» »

Ugašanje računalnika in nakup novih komponent

Ugašanje računalnika in nakup novih komponent

Seljak ::

Pozdravljeni. Imam problem oz bolje rečeno problem ima moj pc. Namreč težava je v tem, da se kar sam od sebe ugasne. Ne pojavi se moder zaslon, ni nobenega piska le ugasne se kot, da bi mu odvzel "štrom". Komponente se ne pregrevajo, tako, da to ni problem. Malce sumim na napajalnik, ampak ponavadi bi se pojavil kakšen pisk, da ne zadovoljuje komponent z dovolj štroma, vsaj mislim, da je tako. Zanima me, če ima kdorkoli kakšno idejo kako zadevo testirat(napajlnik, plato), da bi lahko prišel do zaključka katero komponento jemlje hudič. Če bi se pojavil moder zaslon bi lahko dokaj hitro našel krivca, tako pa sem brez moči in idej. Moram pa napisati, da so komponente že kar starejše in sicer je mama plata asus m2n-e, amd dual core 6400+ 3. 20 ghz, 4gb ram, lc power napajalnik mislim, da 800w, ki do sedaj ni povzročal težav, grafikulja je nvidia geforce 8800 gt oc, ki sem jo včasih pre igranjem malce navil, ampak, ker imam na njej super hlajenje je ostala hladna kot špricer, pa tudi sistem je bil stabilen. Seveda pa, da ne bo pomote je nisem navijal v rdeče številke, ker se na to še kar spoznam in to naj ne bi bilo krivo.
Za vse odgovore in nasvete bom zelo hvaležen.
  • spremenil: bluefish ()

Bolf3nk ::

napajalnik...

BorutK-73 ::

Bolf3nk je izjavil:

napajalnik...


se strinjam, še posebej če je star več kot 5 let, zna biti kak kondenzator napihnjen.

Seljak ::

BorutK-73 je izjavil:

Bolf3nk je izjavil:

napajalnik...


se strinjam, še posebej če je star več kot 5 let, zna biti kak kondenzator napihnjen.


Tudi sam sem pomislil na napajalnik,ampak se mi zdi,da bi potem konstantno ugašal.Z tem mislim,da bi deloval cca 2min in potem ugasnil in bi se to ponavljalo.Moj pa "laufa" recimo 24 ur in potem kar naenkrat ugasne,tako nekako.Bi se dalo zadevo kako programsko testirat?

Seljak ::

Ok,sedaj imam še eno težavo ampak ne vem,če je povezana z tem,ampak od tega ugašanja PC-ja mi sedaj ne gre več predvajati nobenega filma.Ne gre več predvajati z Gom player-jem,niti z Windows Media player-jem za to sem probal še z VLC predvajalnikom in prav tako ne gre.Se komu sanja,kaj bi lahko bilo narobe?

Seljak ::

Lahko pa poslušam glasbo.obnovil sem sistem na čas,ko je delovalo vse normalno ampak tudi to ni odpravil napake.

Lightning17 ::

Grafična kartica... Imam podoben problem... Kupil sem novo grafično in ko igram Battlefield windows/bios zgubi nadzor nad kartico... ... Sem testiral z MSI Afterburner in v nekem trenutku zgubi nadzor nad temperaturo... Prikaže temp. 0*C in par minut po tem se računalnik ugasne... Kartica se ne pregreje, temperatura je vedno okoli 50*C ko igram, in 35*C ko ne igram...

Sem z MSI Afterburnerjem ventilatorje na full dal in šel igrat, pa je isto...

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Zanimivo,ko mali igra igre se računalnik ne ugasne.

BorutK-73 ::

Seljak je izjavil:

Zanimivo,ko mali igra igre se računalnik ne ugasne.


Verjetno ne igra crysis 3? Poglej temperaturo za grafično, če je čez 80°C je že problem pregrevanje. Lahko probaš s tem programom: http://event.msi.com/vga/afterburner/do...

Lightning17 je izjavil:

Grafična kartica... Imam podoben problem... Kupil sem novo grafično in ko igram Battlefield windows/bios zgubi nadzor nad kartico... ... Sem testiral z MSI Afterburner in v nekem trenutku zgubi nadzor nad temperaturo... Prikaže temp. 0*C in par minut po tem se računalnik ugasne... Kartica se ne pregreje, temperatura je vedno okoli 50*C ko igram, in 35*C ko ne igram...

Sem z MSI Afterburnerjem ventilatorje na full dal in šel igrat, pa je isto...


