» »

Kater stil frizure za postopno plešavega mladca?

Kater stil frizure za postopno plešavega mladca?

Temo vidijo: vsi

Mellons ::

Star sem 24 in v zadnjih parih mesecih sem opazil začetek ''pleševanja'' in pripomba frizerke ''aha, malo se nama lasje redčijo na vrhu...'' tudi ni pomagala... :|

Vedno sem imel kratko frizuro in se nikoli nisem ukvarjal z njo. Postrigel sem se na kratko, ob strani z mašinco in povrhu s škarjami. Imam malo daljše lase od Runija spodaj na sliki in se mi že vidi ta ''Drakula'' oblika frizure zgoraj (na sredini lasje, ob straneh vedno manj).

Ali imate kakšne predloge kako bi si lahko naredil frizuro, da ne bi bilo tako očitno? Čisto na kratko nočem, to bi bilo vseeno preveč.

SkIDiver ::

Vprašaj frizerko kaj ona predlaga;) V končni fazi ima IMO bogate izkušnje na tem področju. Sam imam z mojo izkušnje, da povem kakšne so želje, potem pa ona pove kaj bi naredila in kako.

blackbfm ::

bolj kot boš palamudil slabše bo, pomoje.. z mašinco se dej na 3mm, začni hodt v fitnes da boš mrga, malo preusmeri misli, toj to.

lohk pa začneš jest tiste hormonske tablete kaj je že propecia, sam če ti joške zrastejo ti bo verjetno še bolj žal, pa denarnica bo tut mal tanjša hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

Mellons> Ali imate kakšne predloge kako bi si lahko naredil frizuro, da ne bi bilo tako očitno?

Najceneje in najbolj učinkovito je, da se sprijazniš s svojo podobo, ker je v resnici popolnoma OK.

Tole poglej:

#000000 ::

Kaj pa Donald Trump style :) Mislm našo melli je uspel upecat :)

BigSexy ::

OT: A misliš, da je OP tudi multimilijonar ? ;-)

Sicer pa ja, embrace it, kaj drugega ti ne preostane.
To Infinity And Beyond !

francek1 ::

Ma ne se sekirat. Butni se na balin, mucam je vseeno za frizuro, če jih drugače v redu porihtaš...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mellons ::

Jype, odličen video, zelo zanimiv :)

Sprijaznil sem se že na nek način. Samo kaj ko sem prvi v naši družini brez las ozi. bom kmalu brez las. Oče, njegov oče in njegov oče, vsi imajo in so imeli goste lase.

Nekateri pravijo, da dobiš plešavost po mami, ampak tudi mama, njena mama in še njena mama so vse imele normalne lase :)) Od kje torej ta gen?

Mogoče bom pa začel nositi kapo... :P

WarpedGone ::

Ja, plešavost dobiš po mami, le da so ženske le prenašalke gena, ki ven udari na moških potomcih ko se ti enkrat zgodijo.

Mogoče bom pa začel nositi kapo...

Vsi ukrepi "skrivanja" plešavosti rezultirajo v tem, da se ti ljudje smejijo. Če ne v obraz pa za hrbtom. Je to česanje dolgih las čez jaso, vstavki, lasulje, tableti, operacije, kape, klobuki, ... Vsako skrivanje le opozarja na "problem", ki ni pleša ampak tvoja nesamozavest.

Edini način, da se ti ne smejijo je, da zadeve ne skrivaš, ne poudarjaš ampak enostavno SI plešat kolker si pač plešast.
Tut če ti bo kdo reku pleško, to ne bo zmerljivka, slabšalnica or whatever ampak enostavno tvoj opis, kot bi bil tvoj opis modrookec, če bi imel morda modre oči.

Sicer pa, wellcome to the club
:)
Zbogom in hvala za vse ribe

errhec ::

Yul Brinner in njegov stil striženja tudi ni bil napačen. :)
dd

francek1 ::

Mellons je izjavil:

Jype, odličen video, zelo zanimiv :)

Sprijaznil sem se že na nek način. Samo kaj ko sem prvi v naši družini brez las ozi. bom kmalu brez las. Oče, njegov oče in njegov oče, vsi imajo in so imeli goste lase.

