» »

Kako ohladiti sobo?

Kako ohladiti sobo?

1
2
3 4

Phantomeye ::

Kolikšna je pa povprečna poraba povprečne klime, recimo če jo goniš med 11-17 (ko je najbl vroče, recimo)...

v € na mesec?

blackbfm ::

Sori prjatu, od oka bi reku da mam tam 12% do 15% maščobe pri 76kg in 178cm in vročino bolj težko prenašam, še posebno v mestih, ko se tudi zvečer ne shladi - ko je cel dan 35°, zvečer pa 32° se mi možgani spremenijo v špagete. Zelo dvomim da tvoja teorija drži...


Drži drži, če bi imel recimo 90kg bi ti bilo še bistveno bolj vroče.

Če si težak 1tono ali 50kg, vseeno se greješ, tudi če imaš vidne mišice, ne pomeni, da ti le te odvajajo toploto, saj si konstantno na toplem.


Je drugače, tut v mrazu je popolnoma drugače če maš 30 kil sala okoli sebe te manj zebe kot če si na minimum. Poleti se pa pač obrne ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

fantasycamp ::

M-XXXX je izjavil:

Nabaviš klimo? So pa tako poceni ratale, da res ni več izgovorov...



kaj je zate poceni? Sej dobim klimo za 200€ pol te pa stane vgradnja 250€ , ni glih pocen..

STU-III ::

BorutK-73 je izjavil:

STU-III je izjavil:

44-45°C v Mengšu

Tole je verjetno bil senzor na soncu, ker toliko še niso zmeril v SLO.

Sem pa kupil tole v kitajski trgovini za 7EUR in je bil vreden vsakega centa, zdaj imam novejšega ki meri tudi vlago in ima brezžični senzor.



Res je bil na soncu vendar ne čisto direktno ampak delno v senci. Ampak ko sem se s kolesom peljal cca 300m sem se odločil, da grem nazaj, ker je bilo tako vroče, preprosto me je takoj izčrpalo, bil je pa res peklensko vroč dan takrat.

So pa te termometri res poceni, tudi sam sem v jysku kupil uro z digitalnim termometrom in dela v redu, mislim da je bila pa okoli 5€, če ne manj.

blackbfm je izjavil:

Sori prjatu, od oka bi reku da mam tam 12% do 15% maščobe pri 76kg in 178cm in vročino bolj težko prenašam, še posebno v mestih, ko se tudi zvečer ne shladi - ko je cel dan 35°, zvečer pa 32° se mi možgani spremenijo v špagete. Zelo dvomim da tvoja teorija drži...


Drži drži, če bi imel recimo 90kg bi ti bilo še bistveno bolj vroče.

Če si težak 1tono ali 50kg, vseeno se greješ, tudi če imaš vidne mišice, ne pomeni, da ti le te odvajajo toploto, saj si konstantno na toplem.


Je drugače, tut v mrazu je popolnoma drugače če maš 30 kil sala okoli sebe te manj zebe kot če si na minimum. Poleti se pa pač obrne ane.



To je samo zaradi tega, "ker debelejšim kasneje pride mraz pod kožo", misliš da bo človek, ki je 200kg težak kaj večji minus prenesel, kot tisti, ki je 70kg težak? Ne, samo dalj časa bo lahko ostal, ker ima debelo izolacijo.

fantasycamp je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Nabaviš klimo? So pa tako poceni ratale, da res ni več izgovorov...



kaj je zate poceni? Sej dobim klimo za 200€ pol te pa stane vgradnja 250€ , ni glih pocen..


Ah, vgradil bi jo že sam lahko, v bistvu z nekaj pomoči, ker je težka, "ko svinja".
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

galu ::

STU-III je izjavil:

galu je izjavil:

Prava štala še je ko kak špil igraš. Moja stranica kompa ima 60°C (izmerjeno!) po 2h igranja. :))

Overclocking is a bi*ch sometimes...


