» »

Star prenosnik-windows xp ali 8

Star prenosnik-windows xp ali 8

«
1
2

menjalnik ::

Na star Ibm thinkpad moram namestiti nov operacijski sistem in sem v dilemi Xp ali 8.

Procesor je Intel Centrino 1,86 GHz
Rama je 1,5 GB
Disk pa je velikosti 80 GB

Baterija trenutno zdrži nekje pol ure ob normalni uporabi(Ubuntu). Torej radi bi, da bi se sistem lepo odzival in nebi "štekal", da bi se hitro zagnal, da bi baterija zdržala še vedno pol ure in da bi bili na voljo vsi driverji.

Trenutno je nameščen nek Ubuntu, ki ga žal ne mara, uporabljal pa ga je prejšnji lastnik :)

Gor se bodo namestili: Avg free, Google Chrome ali Opera, Word, Flash, Java, Skype, DropBox, TeamWiever, Vlc MediaPlayer in CCleaner. To je vse kar potrebuje.

Sedaj bi pa prosil za mnenja?

Han ::

XP

duff ::

XP.

ZaLoMaT ::

W8

matobeli ::

XP

Hayabusa ::

Opensuse.

opeter ::

Puppy Linux, Linux Mint XFCE ali MS Windows XP.

8-ico ziher ne. Enostavno je premalo RAMa, pa tudi procesor in itegrirana grafična na matični sta že bolj kot ne na smetišcu zgodovine in niso primerni za Win 8.

Zakaj bi silil neko zadevo na nekaj, na katerem bo počasi in neodzivno delovalo? Pa tudi disk je (predvidevam) že na koncu življenske poti ... skratka, počasen. Možno pa je tudi, da bo počasi umrl (sicer to je le predpostavka, zakaj je vse skupaj počasno). Pač čudežev ne moreš pričakovat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

menjalnik ::

Glih umrl še ne bo:))Za enkrat sem snel z msdnaa Xp-je sp3 pa bodo gor dokler jim ne zmanjka podpore, potem pa upgrade na 8:) Sem gledal filmčke na youtube, kjer poskušajo osmico na starejših računalnikih pa se lepo odziva.

MIHAc27 ::

XP še živi (Ok že mal na zombija spominja) ampak vseeno.

dottor ::

Ubuntu 10.04. To jaz uporabljam na podobnem prenosniku kot si ti navedel le da ima 1Gb rama.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Izi ::

dottor je izjavil:

Ubuntu 10.04. To jaz uporabljam na podobnem prenosniku kot si ti navedel le da ima 1Gb rama.
Napisal je, da ima sedaj gor Ubuntu in da ga ne mara. Vprašanje je bilo XP ali 8.

Vsekakor XP.
Za dobro delovanje 7 ali 8 rabiš 4 GB RAMA. Pri 2 GB RAMA bi morda še lahko razmišljal o 8, čeprav bi XP delovali hitreje. Z 1,5 GB RAMA pa nimaš kaj razmišljati XP je edina prava izbira, če ne mara imeti Ubuntu.
32-bitba verzija Windows 8 se sicer teoretično zažene z 1 GB RAMA ampak je uporaba čisti mazohizem. Medtem ko XP spodobno delujejo že na 128 MB RAMA.

ThomasSGS ::

Če smem pripomniti: moj oče ima mini prenosnik Asus, slabo grafično, matično in samo 1 GB RAMA, in mu je Windows 8 brezhibno delal, internet je bil hiter, nikoli ni windows 8 zmrznil in tako dalje..., ko pa je dal noter Windows XP, mu je tako štekalo da mu niti interneta ni odprl, in je takoj zamenjal nazaj na Windows 8
Vseeno lahko probaš Windows 8 če ti bo vredu delal

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

menjalnik je izjavil:

Na star Ibm thinkpad moram namestiti nov operacijski sistem in sem v dilemi Xp ali 8.

Procesor je Intel Centrino 1,86 GHz
Rama je 1,5 GB
Disk pa je velikosti 80 GB

Baterija trenutno zdrži nekje pol ure ob normalni uporabi(Ubuntu). Torej radi bi, da bi se sistem lepo odzival in nebi "štekal", da bi se hitro zagnal, da bi baterija zdržala še vedno pol ure in da bi bili na voljo vsi driverji.