Nekateri pravijo, da dobiš plešavost po mami, ampak tudi mama, njena mama in še njena mama so vse imele normalne lase :)) Od kje torej ta gen?

Mogoče bom pa začel nositi kapo... :P

Lej, še enkrat bolj konkretno; dokazano je, da so plešasti moški boljši ljubimci, ker je to posledica višjega nivoja testosterona, tako da; tiste bejbe, ki so razgledane, to nič ne moti. Z nerazgledanimi je pa itak sam križ..
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Personanonim ::

Eh...sekiral se boš kak teden,dva ,potem pozabiš na malenkosti.

Drugače pa ni tako pomembno kaj je(oz. ni :D ) na glavi ,pomembnejše je kaj je v njej.

Pravi dedci so itak plešasti :

 Bond.James Bond.

Bond.James Bond.



 Turkish

Turkish



Welcome to the club 8-)
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Vice ::

francek1 je izjavil:

Mellons je izjavil:

Jype, odličen video, zelo zanimiv :)

Sprijaznil sem se že na nek način. Samo kaj ko sem prvi v naši družini brez las ozi. bom kmalu brez las. Oče, njegov oče in njegov oče, vsi imajo in so imeli goste lase.

Nekateri pravijo, da dobiš plešavost po mami, ampak tudi mama, njena mama in še njena mama so vse imele normalne lase :)) Od kje torej ta gen?

Mogoče bom pa začel nositi kapo... :P

Lej, še enkrat bolj konkretno; dokazano je, da so plešasti moški boljši ljubimci, ker je to posledica višjega nivoja testosterona, tako da; tiste bejbe, ki so razgledane, to nič ne moti. Z nerazgledanimi je pa itak sam križ..



Ni rečeno da so. Na plešavost neodvisno vplivajo ali geni ali hormoni ali pa starost.
Gensko naj bi veljalo, da je zaradi x-komosoma večja verjetnost, da pokasiraš plešavost po materini strani vendar ni trdnega dokaza o tem. Lahko plešavost pokasiraš od obeh staršev…

Hormonsko je povezano s testosteronom – glavni moški spolni hormon, vendar to ne pomeni, da si zaradi plešavosti sedaj boljši "fukač". Stvar je v tem, da hormoni niso dosegli ustreznega nivoja in se pri moški to pojavi lahko kot plešavost, mutacija glasa, večja ali manjša jajca, vpliva na spolni nagon, kvaliteto sperme, itd… Pri enih useka "pozitivno" pri drugih "negativno"

Relanium ::

Res je, če na telesu nekaj narediš lahk furaš Jason Statham look,
pa malokdo sploh opazi njegovo plešo :)

jype ::

Najbolš je kr svoj look furat.

oemdzi ::

Personanonim je izjavil:

Eh...sekiral se boš kak teden,dva ,potem pozabiš na malenkosti.

Drugače pa ni tako pomembno kaj je(oz. ni :D ) na glavi ,pomembnejše je kaj je v njej.

Pravi dedci so itak plešasti :

 Bond.James Bond.

Bond.James Bond.





 Turkish

Turkish



Welcome to the club 8-)


Ja samo precej več je takih:

*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Personanonim ::

Danny je unikat :))

Več je tele "sorte" :

 Head like a fuckin' orange

Head like a fuckin' orange

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

itak37 ::

Jest sem si nabavil strojcek za strizenje z nastavljivimi dolzinami, ter se postopoma obril do nule. Pri vsaki dolzini pa sem pogledal, kako zgledam.

Kot so ti ze drugi povedali, najboljse da se sprijaznis in se zacnes s strojckom strici na kratko. Najboljse da kar poskusis, itak ti bodo lasje hitro zrastli nazaj. Ima pa taka frizura dosti prednosti, odpadejo vsi geli in cesanje, pri frizerju prihranis, pa nikoli ti ni treba skrbet kako zgleda frizura. Poletje je idealen cas za take eksperimente, tako da just do it !!!

