» »

Abasada Gavioli-Dokumentarni film

Abasada Gavioli-Dokumentarni film

Anney ::

Dokumentarni film o Ambasadi Gavioli z naslovom Katedrala luksuznih barv.

Gre za diplomsko delo režiserja Roka Jurmana, ki je k projektu povabil še Črta Butula, z njim pa je poskušal prikazati doprinos in kulturni pomen (tako umetniški kot glasbeni) omenjenega kluba, v katerega tudi sam redno zahaja zadnjih 8 let, za mesto Izola. V dobro uro trajajočem filmu o kultnem prizorišču, ki je svoja vrata prvič odprl 20. decembra 1995 (mesec dni pozneje kot načrtovano), govorijo arhitekt Gianni Gavioli (po njem se klub tudi imenuje), dekoraterka Eleonora Bellaccini, nekdanji lastnik Alverin Mlakar ter priznana DJ-ja Valentino Kanzyani in Ian F.

Za celoten projekt je Rok s presledki porabil okoli dve leti, kar šest mesecev pa je potreboval, da je prišel v stik z Gaviolijem, tako da je že skoraj obupal. Rok se je namreč odločil, da Ambasado predstavi skozi njeno arhitekturo, saj se mu zdi, da je bilo o glasbeni plati povedano že marsikaj, o arhitekturi pa ne, kar je v bistvu logično, saj se ta ponoči ne vidi dobro, podnevi pa tam ni nobenega.

Katedrala Luksuznih Barv predstavlja zgodbo o zloglasni diskoteki Ambasadi Gavioli, o njenem arhitekturnem pomenu za lokalno okolje in temeljni vlogi pri razvoju elektronske glasbe na Obali. V dobro uro trajajočem filmu je predstavljena pot kluba od gradnje do kasnejšega prihoda zvenečih DJ-ev iz vsega sveta. Pripoved je podana s strani oseb, ki so na različne načine pripomogle k njenemu razvoju in so jo s svojim delovanjem ponesle v svet. Hkrati so v svet ponesle tudi mesto Izola, ki je z njo pridobilo na prepoznavnosti. Nastopajo: arhitekt Gianni Gavioli, dekoraterka Eleonora Bellaccini, lastnik blagovne znamke Ambasada Gavioli Alverino Mlakar, DJ Valentino Kanzyani in DJ Ian F. Režija: Rok Jurman, Črt Butul. Jezik: Slovenski, Italijanski.

Vir:24 ur in obala.net



Zanimiv dokumentarec, za vse, ki ste bili kdaj del te diskoteke.

Jst ::

Me sploh ne zanima arhitektura, imam lepše spomine od nje. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Assass1n ::

Vedno dober žur, bom pogledal hvala.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

kozorog ::

Baš res je zanimiv dokumentarec, saj o njej sem res malo vedel kako se je vse skup delalo, začelo in razvijalo. Lep dokumentarec.
Še lepše je pa bit not bilo, tam nekje začetkov ambasade 2000 leta in prej. Ko si prišel not je bilo kot, da si na drugem planetu, ker nobeden ni imel "normalne obleke" recimo kaubojke in navadno majco, vsak je biu odštekano oblečen(čist druga kultura in to v pozitivnbem smislu), posebej picice ajojjj. Muzika je pa bila itak takašna elektronika, ki jo res prvič slišiš, malo neznana, ampak bomba-top. Sej sedaj je še skoz najbolj odbito v dej diskoteki in vsa čast, da se je obdržala in ni dala drugim v najem, da bi bil not kak balaševič itd. Čeprau je bila tud v najemu kdaj pa kdaj za kakšne prireditve(ne samo elektronske glasbe), ampak redko. Če so pa kdaj bile kakšne seljačke muzike not, pa naj me kdo popravi, ampak mislim, da jih ni bilo.
3 najlepši klub na svetu, je bil razglašen, tako, da tud to nekaj pove. Noro je vse not, ker vsakič, ko si prišel not so ponavadi bli drugačni laserji, barve light show-i... Muzika v zraku kot smo temu eni rekli. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

jype ::

Jaz sem bil pa tam najraje podnevi, ko je bil mir.

Dr_M ::

Sej je bil tudi ponoci mir, za duso :))

jype ::

Ponoči sem bil enkrat, pa se je slišalo, kot da na kovinostrugarski šoli prvič delajo s stružnico in prešo.

So bili pa ljudje tam vidno navdušeni, tako da bodisi so se naučili delat s stružnico, bodisi jim taka glasba v resnici ustreza.

Podnevi si lahko slišal bucko past na tla, če ni padla v lužo posušene kokakole in alkoholnih pijač :)

Dr_M ::

Seveda, ljudje ki razumejo, so navduseni :)

jype ::

Jim privoščim - zato sem pa pomagal, tako kot pri Metelkovi in vseh drugih centrih alternativne kulture.

gzibret ::

Bom pogledal. Bil sem tam 3x, ampak že leta nazaj. Me še vleče, morda bom kdaj peljal ženo tja, ko dete malo zrase. Arhitekturno je res super. Odlična muzika, pa draga pijača. Pa "gorile" so bile zelo skulirane. Pa steklen strop med pritličjem in 1. floorom ;) kar nisi mogel, da ne bi gledal gor ;)
Vse je za neki dobr!

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

Ponoči sem bil enkrat, pa se je slišalo, kot da na kovinostrugarski šoli prvič delajo s stružnico in prešo.

So bili pa ljudje tam vidno navdušeni, tako da bodisi so se naučili delat s stružnico, bodisi jim taka glasba v resnici ustreza.

Podnevi si lahko slišal bucko past na tla, če ni padla v lužo posušene kokakole in alkoholnih pijač :)

da nisi bil ti na the stroj koncertu:)

jype ::

Ne, mislim, da je bil nekdo, ki se piše Guetta, vem da zna francosko, kaj dosti več pa ne.

Vsekakor mi glasba tam ne potegne, kar pa ni razlog, da se mi ne bi zdelo pomembno, da tak prostor obstaja.

Tako kot Metelkova in Bikofe.

korenje3 ::

hm se spomnem ko sem bil tam pred davimi 15 leti... takrat še dokaj nepoznavna zadeva in sem mislil da sem v nekem lokalu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Dr_M ::

Ne, mislim, da je bil nekdo, ki se piše Guetta, vem da zna francosko, kaj dosti več pa ne.


Mogoce zato zna francosko, ker je francoz.
Sumim pa, da si njegove boljse case zamudil, si ujel ze "zjebanga". :D

jype ::

I wouldn't know the difference if it hit me in the eye.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diskoteke - Nočno Življenje v Sloveniji?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6519138 (4697) ETI3n
»

Najboljši klubi v vsej Sloveniji?

Oddelek: Šola
273917 (3022) rabelj5
»

Nov nočni klub (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756793 (3592) Venomus
»

Novo leto - diskači v Sloveniji

Oddelek: Loža
122084 (1553) gendale
»

Kaj poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
876786 (4245) Slamca

Več podobnih tem