» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
70 / 132
»»

thunderace ::

Sej sem ze razmisljal o tem, samo nisem se nikoli delal in bi rabil mal pomoci.

FX6300B ::

kateri telefon priporočate , po možnosti da ima source od kernela do tam nekje 200€ , je nexus 5 edina opcija?

sem kar kupil rabljenga nexus 5 za 150€
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

bbooyy ::

http://www.coolicool.com/bluboo-xtouch-...

zgleda kar zanimiv telefon.....

Konlov ::

bbooyy je izjavil:

http://www.coolicool.com/bluboo-xtouch-...

zgleda kar zanimiv telefon.....

Tule še nekoliko bolj.

scipascapa ::

fx6300b: kje hudiča tako ugodno?

SumTingWong ::

Bolha je polna. Najbrž si spregledal RABLJENEGA.

DaMachk ::

thunderace je izjavil:

Sej sem ze razmisljal o tem, samo nisem se nikoli delal in bi rabil mal pomoci.

Raje prvo poglej, če je kakšen OTA update prispel (najbrž je).

Če si kupil nov telefon, pa ti jebe, se kar s prodajacem zmeni za zamenjavo.
No signiature, as you see..

FX6300B ::

scipascapa je izjavil:

fx6300b: kje hudiča tako ugodno?


res je tako kot je rekel SumTingWong , na bolhi malo poglej , jaz sem dobil nekega leto starega tako da je še leto v garanciji, rdečega pa še slim armor od spigeona mi je dal zraven hehe morm rečt da negrem vrjetn nkol več nazaj na kitajce razn mrbit kej podobnga oneplus, ker ma tale nexus tolko romov itd. ker ni mediatek in je kernel na voljo vsem
May the force be with you!

Joze_K ::

Joze_K je izjavil:

Joze_K je izjavil:

Joze_K je izjavil:

tole sem vzel
DOOGEE F5 4G Phablet - CHAMPAGNE
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...


hm, danes dobil obvestilo, da je poslano...
naročeno 5 september - poslano 27. oktober (skoraj dva meseca.....) PRESALEa definitivno več ne bom kupoval.... zdaj pa še mesec dni da do mene pride.... :|


no danes je prišlo obvestilo s carinske pošte, da naj javim vrednosti / jo pošljem kar preko interneta,..
povzetek: nakup Gearbest
naročeno 5 september - poslano 27. oktober - pošta 13. november (pošiljka je bila kot navadna - ne DHL)


in pa še rezime:

carina me je prišla nekje 28€ (27,8...) potem pa še špedicija in carinski stroški,... vse skupaj kak cent manj kot 40€ dodatno na 139.90 USD cene za telefon.
So pa iz Gearbesta ob telefonu poslali ceno za 19,90 USD vendar carina ni verjela in sem moral poslati dokazila o prometu..

FX6300B ::

misliš DDV? ker carine ni za telefone?
May the force be with you!

Konlov ::

Zlikovec je izjavil:

e-fox ima možnost DHL zollfrei iz Kitajske za 15 eur v 7-14 dneh brez carine: direkt na dom.

Mah šit. Sem naročil in plačal z paypal. Sedaj imam pa samo transaction id od paypal, od trgovine pa nisem prejel nobenega order status maila ali kaj podobnega. Sem jih kontaktiral, pa hočejo order number ampak ga od njih nisem sploh prejel ob plačilu. Samo ob denar sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Pithlit ::

Order number imaš na strani. Prijavi se pa poglej svoje naročilo.

Tko zgleda na nemški strani: Ihr Konto >Ihre Bestelldetails #20151015******
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Na strani je order predal empty. Svojega naročila ne vidim.

Pithlit ::

Ja pol pa, če te tolk zlo skrbi, na paypalu skenslaj.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Sem dal dispute.

Joze_K ::

FX6300B je izjavil:

misliš DDV? ker carine ni za telefone?


ja, ja ... DDV.... nerodno izrazil,.... ker račun je prišel od "carinske" pošte...

