» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
126 / 132
»»

jb_j ::

Dobra stran za primerjavo kitajcev:
https://www.kimovil.com/en/compare-smar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

FireSnake ::

Ali je kdo preizkusil OUKITEL K3 4G Phablet 4GB RAM - BLACK

Kako se zadeva kaj obnese?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

lojze8 ::

cimi23 je izjavil:

Hm, hvala.
Še nekaj:

https://en.efox-shop.com/versandkostenf...

Tukaj piše Free Shipping from Europe & Duty Free. Zaloga v Nemčiji.
Torej, tukaj sem lahko brez skrbi ... a bo končni znesek 129,99€ ?

oz.

https://www.coolicool.com/stock-in-euro...

137,71€ ?? To drži, a ne?


Na strani Gearbest izbereš Warehouse (skladišče) EU in številko - so različne cene odvisno od države in dobiš iz evropskega skladišča brez dajatev. Danes sem prejel telefon iz EU-4 preko UPS v enem tednu od naročila.

cimi23 ::

Informacija za ostale, upam da vam bo to v pomoč:
Na https://www.coolicool.com/stock-in-euro... .... (iz španskega skladišča) sem naročil telefon in ga brez zapletov in dodatnih stroškov prejel v 5 dneh. Za pošiljanje sem izbral Free shiping Europe oz. nekaj podobnega....
Skratka zadeva deluje brez problema.... torej nič carine, ddv, ....

cortez ::

105 € - ZTE Axon 7 Mini 4G Smartphone 3GB RAM 32GB ROM 16.0MP Rear Camera

Priority Line 10 - 21 business days €3.73





Super telefon za cca. 100€ , če gre skozi carino .

vir:
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

aborko ::

Na testih ga niso ne vem kako hvalili. Snapdragon 617 je že malce stara zadeva, podpovprečna baterija...

next3steps ::

Za audionavdušence je tole top izbira.

Zgodovina sprememb…

red_baron ::

Zdravo fantje in dekleta.

Božiček mi bo prinesel MI 6. Kje je trenutno najboljše in seveda najcenejše kupiti ta telefon?

Sam gledam na kimovil-u in so okoli 315€+ PTT.

Naj se še pohvalim, da si sam lastim Xiaomi telefon že od leta 2014. Takrat me je narod res čudno gledal, ko sem jim kazal svojega redmi nota 3g, ki je še vedno odličen. še vedno prva baterija, furam 2 simki notri in wi- fi cel dan pa zdrži baterija dan in pol!

hvala za kako dobro ceno!

next3steps ::

290EUR brez posrednikov (JD.com, Tmall), vse dajatve izvzete.
Ostali prodajalci imajo verjetno malce več in se bo bolj splačalo vzeti pri njih.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@red baron

Najceneje ga boš dobil na GB, MI 6 Blue trenutno s kodo: CXLMI6 za 314€ +6€ poštnina. Pa obvezno PriorityLineEU izbereš, pride praktično vedno brez dodatnih stroškov. V povprečju pride nekje v dobrih 3-tednih.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Za cca 220-230e, ga dobiš na mi global store z dhl brez dodatnih stroškov in v cca 7-10dneh

robertko ::

Dimnik je izjavil:

Za cca 220-230e, ga dobiš na mi global store z dhl brez dodatnih stroškov in v cca 7-10dneh


Link prosim, jaz bi dva vzel za ta dnar.

Dimnik ::

Pardon 320-330e, sem prehitro tipkal in zajeb.l

Tomson ::

Na MiGlobalStore s poštnino DHL-EU pride 337€ in za dostavo piše 17-27 dni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Ja za dostavo imajo tako napisano, ampak pride v roku 10dni, pa tudi na goldway je enaka fora, preverjeno parkrat, pa če greš pogledat v opis ti lepo piše cca koliko dni do uk in potem do nas...mislim da je napisano celo 8dni

robertko ::

red_baron je izjavil:

Zdravo fantje in dekleta.

