» »

Termalna pasta GPU

Termalna pasta GPU

Dua'L ::

Zanima me kako pravilno nanesti na grafično termalno pasto?

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3
  • spremenil: Dua'L ()

Dua'L ::

Je tale postopek vredu?

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Dua'L ::


Kakšen prodlog?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

dottor ::

EKWB priporoča za nVidio tak nanos kot je prikazan v njihovih navodilih za vodne bloke:
http://www.ekwb.com/shop/EK-IM/EK-IM-38...

PS: To so navodila za vodni blok za Titana glede na to da je na prvi sliki Titan.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dua'L ::

dottor je izjavil:

EKWB priporoča za nVidio tak nanos kot je prikazan v njihovih navodilih za vodne bloke:
http://www.ekwb.com/shop/EK-IM/EK-IM-38...

PS: To so navodila za vodni blok za Titana glede na to da je na prvi sliki Titan.

namontiral bom windforce3x hlajenje na titana najbolje nanesti v obliki X ali kot je zgoraj v obliki zvezde?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Janac ::

riž na sredino in ne se preveč obremenjevat s takimi stvarmi.

dottor ::

Jaz bi šou v zvezdo. Menim da EKWB ni kar brez veze tako prikazal v navodilih.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

Dokler mi ne predložiš z testi, ti ne verjamem oz. trdim da več kot stopinja razlike ni.

če maš pasto CLP/CLU, jo razmaži po IHSju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

dottor ::

Piši na EKWB in jih upraši zakaj priporočajo tak nanos paste. Ti bojo sigurno podali razlog. Nekaj more bit na tem, da so prikazali zvezdo in ne da kapneš na sredino.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dua'L ::

zraven dobil tudi 2 tubi gigabyte ultra cool nano grease termalno pasto bom kar nanesel kot je dejal dj dottor
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Dua'L ::

Sem nanesel upam, da je ok pasta je zelo gosta nisem mogel ravno v obliki zvezde:

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Janac ::

Človek to je preveč paste! Saj ne betoniraš...

dottor ::

Res je preveč. Zvezda je bla mišljena da razvlečeš z dnom tube ko nanašaš ne da daš iz tube direkt ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

Daj zrno na sredino, hladilnik gor in konc.

ka to maš titana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

dottor ::

Vsaj po prvi sliki sodeč je Titan.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dua'L ::

Da gigabyte windforce titan upam, da je sedaj vredu :)

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

Janac ::

še malo jo odstrani, ene 2-3mm pa bo super.

einstein :P ::

Dua'L je izjavil:

Da gigabyte windforce titan upam, da je sedaj vredu :)



To, kar imaš na sliki, bo popolnoma v redu, jaz bi še s prstom lepo čez cel gpu razmazal, tako da bo tanka in kvalitetna plast. Čim tanjša je, bolje je, mora pa biti seveda. Ko nameščaš hladilnik, pa ga še malo podrsaj sem, ter tja, da se še bolje razmaže in, da gre odvečna pasta k robu.

LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: STU-II! ()

dottor ::

Pa ne pozabi dat termalnih trakov povsod kjer je potrebno (RAM, VRM,...) ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dua'L ::

hvala za odogvore sem uredil
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

galu ::

einstein :P je izjavil:

Dua'L je izjavil:

Da gigabyte windforce titan upam, da je sedaj vredu :)



To, kar imaš na sliki, bo popolnoma v redu, jaz bi še s prstom lepo čez cel gpu razmazal, tako da bo tanka in kvalitetna plast. Čim tanjša je, bolje je, mora pa biti seveda. Ko nameščaš hladilnik, pa ga še malo podrsaj sem, ter tja, da se še bolje razmaže in, da gre odvečna pasta k robu.

LP


OP je sicer že zgleda rešil situacijo, ampak vseeno...

Tega se ne dela. Tvoji prsti so premazani z razno nesnago, lojem, ... , ki so zelo slabi prevodniki. Tako potem še dodatno zmanjšaš toplotni tok med čipom in hladilnikom.