---

OT:

Jaz sem si pred 2 letoma nabavil en velik "vrtljivi" ventilator (dobiš ga za drobiž) ki me razmeroma dobro hladi. Brez njega je neznosno. Lansko leto avgusta sem mel 39°C na mizi od kompa brez ventilatorja.


Hladijo sami ventilatorji sicer ne ampak samo razpihavajo zrak...



do0h, Cpt. Obvious!


STU-III je izjavil:


blackbfm je izjavil:

Ce shujsas do trebusnih misic pol ti nav nc vroce :p ce si pa zavaljen k svina (se opravicujem ampak mi je zabavno :D) pol pa vrjamm da folk rab da mu piha 15 stopinj direkt u hrbt
Če si težak 1tono ali 50kg, vseeno se greješ, tudi če imaš vidne mišice, ne pomeni, da ti le te odvajajo toploto, saj si konstantno na toplem.



Ko si debel maš poleti problem, da toplota prihaja od znotraj in od zunaj in ti zato ta izolacija da kvečjemu kontra-efekt (vedno višja T). Isto kot če bi bil poleti pokrit z debelo odejo z namenom, da bi se izoliral pred toploto... And it doesn't work very well.
Tako to gre.

Phantomeye ::

STU-III je izjavil:

Ah, vgradil bi jo že sam lahko, v bistvu z nekaj pomoči, ker je težka, "ko svinja".


Ne vem, če vsak zna montirat klimo. Pa ne mislim samo šraufanja...

Glugy ::

Če si tehtičen tip pač pogledaš kak youtube video kak se zmontira pa je.

Drgač pa ne rabš klime. Jz mam tu po 26 C v sob pa se da normaln prežvet. Pač navadš se. Takoj k začneš švicat(npr pr šravfanju k je en omenu) se z suho brisačo temeljito obrišeš. Jaz k to nardim enostavno ne švicam več pa še ne smrdim ne.

Največji problem je ker na zgornjih lopaticah na hrbtu, vdolbini nad popkom pa pr stegnih pride do litja. tam morš res fejst z brisačo. Pa zato je tud nujno takoj k švicaš dat dol majco po možnosti tud hlače. Pustiš da telo opravi svoje, da se posuši ene 5-10 min pol pa daš sveža oblačila gor. Glej na zlo enostavn način ti je lahk laži.

Drgač pa še ena stvar, dob kondicijo mudel. Če boš mel kondicijo boš mel višjo toleranco za vročino pa navš tok hitr zašvical. mislm da je folk preveč razvajen s temi klimami. Škoda elektrike.

[D]emon ::

Blazno pomaga, ce nimas nogavic gor. Brez zajebancije.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Štrubsi ::

Glugy je izjavil:

Če si tehtičen tip pač pogledaš kak youtube video kak se zmontira pa je.

Drgač pa ne rabš klime. Jz mam tu po 26 C v sob pa se da normaln prežvet. Pač navadš se. Takoj k začneš švicat(npr pr šravfanju k je en omenu) se z suho brisačo temeljito obrišeš. Jaz k to nardim enostavno ne švicam več pa še ne smrdim ne.

Največji problem je ker na zgornjih lopaticah na hrbtu, vdolbini nad popkom pa pr stegnih pride do litja. tam morš res fejst z brisačo. Pa zato je tud nujno takoj k švicaš dat dol majco po možnosti tud hlače. Pustiš da telo opravi svoje, da se posuši ene 5-10 min pol pa daš sveža oblačila gor. Glej na zlo enostavn način ti je lahk laži.

Drgač pa še ena stvar, dob kondicijo mudel. Če boš mel kondicijo boš mel višjo toleranco za vročino pa navš tok hitr zašvical. mislm da je folk preveč razvajen s temi klimami. Škoda elektrike.


Kaj pa tisti k mamo v vrhuncu poletne vročine, kake dva do tri tedna, po 32 ali več stopinj v sobah? 26 stopinj je daleč od vroče sobe;).
Zdele k bo 35 stopinj zuni, bom mel že kake 29..

