» »

Nov računalnik + 2x monitor

Nov računalnik + 2x monitor

matejm1994 ::

Ker sem prejšnjič odprl temo v napačnem podforumu, jo bom sedaj tukaj. Sicer bi lahko vprašal spet pod univerzalno temo, ampak vidim, da je nekdo ravno nekaj vprašal in bi vskočil vmes.

Torej, to je sestava, ki so mi jo nekje predlagali. Imel sem v mislih tale AMD procesor, ampak so rekli, da je zelo glasen in da priporočajo še hladilnik in pa ohišje z večjimi ventilatorji. Kar je dvignilo ceno, pa me zanima, če se da kje tukaj še kaj znižati. To bi bila konfiguracija z AMD.

Ohišje: Fractal Design Define R4 Black Pearl 78,54EUR
Napajalnik: COOLER MASTER B600 600W 44,22EUR
Plata: ASROCK 970 Extreme4 72,76EUR
Procesor: AMD FX-8320 (3.5GHz) Black Edition BOX 124,56EUR
Hladilnik: PHANTEKS PH-TC14CS Blue 59,14EUR
Ram: 16GB (2x8GB) Geil GEV316GB1600C9DC 105,88EUR
SSD: SAMSUNG 840 series 120GB 78,90EUR
HDD: SEAGATE ST1000DM003 1TB 7.2/64M/S600 52,41EUR
GRafična: MICROSTAR R7790-1GD5/OC 1GB PCIe 116,69EUR
DVD enota: SAMSUNG SH-S224BB-BEBE DVDRW SATA 15,17EUR
Monitor 2x: DELL U2412M 424,20EUR
Skupaj: 1400EUR

Glede na to, da pa recimo Intel procesor nebi rabil hladilnika, me zanima, če mi lahko kdo svetuje, kakšno sestavo bi vzel za računalnik z Intel procesrojem. Da je procesor enak ali boljši temu, za podobno ceno procesorja. Ker če nebi rabil hladilnika, bi bil cel komplet cenejši. Oz, če gledamo tako, če bi želel intel konfiguracijo, bi moral zamenjati samo plato in procesor, ostalo bi lahko pusti isto. Kaj ima intel primerljivega?

Kaj pa menite za monitor? Glede na to, da ga bom uporabljal večino za programiranje pa obdelavo slik in videa, se mi zdi dober. Sploh zato, ker se ga lahko da v pokončni položaj.
Hvala
Mimogrede, kupujem tudi kamero do 350EUR, če kdo kaj pozna. Tu je tema: Nakup video kamere
Lp M.

hojnikb ::

ekran te pride en 424,20EUR al oba ?
#brezpodpisa

klinker ::

Ehh...tudi Intelov cooler je en drek vreden, pravzaprav je se slabsi, samo se tudi Intel pac manj greje.
Za tiho kisto je aftermarket hladilnik nekaj nujnega, ne potrebujes pa nekega Phanteksa za 60€, saj mas od Scythe Mugen3 ali pa Ninjo za okoli 35€ ki sta super.
Glede procesorja je pa bolj pomembno kaj bos pocel na tej kisti, ker se v nekaterih primerih FX splaca, v drugih spet ne.

gendale ::

http://www.mimovrste.com/artikel/265011...

za mal več e dobiš 27" monitor z boljšo ločljivostjo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

matejm1994 ::

@hojnikb: Oba monitorja skupaj. Eden je nekaj več kot 250€

@klinker: Dobro, torej ene 20-30€ lahko prišparam na procesorju. Računalnik pa bi uporabljal največ za programiranje. (Android, spletne, pa kar se uči na FRI), občasno pa bi rad zmontiral tudi kak filmček ter obdelal kako sliko. Ampak največ bi se uporabljal za raznorazno programiranje. Kateri je tu v prednosti?

@gendale: Ne, raje dva ekrana. 27" je že prevelik. Je boljši občutek, če je na enem odprt naprimer Lightroom, na drugem pa imaš prvotno sliko, da vidiš, koliko si spremenil :)

klinker ::

Hja, glede na to da kot vidim hoces cim vec prisparat kar obdrzi FX-a, ker za 130€ primerljivega Intela za tvoj namen ne bos dobil.
S kje so pa cene?

matejm1994 ::

Vse cene so iz mlacom.si, ker sem gledal tega procesorja na nekaterih drugih trgovinah sploh ni.

hojnikb ::

nabavi iz DE..
#brezpodpisa

klinker ::

hojnikb je izjavil:

nabavi iz DE..


