje ekrana itd. Res, useless.

- Po inštalaciji stock Meizu roma je slika popolnoma drugačna. Flyme os dela gladko, hitro, brez bloatwara. Še posebej kul je možnost bujenja z različnimi gestami. Na voljo imaš kakšnih 20 gest in vsaki lahko nastaviš poljuben app. Jaz imam nastavljeno gesto v obliki črke M, da mi direktno iz zaklenjenega telefona odpre mail, V za lučko itd.

- Danes je bil dan, ko sem malo bolj stestiral baterijo. Dobrih 30 minut pogovorov, en kup SMSov, konstantni pogovori po whatsappu (vsaj 500 poslanih IMjev), cca. pol ure navigacije z google maps, veliko gledanja in pisanja mailov, spremljanje stanja posla v web appu, kakšnih 15 minut igranja igre, uploadanje fotk na dropbox in cca. 20 minut pregledovanja nekih fajlov po dropboxu pri dobavitelju... Skratka, scenarij, ki zame predstavlja nadpovprečno uporabo.

Od 7h zjutraj do zdaj (cca. 21:45) je porabil 51% baterije. Si skoraj ne predstavljam scenarija v katerem baterija ne bi zdržala celega dneva.

thunderace ::

Jaz sem dobil iz Kitajske Lenovo A806 in sem takoj ob zagonu naletel na težavo: unfortunately the process com. android. phone has stopped , to okno se skozi izpisuje. Telefon tudi ne zazna sim kartice? Sem že ponastavil na tovarniske nastavitve, posodobil aplikacije, pa še vedno isto. Ne vem kaj sploh lahko storim imate kakšne ideje?

invi2020 ::

Probaj flashat zadnji originalni rom, ker dvomim da imaš uradno verzijo.
««
69 / 132
»»