Božiček mi bo prinesel MI 6. Kje je trenutno najboljše in seveda najcenejše kupiti ta telefon?

Sam gledam na kimovil-u in so okoli 315€+ PTT.

Naj se še pohvalim, da si sam lastim Xiaomi telefon že od leta 2014. Takrat me je narod res čudno gledal, ko sem jim kazal svojega redmi nota 3g, ki je še vedno odličen. še vedno prva baterija, furam 2 simki notri in wi- fi cel dan pa zdrži baterija dan in pol!

hvala za kako dobro ceno!


Tukaj imaš modrega 4/64GB za 310€ + 20€ DHL shipping.
Original Xiaomi Mi 6 Mi6 4GB RAM 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon 835 Octa Core 5.15" 12MP Dual Camera Four Side Curved Body
http://s.aliexpress.com/qUVnA7bm
(from AliExpress Android)

Če se odločiš, pod sporočilo prodajalcu vpiši kodo GW-EUsupport
Dobiš ovitek in steklo gratis. Dostava pa okrog 10 dni.

pacek ::

kaj mislite o tem telefonu?

https://www.tinydeal.com/leeco-le-x626-...

Uporabljala ga bo hčerka(OŠ)...

LP.

Tomson ::

Glede na AndroidAuthority niti ni švoh zadeva, precej dobre specifikacije za ceno, je pa baterija malo manjša, nima 3.5mm priključka za slušalke, LeEco's ecosystem UI je menda malo poseben, Android je 6.0 (vprašanje kako bo s posodobitvami) in LTE podpora je omejena le na Band Band 1/3/7/38/39/40/41 kar pomeni da bo v Sloveniji (razen pri Telekomu ki ima kar nekaj B3 postaj) internet omejen na 3G ...

Skratka, overall na papirju zelos dolidna zadeva, če minusi niso bistvenega pomena. Preverjena alternativa bi bil npr. Xiaomi Redmi Note 4 s kodo: XRdN4 za 144€ ...

@red baron
Da imaš več opcij :) Danes opazil na GB za Xiaomi Mi 6 Black še kodo: XiMi64G za 348€ v EU skladišču ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

rimljan ::

LeEco Le Pro 3 X722 ima večjo baterijo in band B20, kar pomeni, da bo LTE deloval...
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy...
rimljan

Tomson ::

Hmm.. Tale LeEco Le Pro 3 za 138€ res ni švoh opcija. Pa ima sicer kdo že kakšne osebne izkušnje s to znamko?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

robertko ::

koc77 ::

Po tem, ko mi je uspelo razbiti ekran sicer odličnega Xiaomi redmi note 4, sedaj nameravam kupiti mi note 3,predvsem zaradi boljšega fotoaparata, ki je roko na srce edina slaba točka redmi note-a 4. Zanima me,če kdo ve,če LTE frekvence pri mi note 3 telefonu štimajo, uporabljam T2 omrežje torej Mobitelovo in če moram nujno gledati Global version ali lahko kupim katerokoli različico in potem samo inštaliram Global ROM? Na honorbuy imajo trenutno christmass akcijo in ga dobiš (z global romom) za 322 evrov s poštnino in carino, ve kdo za kakšno boljšo ponudbo?

Dimnik ::

Original Xiaomi Mi Note 3 Mobile Phone Snapdragon 660 6GB RAM 64GB ROM 5.5"Four Side Curved Glass Dual Back 12.0 16.0MP MIUI 9
http://s.aliexpress.com/Qf26vYza
(from AliExpress Android)

Črni z dhl poštnino 290e, brez dodatnih stroškov, dobiš v cca8-10 dni

Ali tu, enako z dhl

Original Xiaomi Mi Note 3 Note3 64GB ROM 6GB RAM Mobile Phone Snapdragon S660 Octa Core 12.0MP 16.0MP 5.5 Inch 1920*1080 3500MAh
http://s.aliexpress.com/zmEnyiIF
(from AliExpress Android)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Tomson ::

@koc77

Mi Note 3 ne obstaja z Band20 podporo (ne glede na to da tam piše Global), kar pri Telekomu ni takšna stvar, ker ima manj Band20 postaj, so predvsem na Band3. Sam imam Note 3, tudi na Telekomu, pa kolikor opažam sem vedno povezan na 4G ... Lahko pa sam preveriš bazne postaje TUKAJ.