Trenutno je nameščen nek Ubuntu, ki ga žal ne mara, uporabljal pa ga je prejšnji lastnik :)

Gor se bodo namestili: Avg free, Google Chrome ali Opera, Word, Flash, Java, Skype, DropBox, TeamWiever, Vlc MediaPlayer in CCleaner. To je vse kar potrebuje.

Sedaj bi pa prosil za mnenja?


Ali imaš to IBM Thinkpad T60?
Ker na Thinkpad T60 s tako konfiguracijo sem sedaj testiral win 8.1 in deluje odlično tako z win8 kot z win8.1. Vse driverje se dobi na strani od lenovo (rabiš samo AMT driver, ker ostalo sam sistem dobi preko updejtov).

Jaz priporočam win8 ali win8.1, pa mogoče še 10 evrov zraven za dodatnega 1Gb ali 2Gb rama. Notri ima sodim ddr2.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Windows 8 brez problema teče na Acerone z 1 GB spomina, XP pa je bila muka, že pri nalaganju.
Wsekakor W8
Delo krepa človeka

zuz3k ::

med xp in 8 obstaja tudi windows 7 ...
Life is a psychological game.

krneki0001 ::

windows 7 so pa na teh mašinah počasni. Ne vem zakaj, ampak vista ali windows 7 sta smrt za tako mašino. Windows 8 pa dela odlično.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

menjalnik ::

Komaj sem domov prišel in sedajle sem začel z namestitvijo Windows Xp, je pa sranje ker sem opazil, da se zelo greje zdajle ko nameščam, tako da bo še poderat treba:|


@nebivedu gre za Lenovo t43p:)

mrTwelveTrees ::

moj glas za xp, sploh če je pATA disk ....

shadeX ::

xp

menjalnik ::

Očistil sem ventilator, spihal matično ploščo, nanesel novo hladilno pasto obenem pa sem bil razelektren in problem je, da mi zdaj zazna le 1GB rama, 512mb pa je odšlo neznano kam8-O

Invictus ::

Če ga boš res uporabljal, razširi na 3 ali 4 GB RAMa in daj gor WIndows 8.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Ali je teh 512Mb prilotano na plato (stari prenosniki so imeli 512 prilotanih in eno režo, da so lahko ram razširili)? Če je prilotan poglej v biosu, ali je vklopljen.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

drecos ::

Priporočam windows 8, debian, linux, tudi jaz imam star prenosni računalnik z slabim procesorjem in 2 GB rama pomnilnika in mi windows 8 pro najbolje deluje ali pa linux, tudi internet je hiter in ne šteka, vse ostalo pa gre počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drecos ()

dope1337 ::

Pri XP-jih je edino jeba, k ni več uradne podpore ... Morš vedit, da ko se bo kak exploit našel, da ga nihče iz uradne strani ne bo poflikal.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

menjalnik ::

Zdaj sem že drugič Xp namestil, ker je začelo bluescreene ven metat pa zmrzovat je začel. V programu Everest kaže 1 gb rama, če grem pa pod moj računalnik>lastnosti je pa 1,5 gb 8-O No važno je, da sedaj veliko boljše in hitreje dela, kot prej, res pa je da je bil prej nameščen od Microsofta antivirus zdaj je Avg:) Računalnik ima pata disk ja, nadgraditi pa ne morem rama ker računalnik ni moj, rihtam ga starejši gospe, ki me je imela v varstvu, ko sem bil majhen in tudi ne mislim sprejeti nobenega denarja za to delo, ki sem ga opravil, vendar mora vseeno lepo vse delati;)

krneki0001 ::

Potem je nekaj z ramom narobe. Daj probaj dat ploščici ven in daj samo po eno not, pa probaj če dela.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

talo ::

Gor se bodo namestili: Avg free, Google Chrome ali Opera, Word, Flash, Java, Skype, DropBox, TeamWiever, Vlc MediaPlayer in CCleaner. To je vse kar potrebuje.


Moje mnenje je, da namestiš gor rajši Avast Free, ker porabi manj RAM-a, predlagam tudi Chrome pred Opero iz istega razloga. Namesto Word bi pa rajši namestil LibreOffice, ker je zastonj pa še dobro deluje (razen če ni stranka vezana na Word in se bolj znajde v njem, ne vidim očitne razlike).