GrimReaper ::

Jest se z mašinco brez nastavka pa je ok za kakšen mesec, 3mm je zame že preveč, čeprav sem se prve par let s 3mm. Zadaj se morm po kakšnih dveh tednih še enkrat obrit, ker tam pa kar raste griva.
Tko da men je edin škoda ker ne začnejo izpadat povsod enakomerno, drgač me pa pleša ne moti. No ja pa tiste 2x na leto bi blo fajn imet kaj za čupat na metalskih koncertih, ampak se da tud brez čupe uživat.

Men so drgač začel izpadat že pri okol 18-ih, takrat sem že počasi nehal hodit k frizerju. Pri 24 je blo pa že na daleč vidno. Zdej sem 28.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

34054 ::

Če še imaš dovolj las, potem mogoče kaj takšnega:

 asaf avidan

asaf avidan


 asaf avidan

asaf avidan



Ali pa to kar so ti že drugi svetovali, postrižeš se na (skoraj) nulo.

Sriple Tix ::

Zdajle sem moral globoko pomisliti, kdo izmed mojih prijateljev in znancev je plešast ali to postaja, kar precej pove o omenjeni "težavi". Je pa res, da se večina zaradi športa striže(mo) z mašinco skoraj do nule, tako da je manjko las še manj opazen.

piromanček ::

tisti, ki mislite, da ženskam lasje pri moškemu niso pomembni si sami sebi lažete
pa še dokaz:

Spajky ::

Če švicaš precej v glavo, odsvetujem britje na nulo; bolje na 3mm ... sem se pred dobrimi 20 leti enkrat za štos (ko še ni bilo moderno!) in nikoli več. Poleti se mi je med spanjem v obalni sopari glava kar zalepila za povštr ... od takrat naprej na 3mm min (pozimi 6mm) ... takoj po tem drugem toplotnem šoku grem spet pod "kosilnico" 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blackbfm ::

tisti, ki mislite, da ženskam lasje pri moškemu niso pomembni si sami sebi lažete


kokr keri..tko k je men vseen kok ma velke joške, se kakšni jebe če je tip plešast

Mellons ::

Zanimivi odgovori, izgleda res ni rešitve :))

Da bi si začel zgoraj puščat daljše lase in si jih nekako česal na stran, kot so imeli v šestdesetih, je že prepozno :)

Britje na 3mm ni še ravno potrebno, ker imam še nekaj las, za zdaj je ''nakazano'' da bo enkrat pleša. Ampak če bo šlo tako naprej kot do zdaj, bom verjetno drugo leto ali 2015 že moral kupit strojček za striženje...

@Sriple Tix... res je, od bližnjih znancev podobno starih ne poznam nobenega, ki bi bil plešast ali počasi postajal. Zdaj to bolj opazim, odkar imam sam problem :P

Nekje sem bral, da so dve vizualne rešitve za to.

Ena je, da si pustiš brado in potem je pozornost bolj preusmerjena dol. Ali pa si kupiš velika očala, čeprav jih ne potrebuješ. Moby je bil dan za primer:

Spajky ::

Mellons je izjavil:

in potem je pozornost bolj preusmerjena dol...
bolje kar večjo kumaro v gate >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Ikspe ::

z lasmi se na srečo nisem nikol obremenjeval. dokler še imam ta pušelc las se bom še naprej strigel z mašinco na kratko. kasneje si bom pa rihtal tako pričesko kot jo ima očalar na zadnji fotki. frizerke na meni že dolgo niso zaslužile in tud nikoli več ne bodo.

Sriple Tix ::

Mellons, morda se nisva razumela.
Mnogi iz moje generacije so že precej plešasti in ob prebiranju teme sem moral prav pomisliti, kdo ima že malce manj las na glavi. To vsekakor pomeni, da tisti, ki podobnih težav na nimamo, plešavosti ljudi okrog nas ne posvečamo veliko pozornosti.