Pithlit ::

Evo, bom kot opozorilo vsem napisala (pa ne da bi se to kar vedno/vsem dogajalo... sam tko da boste pripravljeni ako se bo zgodilo):

Naročila telefon na efox-shop. Pač, s kitajske, ker se mi ne mudi. Pa, ker pač ponujajo (in je naša carinska pošta dokaj dosledna) sem izbrala še "zollversicherung" (v višini 10% cene izdelka). Jebiga 10% je boljše kot 22%+stroški carinjenja, ane? No, dobim zadevo po enem mesecu... DDV + stroški itak zaračunani... skupaj 29€. OK, pač skeniram račun in ga pošljem na efox, tko kot je dogovorjeno. In mi strici praktično takoj vrnejo keš. 21€. Čaki malo... zakaj 21€? Seveda jih pobaram... in nič. Čakam... in nič. Pol pa mal popizdim: "fantje, 8€ ste mi še dolžni... a je to napaka ali moram na paypal se obrnit?" nakar mi odgovorijo: "plačilo zavarovanja (carinskega) pomeni da vam vrnem dejanski strošek carinjenja _brez_ 'bančne garancije' (Kapitalbereitstellungsprovision) ki znaša 7€". WTF? 7? (manjka mi 8€, ne 7) Bančna garancija? Na obično poštno pošiljko? Pa grem preverjat... bančno garancijo, seveda, zaračunavajo le kurirske službe (še najcenejši je DHL, z najmanj 10€ ali največ 10% vrednosti).

Tko da, hja, mal se dribljamo sem pa tja zdaj s tem. Sicer sem še vedno v 'plusu'... ampak me pogreje ko neki kecki mislijo da so stranke tolk glupe da niti preprostega odštevanja ne obvladajo. Trenutno vse kaže na to da se bo treba s paypalom zmenit. Ti 'nemški kitajci' (nemščino obvladajo, angleščino pa niti ne) so trdi. Jaz pa tudi - če že plačam zavarovanje pač pričakujem da bo nekaj haska od tega... ne pa da si nekdo kar nekaj na pamet zmišljuje pa me proba okol obrnit. 8€ je en soliden 6-pack!
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

miko22 ::

hehe, ta je dobra. Misliš, da bodo vrnili stroške, ki naša država dodatno zaračuna. Saj so ti napisali da vrnejo "carino"(beri ddv), ne stroške carinjenja. Meni je to čist logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Pithlit ::

Stroški carinjenja pašejo zraven... sploh če nastanejo po njihovi krivdi, ker niso sposobni enega ušivega cn obrazca pravilno izpolnit. Al pač misliš da imajo prav ko probajo nekoga tkole na suho nategnit?
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

A niso zneski, ki jih vrnejo in ki jih ne s tem zavarovanjem kar dobro opisani na njihovi spletni strani? Kar lahko prebereš pred nakupom.

scipascapa ::

Pithlit: te kdo sili kupovati kitajsko robo?

miko22 ::

Poročaj, kakšna bo rešitev, da vemo tudi mi.

Pithlit ::

thramos je izjavil:

A niso zneski, ki jih vrnejo in ki jih ne s tem zavarovanjem kar dobro opisani na njihovi spletni strani? Kar lahko prebereš pred nakupom.

Ne, niso. Je napisano da vrnejo carinske stroške brez bančne garancije. In ker jaz bančne garancije nisem nikjer plačevala... pa vse kar imam so carinski storški.

scipascapa je izjavil:

Pithlit: te kdo sili kupovati kitajsko robo?

Nihče. Tko kot tebe nihče ne sili k pametovanju. Ampak kaj ima to (oboje) veze z napisanim? Jaz le opozarjam tko da bo folk pač pripravljen na mutenje s strani prodajalca.

@Miko22: Bom, glede na to da sem začela s tematiko bom tudi povedala kakšen bo zaključek.
Life is as complicated as we make it...