Ali ti napajalnik za secundo prekine napajanje v grafično ali pa je problem v PCIex slotu ali pa celo v celotni matični plošči.
- Preslab napajalnik - povej kateri model imaš
- Če imaš matično ki podpira SLI/CF, daj grafično v 2 PCIex slot ali pa probaj z drugo grafično.
- Priklopi grafično na drugi PCI kabel od napajalnika.
- Priklopi računalnik na drugo vtičnico. (se mi je že dogajalo, skoraj podobno kot tebi)

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

edit:
Benji, tudi ti lahko probaš priklopit na drugo vtičnico. Ker če imaš na isti fazi velike porabnike in ko se en od teh vklopi, povzroči kratko nihanje v napetosti in napajalnik izgubi napajanje ali pa računalnik zmtzne

Seljak ::

Komponente so že starejše,recimo napajlnik je star celka 3 lete,bom pa naštel še ostale:
napajalnik: LC Power 600W za male pare cca 40€ z velikim 120mm ventilatorjem,temp 43°C
Grafična: Nvidia 8800 GT OC temp. 50-52°C
Procesor: AMD Athlon64 X2 6400+ 3.20 GHz temp.45°C
Plata: ASUS M2N-e
Ram: DDR2 4GB 800 MHz

Temperature so za moje pojme odlične,tako,da tudi to odpade.Najbolj sumim napajalnik.Rad bi ga testiral.Če ima kdo doma tester in če je iz MB me naj kontaktira na ZS.
Napetost v sami vtičnici ne niha,kajti potem bi se mi to že prej dogajalo in po mojem bi se tudi xbox ugašal.Če bi grafika zafrkavala bi se pomojem dogajale razne anomalije,morda celo modri zaslon ali kaj podobnega.Glede na to,da je tudi plata že kar stara je možno,da je kakšen kondenzator napihjen in se ji bliža bridki konec.Res je,da bom moral počasi sistem nadgraditi z novimi komponentami,ampak,če je kriv samo napajalnik potem bi za enkrat zamenjal le tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Lightning17 ::

@BorutK-73

PSU: 600W star 4 mesece
CPU: AMD FX 6300 (6-core, 3.5Ghz)
RAM: 2x 4GB DDR3 1600 Mhz
GPU: ATI HD 7770 1GB --> Stara dva meseca
HDD: 1TB WD Blue --> Star en mesec
OS: Windows 8 Pro 64-bit (Probal tudi z Windows 7 64-bit in je isto)

Nevem če bi to lahko bil problem z vtičnico oz. PSU, ker jaz nadorujem temperaturo z MSI Afterburner in v nekem trenutku grafična ne pokaže več dejanske temperature, ampak 0*C. In po tem, ko pokaže 0*C lahko grafična dela še 10 min, 30 min, 1h, 2h, 3h... Ampak se bo po določenem času računalnik ugasnil in jaz računalnika ne morem več ugasnit preko windowsa ampak moram ven iz štroma potegnit, ker ko zaprem igrico se pokaže black screen...

Na matični plošči imam samo en PCI-E slot, tako da tega ne morem probat. Druga grafična pa ne bo pomagala, ker je samo 128mb in porabi daleč manj štroma kot pa trenutna...

Na tej vtičnici imam protinapetostno zaščito in nanjo priklopljen računalnik, modem, zvočnike, telefon. monitor...


Link od MSI Afterburner fajla... https://skydrive.live.com/#cid=FA8B5663...

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

benji
Odpri kišto in preglej os. ploščo kondenzatorje, ponovi zgodbo pri napajalniku.

Seljak ::

Kaj naj napajalnik razstavim,da bom videl napihnjene kondenzatorje? Kajti sploh ne vem kakšna je razlika?

Hayabusa ::

Da, odstrani tisto kovinsko ohišje.
Slike:
https://slo-tech.com/clanki/06002/

Pred posegom izštekaj el. kabel, ki gre v napajalnik iz vtičnice !

Jst ::

Če bi jaz na prvo žogo rekel, kje je problem, bi bil to napajalnik ali pa osnovna plošča.

Obremeni sistem z prime95, tako, da bo obremenjen CPU in zraven z Heaven obremeni še grafično.

Če je napajalnik ali plata fuč, bi se moral kar hitro ugasniti.

Imaš Voltmeter? Če ga imaš, ga daj v molex 12V in spremljaj, če napetost kaj niha.

Če se ugasne šele čez nekaj časa, pa najdi na matični kje se meri napetost in na plati opazuj, če napetost iz napajalnika ne niha.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Lightning17:
Meni je sumljivo tisto z grafično da temp. pade na 0°C. Z drugo grafično sem mislil da bi sprobal če je problem v grafični, osnovni(PCI slot) ali pa v napajalniku.
Vidim da imaš 2 palčke rama, probaj z eno in potem z drugo če problem ostaja.
Lahko probaš tudi brez protistrelne zaščite, ampak to raje naredi danes ali pa v torek. Jutri defenitvno ne!