Lp,
Žiga

Brias ::

Phantomeye je izjavil:

Kolikšna je pa povprečna poraba povprečne klime, recimo če jo goniš med 11-17 (ko je najbl vroče, recimo)...

v € na mesec?


odvisno od lege, izolacije, kvadrature .....

za 60m2

on/off ti recimo dokler ne ohladi porabi kot 10 100w zarnic, piha ti kot klima v cliotu zelo mrzel zrak, nato se ugasne... ko pade temperatura se spet przge in dela kot 10 100w zarnic ... in tako celi cas ...

dober inverter ima ze v startu boljsi kompresor in enako ohlaja kot 7 100w zarnic ... ko ohladi, temperaturo vzdrzuje z izpuhom nastavljene temperature, in to z konstantno porabo 2 100w zarnic ...

za tvoje ure ...
base inverter .... okrog 10 eur na mesec ...
on/off .... vsaj 50% vec ...

+ inverterske so tihe, bolj ugodne za zivljenje

energetik ::

Dej Brias, ne spet začet s tvojim poveličevanjem inverterja. Obe bosta porabili za isti učinek praktično enako.
Torej če bosta delali na polno 11-17h, recimo okoli 70centov. Jasno da če imaš stanovanje izolirano + rolete, bosta obe zmanjšali moč, in bo znesek še manjši.

Sicer sem pa tudi jaz na veliko eksperimentiral, ko še nisem imel klime. Ne pomaga prav nič.

OK, zračenje ponoči in zaprta okna+rolete čez dan je itak že samoumevno, naslednja najboljša stvar glede na ceno je 40cm ventilator, ki je zelo poceni. Naslednja stopnja je pa klima.

Sicer pa @STU-III, očitno še nisi polnoleten? Zakaj starši ne opremijo stanovanja s klimo?
To je tko, kot da bi spraševal kakšen otrok, kaj naj naredi sredi zime, ker ima 0°C v sobi. Ja pismo, bojo pa že starši poskrbel, da ima stanovanje ustrezne grelne in hladilne naprave. Folk daje po več 1000€/leto samo za vzdrževanje avta, tistih 500-600€ na 10-15 let za klimo z montažo si pa nikakor ne privoščijo, raje trpijo v švicu.

Avenger ::

Glugy je izjavil:


Drgač pa ne rabš klime. Jz mam tu po 26 C v sob pa se da normaln prežvet.

Drgač pa še ena stvar, dob kondicijo mudel. Če boš mel kondicijo boš mel višjo toleranco za vročino pa navš tok hitr zašvical. mislm da je folk preveč razvajen s temi klimami. Škoda elektrike.



26° ni tista temperatura o kateri govorimo. Ja to se da čist fino preživet. Govorimo o 30°+ in ja 4 stopinje je kr orenk razlika.

Kondicija ne pomaga.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

novaa ::

živim v mansardi. Temperaturo reguliram z ventilatorjem in odpiranjem in zapiranjem oken/balkonskih vrat
spremljam temperaturo zunaj in znotraj. ko se dopoldan izenačita, vse zaprem in zagrnem rolete. zvečer obratno. Čez noč ventilator iz balkona vpihuje hladen zrak noter.

vseeno v špici dosežem 30° ob delovanju dveh računalnikov :(

bo že.

Blazz ::

A mi zna kdo povedati, katere klime so kvalitetne in katere ne? Ker če sprašujem monterje, hvali vsak tisto, ki jo montira... tako sem se že nategnil z Airwellom... kao za svojo ceno dobre klime... bla bla, po 2 letih začele ropotati in piskati zunanje enote itd... tudi z mitsubishijem (industrijskim) sem precej razočaran, sploh glede na ceno, ki jo ima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

mcgeek ::

4 leta nazaj sem kupil invertersko klimo Panasonic CS/CU-E12JKEW serija 3 - in dal malo več kot 1000€.
Na vsaki dve leti se jo servisira (čiščenje in polnjenje po potrebi). Deluje brez problemov. Tako da priporočam Panasonic (pa nimam nobene veze s kako trgovino).