Vse navedene opcije nakupa so dobre, obstaja še varianta Mi Note 3 na GB s kodo: note3xmi za 263€ (kjer če izbereš UnregisteredMail tudi najverjetneje ne bo dodatnih stroškov, pri meni jih ni bilo, ni pa 100%, pa dostava je daljša).
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

koc77 ::

Tomson je izjavil:

@koc77

Mi Note 3 ne obstaja z Band20 podporo (ne glede na to da tam piše Global), kar pri Telekomu ni takšna stvar, ker ima manj Band20 postaj, so predvsem na Band3. Sam imam Note 3, tudi na Telekomu, pa kolikor opažam sem vedno povezan na 4G ... Lahko pa sam preveriš bazne postaje TUKAJ.

Vse navedene opcije nakupa so dobre, obstaja še varianta Mi Note 3 na GB s kodo: note3xmi za 263EUR (kjer če izbereš UnregisteredMail tudi najverjetneje ne bo dodatnih stroškov, pri meni jih ni bilo, ni pa 100%, pa dostava je daljša).

Super cena tole 263 EUR za tak telefon, pa vidim, da je tudi 12 mesecev garancije. Koliko časa si pa čakal na dostavo, a to gre na koncu preko pošte Slovenija? Pa a lahko naročiš, da ti naložijo global ROM?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: koc77 ()

Tomson ::

Mislim da je prišel kar hitro, po dobrih 3 tednih. V Slo če se ne motim je dostavil DPD. Nelagajo nič ne, sem sam naložil naprej EU ROM, sedaj bom pa počasi verjetno Global ROM, sam hitro urediš, ni težko ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

koc77 ::

Tomson je izjavil:

Mislim da je prišel kar hitro, po dobrih 3 tednih. V Slo če se ne motim je dostavil DPD. Nelagajo nič ne, sem sam naložil naprej EU ROM, sedaj bom pa počasi verjetno Global ROM, sam hitro urediš, ni težko ...


Hvala ti za pomoč, bom verjetno kar naročil....Preden naročim samo še to, čeprav razumem je telefon identičen tistemu na Honorbuyu, pač moraš sam naložiti EU ali Global ROM, kaj pa polnilec? So še kakšne druge pomankljivosti, razlike napram tistemu iz Honorbuya?

koc77 ::

Vidim, da ima Telekomkar precej baznih postaj s frekvenco 20, predvsem na podeželju...Ali se da telefon nastaviti na slovenščino in uporabljati Google play store itd...?

Tomson ::

Kot rečeno, sam do sedaj (tudi na poti) še nisem opazil da na Telekomu ne bi imel 4G povezave. Na telefon naložiš enega od dveh najboljših romov, Global ali EU ROM in imaš vse lepo v slovenščini, jasno, z vsemi storitvami (tudi GooglePlay) itd. Postopek ni težak, vzame dobro urco, navodila so zelo jasna, korak za korakom ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomy5 ::

Na večini Xioami tel. je slovenščina že kr gor, tudi "kitajskih" , se pravi tistih ki niso global, international ali karkoli, itak je največkrat to samo oznaka embalaže.

Pomanjkanje B20 je pa kr problem ko nisi v večjih mestih, to pa zato ker smo se navadili na hitro delovanje in če nimaš dandanes 4G ustreznega signala je vse skupaj obupno počasi.
Preživet se seveda da, sam še vedno lahko kličeš za kar naj bi telefon bil ;-)
Kdor praiv da pomanjkanje B20 ni problem pa pač bolj kot ne živi doma na wifi-ju.

