» »

združevanje dveh particij na disku

združevanje dveh particij na disku

tiggx ::

zdravo,

pred kratkim sem nabavil SSD disk na katerem imam windows. navaden disk sem prej imel razdeljen na 2 particiji. eno z windowsem. zdaj bi rad združil ti dve skupaj, vendar me ne pusti brez, da spremenim osnoven disk v dinamični. kako bi lahko družil te particiji brez da bi izgubil podatke?

tiggx ::

sem že sam ugotovil. sem uporabil program
AOMEI Partition Assistant Pro

mihastopar ::

Deluje? Ravno začel razmišljati o tem. Združiti morem dve particiji na disku, ker particiji na kateri so windowsi zmankuje prostora in sem v nakupu novega diska in nebi rad formatiral vsega, ter tako povečal kapaciteto na original vlikost. To se pravi, da je to program zame?
:)

dash_wallace ::

Deluje? Ali ima kateri še drugo informacijo?

Mitch ::

Partition Wizard je kot nalašča za takšne mahinacije. Pa še verzija Home je brezplačna!

Spajky ::

Naredi bekap vsega pomembnega prej kot greš čarat; ziher je ziher; vse prevečkrat se zadeve rade zalomijo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

technolog ::

Čakej.

Ti bi združi dve particiji, ki nista prazni, se pravi s podatki in nekim datotečnim sistemom. Kaj pa če na obeh particijah obstaja recimo datoteka c:/trala/tralali.txt z drugačno vsebino. Katero bi po tvoji logiki moral dobit na skupni particiji?

Zgodovina sprememb…

dash_wallace ::

technolog je izjavil:

Čakej.

Ti bi združi dve particiji, ki nista prazni, se pravi s podatki in nekim datotečnim sistemom. Kaj pa če na obeh particijah obstaja recimo datoteka c:/trala/tralali.txt z drugačno vsebino. Katero bi po tvoji logiki moral dobit na skupni particiji?



Ja...

[D]emon ::

technolog je izjavil:

Kaj pa če na obeh particijah obstaja recimo datoteka c:/trala/tralali.txt z drugačno vsebino. Katero bi po tvoji logiki moral dobit na skupni particiji?


Nima veze, particije ne funkcionirajo tako. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

technolog ::

Ok, recimo, da maš na vsaki particiji svojo instalacijo windowsa. Kaj dobiš, če jih združiš?

[D]emon ::

Clusterfuck, jasno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

technolog ::

No sej, kaj sem pa jaz rekel. Združevanje particij ni definirana operacija.

Če je ena izmed njih prazna (ali obe), potem ok, zbrišeš prazno in drugo razširiš na njen prostor, drugače si pa ne predstavljam, kako bi lahko dve polni particiji združil, razen če me hočeš razsvetlit, glede na to, da si mi kontriral napisano zgoraj.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Varianta je, da s druge premakne na prvo in po potrebi manjša drugo in širi prvo, dokler ni dovolj prostora, da vse z druge premakne na prvo in potem drugo briše in prvo razširi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597683 (6055) solatko
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812259 (7740) carota
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
183095 (2731) MIHAc27
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303510 (2991) Malajlo
»

kako izničiti particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91100 (1005) IČA

Več podobnih tem