Glugy ::

Štrubsi je izjavil:

Glugy je izjavil:

Če si tehtičen tip pač pogledaš kak youtube video kak se zmontira pa je.

Drgač pa ne rabš klime. Jz mam tu po 26 C v sob pa se da normaln prežvet. Pač navadš se. Takoj k začneš švicat(npr pr šravfanju k je en omenu) se z suho brisačo temeljito obrišeš. Jaz k to nardim enostavno ne švicam več pa še ne smrdim ne.

Največji problem je ker na zgornjih lopaticah na hrbtu, vdolbini nad popkom pa pr stegnih pride do litja. tam morš res fejst z brisačo. Pa zato je tud nujno takoj k švicaš dat dol majco po možnosti tud hlače. Pustiš da telo opravi svoje, da se posuši ene 5-10 min pol pa daš sveža oblačila gor. Glej na zlo enostavn način ti je lahk laži.

Drgač pa še ena stvar, dob kondicijo mudel. Če boš mel kondicijo boš mel višjo toleranco za vročino pa navš tok hitr zašvical. mislm da je folk preveč razvajen s temi klimami. Škoda elektrike.


Kaj pa tisti k mamo v vrhuncu poletne vročine, kake dva do tri tedna, po 32 ali več stopinj v sobah? 26 stopinj je daleč od vroče sobe;).
Zdele k bo 35 stopinj zuni, bom mel že kake 29..

Lp,
Žiga


Zdele mam jz 29 v sob pa mi ni panike. Kondicija pomaga verjam, sploh če maš namen šraufat pa še kej delat zravn.

Drgač pa lahk uporablaš antiperspirante, ne nosi kape, ne jej pekočih zadev čez dan kot so feferoni ipd., shujšaj, ne pij napitkov ki imajo notr kofein (razni energy drinki predvsem), pij ohlajen čaj mešanice žajblja in baldrijana.

Mogoče ti pa pomaga tud to:
zmešaj v enakem razmerju žlice: liste evkaliptusa, hrastovega lubja, orehovih listov, Potentilla erecta, Hamamelis. Dej v 2 litra vode pa da vre 5 minut . Temu dodaj 1 liter ladne vode in si s tem speri roke, noge pa povsod kjer ti je vroče.
Lahk tud naneseš tanko plast cipresinega olja, olja čajevca ali olja pelargonije.

opeter ::

Mehmed je izjavil:

Ne odpiraj okna podnevi.
Cez noc imas odprto, zjutraj ga zapres in spustis rolete.


Se strinjam z napisanim, edino s tistim spučanjem rolet pa niti ne. Zakaj? Ker potem uporabljaš luč, to pa še dodatno segreva (če ni LED), da o porabi elektrike sploh ne govorim.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SuperVeloce ::

Brias je izjavil:

en kolega je kupil nek vlagalator .... vent ki prsi vodo ...

ah kje clovek :)

ceu flat v 95% vlagi, vse tece od tebe .... jaz sem na vsakih 5 minut letu ven na BALKON ki je na soncu na cik ...

To je samo za terase, to bi tvoj prijatelj lahko pogruntal še pred nakupom... voda v stanovanju nima kaj delat (razen zaprta v ceveh). Škoda tvja in računalnika ;)

energetik ::

opeter je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Ne odpiraj okna podnevi.
Cez noc imas odprto, zjutraj ga zapres in spustis rolete.


Se strinjam z napisanim, edino s tistim spučanjem rolet pa niti ne. Zakaj? Ker potem uporabljaš luč, to pa še dodatno segreva (če ni LED), da o porabi elektrike sploh ne govorim.
Zunanje rolete na osončenih oknih konkretno pomagajo proti vročini. Tista 15-20W CFL v luči pa ne bo bistveno pripomogla k vročini.

