» »

Kako ohladiti sobo?

Kako ohladiti sobo?

«
1
2 3 4

STU-III ::

Pozdrav!

Nimam klime, pa me zanima, če ima kdo kakšen konkreten predlog, kako bi ohladil sobo, ker že crkujem od vročine.

Hvala, LP

PS: tudi spati je težko v taki vročini ;((
Line secured.

M-XXXX ::

Nabaviš klimo? So pa tako poceni ratale, da res ni več izgovorov...

hojnikb ::

greš pod hladn tuš >:D
#brezpodpisa

54j0 ::

Neko rabljeno sub-100€ klimo nabaviš in je.

STU-III ::

M-XXXX je izjavil:

Nabaviš klimo? So pa tako poceni ratale, da res ni več izgovorov...


Jaz sem pa tako brez denarja, da imam izgovor. V bistvu ga imam ampak ne za klimo temveč izpit za avto.
Line secured.

Aston_11 ::

Kaj pa delaš čez dan v sobi? Se učiš?

STU-III ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj pa delaš čez dan v sobi? Se učiš?


Trenutno švicam ob spajkalniku, drugače pa sem bil pri frizerju pravkar, moram reči, da imajo pa tam prav lepo hladno zaradi klime.
Line secured.

Aston_11 ::

To so prvi dnevi. Se boš navadil. Sleči se, odpri okno, morda te bo kakšna milfica zapazila. Ali pa greš v klet - kleti so in sedaj.

RejZoR ::

Če ne gre drugače, kupi neko klimo in pozabi na ceno, ker ni vredno trplenja na hudi vročini. Sam imam sobo z vrati in oknom na sončni strani kjer cel dan nabija sonce. Kupil sem orenk Zibro klimo v split izvedbi in je bila pomoje kljub hudi ceni super investicija. Ker brez slednje ni variante, da preživiš.

In kdor pravi, da se navadiš, ne ne navadiš se. Ker se ne moreš. Če sediš na miru in tapkaš tipkovnico delno gre. Ko pa sem samo mal vstal in šaril po notrnjosti kišt, pa mi je teklo od vsepovsod. Tud od jajc če hočeš. Tko da tud če te sama vročina ne moti, te pa bo to, da ti ves čas kaplja od čela, po možnosti po elektronki...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

STU-III ::

@Aston 11

Mam okno odprto ampak ni bistvene razlike razen tega, da mi ponoči uletavajo komarji, vešče, mušice, hroščki... ;((
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

M-XXXX ::

STU-III je izjavil:

@Aston 11

Mam okno odprto ampak ni bistvene razlike razen tega, da mi ponoči uletavajo komarji, vešče, mušice, hroščki... ;((

Mreža čez okno. Čisto zmaga...

hojnikb ::

za začetek se spokaj dol iz stja in pejt ven, pomožnosti nekam kjer ne sije direkt sonce..
#brezpodpisa

STU-III ::

M-XXXX je izjavil:

STU-III je izjavil:

@Aston 11

Mam okno odprto ampak ni bistvene razlike razen tega, da mi ponoči uletavajo komarji, vešče, mušice, hroščki... ;((

Mreža čez okno. Čisto zmaga...


Sem imel, pa sem jo uničil včasih, ko sem še čez okno lezel ;((
Line secured.

BladE_ ::

Zakaj je treba toliko praznih besed namesto, da bi se držali teme... Trenutno se res začenja prava vročina in ne vem zakaj ne bi malo pokomentirali o ohlajanju sobe??

STU-III je izjavil:

Pozdrav!

Nimam klime, pa me zanima, če ima kdo kakšen konkreten predlog, kako bi ohladil sobo, ker že crkujem od vročine.

Hvala, LP

PS: tudi spati je težko v taki vročini ;((



Uglavnem, nekaj časa nazaj sem našel posnetek na YT kako tip naredi "klimo" z ventilatorjem in dvema skledama ledu... trenutno ga ne najdem ampak spet YT je poln z podobnimi zadevami... Kdo bo prvi probal v praksi? :)
Akcija - Reakcija

STU-III ::

BladE_ je izjavil:

Zakaj je treba toliko praznih besed namesto, da bi se držali teme... Trenutno se res začenja prava vročina in ne vem zakaj ne bi malo pokomentirali o ohlajanju sobe??