Še moj način:
Sam razmažem pasto s plastičnim ploščatim izvijačem po celotni površini na las debelo. Pred tem spucam čip, hladilnik in izvijač z acetonom (v kratkem planiram zamenjavo za en alkohol).
Tako to gre.

dottor ::

98% etanol, WC papir in še eno nestatično krpo, da počistiš sledi WC papirja. Za pasto jaz uporabljam kaplico na sredino, v primerih ko je treba pasto razmazat imam plastično lopatko za te namene, ki jo po uporabi očistim in spravim v vrečkico, pred uporabo jo spet očistim z etanolom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

galu je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Dua'L je izjavil:

Da gigabyte windforce titan upam, da je sedaj vredu :)



To, kar imaš na sliki, bo popolnoma v redu, jaz bi še s prstom lepo čez cel gpu razmazal, tako da bo tanka in kvalitetna plast. Čim tanjša je, bolje je, mora pa biti seveda. Ko nameščaš hladilnik, pa ga še malo podrsaj sem, ter tja, da se še bolje razmaže in, da gre odvečna pasta k robu.

LP


OP je sicer že zgleda rešil situacijo, ampak vseeno...

Tega se ne dela. Tvoji prsti so premazani z razno nesnago, lojem, ... , ki so zelo slabi prevodniki. Tako potem še dodatno zmanjšaš toplotni tok med čipom in hladilnikom.

Še moj način:
Sam razmažem pasto s plastičnim ploščatim izvijačem po celotni površini na las debelo. Pred tem spucam čip, hladilnik in izvijač z acetonom (v kratkem planiram zamenjavo za en alkohol).


Hm, zanimivo. Potem si pa ti mehankar, da imaš tako umazane roke? Meni se je takoj poznala razlika na bolje, ko sem razmazal.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Xserces ::

einstein :P... again. Iz prsti se ne razmaže... uporabiš temu primerno stvar kot je kartica ali pa "lopatka" ki je temu namenjena
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

einstein :P ::

Kakor hočeš. Odvisno, kako naiven in fin si... Recimo tako, kot pri audiofilskih kablih za napajanje...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

Nimate kaj mazat, ker se pasta enakomernoporazdeli po dieju ko postaviš gor hladilnik, to kar delate vi, jaz ne vidim smisla.

einstein :P ::

dosti bolje se porazdeli, če jo namažeš, pa še tanjšo plast narediš...

In, če je premalo, sploh ne gre čez celo površino...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: particle ()

galu ::

einstein :P je izjavil:

Hm, zanimivo. Potem si pa ti mehankar, da imaš tako umazane roke? Meni se je takoj poznala razlika na bolje, ko sem razmazal.


Če se ti roke zdijo čiste, še ne pomeni da v resnici tudi so.

Kakorkoli, dejanske razlike med raznimi vzorci nanašanja paste na čip so majhne, skorajda v margin of error ( http://www.pugetsystems.com/labs/articl... ). Zgleda se X shape res najbolje obnese.
Tako to gre.

einstein :P ::

Noben ni rekel, da so roke čiste, ne bo pa tisto, kar je na njih naredilo razlike niti za tisočinko stopinje... Še najbolje se obnese, če razmažeš, ker je enakomeren in tanek nanos. Tisto, kar se samo razvleče, ko daš gor hladilnik preprosto ne more biti boljše od lepo ročno razmazanega.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: particle ()

Janac ::

Čovek zakaj bi sam mazal, če se enakomerno porazdeli ko postaviš gor hladilnik?

cegu ::

Zabavna tema:) Jaz sem dal na GPU čipke samo po zrcna in čez pritisnil, pa je zopet hladna.

Maš tudi izopropanol v merkurju za čistiti.

Seljak ::

Razlike v temp. so tako majhne,da je za popizdit. Jaz vedno dam na sredino velikost zrna in ko pritisneš hladilnik gor se itak razmaže po celem,na to še malce hladilnik premaknem levo desno in je zadeva končana.Je pa problem pri AMD-ju,ko čez 2-3 leta želiš na novo nanesti pasto jedva odstranim hladilnik.Je to posledica slabe termalne paste ali pač je to normalno,da tako zelo zraven pikne.Temperature CPU-ja pa so bile max 60°C.
Problem je,ker lahko na omenjenem CPU polomiš oz zviješ nožice.Intel sicer teh problemov nima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824640 (4400) Valvoline
»

Termalna pasta koliko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
386300 (5297) Pentium
»

Katera termalna paste je najboljša??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
244180 (2523) boolsheat
»

A moram na novo nanest termalno pasto, če snamem hladilnik in cpu in ju prenesem na d

Oddelek: Pomoč in nasveti
397662 (7124) amigo_no1

Več podobnih tem