Naj ti rata uredi zrihtat zadevo. :)

zee ::

Nobenega antivirusa ne rabis, ce ji ustvaris locen racun z nizjimi privilegiji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

solatko ::

Namesto M$ Office daj raje tole:

http://www.kingsoftstore.com/kingsoft-o...
Delo krepa človeka

Brias ::

menjalnik je izjavil:

Očistil sem ventilator, spihal matično ploščo, nanesel novo hladilno pasto obenem pa sem bil razelektren in problem je, da mi zdaj zazna le 1GB rama, 512mb pa je odšlo neznano kam8-O



probaj se enkrat ram ven, pa ram notri ... malo se igraj ...

ce ne bo slo ...

bolha je ddr2 sodimm 1gb modul okrog 10 eur, 2 gb modul okrog 20 eur .... 512mb module pa dobis v BBT za 2 ( DVA ) eur + ddv ,,,
http://www.bbt.si/ram

trnvpeti ::

solatko je izjavil:

Namesto M$ Office daj raje tole:

http://www.kingsoftstore.com/kingsoft-o...

mal povej izkusnje, tudi negativne

hotlips ::

Kingsoftov office sem jaz že pred leti uporabljal na svojmu netbooku in je bil odličen, povsem primerljiv z ms officem, s tem da je sistemsko občutno manj zahteven, oziroma vsaj deloval je tako.

Edina zamera takrat, žal zame zelo velika, je bila, da ni podpiral slovenskega spellerja. Kako je pa sedaj pa ne morem reči, vsekakor pa si ga nameravam ponovno namestiti na isti netbook, na katerem sem v umestnem času brez težav poganjal windows 8 (vendar pa preizkusno različico, ki je delovala na monitorjih višine 600), ki sem jo po preteku testnega obdobja moral odstraniti, saj se zaradi neizpolnjevanja zahtev glede ločljivosti monitorja, ni dala nadgraditi na običajno verijo W8.

lp.hl

menjalnik ::

Prenosnik sem oddal in je deloval super. Rama 1,5 Gb kaže moj računalnik>lastnosti, drugače če pogledaš s programi ga je samo 1 gb in se res ne mislim hecat s tem, zakaj?

Palčka 1 gb rama jo na spodnjem delu matične plošče, torej obrneš prenosnik odviješ 1 vijak, dvigneš pokrovček in evo ga. Palčka za 512 mb rama je na drugi strani matične plošče, torej odviti polno vijakov na spodnji strani laptopa, odstraniti disk in dvd rom, in še nato previdno odstranit celi zgornji del, da ne polomiš česa. Skratka obupno veliko dela.

Sem za foro poiskusil odstraniti palčko 1 gb in pognat laptop in se je lepo zagnal le nekoliko počasneje in je v lastnostih in v programih izpisalo 512 mb, tako da da zgleda da dela.

Prej, ko sva ga preizkusila je baterija zdržala 15 minut potem je umrl, pred tem ko mi ga je dala je zdržala pol ure še pisalo je tako, potem pa je kar naenkrat izpisalo, da je akumulator prazen.

Glede pisarniškega orodje se sploh nimam namena hecat s free verzijami, saj sem v šoli plačal eno malenkost, da imam msdnaa račun in sem Windows Xp in Office 2007 kar s tam dol pobral. Nimam pa nič proti free verzijam, ker sem uporabljal Open Office in me je zadeva zares presenetila, kaj se vse dobi za free.


Obenem pa se še vsem zahvaljujem za pomoč in nasvete

zindo23 ::

Malo bi si sposodil temo,

Tudi jaz imam zelo star prenosnik, cca 10 let, ni sicer moj, ampak so mi ga dali da ga usposobim, če se le da, ampak glede na to da ima po mojem mnenju 256 Mb rama, cca 50 Gb diska, gor pa ima naložen xp, pa tudi zelo šteka, glede na to da nimam izkušenj z formatiranjem tako starih stvari, me zanima kaj bi bilo najbolj optimalno naložiti gor, sicer se ne pričakuje da bo dobr delu, ker je to vsekakor nemogoče, ampak glede na to da je totalno zafilan z ogromno file-i, bi ga vseeno sformatiral,da bi se dalo vsaj normalno brskat po spletu, me pa zanima kaj naj namestim? mogoče kakšna dobra ideja, kaj točno bi bilo najboljše?


lp ,

hojnikb ::

lubuntu.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

lubuntu.

zraven se zRam za tako malo rama.
Ce ti openbox potegne, bos namesto lubuntu(120M rama) z open box prisel na 80M porabe rama, ostalo pa za browser.