Kar poglej si cene. Njegove so kar lepo nizje od hoh.de. Samo procesor je pri hoh.de 10€ drazji, SSD je tam tam, rami pravtako, mogoce 5€ drazji...skratka super cene.

hojnikb ::

prosim pokaži kje v sloveniji lahko dobiš fx8320 za 125€
#brezpodpisa

klinker ::

Samo res...pogledal sedaj v mlacomu in je 150€. Ne vem od kje njemu te cene iz mlacoma.
Mi je blo cudno, nisem pa sel prej preverjat.

matejm1994 ::

No, sem šele zdaj videl, da sem dal gor cene brez DDV-ja. (Se opravičujem) Ampak po predračunu, ki mi ga je poslal, je cena še vedno 132€ za procesor.

Edit:Slika:
 Slika

Slika

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Hja, ce dobis po teh cenah je vsekakor ugodno.

hojnikb ::

ja itk tele cene so čista zmaga..
#brezpodpisa

matejm1994 ::

Resno? Samo potem pa je čudno, da je tako poceni :) Ampak ok, se ni za sekirat zaradi tega ;) Torej, če povzamem, je bolje vzeti tega AMD-ja kot kakšnega Intela. In pa hladilnik skoraj obvezno.

Kako pa je z sestavljanjem računalnika, kaj bi še rabil dokupiti? Termalno pasto, še kaj? Ker ga bi prvič sestavljal. Si bom pa moral itak pogledati še kakšen video :)

dzinks63 ::

Na 132€ je 6% rabata-popusta => 125€, to je neto cena, prištej še davek +20% =>150€.

matejm1994 ::

Heh, se mi je zdelo, da nekaj ne bo vredu. Bom poskusil dobiti podobne komponente še pri hoh.de. Pa me nekaj zanima:
- Ker ne znam nemško, ali je slučajno kje gumb, da prevede v angleško, ali uporabim google translate
- Če naročim iz tam, kako plačam?
- Kako je z garancijo, velja pri nas?

BorutK-73 ::

matejm1994 je izjavil:

Ker ne znam nemško, ali je slučajno kje gumb, da prevede v angleško, ali uporabim google translate


Google chrome

klinker ::

Kar obdrzi AMDja. Z intela bo treba se 100EUR dodat in se pac ne izplaca. FX bo za tvoje potrebe super price performance stvarca, pa sicer raje Intela priporocam ;)
Iz hoh.de pa evo ti...

 hoh.de

hoh.de



Spilov nisi omenjal, zato sem ti dal malo slabso in pa pasivno grafo, malo boljso plato, saj je za FXa ipak boljse imet malo mocnejsi napajalni sklop, 2TB HDD in pa modularen malo kvalitetnejsi napajalnik.
Placas lahko s paypalom ali pa prednakazilom, itd, v ceni pa je ze vsteta postnina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Isotropic ::

ce mislis uporabljat linux, raje nvidia kartico. boljsi gonilniki.

matejm1994 ::

@klinker: Hvala. Potem ostanem kar na AMD-ju :)
@Isotropic: Ne, primarni je Windows.

Torej, ali ta grafična omogoča dva ekrana, da tečeta tekoče? Pa me zanima, kaj pomeni modularen napajalnik?

Pa še, če priporočate kateri tipkovnico, to bi tudi rabil. Miško pa imam. SIcer bom šel pa v trgovino pa bom probal eno pa kupil. :)

Vesoljc ::

modularen napajlc ima kable, ki jih lahko odklopis iz napajalca, tiste odvecne recimo.
vsaka spodobna grafa ima podporo za vsaj 2 zaslona.

tipkovnica? za resno delo (ane) cim manj gumbov :) sam programiram na logitech deluxe 250
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

carota ::

Daleč od tega, da bi bil jaz kakšen strokovnjak, a sem vzel i5-3570k in lepo shajam le z integrirano grafično. MB pa podpira 3 monitorje (DVI, VGA in DP konektorji).

mihor ::

Vesoljc je izjavil:

tipkovnica? za resno delo (ane) cim manj gumbov :) sam programiram na logitech deluxe 250


Čim manj gumbov, you say? How about 60? 8-)
http://deskthority.net/news-reviews-f4/...

matejm1994 ::

Torej, tipkovnica je načeloma vseeno kakšna je. Si bom kar v trgovini kako izbral.
@klinker: Slike več ne vidim, ali jo lahko še enkrat objaviš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za 700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556184 (5190) theBill
»

PC za 400-600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
444932 (4185) Pat_MaGroin
»

Računalnik za foto/video obdelavo za ~600€

Oddelek: Kaj kupiti
353924 (3235) Han
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18629164 (27366) lololmaker
»

Računalnik za 1000€ ?

Oddelek: Kaj kupiti
275993 (5528) klinker

Več podobnih tem