Glede vtičnic in zmrzovanja/resetiranja računalnika:
Sem za sestrično nabavil po komponentah nov PC. Pc je delal pri meni bp. Pri sestrični pa Random froze ali restart. Ga spet peljem domov in dela bp na 100% load 5 ur! Naslednji dan pa za foro priklopim PC na drugo vtičnico in od takrat dela normalno, problem - hladilnik na isti fazi;((
Da veste zakaj omenjam vtičnice.

Seljak ::

Ker sumim tudi grafično kartico,sem se odločil,da morda nabavim nove komponente,pa me zanima,če bodo te dobre.Sin igra Call of Duty Black ops 1 in 2,jaz včasih rFactor2.Zaenkrat imam 19" zaslon in dokler bo delal ga ne bom menjaval,ampak,če do tega pride bi rad omenjene igre igral tudi na večjih resolucijah.
http://www.dinokomp.si/konfigurator/?mb...

BorutK-73 ::

zgleda ok

TOP ::

Grafo daj raje 7870XT,če pa že 560Ti potem daj od drugega proizvajalca.

Seljak ::

Ker sem prišel z staro kišto tako daleč,da ni več funkcionalna bom kar to temo uporabil za sestavo nove konfiguracije.
Kaj pa tale Gigabyte Radeon HD 7850 1GB Windforce 2X OC Windforce 2X OC ?
http://www.dinokomp.si/konfigurator/?mb...
http://www.hwcompare.com/13632/geforce-...

Nekako sem že od vsega začetka na Nvidiji in sem ful navezan na to firmo.Če pa bi za manjši denar dobil Radeona in za nameček enake ali boljše karakteristike oz.izkušnje pri igranju novejših iger sploh ne bi študiral in nabavil tudi Radeona. Če ima kdo kakšno pripombo ali nasvet kaj bi bilo najbolj smotrno naj napiše,kajti ne bi rad šel preko 500 € za komplet teh komponent.Sem bolj naravnan tam nekje 400-460€.
Hard disk,pekač in kišto že imam,nabaviti moram le ostalo,tako kot sem dal v konfiguratorju.
Nabavil bi pri Dinotu in če ima kdo boljšo idejo naj naredi v konfiguratorju novo ponudbo tam do 460 €.

Seljak ::

Tako,sedaj sem kupil novo grafiko in novo matično plato.Vse skupaj vgradil in spet naletim na težavo,katero pa bom morda rešil z pomočjo vas Slo-tech-ovci.Ko vklopim gumb za zagon PC-ja se lepo zaženejo ventilatorji ampak se zadeva non-stop zaganja,ne požene sistema.Ne ugaša ampak non-stop resetira.Kaj bi lahko bilo narobe?
Plata je Asrock N68C-GS FX.Ali je morda krivo,da nima ATX Power connector 24 pinov ampak le 20?

Seljak ::

Čeprav kolikor se jaz spoznam je vseeno ali je 20 pinski ali pa če je 24 pinski,mislim,da je odvisno od napajalnika.Priklopil sem tudi ATX 12V Power connector,ki je za CPU.

Janac ::

Obvezno 24 pin ATX....

Seljak ::

Ali ima kakšno vezo,ker so na HDD-ju že inštalirani Windows 7 64 bit,ko je še bila vgrajena prejšnja matična plata ASUS M2N-e?

Master_X ::

Zna bit to, da si kupil plato, ki ne podpira tvojega procesorja. Vsaj jaz ga ne najdem na CPU support listi. V bistvu so na listi samo procesorji do 95 W TDP, ti pa maš 125 W procesor. Ampak mogoče je pa kaj druga... just my 2 cents, ker težko (za)spim v tej vročini :).

Seljak ::

Ja tega tudi jaz ne najdem na listi.

Seljak ::

Janac je izjavil:

Obvezno 24 pin ATX....


Saj plata ima pripravljeno za 24 pinov,moj napajalnik jih ima na konektorju samo 20 in na njihovi strani piše,da to ni nič narobe.

Seljak ::

Kaj mi lahko nekdo svetuje.Želim pri Dinokomp-u kupiti procesor,ampak,ko vnesem na asrock strani pod CPU support list part number,ki jo ima proc na Dinotovi strani mi je tam ne najde oz teh številk ni na suport listi.Kaj je to morda samo šifra za Dinokomp ali je to dejansko številka modela procesorja. Recimo tale ADX270OCGMBOX
Ali je to ful pomembno,da se tale koda ujema,ali je samo pomebno,da je za mojo novo plato podnožje AM2/AM2+/AM3/AM3+ in,da ni več kot 95W??
Pa še nekaj,ko sem pogledal za moj proc AMD Athlon64 X2 6400+ 3.20 GHz na embalažo tam nikjer ne piše,da je Black edition.

