» »

Star prenosnik-windows xp ali 8

Star prenosnik-windows xp ali 8

1
2
»

tomaz88 ::

rama ne bo dovolj... že brskalnik ti bo šel čez 1GB, pa to je stvari brez flasha in podobnega.....

trnvpeti ::

tomaz88 je izjavil:

rama ne bo dovolj... že brskalnik ti bo šel čez 1GB, pa to je stvari brez flasha in podobnega.....

ne bo slo preko 1G rama(razen chrome)
ce bos pa imel kaksen unload tab pa sploh ne

tomaz88 ::

chrome gre čez že prej, pa adblock tudi pobere svoje, ....

mislim sj se da, ampak je muka

trnvpeti ::

tomaz88 je izjavil:

chrome gre čez že prej, pa adblock tudi pobere svoje, ....

mislim sj se da, ampak je muka

ne vidim nobene muke z instalacijo dveh treh extensions

hojnikb ::

če bo pomankanje rama, se bo program prilagodil. Tudi chrome.
#brezpodpisa

zindo23 ::

Ok stanje ni tako slabo, sem preveril, pa ima Intel Pentium 1.7 Ghz, in presenetljivega 1Gb rama, čeprav nevem od kje :D , je pa model Siement Fujitsu Amilo, je pa problem da kr šteka, in zdj kaj bi bilo optimalno da naredim da nebo štekal, naložim linx ? oz karkoli mi predlagate, če bi se le dalo pa nebi namestil spet xpjev, sam mi nekako niso všeč , namestil bi jih edino če so res trenutno najboljša izbira.., rad bi tudi da bi bil vsaj stil os-a malo bolj privlačen *=) hvala za odgovore

tomaz88 ::

ja, pa da nimaš odprtih več programov hkrati, pa naključnega menjavanja slik za namizje, pa še kupa reči....

zindo23 je izjavil:

Ok stanje ni tako slabo, sem preveril, pa ima Intel Pentium 1.7 Ghz, in presenetljivega 1Gb rama, čeprav nevem od kje :D , je pa model Siement Fujitsu Amilo, je pa problem da kr šteka, in zdj kaj bi bilo optimalno da naredim da nebo štekal, naložim linx ? oz karkoli mi predlagate, če bi se le dalo pa nebi namestil spet xpjev, sam mi nekako niso všeč , namestil bi jih edino če so res trenutno najboljša izbira.., rad bi tudi da bi bil vsaj stil os-a malo bolj privlačen *=) hvala za odgovore

vrzi v smeti, en normalen telefon manj šteka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz88 ()

trnvpeti ::

zindo23 je izjavil:

Ok stanje ni tako slabo, sem preveril, pa ima Intel Pentium 1.7 Ghz, in presenetljivega 1Gb rama, čeprav nevem od kje :D , je pa model Siement Fujitsu Amilo, je pa problem da kr šteka, in zdj kaj bi bilo optimalno da naredim da nebo štekal, naložim linx ? oz karkoli mi predlagate, če bi se le dalo pa nebi namestil spet xpjev, sam mi nekako niso všeč , namestil bi jih edino če so res trenutno najboljša izbira.., rad bi tudi da bi bil vsaj stil os-a malo bolj privlačen *=) hvala za odgovore

gor dej linux mint 17.1 mate recimo
lahko se kaksnega drugega probas, ce ti ta ne bo odgovarjal

hojnikb ::

Na takem sistemu lahko tudi windows 8.1 pripraviš, da dela spodobno (izklop servisov, ena light tema)
Sicer pa kot rečeno, linux mint ali lubuntu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tomaz88 ::

lubuntu

hojnikb je izjavil:

Na takem sistemu lahko tudi windows 8.1 pripraviš, da dela spodobno (izklop servisov, ena light tema)
Sicer pa kot rečeno, linux mint ali lubuntu.

in ko vse to izklopiš si se tudi znenbil večine stvari, ki naredijo win 8.1 kul.... ista fora kot ljudje ki kupijo nek hud pameten telefon pol pa izklopijo vse sinhronizacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz88 ()

hojnikb ::

in ko vse to izklopiš si se tudi znenbil večine stvari, ki naredijo win 8.1 kul.... ista fora kot ljudje ki kupijo nek hud pameten telefon pol pa izklopijo vse sinhronizacije

Tudi če izklopiš vse servise (ki jih itk ne uporabljaš) je win8.1 še vedno kul. Preverjeno.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

in ko vse to izklopiš si se tudi znenbil večine stvari, ki naredijo win 8.1 kul.... ista fora kot ljudje ki kupijo nek hud pameten telefon pol pa izklopijo vse sinhronizacije

Tudi če izklopiš vse servise (ki jih itk ne uporabljaš) je win8.1 še vedno kul. Preverjeno.

