» »

Flashan CD-RW ne dela več SPLOH

Flashan CD-RW ne dela več SPLOH

M&M ::

Imam en problemček. Sem nekje zasledil, da se da CD-RW HP 9100i flešat na 9300, kar pomeni iz 8X priti na 12x zapisovanje. ...Sem pomislil zakaj pa ne. Dol potegnem novi Firmware, revežu flešam BIOS,... in gle ga hudiča,... ga bios ne pozna več. Bios prav tako ne pozna več naprave, ki je priključena na isti IDE kabl, torej se RW očitno ne more odločiti ali bi bil MASTER ali SLAVE,... ne glede kako je naštima JUMPER.

Moje vprašanje pa je, KAKO SPRAVITI RW V PREJŠNJE STANJE???

kako ga naj flešam nazaj (čeprav imam prejšnji bios), ko pa mi ga bios ne zazna.

POMOČ PROSIM !!!!
M&M

SasoS ::

zelo zelo težko...pomoje edino če poznaš kakega prijatelja z eprom flasherjem da ti na novo poflasha bios. Če ne pa, se mi zdi da boš imel zdaj 48x pečko :D

M&M ::

Sej težava ni v tem da ne bi mogel kupit novega. Problem je v tem da sem to zakuhal enmu kolegu. Čeprav je sam že nabavil novega, je pa hotel tega malo FLEŠANGA prodat kakemu naivnemu kot 12x rekorder,... zdaj pa imava OBTEŽILNIK ZA PAPIR :8)
M&M

Zavo ::

Čeprav je sam že nabavil novega, je pa hotel tega malo FLEŠANGA prodat kakemu naivnemu kot 12x rekorder,...


Kdor drugemu jamo kopa...

M&M ::

Priznam.

Pa sej bi to povedal, da je flešan, če bi že slučajno uspelo.

Alo ima mogoče kdo programator za tele zadeve ??
M&M

Zavo ::

Moj kolega ima programator, samo povej kateri čip je noter, ker nima adapterjev in ima slot do dil-32.
Pa program tudi posnemi na disketo. Se lahko zmenimo, ni blema!

M&M ::

A ti lahko kam na mejl napišem. Bom točno pogledal kak čip je pa ti po mejlu sporočim.

Pošlji mi ga na matjazmercnik@hotmail.com

Bi ti bil zelo hvaležen če bi se dogovorila.
M&M

Zavo ::

mejl


Tukaj imaš mail, ampak lahko tudi tu gor napišeš, pa poglej še da ni smd, ker se s tem ne bo noben zajebaval zaradi enega starega pekača!

Ajd

KTr1sk ::

Jz ima istega pekača, zato bi te vprašal za LINK, ki je firmaupdate gorih, da bi še jz probal, če bi šlo.

boštjan ::

ja kdo pa ti bo kupoval pekača z 12X peko,ko pa so pekači tako poceni.

M&M ::

Večinoma sem našel na forumih preko GOOGLA,
drugače pa probaj tukaj KLIK
Ali pa tukaj KLIK KLIK

Če ga hočeš pa kar dol potegnit klikni TUKAJ

Samo da ne boš pol mene krivil ko ti ne bo delalo.
Uči se na tujih napakah !!!

Ne popravljaj tistega kar deluje !!!


OBILO USPEHA!! ... Pičakujem poročilo !

LP >:D
M&M

TylerDurden ::

Kdor drugemu jamo koplje sam vanjo pade.
Let\'s make some soap ...

KTr1sk ::

Zanimivo je to, da naj bi od pekačev Sony delali isti firmaware na HP, tu je eden iz enega foruma napisal: http://forum.firmware-flash.com/viewtop...

"I have done some research and found out for sure that my HP 8220e drive is a Sony drive, but which Sony drive is confusing. Here is what I found:

Sony CRX100E (4x2x24) HP 8100/8110
Sony CRX120E/C (4x4x24) HP 8200i/8210/8250
Sony CRX140E/CH (8x4x32) HP 9100/9110

My Hp is a 8200 Series but the only difference is that it is 4x4x32 which doesn't make sense for the model numbers listed. Now of course, since this is a USB drive, it is understandable that you can't push it beyond 4X writing.

So is my drive really just a slimmed down 9100 that is merely limited by USB? Because I want to restore the original firmware on it to hopefully solve my problems, and maybe even take it out of it's case and enjoy some nice 8X speed.
(The idea here is to restore Sony's firmware to make it a Sony drive, makes it much easier to support and use.)"

Potem sem najdel pa to stran, kjer so ti Sony firmware laho posnamejo na disk: http://www.cdgrab.hu/firmware.html
ampak teh sony izdelkov "Sony CRX140E" so štirje, ki imajo vsak svojo oznako na koncu, in potem ne vem naprej, katerega bi sprobal (če bom sploh probal kaj, ker je res rizikko to delat!)

M&M ::

Vem da je tal HP = Sony,.... ali pa je tako kot v mojem primeru LG, ki je bil že enkrat flešan in se je samo "izdajal", da je Sony.

Zato pa je šlo vse k hudiču. Saj Firmware sploh ni problem dobit, težava je v tem da ga ne morem flešat, ker ga bios ne spozna niti kot master niti kot slave.
M&M

cifi ::

Jaz sem flešu pa bios na Abitki, pa mi je na začetku delal, pol je pa crknil..... Rad pa bi dobil ZAVO-ta, k ma njegov frend programator...
Pa lep pozdrav, čeprav ne veš čigav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cifi ()

TITAN ::

js mam mitsumi 4.4.8. a kdo ve če bi ga js tud lahk flešu v kajga hitrejšga?

boštjan ::

če maš dnar za novega,probaj

Dr_M ::

mitsumijev se ne da...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov pekac

Oddelek: Kaj kupiti
10925 (791) ||_^_||
»

V kolikšnem času vam posname poln 700MB CD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644995 (4104) Lime
»

Sonyjev pekač...kaj pravite?

Oddelek: Strojna oprema
151166 (954) Heisenberg
»

Sony-jev pekač!

Oddelek: Kaj kupiti
7724 (607) MITT007
»

Pioneer DVD-R

Oddelek: Strojna oprema
151297 (1048) Rott-von-weiler

Več podobnih tem