XS!D3 ::

Na podeželju ima tudi Telekom marsikje 4G samo na 800Mhz, pa še v mestih, kjer imajo precej 1800Mhz je dejstvo, da 800MHz boljše lovi v notranjosti stavb. In ker imajo 3G samo na 2100Mhz (ki dosti slabše penetrira skozi stene kot recimo GSM na 900Mhz ali LTE na 800Mhz) se potem zgodi, da kje v notranjosti, kjer LTE 1800MHz tako kot 3G na 2100Mhz ne lovita, ostaneš na predpotopnem 2G, če nimaš telefona s podporo za band 20. Vrjamem, da se marsikdo giblje večinoma na območjih, kjer mu LTE na 1800Mhz dela OK, ampak vseeno je to kar omejitev. Na Telemachu pa je LTE brez banda 20 tako ali tako neuporaben. Je pa res, da ima Telemach vsaj 3G na 900MHz, tako da ni tako grozno, če se sprijazneš, da pač nimaš LTEja.

koc77 ::

Matr že par dni iščem telefon z vzdržljivo baterijo, dobrim fotoaparatom in sedaj vem, da mora imeti LTE 800 frekvenco, za okrog 300 evrov, pa ne najdem in ne najdem nič pametnega, tale mi note 3 bi bil idealen, pa ga zaradi manjke 800 Mhz ne bom kupil, ima kdo kakšen predlog?

Tomson ::

Ja kakšen kompromis bo potrebno sklenit! ;)

Motorola Moto G5S Plus je npr. odličen overall, a je kamera in baterija zgolj povprečna, Xiaomi Mi Note 3 je super na vseh področjih a nima Band20, OnePlus 5 je predrag, Samsung Galaxy A5 ima spet bolj povprečno kamero, ostane še npr. Lenovo P2, ki ima izjemno baterijo, kamera pa je zopet bolj povprečna.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Honor9 maš od cca,300e dalje, edino baterija je povprečna

koc77 ::

Dimnik je izjavil:

Honor9 maš od cca,300e dalje, edino baterija je povprečna

Ja baterija pri Honor 9 je preslaba, ne pridem skozi dan, pa tud rajši bi 5,5 inčni display, redmi note 4 mi super ustreza edino kamera je grozna

Dimnik ::

Ja nek kompromis boš moral sprejeti, sicer pa dražji in večji telefoni tudi nimajo nevem kakšne baterije, imel lg g6 in s7 edge, je vmes bil cel dan z baterijo, trenutno s8 plus malo boljše, včasih dan pa pol...

Mogoče mi note2, kamera je sigurno boljša od note4,za baterijo pa nevem

Tomson ::

Hja, Xiaomi Mi Note 2 res ni slaba opcija, super telefon overall, vse tvoje pogoje izpolnjuje koc77, 4070mAh baterija je precej dobra, 1-2dni zdrži brez težav, kamera bi naj bila v dobrih pogojih precej dobra, v slabših sicer zgolj povprečna, ima pa Band20 podporo, zmogljiv procesor, pa še dobi se ga v EU skladišču za 270€ ... (test)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Ta ki si dal link, ne podpira b20

Tomson ::

Spodaj pod FAQ Piše da podpira, zato sem ga dal, pod Networks pa res ni naveden. Hmm... Očitno za preverit.

I know you different versions of Mi Note 2. Does this version support B28 band for 4G? This is the frequency my mobile provider uses for 4G. I want to be sure that this version of Mi Note 2 support that B28 Band in addition to other frequency bands. Thanks.

Hello Bob,

For the issue, please check the frequency in the link http://maps.mobileworldlive.com/ and detailed information as follows:

2G: GSM B2/B3/B5/B8
CDMA: CDMA BC0/B1/B10/B15
3G: WCDMA B1/B2/B5/B8
TD-SCDMA: TD-SCDMA B34/B39
4G: FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B13/B17/B18/B19/B20/B25/B26/B28/B29/B30
TDD/TD-LTE: TD-LTE B38/B39/B40/41

If your country can support the bands, you can use it in your country.