verjetno predvidevas, da win8.1 nima kupljenih, in da to ne sme poceti

tomaz88 ::

s tega računalnike se nima smisla pogovarjat glede tega, ker ima 8gb, bom raje z 2gb tablice/laptop mešanice nadaljeval

hojnikb ::

Jah, če jih nima kupljenih, potem pač izbereš linux. Nihče ne poziva nikogar, da more krast winse.

tomaz88 je izjavil:

s tega računalnike se nima smisla pogovarjat glede tega, ker ima 8gb, bom raje z 2gb tablice/laptop mešanice nadaljeval

??? 8-O
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tomaz88 ::

pa saj se že povsod valjajo win 8/8.1 licence? je že skoraj težje je ne imet kot pa obratno

hojnikb ::

tomaz88 je izjavil:

pa saj se že povsod valjajo win 8/8.1 licence? je že skoraj težje je ne imet kot pa obratno

hja tiste g2a varjante so bolj ali manj shady. Je bolje, če imaš dostop do kakega dreamsparka (recimo v okviru izobraževanja)....
#brezpodpisa

zindo23 ::

Linuks mint, lubuntu ali xp ?? :) kaj je najboljs za ta comp?

Mam drugac se dva kompa, ampak pac tega bi mev sam za brskanje, kadar tamocnega laptopa nimam doma :)

trnvpeti ::

najboljs za ta notebook bo cruncbang

tomaz88 ::

hojnikb je izjavil:

tomaz88 je izjavil:

pa saj se že povsod valjajo win 8/8.1 licence? je že skoraj težje je ne imet kot pa obratno

hja tiste g2a varjante so bolj ali manj shady. Je bolje, če imaš dostop do kakega dreamsparka (recimo v okviru izobraževanja)....

te sem imel v mislih (msdnaa sicer), že od tam jih imam en kup (za win xp so še posebej hecni, ker jih dobiš več.... am navadno, x64, za virtualpc.. tko po spominu) + kar dobiš zraven laptopa/tablice (sicer bi židje lahko dali stvar na usb ključek in ne neko skrito particijo ali pa kar nikamor pol pa potegni z neta)

edini način da je ne dobiš je če sam sestaviš računalnik, ampak za tega uporabiš eno od teh izobraževalnih (če je ravno v skladu z licenco ne vem, ampak z eno imaš lahko hkrati aktiviranih več inštalacij na več računalnikih (sprobano par led nazaj z win 7 pro)

tudi če jo dejansko kupiš so danes dosti bolj normalne cene

tomaz88 ::

zindo23 je izjavil:

Linuks mint, lubuntu ali xp ?? :) kaj je najboljs za ta comp?

Mam drugac se dva kompa, ampak pac tega bi mev sam za brskanje, kadar tamocnega laptopa nimam doma :)

sprobaj pa boš videl..... v virtualboxu imam najraje lubuntu (dela tudi z 512, odvisno kaj rabiš), ampak ni ravno 100% primerljivo,

pri brskanju te pa bolj ovira razno sranje v obliki reklam (hkrati pa so adblocki spet lahko počasni), požrešne strani (bog ne daj da greš na tumblr in scrollaš dol v nedogled.. pa tud če maš 64 gb rama), preveč tabov, doloćeni brsklniki, flash (pri tebi po itak počasen, ker nimaš hwja za pospeševanje, hkrati pa še zanič cpu)

ampak če si lahko privoščiš resno razmisli o kaki tablici, če eni glih najcenejše sranje bo boljša za brskanje po netu, video je strojno pospešen, procesorji hitrejši (in armi in najnovejši atomi (za ene stvari je z3775 primerljiv z i3 3110m, samo da ima minimalno porabo... če ne bi bili zanalašč pohabljeni (ni sata, connected standby deka samo z 32 bitnimi windowsi, večinoma je samo 2gb rama...... tbh, enak procesor z vgrajenim sata vodilom v računalniku s pravim msata ssdjem in ne emmc drekom ter vsaj 4gb rama bi bil dovolj za ogromno uporabnikov)) baterija traja in traja......
samo če se le da za tablico z androidom kupi takšno z vsaj 2gb rama, z win 8.1 (ta pravimi) je pa 2gb že nujno (no sj če hočeš več pa cena takoj ornk zraste)... za apple pa ne vem, najraje reci ne hvala, ampak jaz jih ne moerm že (epi)genetsko

aja, pa če si kupiš še par dodatkov lahko gor daš normalen zaslon, tipkovnico, miško, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz88 ()

Invictus ::

Lahko probaš Zorin OS. Imajo temo za Windows Look.

Če ne rabiš kakih Wndpows programov, je to čisto kul.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

torej nekako suma sumarum...

Če imaš dostop do win 8.1, namesti tega. Izklopi nepotrebne servise in efekte. Namesti palemoon brskalnik + bluehell in unload tab dodatek. Za še bolj fini tuning pa lahko pogooglaš za firefox tweaks.