Personanonim ::

piromanček je izjavil:

tisti, ki mislite, da ženskam lasje pri moškemu niso pomembni si sami sebi lažete
pa še dokaz:


Sicer se ne spomnim več cele epizode, ampak po temule "izseku" bi rekel ,da jo je prej prepričal njegov nastop ,kot pa zgolj lasje sami po sebi ,torej samozavest.

Pa ne vem ,če se je pametno zgledovati po Constanzi.Ponavadi se stvari pri njemu ne razpletejo dobro ,če me spomin ne vara :))
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

jest10 ::

Mellons je izjavil:


Britje na 3mm ni še ravno potrebno, ker imam še nekaj las, za zdaj je ''nakazano'' da bo enkrat pleša. Ampak če bo šlo tako naprej kot do zdaj, bom verjetno drugo leto ali 2015 že moral kupit strojček za striženje...

Ni nujno. V naprej ne moreš vedeti, kako bo potekalo.
Meni so se recimo začeli lasje rečiti okoli 17-tega leta, pri 20-tih sem imel na vrhu glave že kar dobro viden krogec redkejših las:P Nato pa 8 let pavza, ko ni pleša niti malo napredovala. Zdej je napredovanje znova v zagonu, tokrat na sprednjem delu glave.

Mellons ::

@Spajky :))

@Sriple Tix, res je, napaka v komunikaciji. Plešavost opaziš na drugih, ko imaš sam take probleme. Dve leti nazaj tudi mene ni zanimalo to, zdaj pa kar opazim. Sploh kakšnega srečneža z gostimi lasmi :))

@jest10, hvala za kanec optimizma v tej temi ;)Težko je napovedat, upam da ne bo šlo prehitro vse skupaj naprej.

GrimReaper ::

Dve leti nazaj tudi mene ni zanimalo to, zdaj pa kar opazim. Sploh kakšnega srečneža z gostimi lasmi

Men se oči tut za lep čas ustavijo na kakšnih gostih laseh 50-letnika. Pa eni imajo tisto res nenormalno goste, takih sam nisem imel niti kot otrok.
Res zanimivo da nekaterim do smrti ne začnejo izpadat, nekaterim pa že v srednji šoli.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Prej se nehaš sekirat boljše je;) Jaz sem začel siveti že okoli 16 leta. Potem je bilo malce miru, sedaj pa opažam, da divja dalje, ko se približujem 30-ki:)
Sem se nehal sekirat ravno nekje, ko sem odkril tretji siv las:D Zgleda prov dobr sam Cavazze še ne bom dohitel:))

feryz ::

Jebem ti, jaz pa pri 4 križih, vsake dva meseca pri frizerju!?
Saj ne, da niso lušne za pogledat, ampak kar naprej nekje pol ure sedet in nato še fajn plačat!
Pa ne zdaj z mašincami. Tisti redki, ki še imamo lase, jih raje pustimo daljše (ne dolge), da nas babe prej opazijo.
Ostali se pač tolažijo, da videz ni pomemben, da šteje duša in z podobnimi oslarijami. Eni bolj uspešno, drugi manj.
Šteje pa, pri babah, itak edino debelina žepa, če smo že pri tem.
Je pa tudi res, da tako kot OP do sedaj ni opazil plešastih ljudi, jih tudi ostali poraščenci in ženske skorajda ne opazimo.
Ker nismo s tem obremenjeni.
Podobno kot pri vsaki poklicni deformaciji.

STU-III ::

Ostali se pač tolažijo, da videz ni pomemben, da šteje duša in z podobnimi oslarijami. Eni bolj uspešno, drugi manj.


A boš zdaj rekel, da ni res? Do neke mere že si urejen, ampak če ti nekaj fali, še ne pomeni, da si kaj manj vreden!
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd. (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1688554096 (3749) Relanium
»

Sivi lasje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678951 (7130) Avenger
»

Gostejši lasje?

Oddelek: Loža
173818 (3215) Timurlenk
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9214742 (12759) TheBlueOne
»

Stevo striženje

Oddelek: Loža
224419 (3280) bambam20

Več podobnih tem