» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
68 / 132
»»

MaterVola ::

Kekci deluxe. Marsikatero kitajsko EU skladišče komplicira za brez veze.

Pithlit ::

pixelzgaming je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Pošlji jih v 3pm.

Sem jim napisal da s prejšnjim ni blo problema pa naj al money back al pa pošlejo drugače pač grem prek paypala

Pravilno.
Life is as complicated as we make it...

matobeli ::

matobeli je izjavil:

Ta "huda" cena je mišljena za "Excellent Reviewers Globally". Kdo ve kaj defaq je to, oziroma kako to postanem?


Če še koga zanima kako dobit za 99$ telefon:
http://www.gearbest.com/m-promotion-act...

V grobem, pošlješ zanimanje da bi bil "Excellent Reviewer", če si izbran dobiš 30$ kupon za ta telefon in ga kupiš za 149.99$.
Potem napišeš review po določenih pravilih in če ti ga objavijo oziroma potrdijo dobiš še kupon (oziroma "cashback") za 50$ kar pripelje do 99.99$.

Pri tem je potrebno upoštevati še cca 37€ dajatev in stroškov postopka z našo carinsko pošto.

mancamiss ::

Zdravo! Rabila bi malo pomoči. Razmišljam o nakupu kitajskega telefona in me zanima katerega od sledečih mi priporočate. Elephone P8000, Ulefone betouch 2, Xiaomi redmi note, Zopo speed 7 plus, Meizu m2. Ali ima kateri od teh opcijo izbrati slovenščino? Kje priporočate nakup, gledala sem coolicool.com eu warehouse?

Konlov ::

pixelzgaming je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Pošlji jih v 3pm.

Sem jim napisal da s prejšnjim ni blo problema pa naj al money back al pa pošlejo drugače pač grem prek paypala


Ne štekam. Za kaj pa je paypall neka grožnja za njih?

Pithlit ::

Keš bojo vrnili v vsakem primeru. Ali sami, ali pa ga paypal nazaj vzame (pa kakšno črno piko potala).
Life is as complicated as we make it...

Plezalec ::


Zdravo! Rabila bi malo pomoči. Razmišljam o nakupu kitajskega telefona in me zanima katerega od sledečih mi priporočate. Elephone P8000, Ulefone betouch 2, Xiaomi redmi note, Zopo speed 7 plus, Meizu m2. Ali ima kateri od teh opcijo izbrati slovenščino? Kje priporočate nakup, gledala sem coolicool.com eu warehouse?


Živjo! Glede telefona ti definitivno ne bi priporočal P8000, ker je baje zelo slab(od zaslona do fingerprint scannerja - je pač kitajc za 150$...) Glede jezika, pa ima večina kitajcev slovenščino oz. praktično skoraj vse jezike. Najboljše je kupiti telefon kr od certified retail trgovine. Pa preveri pred nakupom če bo delal v omrežju. (Drugače pa je ogromno review-jev na youtubu od teh kitajcov)

DaMachk ::

Danes je domov prispel Doogee F3 Pro.
Komaj čakam da vidim kaj sem dobil za 156EUR.
Oblubljajo precej.
Škoda da pridem domov šele jutri.
No signiature, as you see..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaMachk ()

pixelzgaming ::

Konlov je izjavil:

pixelzgaming je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Pošlji jih v 3pm.

Sem jim napisal da s prejšnjim ni blo problema pa naj al money back al pa pošlejo drugače pač grem prek paypala


Ne štekam. Za kaj pa je paypall neka grožnja za njih?


Ni grožnja, samo če bi bili 'problemi'.
So napisali da bo v 5 dneh nakazano, če pa ni po enem tednu da jih naj ponovno kontaktiram.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Modri dirkač ::

Išče se 4G kitajc (čimveč frekvenc), pod 100$, s solidno baterijo, dual SIM (3G/4G na obeh).
Uporabljal se bo izključno kot WiFi hotspot.

Trenutno gledam Doogee X5 Pro
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-...

S popustom se ga da dobit za ca. 70 EUR iz EU skladišča.

Še kakšen predlog?
Everybody lies!

borisk ::

pixelzgaming je izjavil:

Pred dvema tednoma sem naročil telefon iz Coolicool in je blo vse bp prišel v 8 dneh. Naročim v ponedeljek enak telefon, vse ostane enako in na enkrat moram kao doplačat $30 shippinga..




sem imel enako primer, ravno tako pri coolicool. sem naredil po piltihovem načinu (sem jih poslal v PM, in reku da jih bom javu na paypal) čer 3 dni je bil telefon pri meni :)

DaMachk ::

Očitno probajo :D
No signiature, as you see..

