» »

Paulaner - kje kupiti?

Paulaner - kje kupiti?

Map ::

Nekaj dni nazaj sem bil v Nemčiji in sem pil polpšeničnega Paulanerja. Da se dobit Paulanerja v gostilni, ampak pšeničnega pa, da ga tam spiješ, jaz pa bi rad polpšeničega za domov. Mogoče kdo ve, kje se da to dobit?

Še za zanimivost - marsikomu Laško ni všeč zaradi grenkobe, glavobola ali samo zato ker je Laško, Švabi pa bi dali dušo za Laško, aja, rečejo Lasko :))

papasmrk ::

Paulaner se da dobiti v Sparu, Leclercu, kakšnem večjem Mercatorju.

black ice ::

Še nisem srečal Švaba, ki bi bil tako navdušen nad Laškim, kot opisuješ zgoraj. Možno, da sem srečal napačne. :)
Če si doma v Ljubljani je opcija Pivoteka Za popen't ali Pivoljub. Megamarketi so zagotovo založeni z njim, konec koncev ni ravno neznano pivo.

Map ::

Bom pogledal po kakšnih večjih trgovinah. Nisem velikokrat v kakih centrih, pa ga mogoče zato ne vidim.

In ja, res so navdušeni nad njim. Zgleda, da so svojega že naveličani, pa jim paše še kaj drugega.

Smurf ::

Da, Paulaner se da dobiti v vsakem supermarketu/vecjemu merkatorju.

Lasko ne spada med ravno grenka piva in tudi sam se nisem dozivel, da bi ga kaksen Nemec pretirano hvalil (pa sem ga ponudil ze marsikomu), je bil pa res enkrat vsec enemu Avstrijcu.

boss-tech ::

Tudi jaz poznam par nemcev, ki pridejo v Slovenijo, gledajo formulo in požrejo zraven plato Laškega :)
http://tovornik.info

disketa ::

Je kdo že zasledil verzijo Paulaner Oktoberfest Bier? Lahko tudi v Italiji ali na Hrvaškem, samo da ni predaleč od meje. :D

Limona ::

če si v bližini celja, ga imajo v hiši piva

MadMicka ::

Ne morem verjet, da je lahko komu všeči pivo Paulaner. Zgleda da res velja tisto, sto ljudi, sto okusov :)

Glede Oktoberfestov je pa tko, da jih je v Nemčiji cel kup in na vsakem kraljuje drugo lokalno pivo. Najbolj znan je pa itak tisti v Munchnu.

disketa ::

Celje je malo predaleč, vseeno hvala. :)


Ne ne, ne sprašujem po Oktoberfestu kot festivalu, ampak po verziji Paulanerja, ki jo strežejo na Oktoberfestu. Drugače me klasična in pšenična verzija nista pretirano navdušili, ta je pa tako pitna, da liter kar sam izgine (kar je tudi point festivala, ane? :D ).

HomeEdition ::

Yo, tud sam prisegam na Paulanerja :) nazadnje sem dobil v šparu Paulaner/original munchener - ta mi je top, in pa tega polpšeničnega (Hefe-Weissbier?) ki bi ga mogoče ti rad, sam mi ni najbolj potegnu...., je pa pri nas uvoznik http://www.ahac.si/si/blagovne-znamke/p...
Drugače sem bil pa zadnjič na Velki in majo pri Zelenem robu točen Paulaner, kar je pri nas zelo redko....
lp

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

disketa ::

No, da se ne bomo lovili, tale me matra: klik

Hm, meni je pa pšenična verzija dokaj všeč.. obožujem nefiltrirano pivo. :D

miraldi ::

Spar Vič ma Paulanei dve vrsti tega pira po 1.29€.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

echo ::

Nam so na ogledu Paulanerja rekli, da Oktoberfest pivo varijo posebej za festival (ima tudi malce več sladice in malce dlje odleži kot "original munchener") in ga bo po mojem težko dobiti brez obiska bavarske prestolnice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero brezalkoholo pivo vam je najbolj všeč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538195 (4930) branimirII

Kako vi zaslužite malo na strani? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14025776 (19964) bluefish
»

Sodček piva

Oddelek: Loža
2314229 (11801) einstein :P
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218655 (10745) BCSman

Več podobnih tem