» »

Prenosnik in integrirana grafična kartica

Prenosnik in integrirana grafična kartica

Gutjerez ::

Pozdravljeni.

Pišem ker rabim vaš nasvet. In sicer imam prenosnik Lenovo y580 z grafično Geforce GTX 660M

In danes sem pri dveh igrah opazil en problem. Med samo igro se opazil češ da grafična ni dovolj zmogljiva. To sem opazil pri WRC in Mortal Combat.

Sedaj pa me zanima lahko jaz to integrirano izklopim? desno spodaj pri uri imam tudi ikono INTEL HD grafika
ter seveda od nvidije.

oz zakaj sploh obe hkrati laufata? prosim za nasvet
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Spajky ::

Prvič laufata obe, ker v device managerju pod properties pri grafiki nisi označil, da v tvojem profilu strojne opreme ne uporablja vgrajene v čipu.

Drugič, ker igraš na prevelikih rezolucijah (večjih kot monitor) in ker brezveze uporabljaš nastavitev textur v igri več kot 16-bit barve, saj večje bitne texture itak ne vidiš na LCD monitorju (poceni matrica jih zagotovo ne prikazuje!!!)... (padel si na finto zmožne rezolucije monitorja - trgovska finta proizvajalcev) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Brias ::

@witboy

imas 1920*1080 ali 1366*768?

pa ta cpu?
Intel(R) Core™ i7-3630QM Processor(6M Cache, up to 3.40 GHz)
4 cores
8 threads

hojnikb ::

Spajky je izjavil:

Prvič laufata obe, ker v device managerju pod properties pri grafiki nisi označil, da v tvojem profilu strojne opreme ne uporablja vgrajene v čipu.

Drugič, ker igraš na prevelikih rezolucijah (večjih kot monitor) in ker brezveze uporabljaš nastavitev textur v igri več kot 16-bit barve, saj večje bitne texture itak ne vidiš na LCD monitorju (poceni matrica jih zagotovo ne prikazuje!!!)... (padel si na finto zmožne rezolucije monitorja - trgovska finta proizvajalcev) ...

8-O
seveda vsak lcd zna prikazat več kot 16 bitov barv (dejansko se opazi razlika med 16 in 32b barvami tudi na zanič panelu... Sam triki, ki omogočajo prikaz teh barv pri poceni panelih niso najbolši...
#brezpodpisa

Gutjerez ::

procesor sem vzel i5
8 DDR3 rama
gtx 660M 2gb
HDD 750 disk
full hd zaslon

ja resolucijo imam vedno nastavleno na 1920*1080
do sedaj pri nobenih igrah ni bil problem in vse na high laufa.
ko sem pa naložil ta nov Mortal Combat pa v slow motionu.
pol sem poskusu WRC rally in tam je opcija da izberem mojo grafičino. a kaj ko je prikazana integrirana moje nvidije pa sploh ni not.

tu je link do tega
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/id...
tolko da mam i5 procesor in 8 GB rama


Spajky :ne razumem na kako finto sem padel. če mi vse druge igrice. kot so black ops 2 in crysis in mass efect delajo v nulo. ti dve pa mi delata preglavice. zato me zanima čemu mi služi integrirana. ali se jo da kako izklopit
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

joej970 ::

Gutjerez je izjavil:

ja resolucijo imam vedno nastavleno na 1920*1080


A imaš na monitor prikloplen laptop? Ker če ne, je brezveze da imaš nastavleno na 1080p, ker ti zaslon podpirale le 1366x768.
Verjetno bi potem lahko igral.

Pa znižaj AA, texture, shadow ter X quality pa vse to dokler ne boš mogu igrat.
Al pa mal pogooglaj kk vsiliti (nvidiino) grafiko. WRC bi ti moglo skor na max poganjat.

Brias ::

Gutjerez je izjavil:

procesor sem vzel i5
8 DDR3 rama
gtx 660M 2gb
HDD 750 disk
full hd zaslon

ja resolucijo imam vedno nastavleno na 1920*1080
do sedaj pri nobenih igrah ni bil problem in vse na high laufa.
ko sem pa naložil ta nov Mortal Combat pa v slow motionu.
pol sem poskusu WRC rally in tam je opcija da izberem mojo grafičino. a kaj ko je prikazana integrirana moje nvidije pa sploh ni not.

tu je link do tega
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/id...
tolko da mam i5 procesor in 8 GB rama


Spajky :ne razumem na kako finto sem padel. če mi vse druge igrice. kot so black ops 2 in crysis in mass efect delajo v nulo. ti dve pa mi delata preglavice. zato me zanima čemu mi služi integrirana. ali se jo da kako izklopit



zdej si dal link do i7 in 15.6" LED backlit HD display (1366x768) ...

daj build kodo na zadnji strani ...

kot naprimer: 3747-b6d

dwinxp ::

V meniju od Nvidije (Optimus) imaš nastavitve za posamezne igre. In si lahko naštimaš s katero grafično kartico naj se zažene. Tam notri dobi ven tvojo igro oziroma če je ni jo dodaj in potem namesto, da pustiš, da ti avtomatsko izbere grafično mu tam določiš da igro zažene z Nvidijo 660M.

Lp

Gutjerez ::

evo vam moje specifikacije tolko da sem win8 zbriso in naložil win 7
joej970 : podpira ta laptop to
plus še full HD je zaslon.