GamerBoy ::

Potem morem iz 30ke prešaltat na kakšen 15inch monitor ? In igrati nezahtevne igre, da se grafa preveč ne zgreje :P
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

matobeli ::

Glugy je izjavil:


Mogoče ti pa pomaga tud to:
zmešaj v enakem razmerju žlice: liste evkaliptusa, hrastovega lubja, orehovih listov, Potentilla erecta, Hamamelis. Dej v 2 litra vode pa da vre 5 minut . Temu dodaj 1 liter ladne vode in si s tem speri roke, noge pa povsod kjer ti je vroče.
Lahk tud naneseš tanko plast cipresinega olja, olja čajevca ali olja pelargonije.


Majke mi, 10 točk za super babico.

Res ne vem kaj počnete notri v taki vročini. Greš nekam v gozd ali blizu kakšne vode pa si takoj na 25, če ne manj.

jaz imam v delavnici še vedno nekje 24, brez klime. Zunaj pa 32:|

Glugy ::

To se pa strinjam ja :) najboljš je it v gozd..tm je hladnej pa še naravni ionizator je to in kot tak odličen za razstrupljanje. )
A to maš kletno delavnico da maš tak prijetnih 24?

matobeli ::

uf, v kleti kjer je laboratorij, je stalnih jamskih 22. Pritličje hiše z debelejšimi zidovi, sicer nič izolirana, ampak cegli kar držijo. Ker pa je to že na podeželju se ponoči še da vse skupaj shladit.
Sej zdej jih more bit že kar nekih 25, ker počasi čutim potrebo po hladnem pivu. No, ravno prav, šihta je konec za danes.

Je pa idealno za strešna okna če montiraš astro-folijo

opeter ::

Hladno pivo ni dobro, ker se zašvicaš ... in to ful! Raje topli čaj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

GamerBoy ::

opeter je izjavil:

Hladno pivo ni dobro, ker se zašvicaš ... in to ful! Raje topli čaj.


Ravno od čaja zašvicaš ;)



The overall answer, is that hot tea will make you sweat more, and increase your cooling. But the amount of extra cooling won't be enough to offset the heating-up from the tea.

So next time someone points out that you should drink hot tea in the summer, don't rush to put the kettle on. Grab a tall glass of iced tea, an iced coffee


http://coffeetea.about.com/cs/whimsy/a/...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

globalna80 ::

Ja, v Sahari pijejo vroč čaj, da se telo samo ohlaja. Tuširanje z vročo vodo tudi pomaga za kakšnih 15 minut.

Če si ne moreš privoščiti klime si lahko pomagaš tako, da popolnoma zasenčiš vsa okna in jih zapreš. Luftaš pa samo zjutraj in zvečer ko se malo spustijo temperature.

Aja, pa nujno računalnik izklopit, po možnosti tudi hladilnik. Vsaj v špici.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

energetik je izjavil:

Dej Brias, ne spet začet s tvojim poveličevanjem inverterja. Obe bosta porabili za isti učinek praktično enako.
Torej če bosta delali na polno 11-17h, recimo okoli 70centov. Jasno da če imaš stanovanje izolirano + rolete, bosta obe zmanjšali moč, in bo znesek še manjši.

Sicer sem pa tudi jaz na veliko eksperimentiral, ko še nisem imel klime. Ne pomaga prav nič.

OK, zračenje ponoči in zaprta okna+rolete čez dan je itak že samoumevno, naslednja najboljša stvar glede na ceno je 40cm ventilator, ki je zelo poceni. Naslednja stopnja je pa klima.

Sicer pa @STU-III, očitno še nisi polnoleten? Zakaj starši ne opremijo stanovanja s klimo?
To je tko, kot da bi spraševal kakšen otrok, kaj naj naredi sredi zime, ker ima 0°C v sobi. Ja pismo, bojo pa že starši poskrbel, da ima stanovanje ustrezne grelne in hladilne naprave. Folk daje po več 1000€/leto samo za vzdrževanje avta, tistih 500-600€ na 10-15 let za klimo z montažo si pa nikakor ne privoščijo, raje trpijo v švicu.


Sem polnoleten že cca mesec, malo manj. Ampak to mi nič ne pomaga. Denar pa nam tudi ne pada z neba.

Trenutno si pomagam z rač. ventilatorjem in pumpico za nos, v kateri je ledena voda, ki jo pršim pred ventilator in deluje perfektno, samo to je, da ne ohlaja sobe...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

globalna80 ::

Model, spraševal si po konkretnem odgovoru. Zdej se odloči kaj imaš raje. Vročino in prižgan računalnik ali malo manjšo temperaturo z ugasnjenim računalnikom?.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

bolkonsky ::

globalna80 je izjavil:

Model, spraševal si po konkretnem odgovoru. Zdej se odloči kaj imaš raje. Vročino in prižgan računalnik ali malo manjšo temperaturo z ugasnjenim računalnikom?.


Nižjo temparaturo s prižganim računalnikom :D

STU-III ::

globalna80 je izjavil:

Model, spraševal si po konkretnem odgovoru. Zdej se odloči kaj imaš raje. Vročino in prižgan računalnik ali malo manjšo temperaturo z ugasnjenim računalnikom?.


Ugasnjen rač. ne bo rešil ničesar, sem ga imel cel čas spanja ugasnjenega in se zjutraj zbudil čisto premočen, tako da to ni konkreten odgovor. Sploh pa ne na vprašanje "kako OHLADITI sobo"

PS: pa računalnik rabim prižgan, prav tako receiver in ojačevalnik ter napajalnik, ki ga napaja, sicer lepo grejejo vsi ampak kaj morem, ostati mora prižgano.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

RejZoR ::

Prenosne klime dobiš za cca 250 EUR. Če ti je res vroče, ni hudič, da lahko skor vsak, ki ima službo odrine toliko. Pa pač nekje drugje kompenziraš ane. 600-800 EUR je invsticija za proper split klimo in velik strošek, 250 pa, c'mon? So stvari, kjer ne smeš škrtarit, sploh če se kaj ceniš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

globalna80 ::

STU-III je izjavil:



Ugasnjen rač. ne bo rešil ničesar, sem ga imel cel čas spanja ugasnjenega in se zjutraj zbudil čisto premočen, tako da to ni konkreten odgovor.


To sem že vse dal čez, poznam to. To se zgodi ker se soba ni shladila še od včerajšnjega dne. Ogromna razlika je v temperaturi če imaš v sobi prižgan računalnik in greš v drugo sobo, kjer ga ni, sčekiraj. Drugače pa imej cel dan ugasnjen, dokler ne mine vročinski val.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

globalna80 je izjavil:

STU-III je izjavil:



Ugasnjen rač. ne bo rešil ničesar, sem ga imel cel čas spanja ugasnjenega in se zjutraj zbudil čisto premočen, tako da to ni konkreten odgovor.


To sem že vse dal čez, poznam to. To se zgodi ker se soba ni shladila še od včerajšnjega dne. Ogromna razlika je v temperaturi če imaš v sobi prižgan računalnik in greš v drugo sobo, kjer ga ni, sčekiraj. Drugače pa imej cel dan ugasnjen, dokler ne mine vročinski val.


Tudi v drugih sobah, kjer ni kompa je vroče.

Drugače sem pa nedolgo nazaj prišel domov, ko sem se vozil z biciklom in počila mi je že druga guma na tem biciklu, pa je komaj 1 leto star. No, potem sem ga nesel par 100m v hrib in nazaj dol, da sem prišel domov. Potem sem se stuširal s toplo vodo in, ko sem prišel ven, mi je bilo skoraj mraz, zdaj po nekaj minutah, pa mi je spet vroče, ko pri norcih... ;(
Line secured.