Please note that the item can support B20.



Tale Global verzija na MI Store je pa že kar blizu 400€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

cimi23 ::

pacek :

kaj mislite o tem telefonu?

https://www.tinydeal.com/leeco-le-x626-...

Uporabljala ga bo hčerka(OŠ)...

Ta telefon imam jaz, je lep, dela noro dobro, imam pa bob ( simobil ) in imam povsod 4G.

Tomson ::

Glede na ceno in specifikacije precej solidna opcija, tudi na testih se kar dobro odreže (dober zaslon, zmogljivost, solidna kamerca, ok baterija). Če pa ga že poznaš in si zadovoljen pa ni razloga za dvome. Na Tinydeal sicer tale povezava ne deluje, vidim da ga imajo za 100-120EUR, dobiš pa ga še ugodneje na Gearbest s kodo: leecox626 za 85EUR.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

koc77 ::

Tomson je izjavil:

Spodaj pod FAQ Piše da podpira, zato sem ga dal, pod Networks pa res ni naveden. Hmm... Očitno za preverit.

I know you different versions of Mi Note 2. Does this version support B28 band for 4G? This is the frequency my mobile provider uses for 4G. I want to be sure that this version of Mi Note 2 support that B28 Band in addition to other frequency bands. Thanks.

Hello Bob,

For the issue, please check the frequency in the link http://maps.mobileworldlive.com/ and detailed information as follows:

2G: GSM B2/B3/B5/B8
CDMA: CDMA BC0/B1/B10/B15
3G: WCDMA B1/B2/B5/B8
TD-SCDMA: TD-SCDMA B34/B39
4G: FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B13/B17/B18/B19/B20/B25/B26/B28/B29/B30
TDD/TD-LTE: TD-LTE B38/B39/B40/41

If your country can support the bands, you can use it in your country.

Please note that the item can support B20.



Tale Global verzija na MI Store je pa že kar blizu 400€ ...


Da, tudi sam sem že prej prišel do zaključka, da ne ostane veliko izbire in mi note 2 je med njimi. Malo je drag za tako "star" telefon, začel sem se nagibati k nakupi mi a1, kaj menite o tem telefonu? Na gsm arena je na battery test dosegel 87 ur, kar bi šebilo na spodnji meji sprejemljivega, ima b20, edino kamera je verjetno ena srednja žalost vendar po mojem vseeno boljša kot na redmi note 4...A ni bil nek link, da se ga dobit za 157 evrov?

Tomson ::

Pa meni je Mi A1 dober. Danes malo kasneje bom objavil primerjavo med fotografijami Mi Note 3 in Mi A1, sedaj še v mraku malo poslikam ... Za denar dober overall telefon, sploh če še Google One v poštev vzameš.

Tista koda za 157€ je potekla, je pa aktivna ta hip še tole verzijo Xiaomi Mi A1 koda: dpxiaomia1 za 170€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Tomson, kaj pa razlika med baterijo a1 in mi note3....imam varianto dobit zelo ugodno črnega a1 z steklom in etui, počakam še na slike, pa da vidim

Tomson ::

Meni je zdržal 1-2 dneva brez problema, je precej varčen procesor ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Kaj pa note3?

koc77 ::

Tomson je izjavil:

Pa meni je Mi A1 dober. Danes malo kasneje bom objavil primerjavo med fotografijami Mi Note 3 in Mi A1, sedaj še v mraku malo poslikam ... Za denar dober overall telefon, sploh če še Google One v poštev vzameš.

Tista koda za 157€ je potekla, je pa aktivna ta hip še tole verzijo Xiaomi Mi A1 koda: dpxiaomia1 za 170€


Kje pa boste objavili te primerjave slik?

bimmer-mb ::

A mogoče kdo ve kdo po Slo dostavlja za SF-EXPRESS?

Dimnik ::

Mislim, da dpd

koc77 ::

Tomson kje ti dobiš te kode s popusti? ;)
««
126 / 132
»»