STU-III je izjavil:

Pozdrav!

Nimam klime, pa me zanima, če ima kdo kakšen konkreten predlog, kako bi ohladil sobo, ker že crkujem od vročine.

Hvala, LP

PS: tudi spati je težko v taki vročini ;((



Uglavnem, nekaj časa nazaj sem našel posnetek na YT kako tip naredi "klimo" z ventilatorjem in dvema skledama ledu... trenutno ga ne najdem ampak spet YT je poln z podobnimi zadevami... Kdo bo prvi probal v praksi? :)


sem gledal, pa mislil naredit ampak to spet stane, pa nekaj s cevmi je bilo tudi, pa črpalko...
Line secured.

hojnikb ::

sj si kao štromar, zimproviziraj kej..
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Tle imajo ideje - z vročim čajem npr. ali pa bejbami, ki so bolj hot kot soba.

http://www.24ur.com/specialno/nega_in_z...

BladE_ ::

Na hitro preletavam tole na YT... Verjetno bom probal narediti spodaj omenjeno zadevo, ker imam praktično vse potrebno doma pa še malo za zabavo :)

Akcija - Reakcija

gendale ::

kupi klimo, druge rešitve so bolj tko tko, ne ohladijo dovolj al pa so še dražje od klime (recimo selitev v kako jamo)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

sj si kao štromar, zimproviziraj kej..


To še ne pomeni, da imam doma nekaj iz česar bi lahko naredil hlajenje. Mogoče, če bi imel kakšno črpalko za pranje avtomobilskega stekla, pa je nimam. Ventilatorčki tudi niso učinkoviti brez, da pihajo skozi neko hladno stvar...

BladE_ je izjavil:

Na hitro preletavam tole na YT... Verjetno bom probal narediti spodaj omenjeno zadevo, ker imam praktično vse potrebno doma pa še malo za zabavo :)



To sem imel v mislih, ja. Pa nimam pumpe, niti ventilatorja.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Janac ::

Kaj pa ventilator

en tak velik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mehmed ::

Ne odpiraj okna podnevi.
Cez noc imas odprto, zjutraj ga zapres in spustis rolete.

Brias ::

en kolega je kupil nek vlagalator .... vent ki prsi vodo ...

ah kje clovek :)

ceu flat v 95% vlagi, vse tece od tebe .... jaz sem na vsakih 5 minut letu ven na BALKON ki je na soncu na cik ...

GamerBoy ::

Jaz imam en velik ventilator, ki piha direkt vame in je precej bolj znosno, ker tudi sicer ne maram vročine, tam 17-18 je moja idealna temperatura

edit: sem bil danes v LJ z avtom brez klime, Majkaaa :D :D :D sem se doma komal odlepil
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Mesar ::

Šipe dol a ne? Pri 50°C se že meso začne kuhat...
Your turn to burn!

GrimReaper ::

Zdej pa res še ni take vročine. Čez kakšen mesec bo tisto pravo, da ti dol teče že če si za računalnikom ali TV-jem.
Drugače pa res ni nikol prav, še v začetku aprila je bil mraz in sneg, cel maj dež, zdej je komaj začetek junija pa že vroče.
Sam imam vsekakor najraje čas od začetka junija do konca septembra, mogoče še oktober. Bi šel takoj tja kjer imajo 2x več časa tako klimo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

gendale ::

>Drugače pa res ni nikol prav, še v začetku aprila je bil mraz in sneg
to je najboljše, celo leto bi mogle bit temperature čez dan malo pod 0, ponoči pa okrog -10 do -15 + sneg nekje do kolen
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

GamerBoy ::

Sam še sneg mi manjka kidat po tej vročini :D

Sicer pa v avtu imam itak okna odprta, ampak je kr mal v roke peklo ko sm volan drzal, ker je bil na soncu parkiran. Sam še mal vode sem rabil polit po črni armaturi pa bi imel pravo savno.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Mordecai ::