GamerBoy ::

Edina prava rešitev poleg klime je konkreten ventilator, ki piha vate, da se recimo pri igranju road rasha pučutiš kot na motorju :P. Jaz ga imam skos prižganega, ugasnem ga le ko spim, ker me vseeno moti brnenje.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

globalna80 ::

Budilko ob 4:30 ali 5:00 in zluftaš. Ob 6:00 zapreš vse, zasenčiš vse, rolete popolnoma. Na balkon lahko dodatno daš na vrvi nekaj, kar dodatno zasenči, npr. bele rjuhe. Se kar pozna razliika.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

opeter je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Ne odpiraj okna podnevi.
Cez noc imas odprto, zjutraj ga zapres in spustis rolete.


Se strinjam z napisanim, edino s tistim spučanjem rolet pa niti ne. Zakaj? Ker potem uporabljaš luč, to pa še dodatno segreva (če ni LED), da o porabi elektrike sploh ne govorim.


Ena zarnica ne segreje sobe toliko kot sonce. Ce nimas ravno tisto za batmana klicat. :)

Okapi ::

Budilko ob 4:30 ali 5:00 in zluftaš
Napaka. Nekdo je prej že omenil pravi način. Imeti moraš termometer notri in zunaj. Ko pride zvečer zunaj enako kot notri (recimo okoli enajstih), odpreš vsa okna + ventilator da piha zrak noter. Potem pa zjutraj ob recimo sedmih (potrebuješ budilko), ko pride zunaj bolj toplo kot notri, vse zapreš in zagrneš oziroma spustiš rolete. Čudežev ne smeš pričakovati, je pa to največ, kar lahko dosežeš brez klime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

STU-III ::

globalna80 je izjavil:

Budilko ob 4:30 ali 5:00 in zluftaš. Ob 6:00 zapreš vse, zasenčiš vse, rolete popolnoma. Na balkon lahko dodatno daš na vrvi nekaj, kar dodatno zasenči, npr. bele rjuhe. Se kar pozna razliika.


To delam vsak dan, ker grem spat šele ob cca 8.00 in ti povem, da deluje le kako urco preden se spet segreje kot v kotlu.
Line secured.

Invictus ::

Potrpiš tiste 2 - 3 tedne.

Pomagajo pa zunanje žaluzije ali rolete. Če imaš notranje žaluzije, je to bolj blažev žegn.

Meni se pozna 3-4 stopinje poleti, če dam dol rolete ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

globalna80 je izjavil:

Budilko ob 4:30 ali 5:00 in zluftaš. Ob 6:00 zapreš vse, zasenčiš vse, rolete popolnoma. Na balkon lahko dodatno daš na vrvi nekaj, kar dodatno zasenči, npr. bele rjuhe. Se kar pozna razliika.
Napaka, ob 6h je ravno minimum temperature. Če imaš notri recimo 26°C se v teh dneh odprejo okna okoli 23h, zaprejo pa okoli 9h. Na podeželju je ta razpon mogoče še večji, v mestih pa je učinek toplotnega otoka neverjeten.

SuperVeloce ::

zaprejo pa okoli 9h

Samo in edino če si v senčni strani stanovanjskega bloka ali v senci dreves. Ko sonce začne pripekat ob 7ih zjutraj čez okno, ti je hitro žal, da si pozabil rolete in okno zapret.

energetik ::

Ja, to je logično.

Hayabusa ::

Glugy je izjavil:

Če si tehtičen tip pač pogledaš kak youtube video kak se zmontira pa je.

Drgač pa ne rabš klime. Jz mam tu po 26 C v sob pa se da normaln prežvet. Pač navadš se. Takoj k začneš švicat(npr pr šravfanju k je en omenu) se z suho brisačo temeljito obrišeš. Jaz k to nardim enostavno ne švicam več pa še ne smrdim ne.

