» »

Pomoč pri izbiri komponent!

Pomoč pri izbiri komponent!

BT52 ::

Jaz imam eno nalogo za vas mojstre, ki se na to bolje spoznate. Imam računalnik (glej spodaj podatke), katerega načrtujem prenove in me zanima, koliko bi me stala npr. ena izmed top predelav.Seveda, če upoštevam naslednje ciljne oz. želene zmogljivosti:

3 Ghz, cca 8 GB (ali več) Ram, Grafična vsaj 512 Mb...

Zavedam se, da Pc zelo star. Pa me zanima, če bi se dalo, (če sploh) iz starih komponent vsaj približati zgornjim ciljnim parametrom. Seveda lahko so tudi že uporabljeni deli iz druge roke, toda temu bi raje izognil oz. posvetil še dodatno pozornost...

PODATKI:

    Processor 1
    Name AMD Sempron
    Codename Thorton
    Specification AMD Sempron(tm) 2800+
    Package Socket A (462)
    CPUID 6.A.0



    Chipset
    -------------------------------------------------------------------------

    Northbridge VIA KT600 rev. 80
    Southbridge VIA VT8237 rev. 00
    Graphic Interface AGP
    AGP Revision 3.0
    AGP Transfer Rate 8x
    AGP SBA supported, enabled
    Memory Type DDR
    Memory Size 512 MBytes
    Memory Frequency 166.6 MHz (1:1)



    Display Adapters
    -------------------------------------------------------------------------

    Display adapter 0
    Name RADEON 9200 PRO Family (Microsoft Corporation)
    Codename RV280
    Technology 0.15 um
    Memory size 128 MB





Upam, da je naloga zanimiva. Hvala za bilo katero pomoč, nasvet...

Tribal ::

Prenova tega računalnika ni mogoča. Potrebno bo kupiti vse novo.

dzinks63 ::

Nadgrajevati tole nima smisla, top predelava nima potenciala podnožje amd 462, agp, ddr1,..., razen če ti zadostuje mala razlika v performansu in če procesor, grafično in ram dobiš za zelo male pare, oziroma zastonj. Najveć kar lahko daš gor je procesor z barton jedrom, grafična agp (npr HD3650), ram ddr1 . Prodaj zadevo za 15-20€, dodaj 100€ in kupi nek c2d, z npr HD4870, gtx260, 4GB rama, bo nepremerljivo boljše od tega sedaj. Za še več vloženega denarja 300€+, se pa že splača pogledati za povsem novim računalnikom.

shadeX ::

Razlika med 2.8ghz kot imaš sedaj in 3ghz sploh ni velika in omembe vredna. 8gb rama je nemogoče namestiti na tvojo matično ploščo. Tako stari računalniki (oz. matična plošča) kot je tvoj (10 let), podpirajo tja do MAX 4gb rama. ( v primerjavo sem vzel mojo staro matično, iz leta 2004, ki je podpirala do 4gb ddr rama). Ampak če primerjamo današnjih 4gb rama vs 10let nazaj , 4gb rama je med njimi velika razlika. Kot noč in dan. (frekvenca delovanja je pri današnjih mnogo višja ).

Mogoče grafično bi dobil kakšno s 512mb rama, ampak spet, skoraj nima smisla.

Ampak zanima me zakaj bi rad zelo slab računalnik, nadgradil na slab računalnik? Specifikacije kot si jih želiš, so danes že cca 6,7 let izven "mode".

opeter ::

On verjetno misli, da bi kupil novo matično, CPU, RAMe, grafično ... verjetno bi rad vse to montiral v obstoječo ohišje.

Za disk žal ne vemo, kakšnega ima, verjetno bi bilo najboljše tudi tukaj izvesti nadgradnjo v obliki SSD + navadni disk za ostale podatke, obstoječi disk pa se lahko uporablja za kakšen backup, kar pomeni, da bi ga moral dati v zunanjo škatlo/ohišje za diske (pod pogojem seveda če v notranjem rač. ohišju ne bi imel dovolj prostora).

Torej jaz bi priporočal nekaj takega:

- CPU: AMD Athlon X4 740 (3,2 GHz) ali 750K 3,4 GHz (lahko pa tudi kakšen APU in sicer A8-6500 ali A8-6600K oz. hitrejšega, torej serijo A10 (v tem primeru, torej, če kupiš kakšnega APU-ja, ne rabiš ločene grafične, odvisno seveda od potreb)
- matična tole: MSI FM2-A75MA-P FM2 ali pa tole: ASUS F2A85-M LE
- RAM: 8 (2x4 GB) ali 16 GB (2x8 GB) po želji, od 1600 MHz naprej, pač odvisno od financ
- SSD in disk, spet odvisno od financ, če jih ni dosti, potem kakšen navadni 500 GB ali 1 TB-ni (7200 rpm) disk
- grafična kartica, če želiš ločeno (kar je tudi potrebno, saj zgornji Athloni nimajo grafične), pa bi priporočal kakšnega Radeon 7750 ali kaj hitrejšega/boljšega (7770/7790 itn. oz. primerljivo nVidio). Tukaj je spet vse odvisno od financ.

Lahko pa seveda tudi nekaj na intel osnovi, čeprav za platformo 1150 še niso izdali oz. vsaj pri nas se še ne dobijo procesorji tipa Pentium in Core i3-ke. V staro 1155 platformo pa ne vem, če se v tem trenutku ravno splača investirat. Eden najcenejših CPU-jev pri nas, kar se trenutno dobi za 1150 je Core i5-4430. Ampak ta stane okoli 180 EUR.

Počakaj pa še seveda na druge odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BT52 ::

Hvala za odgovore.

Kot prvo sam se dobro zavedam, da se kvaliteta komponent izboljšuje in da so npr. takti v samih RAM čedalje večji ipd. in da je z vidika stare matične (eg. starih komponent) skoraj nesmotrno kaj koli naredit...

Drugič pozdravljam idejo nove matične od uporabnika Opter in nekaj podobnega bom tudi storil. Solid state disk na kateerem imaš nameščen OS, ter druge najnujnejše istalacijske programe je res dobra ideja za katero še razmišljam, če bi jo vključil v "projekt"...

Še enkrat hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9211155 (8051) zajovic
»

Gaming racunalnik za 400 Eurou?

Oddelek: Kaj kupiti
324107 (2988) djready
»

Kateri ddr 3 ram kupiti

Oddelek: Strojna oprema
413370 (2425) HeXeD
»

Nadgradnja starejšega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
614296 (3014) Bye
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937332 (5780) ialexxb

Več podobnih tem