» »

Katero pijačo spijem prej?

Katero pijačo spijem prej?

draciel ::

Imam 3 hladne pive pravkar iz hladilnika. Imam še 3 pive ki so pa bile cel čas na sobni temperaturi. (Poletje - sobna temperatura okrog 25 stopinj ).

Ker se ravno odpravljam v naravo v nahrbtnik pobašem vseh 6 piv. Vprašanje se glasi. Kako bom spil tistih 6 piv? (Najprej hladne, nato "tople", ali obratno.. ali v kombinaciji?) Naj omenim da zunaj je peklenska vročina (v senci 36 stopinj).

To ni nobena uganka, ampak samo razmišljanje.. zanimajo me vaši odzivi.

opeter ::

Pa moraš nujno popiti vseh 6 piv naenkrat ali pa lahko vzameš vmes pavzo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

draciel ::

nima veze po 2-eh boš itak fertik froc en


Da ne bo piva, je lahko tudi SOK.

Pijačo pa pijem zmerno, ampak eno za drugo ( se pravi eno spijem, in grem na drugo ). Ubistvu tukaj ni pravil. Pač dajte se v svojo kožo in predstavljajte si da greste nekam ven. Imate kot že rečeno 3 hladne pijače in 3 take ki imajo sobno temperaturo. Pač katerih se boste lotili najprej..:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

piromanček ::

prvo spiješ hladno

BALAST ::

Saj kupiš termo 6pack embalažo, vseh 6 se bo počasi izenačilo, ampak za prvo pivo vedno svetujem čim bolj mrzlo.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Boobiz ::

Ko bi hodil bi pil hladne. Ko bi končal z -whatever I'd be doin- bi bil pa tako žejn da bi ostale tri spil na eks in si neb hotel grla prehladit. Seveda govorim o soku :))
I'm drunk, what's your excuse?

draciel ::

BALAST je izjavil:

Saj kupiš termo 6pack embalažo, vseh 6 se bo počasi izenačilo, ampak za prvo pivo vedno svetujem čim bolj mrzlo.


Maja recimo da nimaš take embalaže s sabo. Imaš samo nahrbtnik in 6 pijač ( 3 hladne , 3 "tople").

Ubistvu sem že sam bil v podobni situaciji. Zunaj smo delali, bila je vročina. Nekdo je pozabil polovico pijače spraviti v hladilnik tako smo imeli polovico hladne, polovico "tople". Zdrava logika itak govori, spij najprej hladno ker v nasprotnem primeru bo postala topla. Ampak problem nastane, ker če spiješ hladno, bo tista topla postala še BOLJ topla in tako praktično neužitna. Če pa spiješ toplo, bo pa hladna prišla na temperaturo od tiste na sobni temperaturi. Tako praktično spiješ 6 piv iz sobne temperature. Ampak vedno je bila s tem dilema. :D

Janac ::

Prvo spiješ tople nato hladne.

eric_cartman ::

Tako ti povem. Raje spijem samo 3 hladne, kot 6 srednje toplih. Zdaj pa se odloči ali moraš biti zares tak kronik in jih spiti vseh 6. :)

Tiste 3, ki mi ostanejo, vtaknem doma v zmrzovalnik na hitro hlajenje, in jih na balkonu z užitkom ob sapici vetra popijem do konca. xD

Zgodovina sprememb…

draciel ::

Piva je bila samo primer pijače. Lahko je tudi 6 frucov po 0.5l :D

eric_cartman ::

Odgovor je vedno isti. Spiješ samo tri hladne, ostale naj počakajo do doma. Če pa si tako hudo dehidriran potem pa si lahko vesel tako tople kot hladne pijače. :)

martincek1 ::

Najprej bi spil tri hladne, nato pa (če sem res v naravi) našel potok in ohladil še ostale tri.

JesseP ::

Če je sok, potem mi je praktično vseeno.
Če je pir, toplih sploh nebi vzel :)

šernk ::

Najprej hladne in nato v sili če je dobro pivo še tople. Če je pivo zanič je pa edino hladna opcija za ga prežvečit :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

drola ::

Najprej hladne. Tako vsaj en del spiješ v užitni obliki.

Po dolgem času pa je čisto vseeno kakšna je bila temperatura na začetku. Po par urah bo pivo v vsakem primeru na temperaturi okolice.
https://drola.si

Pithlit ::

Janac je izjavil:

Prvo spiješ tople nato hladne.

Če spiješ najprej tople bodo tudi tiste hladne že tople ko prideš do njih.

Mi pa za poleti vedno par zmrznjenih plastenk vode v skrinji. Zjutraj vzameš ven... popoldne še vedno led not plava in je kar faj za osvežitev. Sva pa tole začeli prakticirat enkrat v grčiji ko je bilo 40+ v senci... in se zelo fajn obnese. Pač sam ne direkt na sonce odlagat. Piksnih pa ne zamrzovat da ne bo kake neprijetne nesreče.
Life is as complicated as we make it...

Nagi Bator ::

Ker se ravno odpravljam v naravo v nahrbtnik pobašem vseh 6 piv... (v senci 36 stopinj).

Ce je zunaj res vroce in imas samo nahrbtnik ter nisi ravno kronik s potrebo enega piva na 10 minut,
bos z malo srece popil eno hladno pivo ali pa 6 toplih.
In ker je to ravno tehnicni forum in si morda nekoliko iznajdljiv bos morda topla piva
znal ohladiti na pitno temperaturo z razlicnimi metodami, tudi ce ne bo ravno mrzlega potoka v blizini.

T0RN4D0 ::

Ni vseeno ali je pivo ali je sok. To je tako kot bi rekel da je vseeno če je pivo ali kava.

Pivo definitivno najprej po mrzlih. Tople tri bi po poti kje ohladil ali pa jih prinesel domov. Razen seveda če bi bila takšna žeja da bi pil vse kar teče... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

genesiss ::

Prvo tople. Potem pa tople.

matobeli ::

v realni situaciji, kjer ne bi bilo možnosti pohladiti ali odnesti piva nazaj in recimo da jih pijem vsakega po 10min bi začel takole:
1. pivo mrzlo, za užitek
2. pivo toplo, za opomin da svet ni pravljica
3. pivo mrzlo, na vročini se me začenja takrat prijemat in tega ne bi počel z toplim pivom.
4. pivo toplo, ker se me je že malo prijelo in mi postaja vseeno
5. pivo toplo, ker je po 40min precej toplejše kot na začetku in sem že kar "pečen" zato mi je še vedno vseeno saj vem da bo naslenji "mrzel"
6. pivo mrzlo, pobriše vse spomine na prejšnja dva in pusti občutek zadoščenja, čeprav je verjetno že precej topel.

StoneFox ::

Itak da najprej popiješ mrzle, ker tiste tople bodo v vsakem primeru ostale tople

profii ::

Prvo mrzle, ko ti še paše, potem pa po treh mrzlih ti je že itak vseeno, samo da je pir. Potem pa še tople :)

Mipe ::

Pivo zliješ v umivalnik. Problema ni več.

carota ::

Jaz bi pa zmešal po eno toplo in po eno hladno, da bi prišla ven ena sprejemljiva temperatura.

freesty ::

Kje bos zmesal? