» »

Namestitev windows 8

Namestitev windows 8

enabudala ::

Razmišljam, da bi namestil windows 8 pa me zanima kako je z namestitvijo, ker trenutno uporabljam windows 7. Ali se windows 7 samodejno odstrani ali ostane na računalniku? Kaj pa je potem s podatki na računalniku (filmi, glasba, ...) ali ostanejo na disku ali se izbrišejo?

Ali bi se lahko pri osemki pojavili kakšni problemi z nedelovanjem mrežne kartice (imam eno od TP-Link) in kakšne druge strojne opreme?

harmony ::

Podatki se izbrišejo, če formatiraš disk.

Najbolj, da si trenutni disk razdeliš na dva dela C:/ in D:/ ter preneseš podatke na D:/ disk

Ob namestitvi pa samo izbereš, da boš formatiral C:/ disk in na njega namestil nov OS W8

Problemi se vedno lahko pojavijo, preveri pri proizvajalcu, če so že gonilniki na voljo za w8, ponavadi pa vse dela bp tudi z gonilniki iz w7

enabudala ::

Saj disk imam že razdeljen na C in D. Filme in ostale stvari imam na D in se torej ne bodo izbrisal, če inštaliram na c? A pa je potrebno formatirat C disk?

harmony ::

enabudala je izjavil:

Saj disk imam že razdeljen na C in D. Filme in ostale stvari imam na D in se torej ne bodo izbrisal, če inštaliram na c? A pa je potrebno formatirat C disk?

Ja lahko delaš nadgradnjo iz W7 na W8. Sam rajši dam clean install. Ne, na D se ne bo nič brisalo, če ne boš dal te opcije seveda.

duque ::

migracija na nov OS je kul izgovor za nakup SSD-ja (če ga že nimaš); trenutno diskovje pa uporabiš za dump.

enabudala ::

A potem če formatiram C se mi izbrišejo gonilniki za naprave?

bluefish ::

Ja, izbriše se sistem z vsemi gonilniki, programi, nastavitvami,...

enabudala ::

Pa so pri Windows 8 kakšni problemi z namestitvijo neoriginalnih antivirusnikov, iger, ...?

bluefish ::

Ravno toliko kot na W7, vendar glede piratskih zadev na ST ne nudimo podpore.

enabudala ::

Ok

Ali mogoče imaš kakšne izkušnje z W8, kakšen se ti zdi v primerjavi z W7

harmony ::

enabudala je izjavil:

Ok

Ali mogoče imaš kakšne izkušnje z W8, kakšen se ti zdi v primerjavi z W7


Prvih par ur ti bo žal, da si ga namestil, potem se ga boš počasi navadil. Menim, da je dober OS. Všeč mi je app store, okej skype mi gre na živce.

Drugače se mi hiter OS in tudi uporabniku prijazen - spet stvar okusa. Enim pač GUI Metro ni všeč. Jaz itak večino časa preživim na desktopu.

Pa več boš začel uporabljati tipkovnico. :)

enabudala ::

A drugače je pri namestitvi kliknit tisto drugo možnost, kjer ti potem odpre particije in tam označit da se namesti na C ali se avtomatsko namesti na C

harmony ::

enabudala je izjavil:

A drugače je pri namestitvi kliknit tisto drugo možnost, kjer ti potem odpre particije in tam označit da se namesti na C ali se avtomatsko namesti na C

Da.

enabudala ::

A pa je dobra 64 bitna verzija, ki sem jo dobil ali bi bila boljša 32 bitna. Rama imam 4 GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poln C disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273814 (3088) Invictus
»

2 operacijska sistema, izbris enega

Oddelek: Operacijski sistemi
161080 (944) ZarodeX
»

Noče zagnat mape disk C in disk D

Oddelek: Pomoč in nasveti
61342 (1241) Kristjan15
»

Iz Win 98 in Win xp na Win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
6897 (849) Microsoft
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111244 (1102) duh

Več podobnih tem