» »

tt vulcano 7 in 5000 rpm

tt vulcano 7 in 5000 rpm

waters ::

Imam 8rda+ in vulcano 7 ( brez + - bakreno samo jedro) na specifikaciji piše 35 c 5000 rpm a daleč od tega. Računalnik se mi prej začne sesuvat, kot pa da doseže 5000. Maksimalno imam 3800 rpm. Imam win XP. Ali je zadeva odvisna od tega kje je senzor?

lp

Frgazor ::

odvisno je od temeperature zraka v ohisju in ne od temperature procesorja. ce me spomin ne vara, bos rabil za 5000 rpm blizu 40 stopinj v ohisju.

Parallax ::

Sensor je zraven reber, ven maha taka majhna stvarca :) Ce sensor premaknes med rebra in ventilator, bos pridobil kakih 500-1000 RPM. Lahko pa zicki skupaj zvezes za stalnih 5000 RPM. BTW Pri 5000 RPM je zadeva ZELO glasna :)
Ni nujno, da se ti racunalnik sesuva zaradi pregrevanja. Malo se dotakni reber - ce so mrzla ali mlacna, potem to ni to.

kuglvinkl ::

Nabavi drugi spodoben 80×80×X vent. In potem tega zvežeš z TT nadzorom vrtljajev.
Your focus determines your reallity

waters ::

Prvo sporočam rezultate katere sem dosegel. Dejansko sem vtaknil zadevo med rebra in ventilator se je zavrtel celo na 5300 rpm kar je občutna razlika.

Kuglvinkl kaj si mislil z drugim spodobnim ventilatorjem mi lahko kaj predlagaš. Predvidevam, da bo tišji.

LP

Blisk ::

Mam enakega Vulcanota, pa mi lepo dela na 5000 RPM.
Seveda procesor ni navit, zato sem ga dal na 2000 RPM.

waters ::

Blisk kako si ga nastavil na 2000 rpm z fan mate? ali softversko.

Blisk ::

Ne softwersko mi ni ratalo, ampak z šalterjem.

kuglvinkl ::

Lahko kupiš kul vent (YS TECH recimo, 2× BB), lahko pa kupiđ zverino v obliki Delte,. Potem oboje vežeš na Thermaltakeov nadzor vrtljajev. Če ne veš, kaj je to, glej na TT strani. (pri nas stane okrog 2k SIT).

FanMate dvomim, da bi prenesel večje W. Sicer pa, verjento piše v specifikacijah. (IIRC, 5W?)
Your focus determines your reallity

WhiteWolf ::

Folk pa ka ste nori al ka????? 8-O 8-O 8-O 5000 RPM? Pa to je tak hrup, da se Bog usmili!!! Jest mam volano 7+na low, pa mi je preglasn! Mi se na misel ne pridejo tako visoki RPM?

Zheegec ::

Jaz ga imam na medium (pa kišto 1 m stran od mene) pa ga skoraj nič ne slišim (je pa res najbolj glasen izmed 6 ventov), je pa res da bi glede na 29C idle in 40C full load (pa zlo toplo v sobi) lahko dal na low :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121363 (1109) dwinxp
»

TIH hladilnik za Athlon1200 - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
222200 (1868) matter
»

Volcano 10 ali kako ohladiti Hammer-ja

Oddelek: Strojna oprema
141008 (705) tha_man
»

Vulcano 6cu VS 6cu+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211536 (1123) Jux
»

Prophet II MX 64 MB!!!

Oddelek: Navijanje
491357 (1046) element

Več podobnih tem