Magic1 ::

Plezalec je izjavil:


Zdravo! Rabila bi malo pomoči. Razmišljam o nakupu kitajskega telefona in me zanima katerega od sledečih mi priporočate. Elephone P8000, Ulefone betouch 2, Xiaomi redmi note, Zopo speed 7 plus, Meizu m2. Ali ima kateri od teh opcijo izbrati slovenščino? Kje priporočate nakup, gledala sem coolicool.com eu warehouse?


Živjo! Glede telefona ti definitivno ne bi priporočal P8000, ker je baje zelo slab(od zaslona do fingerprint scannerja - je pač kitajc za 150$...) Glede jezika, pa ima večina kitajcev slovenščino oz. praktično skoraj vse jezike. Najboljše je kupiti telefon kr od certified retail trgovine. Pa preveri pred nakupom če bo delal v omrežju. (Drugače pa je ogromno review-jev na youtubu od teh kitajcov)

Jaz imam pa zopo speed 7 in nimam pripomb, kljub temu da je kitajc za 159$. Le mogoče manjšo resolucijo:))
Magic

borisk ::

mancamiss je izjavil:

Zdravo! Rabila bi malo pomoči. Razmišljam o nakupu kitajskega telefona in me zanima katerega od sledečih mi priporočate. Elephone P8000, Ulefone betouch 2, Xiaomi redmi note, Zopo speed 7 plus, Meizu m2. Ali ima kateri od teh opcijo izbrati slovenščino? Kje priporočate nakup, gledala sem coolicool.com eu warehouse?


sam sem v tem cenovnem rangu vzel lenovo note3. obe uporabnici sta zadovoljni :)

sočan ::

Kakšno je kaj mnenje o tem telefonu.
https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

Upoštevajmo da vsi vemo da ni to nek hi izdelek, ampak za maile,brskanje,fb...

Kaj bi lahko bila pomanjkljivost za ta cenovni rang. ?

Tudi spletna stran/ podpora vidim da je kar solidna.

Bi pa nabavil dva komada ,mogoče kakšna ideja kje najceneje ?

lp

yirzy ::

mancamiss je izjavil:

Zdravo! Rabila bi malo pomoči. Razmišljam o nakupu kitajskega telefona in me zanima katerega od sledečih mi priporočate. Elephone P8000, Ulefone betouch 2, Xiaomi redmi note, Zopo speed 7 plus, Meizu m2. Ali ima kateri od teh opcijo izbrati slovenščino? Kje priporočate nakup, gledala sem coolicool.com eu warehouse?


sem dolgo časa gledal p8000.. mi je ful hud fobro zgleda specifikacije odlične.. na koncu sem vzel zopo speed 7 in sem zelo zadovoljen..

Konlov ::

Škoda, ker ima slabo baterijo.

Karton4 ::

Obstaja mogoče kakšen telefon podoben "xiaomi redmi note 2", glede performanca/specifikaciji, s tem da je 5.0" zaslon?

Pithlit ::

Ja. Malo morje jih je. Greš na eno od spletnih trgovin ki omogočajo malo bolj detajlno iskanje... odkljukaš parametre in izbereš.
Life is as complicated as we make it...

TOASTER ::

ker je moj samsung galaxy s5 ravnokar crknu razmisljam o bolj poceni varijanti in sicer :
Leagoo Elite 1
in
BLUBOO Xtouch

kaj priporocate?
lp

N0t0ri0us ::

30.ga septembra sem naročil telefon v predprodaji. konec predprodaje je bilo 31. oktobra in kmalu za tem so verjetno začeli odpošiljati telefone, ampak mojega naročila ne obdelajo naprej. Danes sem na gearbestu pisal v komentarje, ali imajo telefon na zalogi in so odpisali, da ga imajo ampak je povpraševanje veliko in ne vedo koliko časa ga bodo imeli še na zalogi. Torej telefon imajo na zalogi, moje naročilo je v statusu "processing", kontaktiral sem njihovo podporo in so mi par dni nazaj napisali, da ne vedo kdaj bodo dobili telefon in predlagajo, da si izberem drugega. Danes sem jim odpisal, da imajo telefon na zalogi in da jih prosim, če ga odpošlejo. Sporočilo so prebrali ampak odgovora od njih ni.

