» »

64 ali 32 bitni system

64 ali 32 bitni system

Ramon dekers ::

Imam sledeči pc:

HP Compaq 6720s

Kako ugotovim ali 64 bitni windowsi ali 32? Verjetno na podlagi procesorja?

čuhalev ::

Kaj točno misliš. Kakšen sistem imaš naložen ali kakšen sistem lahko naložiš?

Barbarian ::

skoraj zagotovo ima premalo rama da bi se splačalo 64 bitne windowse naložiti. procesor bi sicer moral podpirat 64 bitne windowse, saj bi moral biti dvojedrni intel core 2 duo...nekaj v rangu t5470, vendar ima skoraj sigurno premalo rama.

Če ima do 3 gb rama se ne utrujaj, namesti 32 bit, če ima 4 pa se že splača 64 bit.

Ramon dekers ::

Če ima do 3 gb rama se ne utrujaj, namesti 32 bit, če ima 4 pa se že splača 64 bit.


No tole me je zanimalo.

Sem že preštudiral zadeve, samo nisem bil prepričan zarad CPU - ju.

To install a 64-bit version of Windows 7, you need a CPU that's capable of running a 64-bit version of Windows. The benefits of using a 64-bit operating system are most apparent when you have a large amount of random access memory (RAM) installed on your computer, typically 4 GB of RAM or more. In such cases, because a 64-bit operating system can handle large amounts of memory more efficiently than a 32-bit operating system, a 64-bit system can be more responsive when running several programs at the same time and switching between them frequently. For more
information, see


Hvala

Yohan del Sud ::

Ja, procesor odloča, ali bo 64bit OS delal ali ne. V tvojem primeru bo. Ampak ostale komponente in uporaba softvera določajo, ali je to smiselno. V tvojem primeru najbrž ne? Tole se mi zdi staro in temu primerno nenadgradljivo za resno uporabo 64 bitnih sistemov. Lahko pa probaš, če ti je hobi in poročaj tu.
www.strancar.com

Zvezdica27 ::

?

nasprotno: jaz menim, da ni razloga za 32 bitni sistem, tudi če imaš manj RAM. Če je procesor 64 bitni, je to to, multitasking bo bolje delal. V praksi razlike ni, to je treba priznati, sploh pa ne za home userja, a vseeno nikoli pa ne veš kdaj boš RAM dodajal. Pa tudi sicer... te razlike sploh ne bi smelo biti... novejši linux kerneli so vsi denimo že multiarch in podpiraj oobe arhitekturi hkrati, tako da tudi pri programih v tem primeru ni nobene razlike.

Ne sekiraj se in daj gor 64 bit. Časi ko je bil 64 bit sistem eksotika ali pa je štekal so davno minili.

zz

hojnikb ::

Zvezdica27 je izjavil:

?

nasprotno: jaz menim, da ni razloga za 32 bitni sistem, tudi če imaš manj RAM. Če je procesor 64 bitni, je to to, multitasking bo bolje delal. V praksi razlike ni, to je treba priznati, sploh pa ne za home userja, a vseeno nikoli pa ne veš kdaj boš RAM dodajal. Pa tudi sicer... te razlike sploh ne bi smelo biti... novejši linux kerneli so vsi denimo že multiarch in podpiraj oobe arhitekturi hkrati, tako da tudi pri programih v tem primeru ni nobene razlike.

Ne sekiraj se in daj gor 64 bit. Časi ko je bil 64 bit sistem eksotika ali pa je štekal so davno minili.

zz

pozabljaš, da more 64b sistem poganjat 32b podsistem, da lahko 32b appi normalno delujejo, kar posledično pomen večjo porabo spomina. Smiselnosti 64b sistema na recimo 2GB rama jst res ne vidim...
#brezpodpisa

Barbarian ::

Zvezdica27 je izjavil:

?

nasprotno: jaz menim, da ni razloga za 32 bitni sistem, tudi če imaš manj RAM. Če je procesor 64 bitni, je to to, multitasking bo bolje delal. V praksi razlike ni, to je treba priznati, sploh pa ne za home userja, a vseeno nikoli pa ne veš kdaj boš RAM dodajal. Pa tudi sicer... te razlike sploh ne bi smelo biti... novejši linux kerneli so vsi denimo že multiarch in podpiraj oobe arhitekturi hkrati, tako da tudi pri programih v tem primeru ni nobene razlike.

Ne sekiraj se in daj gor 64 bit. Časi ko je bil 64 bit sistem eksotika ali pa je štekal so davno minili.

zz



poglej kakšno staro garo ima, lahko je vesel da sploh še dela ne pa da bo dodajal ram. Na tako starem laptopu ne bi bilo razlike niti če bi dal notri 16 gb rama, če bi ga matična slučajno podpirala pa ga zagotovo ne. Procesor je tudi prepočasen da bi se splačalo imet več kot 3 gb rama, da o izjemno slabem disku niti ne začnem govoriti.

