» »

Python programiranje

Python programiranje

Stewie ::

Lep pozdrav!

Začel sem se učiti programiranje v pythonu. Imam naloge pri katerih bi potreboval pomoč. Prvi dve razumem 3,4,5 pa mi niso najbolj jasne.

1.Uporabnik vnese besedilo, program mu izpiše koliko znakov je dolgo vneseno besedilo, npr. Besedilo ki ste ga vnesli je dolgo X znakov. (X predstavlja izračunano dolžino besedila).

2.Uporabnik vnese dve števili, program naj večje število deli z manjšim in izpiše celi del rezultat in ostanek posebej v enem izpisu

3.Uporabnik vnese besedilo. Preveri koliko besed je vnesel uporabnik. Za nižjo oceno preverite samo če je vnesel več kot eno besedo in izpište, npr. Vnesli ste eno besedo, sicer Vnesli ste več kot eno besedo.

4.Uporabnik vnaša deset trimestnih števil. Program naj izpiše napako, če število ni trimestno.

5. Imejmo seznam imen. Uporabnik naj vnaša imena toliko časa, dokler ni vneseno ime enako enemu izmed imen v seznamu


Hvala
  • spremenilo: Stewie ()

Yacked2 ::

ok.
3.vnešen niz razbiješ v array, ločilo naj bo presledek. Potem prešteješ elemente v arrayu (lahko tudi če eleement[2] obstaja) ter izpišeš da/ne

4.Za vsako vnešeno število preveri ali je večja ali enaka 100 oz. manjša ali enaka 999

5.Bereš imena ki jih uporabnik piše, v programu imamš array v katerem so različna imena, za vsak vnešen niz preveriš ali je enak niz v arrayu
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

matjazzz ::

3. Štej presledke
4. for zanka do 10 preverji če je število manjše ali enako 999 in večje ali enako 100
5. Če maš niz samo preverji prvo ali sta imeni isto dolgi kot drugo ali so črke enake

EDIT: me je že Yacked2 prehitu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matjazzz ()

kr?en ::

http://learnpythonthehardway.org/book/

Imo se najboljse naloge, kjer se kaj naucis.

Samo toliko, za intermezzo.

Rias Gremory ::

@Stewie
A mogoče hodiš na litostroj?

Pri 3 si lahko pomagaš z http://docs.python.org/3.3/library/re.h...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Marat ::

Head first programming knjiga

Yacked2 ::

BOlj kot sintaksa je na začetnu potrebno razmišljanje kako, da postopek razčleniš, predvidiš možne izhode, luknje itd...Sintakso se učiš sproti
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C#] Domača naloga - osnove

Oddelek: Programiranje
372345 (1562) 11tomi12
»

[FRI Seminarska] Pomoč

Oddelek: Programiranje
71327 (1086) mladec
»

Nemorem rešit ene naloge z c++ (sem začetnik) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6810020 (5758) technolog
»

C# Iskanje besed

Oddelek: Programiranje
91669 (1519) Spura
»

Pomoč pri programčkih

Oddelek: Programiranje
152734 (2384) Mitja Bonča

Več podobnih tem