Če nimaš možnosti win 8.1, namesti enga izmed predlaganih distrubucij; lubuntu, linux mint, zorin os, cruncbang so odlične distribucije in dost resource friendly, tako da zberi tisto, ki ti najbolj odgovarja. V izbrani distribuciji namesti palemoon (ali kakšen drug firefox derivat, če tega browserja ni navoljo vi zbrani distrubuciji) in vklopi zgoraj omenjene dodatke.
Kot bonus se lahko poigraš z zram in različnimi nastavitvami swappness. Ne pozabit namestit tudi non free gonilnike.

Če si boš vse lepo potunal, boš imel čisto spodoben sistem za brskat po netu. Osebno mam še vedno nekje n280 netbook (ki je še slabši od tega) in še vedno zadovoljivo brska po netu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fosil ::

Tudi jaz sem za Linux mint mate 17.1
Tako je!

boset ::

ker win za lenovo G50 AMD E1 2GB ram?
sem probal 7 in 8.1 in je poraz ... ( js bi prepovedal take low/cost/pref... prenosnike ! Ker to sploh ni računalnik! )
bo treba z kakimi ''starter'' variantami ?
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Invictus ::

Daj v laptop najcenejši SSD.

Potem bo vse v redu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtech7 ::

res je, ce mas notri 2gb rama in ssd, dela 8.1 preverjeno super tud na starih centrino prenosnikih. Hiter zagon, htra namestiev in hitro odpiranje programov. Dela celo bolje od xp, ki sem jih moral potem nalozit, saj za za to maticno v win 7 in 8 ni več driverjev za grafiko, brez pa ni opcije sleep in ni predvajalo youtube...grr;)

hojnikb ::

še en glas za ssd. Dela win8.1 tudi na ogabno počasnem n280
#brezpodpisa

CitroX ::

Lubuntu?

boset ::

ja ssd je danes kr ''must have'' varianta
bomo vidl ka bo kolega povedal, js sm mu sicer priporočal menjavo laptopa...
Ampak tudi pri menjavi je smiselno it na ssd.
Sicer pa ne rabi za neki težke programe.

hvala
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

seminal ::

Dobil sem nek star laptop, pa bi moral malo zrihtat. Ima Intel celeron 2,4ghz 400mhz northwooda, pa samo 256mb rama in ide 40gb 5,4k RPM. Kaj dati gor? tiny xp ali kaj druga?

AC_DC ::

Puppy Linux, Tiny Core, Damn Small Linux, Slitaz, antiX, porteus.

laptop je ena velika žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Invictus ::

Poglej na koliko lahko nadgradiš RAM. Če na manj kot 2 GB, je za današnje potrebe neuporaben.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

737 ::

Po mojih izkušnjah deluje na takih strojih najbolj tekoče Windows XP. Linux je slabše optimiziran in potrebuje malo novejši računalnik. Kot brskalnik uporabi Firefox 3.6 ali Palemoon. Za starejše verzije Firefox-a ni več na voljo vtičnikov. Na srečo imam zapakirano verzijo 3.6.23 s par plugini (adblock, betterprivacy, noscript,...), ki ga naložim na starejše računalnike. Lahko ti ga pošljem. Rahlo optimiziran XP deluje na takem stroju presenetljivo dobro. S pomočjo VLC se da gledati tudi Youtube posnetke. Najdi še 512 MB pomnilnika in si dober, dokler računalnik deluje. Strokovnjak za starejše PC stroje je uporabnik Spajky, preberi njegove poste.

seminal ::

Brskalnik samo keri še priporočate? Ma nimam nič rama doma, drugače bi dal noter, samo ddr2 imam. Trenutno je gori XP SP3. Kaj še lahko naredim za čimmanj rabe rama in kaj se da še vse izklopit nekaj malega sem. Palemoon je low usage memory? Al pa tale firefox ki g aimaš malo požere?
Računlanik bo samo da se kakšna jpeg slika pogleda, pa kakšen video, notepad in internet osnova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seminal ()

Spajky ::

Tiny XP + nadgradit ram + Opera 12 portable (http://portableapps.com/apps/internet/o...
ali novejši in večji SlimJet Browser portable http://www.slimjet.com/en/postdl.php?ve...
Za slike tudi kakšen starejši IrfanView ... za tekste pa Atlantis Nova http://ccm.net/download/download-1186-a... ... etc ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395196 (4492) GTX970
»

Zamenjava "oken"

Oddelek: Pomoč in nasveti
173416 (2767) hojnikb
»

star Laptop LENOVO T61 - kateri operacijski sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
303272 (2921) Zvezdica27
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569125 (8305) Qushaak
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8010914 (9349) T_F_7

Več podobnih tem