Sedaj me zanima. Če odprem dispute na paypalu in odpošlejo telefon, ali je pametno zapreti dispute? Oziroma kaj storiti po tem, ko ga odpošlejo...

Pithlit ::

Mora bit pa specialen telefon da tolk cajta čakaš nanj (pa tak BS prenašaš)...
Life is as complicated as we make it...

N0t0ri0us ::

Ne vem kako bi se izrazil.. Če rečem, da imam delujoč telefon se bom zlagal :)) Imam telefon, ki ima slab ali pa dober dan in dela kakor mu zapaše :P Gre se za samsunga note 2.. In se mi ne mudi z nakupm.. Našel sem idealen telefon za 240€ in težko bi mi bolj ustrezal, sploh za tak denar. Gre se za Lenovo Vibe p1.

Zanima me samo to okrog disputa. Če ga odprem, in ga kasneje zaprem, potem nebom več imel nobene garancije preko paypala.. Zanima me samo kaj storiti v tem primeru.

woman ::

Case in kasneje Dispute na Paypalu lahko, če prav vem, odpreš v roku 120 dni od nakupa.
Jaz bi najbrž odprla Case in tam natančno opisala potek dogodkov z datumi, morda bi tudi priložila bistven del dopisovanja, če ne prej takrat, ko ti Paypal odgovori. Prodajalec ti mora v določenem roku prek Paypala odgovoriti in/ali vrniti kupnino. Če bodo medtem telefon poslali, počakaj, da pride in ga dobro preizkusi, vzemi si čas, saj so si ga oni tudi. Če slučajno s telefonom kaj ne bi bilo v redu, Case spremeniš v Dispute, če bo pa vse ok, zapreš Case. Z ničemer ti ni treba hiteti.
Če bi moral slučajno telefon pošiljati nazaj, lahko prek Paypala, če predložiš dokaze o vračilu in okvari, zahtevaš stroške pošiljanja.

N0t0ri0us ::

OK. Ta odgovor sem hotel :)

Najlepša hvala !

LP

N0t0ri0us ::

dispdute lahko odpreš v roku 180 dni. Case ne moreš odpreti drugače kot z dispute in potem imaš 20 dni časa za rešitev problema. Ko se enkrat case zapre, ga ne moreš več odpreti in to je tudi problem. Sem jim sedaj pisal na mail in bom poskusil preko maila urediti.

Drmr ::

N0t0ri0us je izjavil:

dispdute lahko odpreš v roku 180 dni. Case ne moreš odpreti drugače kot z dispute in potem imaš 20 dni časa za rešitev problema. Ko se enkrat case zapre, ga ne moreš več odpreti in to je tudi problem. Sem jim sedaj pisal na mail in bom poskusil preko maila urediti.


Ne mores ga vec odpret ne, se vedno pa jim lahko tezis preko maila/telefona da ti naj ponovno odprejo oziroma pregledajo.

Mene je Zeaplus skoraj uspesno nategnil, vrnil sem jim telefon, a mi niso vrnili denarja. Paypal mi tudi ni hotel vrniti denarja ker sem telefon kao vrnil na napacen naslov, ki ga oni niso imeli registriranega (ko sem odprl dispute so mi dali naslov kam ga vrnit, a je bil telefon takrat ze vrnjen). To da sem dobil naslov kamor sem vrnil paket od customer servica kjer sem ga kupil so ignorirali in mi gladko zaprli dispute.
Potem sem jih klical in so ponovno odprli moj dispute a ga ponovno zaprli. To se je zgodilo ene 3x-4x vedno so mi zavrnili dispute, kljub temu da sem jim poslal screenshote mailov kjer so mi poslali naslov kam naj posljem telefon, screenshot kjer so potrdili da so prejeli paket in ene 10 screenshotov kjer so mi napisali da mi bodo refundal, a mi nikoli niso.
Potem ko sem ze skoraj obupal (pisal sem tudi banki da naj zahteva stornacijo placila od katere tudi ni bilo kaj dosti efekta) pa mi je Paypal koncno ugodil n-ti pritozbi na resolution disputa.