Hayabusa ::

Kaj je to morda samo šifra za Dinokomp ali je to dejansko številka modela procesorja. Recimo tale ADX270OCGMBOX



http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-A...
http://www.amd.com/us/products/desktop/...


2 leti staro robo bi rad kupil ?
Novi Intel pentium/celeron ga poje za malco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Seljak ::

Sedaj se pa očitno ne razumeva.Ker sem imel že prej AMD-jev proc in ker mi je plata šla k rakom žvižgat sem za male pare kupil plato,ki podpira tudi moj proc,ampak,ker to oćitno ni res sem primoran kupiti nov proc.Zdaj naj po tvojem pričanju prodam novo plato in kupim novo za intelov nabor,da se bom lahko hvalil prijatelju,da imam za par procentov boljši proc kot on,ampak tega moje oko ne zazna?! Raje mi pomagaj izbrati Proc za mojo novo plato,da bo zadeva končno "zalaufala" in,da bo sin lahko spet do konca počitnic igral igre.

hojnikb ::

kupi fx 6300 pa bo mir.
#brezpodpisa

Seljak ::

Koliko iger pa podpira oz.uporabi vseh 6 jeder?

Hayabusa ::

Nove plošče se ne splača kupovati za vintage stuff, poglej na bolhi za rabljenimi.

Šele ko bo sin začel igrati kaj novega in bo igra štekala boš šel kupovati nov pc ?


Koliko iger pa podpira oz.uporabi vseh 6 jeder?

Nobena.
Take zadeve so za video produkcijo in podobno.

Seljak ::

Normalno,sam kupujem nekaj poceni in tale ki sem dal šifro je dovolj dober,da bo poganjal vse novejše igre z grafiko srednjega ranga. Samo želim izbrati proc pri Dinotu,ki bo pasal na mojo plato.Kupim tudi rabljenega,če kdo prodaja.

hojnikb ::

dvojedern proc (sploh athlon) bo premal za nove igre.

Hayabusa je izjavil:

Nove plošče se ne splača kupovati za vintage stuff, poglej na bolhi za rabljenimi.

Šele ko bo sin začel igrati kaj novega in bo igra štekala boš šel kupovati nov pc ?


Koliko iger pa podpira oz.uporabi vseh 6 jeder?

Nobena.
Take zadeve so za video produkcijo in podobno.

da smo si na jasnem, zadeva nima 6 jeder. In če ma "viška" "jedra", to ni nič slabega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Hayabusa ::

dvojedern proc (sploh athlon) JE premal za nove igre.

Še za trenutne je EOL.


http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
vs
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

AMD Athlon II X2 270 vs AMD FX-6300

1996
vs
6384

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Seljak ::

Da sva si na jasnem,sin igra vse najnovejše igre(do sedaj ko kišta ne deluje zaradi proca) in sem imel dvojedernega AMD-ja.Jaz ne vem kakšna imaš ti merila.
Še 1x bom napisal,da ne želim primerjav,ampak kateri proc naj kupim do cca 70 €,da bo pasal na to plato?

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

hojnikb ::

Seljak je izjavil:

Da sva si na jasnem,sin igra vse najnovejše igre(do sedaj ko kišta ne deluje zaradi proca) in sem imel dvojedernega AMD-ja.Jaz ne vem kakšna imaš ti merila.
Še 1x bom napisal,da ne želim primerjav,ampak kateri proc naj kupim do cca 70 €,da bo pasal na to plato?

resno. dodaj še cca 30-40€ in maš mir za nekaj časa. AMD za manj kot 100€ ne ponuja nič pametnega na AM3+, samo stare zaloge procesorjev, pa še to ti nebodo delal vsi, ker si omejen na TDP 95W.

2 AMD jedri sta premal in to je fact.Če so mu zdaj "delale" igre, še ne pomen, da bodo v prihodnje tudi delale.
#brezpodpisa

Seljak ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča ki podpira ddr2 in ddr3

Oddelek: Pomoč in nasveti
241506 (1228) Steinkauz
»

kateri (najhitrejši) cpu podpira mobo

Oddelek: Strojna oprema
201723 (1249) Riff
»

phoenix BIOS - preverjanje podprtih procesorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
13826 (689) xdyphx
»

Odklenjen XP 2800?

Oddelek: Strojna oprema
10818 (818) _mOuSe_
»

Kje dobit x2 3600+ 0.065

Oddelek: Kaj kupiti
91148 (844) sirotka

Več podobnih tem