Če maš možnost dobit kje star delujoč hladilnik, si iz tega mogoče lahko napraviš klimo. Jaz imam že prototip, nucam še dva ventilatorja, pa bomo vidli, če bo zadeva učinkovito hladila.
P.S. Lahko se pa stradaš in te ni tako vroče...deluje...deloma:|

Yacked2 ::

Naredi vodno hlajenje sobe. Po zidovih, stropu napelji veci pa črpalko oz. pipo
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Mesar ::

Pa efektivnost takšnega hlajenja? Štroma pokuriš v enem poletju verjetno za 5 klim, ko bo poračun elektrike pa te bo kap... pa ne od vročine.
Your turn to burn!

slovenec_89 ::

Koliko pa so kaj poraba pri teh teh prenosnih klimatskih napravah, ki jih dobiš rabljene za okol 100EUR? A to sploh dobro shladi prostor?

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Your turn to burn!

.:joco:. ::

BladE_ je izjavil:


 facepalm

facepalm


Let me guess. Naslednji video: v sobo prinese hladilnik in odpre vrata.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

yerowww ::

ventilator + žalozije +rolo*2= zmerna temperatura, čeprou se mi dozdeva de usak dan mal mn. (sploh zaspat ne morm zravn pržganga ventilatorja, tk de ko bo ponoč vroče bom zašvicu ful)

Avenger ::

Sej niste normalni, s tistimi ventilatorji in vodno črpalko... 8-O Vse rešitve razen klime niso vredne nič. Prenosna klima kar fino hladen zrak piha, pa je še vedno komaj zadosti, pač ok, odvisno od prostora, ampak še vedno, ko ugasneš, je v nekaj deset minutah temperatura enaka kot če klime prej sploh ne bi imel prižgane.

Edina varianta, ki nekako mene zanima, ker se mi zdi da bi bila smiselna, bi bilo hlajenje sten, torej v smislu talnega gretja, le da so cevi speljane po stenah. Vendar je seveda problem kondenz in pa nenormalni stroški tega početja.

Kako že pravte mulci - furaj safr. Potem boš pa enkrat kupil klimo. Pa ne prenosne, jo imam jaz, ker sem si rekel, za tistih par dni v letu ko je res vroče itd. pa res ne rabim split klime... pa je ne bi še enkrat kupil. Zadeva je GLASNA, hladi relativno majhen prostor in kondenz moraš nekako odvajat - najprej sem mislil dobro bo prižgana nekako od 6h zvečer do 10h ko grem spat, pa bo prostor lepo ohlajen. Hja, kr fajn se ogreje tudi v večerni uri. Morš računat, da se tvoj prostor ogreva s toplimi stenami (kot se pozimi s hladnimi ohlaja) in klima jih pač ne zmore dovolj ohladit, da ne bi grele ko jo ugasneš.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

#000000 ::

Evo mene zebe pa mam odprt okn, in ugasnjeno klimo že cel dan, bom obleku pulover k tkole lahk še revmo dobim.

galu ::

Prava štala še je ko kak špil igraš. Moja stranica kompa ima 60°C (izmerjeno!) po 2h igranja. :))

Overclocking is a bi*ch sometimes...


---

OT:

Jaz sem si pred 2 letoma nabavil en velik "vrtljivi" ventilator (dobiš ga za drobiž) ki me razmeroma dobro hladi. Brez njega je neznosno. Lansko leto avgusta sem mel 39°C na mizi od kompa brez ventilatorja.
Tako to gre.

Mesar ::

Samo 60°C to pa si bolj bogo OCjal... bi se lahko malo bolj potrudil ne pa neko polovičarstvo.
Your turn to burn!

galu ::

Smo meli že en šporhet v kuhinji, pa ni blo potrebe. :p
Tako to gre.

blackbfm ::

Ce shujsas do trebusnih misic pol ti nav nc vroce :p ce si pa zavaljen k svina (se opravicujem ampak mi je zabavno :D) pol pa vrjamm da folk rab da mu piha 15 stopinj direkt u hrbt

Avenger ::

Sori prjatu, od oka bi reku da mam tam 12% do 15% maščobe pri 76kg in 178cm in vročino bolj težko prenašam, še posebno v mestih, ko se tudi zvečer ne shladi - ko je cel dan 35°, zvečer pa 32° se mi možgani spremenijo v špagete. Zelo dvomim da tvoja teorija drži...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

STU-III ::

galu je izjavil:

Prava štala še je ko kak špil igraš. Moja stranica kompa ima 60°C (izmerjeno!) po 2h igranja. :))

Overclocking is a bi*ch sometimes...