Zvezdica27 je izjavil:


Ne sekiraj se in daj gor 64 bit. Časi ko je bil 64 bit sistem eksotika ali pa je štekal so davno minili.

zz


napaka. njegov laptop je ravno iz časov ko je vse štekalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

Zvezdica27 ::

človek... tudi recimo starejše verzije so 32 ali 64 bit... pa rečt core2duo da je za odmet... to je vse še čisto delujoče za marsikaj...

daj gor crunchbang 64 bit in uživaj v hitrosti.

zz

Cold1 ::

nasprotno: jaz menim, da ni razloga za 32 bitni sistem, tudi če imaš manj RAM.

Podpora več kot 4. GB pomnilnika je edini razlog za 64bitne operacijske sisteme, če te količine pomnilnika nimaš in/ali je sploh ne moreš imeti je nameščanje 64bitnega OS-a čista brezvezarija.

Če je procesor 64 bitni, je to to, multitasking bo bolje delal.

Huh? Zakaj le, pa ja ne misliš da "bitnost" OS-a vpliva na kakovost razporejevalnika opravil? Ali pa si morda pomešal blagodejen vpliv velike količine pomnilnika in samo sposobnost naslavljanja le te?

V praksi razlike ni, to je treba priznati,

Zakaj potem trdiš da bo "multitasking [...] bolje delal?"

sploh pa ne za home userja, a vseeno nikoli pa ne veš kdaj boš RAM dodajal.

Če ti je jasno, da se gre za nezahtevno uporabo, odkod ti ideja, da bo prišlo do nadgradnje strojne opreme? Na prenosniku!?

Pa tudi sicer... te razlike sploh ne bi smelo biti...

Aha, ponovno, zakaj potem, v istem odstavku, trdiš da razlika bo?

daj gor crunchbang 64 bit in uživaj v hitrosti.

Govor je, seveda, o Oknih, po vsej verjetnosti XP-jih, zakaj vlečeš eksotiko, predvidoma Linux, v to debato? In zakaj namiguješ, da naj bi ta eksotika nekako reševala domnevne probleme s hitrostjo?

SasoS ::

Cold1 je izjavil:

Če je procesor 64 bitni, je to to, multitasking bo bolje delal.

Huh? Zakaj le, pa ja ne misliš da "bitnost" OS-a vpliva na kakovost razporejevalnika opravil? Ali pa si morda pomešal blagodejen vpliv velike količine pomnilnika in samo sposobnost naslavljanja le te?


V x86_64 modu je na voljo več splošnih registrov, kar bi moralo blagodejno vplivati na hitrost programa, kljub nekoliko večji kodi (ki ni niti približno 2x večja).

technolog ::

Realno benchmarki kažejo od 0 do 40% pohitritev, odvisno seveda od tipa obremenitve. Tako kot je že SasoS napisal, prinaša 64 bitna arhitektura tudi več naslovljivih registrov, kar pomeni, da bo v povprečju treba manj dostopov do pomnilnika, kar se pozna.

Slabost je pa seveda, da ti iste aplikacije porabijo več rama, včasih celo blizu 2x (zgornji meji).

Jaz imam 64 bitni linux z 4 GB rama, pa ga prehitro zmanjka.

gendale ::

za najboljši odg bi moral namestit oba, testirat aplikacije, ki jih uporabljaš in potem bi videl

ostalo je pa bolj kot ne ugibanje
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Ramon dekers ::

Še eno vprašanje, zakaj mi mem test noče stestirati ramov velikosti 3 GB in bi to opravil ločeno?

hojnikb ::

testiraš to v win al z namesnkim dos programom ?
#brezpodpisa

Zvezdica27 ::

excuse me, nisem mel časa. Sem home user, nisem ekspert, probal oboje in 64 bitni delajo hitreje in bolj smooth.

Človek ki pravi, da je Debian (Cruncbang) eksotika... lej, dovolj povedno samo po sebi.

Za win ne morem govoriti, govorim o svojih izkušnjah, 64 bitne sisteme (žal samo eksotika linux ;) imam od 1,6 Centrinota... kaj je to... zadnjih 10 let? nikoli problemov ne z RAM, ne s čimerkoli. Home use, filmi, easy foto editing, word, net...

Kdor rabi kako namensko stvar pa točno ve, kaj rabi in kaj bo dal gor. Kot sem rekel - vsaj za linux - ni več razlike 32 ali 64 bit (ker je multiarch) in če imaš 64 bitni proc... in na 64 bitnem sistemu mirno laufan nekaj 32 bitnih stvari (recimo skype, en foto editing program, zaradi pomote google earth, a ker dela ga še nisem menjal, ker pač ni razlike...).

over and out.

zz

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> Še eno vprašanje, zakaj mi mem test noče stestirati ramov velikosti 3 GB in bi to opravil ločeno?

Če memtest ni 64 bitni, potem ne more imeti več kot 4GB naslovnega prostora (koliko od tega je RAM je pa odvisno od nastavitev I/O naslovnega prostora).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xp vs 7...32 vs 64bit..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
469264 (8534) helo
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386781 (5695) Hayabusa
»

Win XP, Win 8, 32 bit, 64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
202318 (2165) Xserces
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223397 (2844) whiteghosted
»

Luknja da noter padeš (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5111953 (8815) Rias Gremory

Več podobnih tem