Paypal naj ti bo izhod v sili, najprej poskusi resit s prodajalcem, da ti posljejo kak drug izdelek v kolikor imajo kaj primernega ali zahtevaj refund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

N0t0ri0us ::

včeraj so napisali v komentar, da imajo telefon na zalogi, danes pa na fb da ga nimajo več in jim proizvajalec ne da datuma naslednje dobave. Spet so mi omenili, da naj izberem alternativo. Odgovoril sem jim da naj odpošljejo telefon ali pa refund. Moje mnenje je, da jih žulit tistih 20$ nižja cena iz preorderja. Na spletni strani jim še vedno piše 3-5 dni dispatch day. Pisal sem jim še na mail. Mogoče bo tam kaj drugačen odgovor.

Gre se za gearbest.
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

nekaj smrdi.. imajo telefon ampak ga nočejo odposlat..

iKst ::

Zahtevaj refund in naroči drugje.

Joze_K ::

a je mogoče na teh kitajskih straneh /Everbuying, Gearbest,.../ izbrati kje nastavitev, da ti prikazuje samo modele, ki so na zalogi v EU skladiščih.... ker če tako brskaš pri enih vidiš, da os na zalogi v EU, pri enih pa samo HK oz. CHINA....

bosslipxx ::

Joze_K je izjavil:

a je mogoče na teh kitajskih straneh /Everbuying, Gearbest,.../ izbrati kje nastavitev, da ti prikazuje samo modele, ki so na zalogi v EU skladiščih.... ker če tako brskaš pri enih vidiš, da os na zalogi v EU, pri enih pa samo HK oz. CHINA....


tukaj lahko poskusiš
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

DaMachk ::

Glih danes sem se menil s CS na eud.dx.com in nudijo na vse 1 leto garancije.
Tu sem tud naročil (preorder) doogee F3 Pro, dobil sem ga pa v četrtek.
Zaenkrat pozotovne izkušnje.
Edin, če bi še enkrat naročeval bi mogoče vzel F3 in ne Pro. Razlika je samo v 2GB vs 3GB rama in FHD vs HD ekranu.

Mislite da HD ekran požre manj baterije?
No signiature, as you see..

broken/link ::

jp, HD požre manj baterije. so bile že v preteklosti debate na to temo.

iKst ::

Ok, jaz delno vzamem nazaj hvalo DealExtremu. 20.10. sem naročil telefon, kao EU express. Včeraj je telefon prišel na slovensko carino, verjetno bo vse skupaj trajalo skoraj 1 mesec, da mi ga dostavijo, pa spet bo treba zahtevati nazaj DDV.

Pithlit ::

Sej dok ne delajo problemov s tem vračanjem DDV je zadeva čist kul.
Life is as complicated as we make it...

N0t0ri0us ::

Kateri način pošiljanja je najboljši in najugodnejši?

N0t0ri0us ::

edit.. zadnje dve opcije sta izginile, ko sem izbral način pošiljanja. Ostaja pošta slovenije ali TNT.. Kako je s tntjem in carinjenjem? Pogledajo skozi prste? :D

Pithlit ::

Sej ti piše... "You may need to pay tax..."

Pripravi se na najhujše (da boš pač plačal par evrov davščin), upaj na najboljše (da boš plačal par evrov za rundo, namesto za proračun).
Life is as complicated as we make it...

N0t0ri0us ::

preko pošte slovenije bom čakal do praznikov in skoraj sigurno plačal davek, dhl je 30EUR +10EUR bančne garancije in 50EUR davka.. :D

TNT pa ne vem.. nimam izkušenj.. :D google pa ne najde nič pametnega :D

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Jah naroči pa povej pol... Že pri poštnini prišparaš (cena glede na DHL, hitrost glede na pošto).

Glede tega kdaj boš dobil pa ne preveč špekulirat. Meni je nazadnje efox rabil nekaj čez 2 tedna da so sploh na pošto dali paket.
Life is as complicated as we make it...

N0t0ri0us ::

Bom izbral TNT in da vidimo. :)

Pithlit ::

Priden pubec *pat, pat* :D
Life is as complicated as we make it...

DaMachk ::

iKst je izjavil:

Ok, jaz delno vzamem nazaj hvalo DealExtremu. 20.10. sem naročil telefon, kao EU express. Včeraj je telefon prišel na slovensko carino, verjetno bo vse skupaj trajalo skoraj 1 mesec, da mi ga dostavijo, pa spet bo treba zahtevati nazaj DDV.