---

OT:

Jaz sem si pred 2 letoma nabavil en velik "vrtljivi" ventilator (dobiš ga za drobiž) ki me razmeroma dobro hladi. Brez njega je neznosno. Lansko leto avgusta sem mel 39°C na mizi od kompa brez ventilatorja.


Hladijo sami ventilatorji sicer ne ampak samo razpihavajo zrak...

blackbfm je izjavil:

Ce shujsas do trebusnih misic pol ti nav nc vroce :p ce si pa zavaljen k svina (se opravicujem ampak mi je zabavno :D) pol pa vrjamm da folk rab da mu piha 15 stopinj direkt u hrbt


Če si težak 1tono ali 50kg, vseeno se greješ, tudi če imaš vidne mišice, ne pomeni, da ti le te odvajajo toploto, saj si konstantno na toplem.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

menjalnik ::

Meni je bilo danes tudi nafertik vroče, sploh pa mojemu laptopu(trdi disk 63 stopinj), zdajle pa sem vse odprl in naj se lufta

BorutK-73 ::

STUIII
poglej za kakšno rabljeno prenosno klimo. Jaz sem jo dobil skoraj za đabe (40€+nov plin) pa se že hladim 5 let, samo imam odprtino v zračnik tako da nimam cevi speljane ven čez okno kjer je največja izguba mrzlega zraka. Pa še cev je izolirana s stiroporom. Danes me je hladila pri 23C, že skoraj premrzlo. Tudi sušenje zraka ima kar je navečji +. Je pa GLASNA! ampak imam raje mrzlo sobo in slušalke na ušesih kot pa da mi lije dol pri 29C kot sem v časih imel pred klimo.

hojnikb ::

v teh vročih dneh pa pride undervolt in nova termalna v prenosniku še kako prav :))
#brezpodpisa

STU-III ::

.:joco:. je izjavil:

BladE_ je izjavil:


 facepalm

facepalm


Let me guess. Naslednji video: v sobo prinese hladilnik in odpre vrata.


Vsekakor OGROMNO slabše od tega v videu, pravzaprav ne dela čisto nič, samo še segreva na način, ki si ga omenil. Način v videu zgoraj je pa učinkovit.
Line secured.

BorutK-73 ::

btw
Tole je že skoraj obvezno imeti če imaš tako klimo kot jaz.

Da veš kdaj zvečer okna odpreti. Jaz sem šele pred 5 minutami odprl balkonska vrata, ker je bila zunanja temperatura skoraj ista kot notranja.

EDIT
to je lanska najvišja temperatura in ne danešnja čeprav mislim da bo v četrtek kar blizu

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

BorutK-73 je izjavil:

btw
Tole je že skoraj obvezno imeti če imaš tako klimo kot jaz.

Da veš kdaj zvečer okna odpreti. Jaz sem šele pred 5 minutami odprl balkonska vrata, ker je bila zunanja temperatura skoraj ista kot notranja.

EDIT
to je lanska najvišja temperatura in ne danešnja čeprav mislim da bo v četrtek kar blizu


Sem imel nekaj takega, pa mislim, da je ekranček počil. Drugače pa se spomnim, da smo imeli pred nekaj leti zunaj okoli 44-45°C v Mengšu 8-O
Line secured.

BorutK-73 ::

STU-III je izjavil:

44-45°C v Mengšu

Tole je verjetno bil senzor na soncu, ker toliko še niso zmeril v SLO.

Sem pa kupil tole v kitajski trgovini za 7EUR in je bil vreden vsakega centa, zdaj imam novejšega ki meri tudi vlago in ima brezžični senzor.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259949 (8690) Okapi
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44459963 (39912) Riff
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418640 (6931) m0LN4r

*ebena vročina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
689518 (8200) Gandalfar
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518115 (15503) Wasted

Več podobnih tem