Proizvajalec
Lenovo
Model
IdeaPad, Y580
Zaslon
15,6" (39,6 cm), 1920 x 1080 pik, Full HD, VibrantView, sijoč, LED osvetlitev
Procesor
Intel Ivy Core i5 3210M, Turbo-Boost do 3,1 GHz, 3 MB Cache, Dual-Core
Pomnilnik
8 GB DDR3 SO-DIMM, 1600 MHZ, 1 x 8 GB, maks. kap. 16 GB
Trdi disk
750 GB, SATA, 5400 rpm
Grafična kartica
Nvidia GeForce GTX 660M, 2048 MB GDDR5 VRAM, Nvidia Optimus tehnologija
Optična enota
DVD+/-RW DL
Čipovje
Intel, HM76 Express
Zvočna kartica
JBL Stereo z Dolby Home Theater Technologijo, Dolby Pro Logic IIx omogočajo virtualen 7.1 zvok
Omrežje
LAN,10/100/1000
Brezžično omrežje
WIFI, 802.11 b/g/n
Spletna kamera
integrirana z vgrajenim mikrofonom - HD, 2,0 MP
Čitalec kartic
6-v-1 (MultiMedia Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, Secure Digital Card, Secure Digital Elite Pro Card, xD-Picture Card)
Priključki
2 x USB 2.0
2 x USB 3.0
1 x Bluetooth
1 x VGA
1 x LAN
1 x mikrofon
1 x slušalke/zvočniki (stereo)
1 x HDMI
1 x Kensington lock
Tipkovnica
Tiskani SLO znaki, ločena številčnica, Multi-Touch sledilna ploščica, osvetljena tipkovnica (robovi)
Baterija
6 celična, litij - ionska, avtonomnost do 5 h
Dimenzije
Širina: 38,5 cm x debelina: 3,5 cm x višina: 25,5 cm
Teža
2.80 kg
Operacijski sistem
Microsoft Windows 8, 64 bit, SLO
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

Gutjerez ::

to pa je integrirana


naj povem da mi nvidijini driverji vedno ponudijo priporočljivo resolucijo 1920 x 1080

sedaj sem izbriso nvidijine drivere in poskuso igrati cod 2 npr. igra dela vendar je takoj videno da je grafika zanič.

torej sedaj bom naložil zadnjo verzijo nvidijinih driverov. vendar če ne rabim te integrirane zadeve kaj je pol sproh prižgana oz zakaj sploh laufa
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

joej970 ::

http://superuser.com/questions/231446/h...

Na tak način si že probal?

Idi na stran od proizvajalca prenosnika pa tam poglej za driverji, ne direkt iz nvidie.com

_commandos_ ::

integrirana grafika laufa zato ker je nisi izklopil

hitre nastavitve



Gutjerez ::

joej970 je izjavil:

http://superuser.com/questions/231446/h...

Na tak način si že probal?

Idi na stran od proizvajalca prenosnika pa tam poglej za driverji, ne direkt iz nvidie.com



vse driverje sem naložil z uradne strani. torej za to integrirano je bil driver
Intel Onboard Graphics Driver

za nvidijino pa z uradne nvidijine.

mene samo zanima če je dobro da sta obe v pogonu. ali je bolše če integrirano izklopim? samo pol če gledam film in take majhne zadeve bo ves čas grafična gtx660M delala. kar pa menda spet ni zaželjeno. nevem kako je s tem zato sem raje vprašo.
ker kot vsak uporabnik želi najboljše za svoj prenosnik.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

evo danes našel spet eno igrico in enak problem...

http://postimg.org/image/x6a7ad05r/

pod graphic device sploh ni moje nvidijine GTX 660M kartice. v čem je fora? zakaj bi naj igral jaz z integrirano... :/ ko pa mam zelo dobro nvidijino
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Alamar ::

desni spodnji kot ekrana - nvidia ikonca - desni klik - odprite nvidia nadzorno ploščo - upravljajte s 3D nastavitvami - želeni grafični procesor - izbereš visokozmogljiv nvidia procesor.

Gutjerez ::

sedaj sem to naredil. tudi ponovni zagon računalnika in še kr ponuja samo integrirano kartico.
http://postimg.org/image/lkmkcco91/

ali je to normalno ali pa imam kaj narobe
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Alamar ::

Mogoče samo ta specifična igra dela težave. Tam v istem okencu izberi nastavitve za program, klikni dodaj in tam dodaj zagonsko datoteko od te igre. Dol v okencu izberi nvidia grafiko in shrani nastavitve.

Določene igre imajo problem s to optimus tehnologijo. Za Dars Souls vem, da sem se kar ubadal s tem, da sem zrihtal.

Gutjerez ::

sicer sem igral sedaj eno uro vse na najbolše nariktano in dela super. tak da.. ko pridem not v igro čujem tudi da ventilator začne bolj delat. torej zgleda se pol vklopi oni grafična.
drgač pa tnx
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik in integrirna grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
6666 (597) Gutjerez
»

Problemi z GPU pri Lenovo Y580.

Oddelek: Pomoč in nasveti
5615 (573) Xfactor
»

prenosnik za igre

Oddelek: Kaj kupiti
333321 (2723) r3dkv1c4
»

Ocena prenosnika cena/kakovost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121543 (1276) SLO_Matej

Več podobnih tem