GTX970 ::

zindo23
Specifikacije in model ?

Pomagaj si z aida64, cpu-z, CrystalDiskInfo in podobnimi orodji.

browser (na ff in podobne mastodonte pozabi)
Comparison of lightweight web browsers @ Wikipedia

Qtweb zna biti ok.
https://slo-tech.com/forum/t626998/p461... //testiral sem na win xp, lahko da je midori na linux kaj bolj stabilen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

zindo23 ::

Bom pogledal točne specifikacije pa sporočim proti večeru :)

trnvpeti ::

GTX970 je izjavil:

zindo23
browser (na ff in podobne mastodonte pozabi)
Comparison of lightweight web browsers @ Wikipedia

ff bo cisto ok delal z 400M rama

GTX970 ::

Cool, apmak on ga ima na voljo samo 256 mb
ampak glede na to da ima po mojem mnenju 256 Mb rama

trnvpeti ::

GTX970 je izjavil:

Cool, apmak on ga ima na voljo samo 256 mb
ampak glede na to da ima po mojem mnenju 256 Mb rama

ja za 256m bo pa moral se bolj carat
se manj kot openbox(80m) porabi kaksen i3(40m), torej za browser 200m
zRam bo nekaj pomagal, pomaga pa tudi cache only za aplikacije(sysctl -w vm.swappiness)

hojnikb ::

Za tako malo rama se da namesto firefoxa kak net surf...
#brezpodpisa

ST-777 ::

zindo23 je izjavil:

... Tudi jaz imam zelo star prenosnik, cca 10 let, ... ima po mojem mnenju 256 Mb rama ... sicer se ne pričakuje da bo dobr delu, ker je to vsekakor nemogoče ...
Z večjim RAM-om bo delal dobro. Nov 1 GB RAM za zelo star prenosnik je še vedno možno kupiti pri nas za 34 €, rabljen RAM je seveda še cenejši. Letos sem v 9 let starem prenosniku (ki je imel 2 x 256 MB) zamenjal en RAM z novim 1 GB, drugega starega 256 MB, pa sem pustil, kjer je bil. XP dela brez problemov. Preden nov RAM nabaviš, je najbolje, da starega vzameš iz prenosnika in ko boš prebral, kaj na njem piše, boš vedel, katerega je treba kupiti.

Kupil pa sem tale 1 GB RAM za star prenosnik: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

hojnikb ::

karkoli več kot 2 flaše pira dajat v tako star sistem je metanje peska v oči.
#brezpodpisa

tomaz88 ::

najprej podvoji količino rama, če hočeš nekaj uporabnega

zuz3k ::

XP boš dajal na novo vsake pol leta

jaz imam 2 gb rama, pa imam WIN 8, pa lawa bp!



lp
Life is a psychological game.

tomaz88 ::

odpri 20 tabov v katerem koli brskalniku, kak chat program in reci to še enkrat

GTX970 ::

XP boš dajal na novo vsake pol leta

Ker ?
Da potem na enem mojem pc delujejo že več let kot prvi dan je potemtakem čudež ?

Če imaš problematičnega uporabnika, namestiš sistem + programi&nastavitve, nato narediš sliko sistema in jo spraviš nekam na varno.
Tako imaš drugič 5 minute dela da vzpostaviš delujoč sistem.

Če se tako dogaja preveč na pogosto je umno začeti zadevo zaračunavati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

tomaz88 ::

Če imaš problematičnega uporabnika, namestiš sistem + programi&nastavitve, nato narediš sliko sistema in jo spraviš nekam na varno.
Tako imaš drugič 5 minute dela da vzpostaviš delujoč sistem.

chromebooka mu daš pa imaš mir

trnvpeti ::

tomaz88 je izjavil:

odpri 20 tabov v katerem koli brskalniku, kak chat program in reci to še enkrat

kje je/bo problem?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395195 (4491) GTX970
»

Zamenjava "oken"

Oddelek: Pomoč in nasveti
173416 (2767) hojnikb
»

star Laptop LENOVO T61 - kateri operacijski sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
303267 (2916) Zvezdica27
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569122 (8302) Qushaak
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8010912 (9347) T_F_7

Več podobnih tem