Konlov ::

Pithlit je izjavil:

Evo, bom kot opozorilo ,,,

Prek Paypala se meni z njimi. Edino to deluje.

Pithlit ::

Saj se bom, če se v naslednjih dveh dneh ne bomo zmenil kaj in kako.
Life is as complicated as we make it...

DaMachk ::

Skratka... naročiš delefon... vržeš zanj 95€, VEŠ da pride iz kitajske in si dolžan/dolžna plačat davek, potem je pa problem za 8€ zraven?
Drugič pač nabavi preko slovenskih distributerjev, da ne bo problema za teh 8€...
Pač pa za XY€ kolor majo provizije naši prodajalci.
No signiature, as you see..

Pithlit ::

Sej mi lahko šenkaš tistih 8€. Ni problem...

Sam ste pa gumpci eni. A vi se kar pustite nategovat al kako?
Life is as complicated as we make it...

Zlikovec ::

Zlikovec je izjavil:

Konlov je izjavil:

Konlov je izjavil:

invi2020 je izjavil:

Mogoče ti bo to zanimivo.
http://www.efox-shop.com/Promotions/blu...
http://en.efox-shop.com/umi-emax-mini-q...

Tisti iz prvega linka je kar zanimiv. Za 150€ bi bil sicer rahel downgrade mojemu thl4400, ampak...

Zlikovec mi je zgoraj odgovoril: e-fox ima možnost DHL zollfrei iz Kitajske za 15 eur v 7-14 dneh brez carine: direkt na dom.
Ne vem, če lahko dhl kar mimo carine gre?


en telefon sem dobil na ta način iz Kitajske ... kurir, mislim da je bil iz dpd al nekaj takega, je paket dostavil direktno na dom. Res je to samo N=1 izkušnja. Trenutno čakam na še en telefon, bomo videli kako bo pri tem. poročam


Evo, Xiaomi je prispel iz Kitajske brez da bi šel čez carino. Kurir iz DPD prinesel direktno v pisarno.
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

Pithlit ::

Nadaljevanje 'sage' (no, pravzaprav je bilo kar ekspresno tole, 5 dni, vsega skup 5 mail-ov z moje strani):

Varianta 1: "ugotovili smo da je prišlo do dodatnih stroškov s strani carine, in ker ste plačali zavarovanje vam zaradi nevšečnosti ponujamo kupon za vaš naslednji nakup v vrednosti 30€".
Varianta 2: "ugotovili smo da je prišlo do dodatnih stroškov s strani carine, in ker ste plačali zavarovanje vam zaradi nevšečnosti ponujamo povrnitev carinskih stroškov v višini 29€ ter kupon za vaš naslednji nakup v vrednosti 20€".

Da mi ne bi kdo kaj očital, sem se jim zahvalila za ponudbo... in prosila le za tistih 8€ (kuponov ni treba). Kot stranko me pa obdržijo - bom vse skupaj smatrala za nesporazum.
Life is as complicated as we make it...

flameir ::

Kdo ve kdaj bo na voljo xiaomi mi5? :)

DaMachk ::

Pithlit je izjavil:

Sej mi lahko šenkaš tistih 8€. Ni problem...

Sam ste pa gumpci eni. A vi se kar pustite nategovat al kako?


Se ne spomnim da bi prejel/naročil karkoli ali kakršnokoli storitev s tvoje strani, da bi ti dal 8€.
No signiature, as you see..

Magic1 ::

DaMachk je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sej mi lahko šenkaš tistih 8€. Ni problem...

Sam ste pa gumpci eni. A vi se kar pustite nategovat al kako?


Se ne spomnim da bi prejel/naročil karkoli ali kakršnokoli storitev s tvoje strani, da bi ti dal 8€.

Potem se pa ne oglašaj.
Je lepo povedala, da je doplačala 10% za zavarovanje proti stroškom iz carine. Plačala je za storitev in pričakovala na koncu, da se jo izvede.
Magic

Pithlit ::

DaMachk je izjavil:

Se ne spomnim da bi prejel/naročil karkoli ali kakršnokoli storitev s tvoje strani, da bi ti dal 8€.