Največji problem je ker na zgornjih lopaticah na hrbtu, vdolbini nad popkom pa pr stegnih pride do litja. tam morš res fejst z brisačo. Pa zato je tud nujno takoj k švicaš dat dol majco po možnosti tud hlače. Pustiš da telo opravi svoje, da se posuši ene 5-10 min pol pa daš sveža oblačila gor. Glej na zlo enostavn način ti je lahk laži.

Drgač pa še ena stvar, dob kondicijo mudel. Če boš mel kondicijo boš mel višjo toleranco za vročino pa navš tok hitr zašvical. mislm da je folk preveč razvajen s temi klimami. Škoda elektrike.

Ni tako enostavno, če tega še nisi nikoli počel in si brez potrebnega orodja:
http://bozic17.blogspot.com/2007/07/mon...

postopek:
https://slo-tech.com/forum/t269817/p174...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

lonz ::

Nisem bral vsega nazaj ampak...

Kolega mi je pravil, da imajo v tuniziji in drugih vročih državah en sistem kjer pri odprtem oknu namočiš zavese v korito vode. Voda zaradi kapilarnosti pleza po zavesi gor, kjer zaradi kombinacije vetra in izhlapevanja vode ohladi prostor. Doma narejen evaporative cooler. Moraš pa imeti možnost prepiha in mora biti suha vročina.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Hayabusa ::

Pozabljaš da je tam zelo nizka vlažnost zraka -> njihova rešitev tu odpade..

lonz ::

Hayabusa je izjavil:

Pozabljaš da je tam zelo nizka vlažnost zraka -> njihova rešitev tu odpade..


Ja sej....

Mogoče kak dan ko je samo vroče in ne sparjeno?
...arrrrrr, shiver me timbers...

gendale ::

kupiš si mesečno za avtobus, najdeš enega s klimo na max in si cel dan not
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Berserker ::

Sopara bo vedno, dokler bo obstajal rastlinski ekosistem. V puščavi pač ni vode v zraku da bi lahko sploh bilo soparno.

Sam sem ob takem času lani delal na terenu, ter bil zaradi dela cel dan oblečen na polno. Morm rečt da se vsak dan po 5 ur na soncu kr navadiš. Letos pa je kr katastrofa kr delam cel čas v klimatizirani pisarni, pa sploh nisem vajen vročine in je kr hudo ja. Je pa res da smo imeli dolgo zimo.

bdoxx ::

en nasvet rolete obvezno namontirat na zunanjo stran okna, ker drugače delujejo kot radiator.

Venum ::

Pri ohlajanju stanovanja lahko zelo veliko nardis s tem da pac nekako zastres vse predele, kjer vstopa sonce v prostor. Glih danes sem dal na zunanjo stran stresnih okej sencilo za v avto in je steklo ze na otip hladnejse, kako se bo pa obneslo pa se nemorem rect, ceprav mislim da bo kar pomagalo. Nekaj se moram pogruntat za ena okna, kjer so zaluzije in seveda namontirane na notranji strani. Nevem kako bi bilo z zunanjimi roletami, ker sta dve okni pravokotne oblike eno je pa normalne. Mislim da se stanovanje segreje se malo bolj ravno zaradi teh oken. Mam pa kr solidno: zaenkrat max 26 (zuni 35 pa nekaj) v sobi s kriticnimi okni (se nisem mel namontiranih sencil na stresna) in 23 na hodniku. Zvecer ko se pa temp zuni in not skor izenaci pa odprem cisto vsa okna in jih cimhitreje zjutraj zaprem.

Nevem zakaj ma tolko ljudi (ce hodis po mestu alpa kje) v najvecji vrocini odprta okna, da se "hladi". Toplota prihaja od zunaj, nevem kako bi ti to lahko ohladilo stanovanje :)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259949 (8690) Okapi
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44459965 (39914) Riff
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418640 (6931) m0LN4r

*ebena vročina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
689519 (8201) Gandalfar
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518116 (15504) Wasted

Več podobnih tem