Jaz sem 30.8. naročil DOogee F3 Pro, ki je z 31.8. "prišel na zalogo", kao predprodaja.
No, niso ga imeli na zalogi do konca oktobra.
Ampak sem ga dobil...
Tud carina ni delala nobenga problema, telefon je šel skoz v enem dnevu.

2015-11-05 15:11
The item has been delivered successfully
2015-11-04 13:36
The item has been processed in the country of destination
2015-11-04 13:15
The item has arrived in the country of destination
2015-11-03 11:45
The item is on transport to the country of destination
2015-11-02 11:28
The item is at the PostNL sorting center
2015-10-28 09:45
The item is pre-advised

in slovenski del:
2015-11-05 00:00
CENZURA, Pošiljka vročena
2015-11-05 00:00
CENZURA, Pošiljka predana v dostavo
2015-11-04 00:00
SILJUA, Prispetje v naslovno državo, [Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
2015-11-02 00:00
NLAMSA, Prispetje v odpravno izmenjalno pošto, [Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
2015-11-02 00:00
NLAMSA, Odprava v naslovno državo, [Podatek prispel iz mednarodnega sistema]

N0t0ri0us je izjavil:

Kateri način pošiljanja je najboljši in najugodnejši?



NUJNO izberi tudi vračilo v Španski warehouse!
Fotr je naročil iz banggood, šnaski warehouse daljinca/brezžično tipkovnico za Android TV, pa ni izbral te zadnje opcije in je čakal dobra dva meseca, da je stvar dobil zamenjano, ker je zadeva crknila takoj ko jo dobil.
Ker je moral poslat na kitajsko. Pol je še pa iz kitajske zamenjava prišla.
No signiature, as you see..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaMachk ()

lepantes ::

http://www.aliexpress.com/item/Original...

Zadeva prišla v 7 dneh brez dodatnih stroškov.

preko DHL-a cca 17€.

Gre pa pošiljka preko UK kjer razpakerajo in ponovno razpošlejo.

DaMachk ::

Kul, sem že slišal za tole njihovo potezo, lepo da se najdejo kakšne dejanske izkušnje s tole Shenzhen Top-One Trading Co., Ltd. s tole No EU Custom via DHL.

Kakšemn je pa telefon? Kako se kaj obnese kamera?
No signiature, as you see..

Joze_K ::

Joze_K je izjavil:

Joze_K je izjavil:

tole sem vzel
DOOGEE F5 4G Phablet - CHAMPAGNE
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...


hm, danes dobil obvestilo, da je poslano...
naročeno 5 september - poslano 27. oktober (skoraj dva meseca.....) PRESALEa definitivno več ne bom kupoval.... zdaj pa še mesec dni da do mene pride.... :|


no danes je prišlo obvestilo s carinske pošte, da naj javim vrednosti / jo pošljem kar preko interneta,..
povzetek: nakup Gearbest
naročeno 5 september - poslano 27. oktober - pošta 13. november (pošiljka je bila kot navadna - ne DHL)

DaMachk ::

Super, pri tebi bo v četrtek najbrž :D
No signiature, as you see..

lepantes ::

DaMachk je izjavil:

Kul, sem že slišal za tole njihovo potezo, lepo da se najdejo kakšne dejanske izkušnje s tole Shenzhen Top-One Trading Co., Ltd. s tole No EU Custom via DHL.

Kakšemn je pa telefon? Kako se kaj obnese kamera?


Telefon je Ok, sem presenečen nad občutkom deluje OK.

Kamera zunaj dela izredno dobro ob umetni svetlobi pa je treba met mirno roko.

Se je treba zadeve še mal navadit pa kasneje grajat oz. hvalit

gregyk ::

Vem da je cela tema samo o teh telefonih, pa jo spremljam en čas, pa še vedno nisem čisto prepričan kakšen telefon v rangu do 200€ naj naročim za kolega - 5.5" octa-core, pa EU shipping in pošiljanje v popravilo v EU?

gregyk ::

gregyk je izjavil:

Vem da je cela tema samo o teh telefonih, pa jo spremljam en čas, pa še vedno nisem čisto prepričan kakšen telefon v rangu do 200€ naj naročim za kolega - 5.5" octa-core, pa EU shipping in pošiljanje v popravilo v EU?


Sem naročil kar Lenovo K3 Note, kar bo-bo :)
««
68 / 132
»»