Res je, sem pa to storila na efox... in ti mi pametuješ naj se ne 'bunim' za tistih 8€ ki so mi jih dolžni. Torej, če je tebi vseeno za 8€ mi jih lahko komot šenkaš.

Ne gre se za denar, gre se za to da sem neko storitev plačala, ki ni bila izvedena. In, glede na vso komunikacijo gre za poskus 'natega' s strani izvajalca.
Life is as complicated as we make it...

woman ::

@Pithlit, hvala, ker si izkušnjo delila z nami.
In ja, seveda je prav, da si vztrajala, tudi če bi šlo za manj denarja.

Jaz sem imela malo bolj zapleteno izkušnjo z merimobiles in po veliko dopisovanja in nategovanja z merimobiles kakor tudi s PayPalom za Meizu M2 mini z okvaro, končno dobila denar nazaj.

Zdaj si ogledujem Xiaomi Redmi Note 3, kaj menite?

SumTingWong ::

Go for it.

DaMachk ::

@Magic1 & @Pithlit
Imata prav... se opravičujem in vzamem nazaj napisano.
No signiature, as you see..

Magic1 ::

DaMachk je izjavil:

@Magic1 & @Pithlit
Imata prav... se opravičujem in vzamem nazaj napisano.

Respect!
Magic

Konlov ::

Konlov je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

e-fox ima možnost DHL zollfrei iz Kitajske za 15 eur v 7-14 dneh brez carine: direkt na dom.

Mah šit. Sem naročil in plačal z paypal. Sedaj imam pa samo transaction id od paypal, od trgovine pa nisem prejel nobenega order status maila ali kaj podobnega. Sem jih kontaktiral, pa hočejo order number ampak ga od njih nisem sploh prejel ob plačilu. Samo ob denar sem.

No, prek paypala so pa začel komunicirat. Se oproščajo, da ne vidim naročila pa to. Naj bi 29.11 odposlali. Dokler ne dobim track številke, bo primer na paypalu še kar aktiven.

miko22 ::

Danes je black friday. Se splača kupit kak telefon, kateri ima namen

Konlov ::

Kje to?

miko22 ::

kjerkoli. Geekbuying, everbuying,....vse kitajske trgovine ala aliexpress...guglaj.

LuGi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Cannonrock ::

Po konkretnem iskanju se ne morm odločit med UMI Iron Pro http://www.geekbuying.com/item/UMI-IRON... in BLUBOO XTouch http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

Imate na telefonu xiaomi redmi 2 slovenski jezik? Sem ga kupil pri xiaomiforsale in so mi zagotovili, da ima slovenski jezik ampak ga nima. Kako ga najlažje naložim ne da bi izgubil garancijo? Rekli so, da bi moral imeti jezik in naj malo povprašam po forumih. Naročil sem iz EU skladišča

SumTingWong ::

Ni slovenskega jezika za MIUI 7. Mislim da tudi za MIUI 6 ne.

N0t0ri0us ::

Kaj lahko storim, ne da bi izgubil garancijo?

Nujno mi ni slovenski jezik ampak bi bilo fino če bi bil.

LP

SumTingWong ::

"Garancija" ... softwersko se da vse uštimat za garancijo. Jaz bi naložil CM13 (Android 6.0). Je pa Custom ROM ampak nima veze. Če dela ob prejemu telefon, bo delal tudi še naslednjo leto+

N0t0ri0us ::

Če bi slučajno kaj bilo narobe, ali bi na servisu videli, če bi naložil nazaj original programsko opremo?

invi2020 ::

nekateri telefoni imajo števce, ki se premakne za vsakokrat ko flashas, ne vem pa kako je s tem pri xiaomiju

polde66 ::

@SumTimWong na kateri strani je CM13 za Redmi note 2?
polde
««
70 / 132
»»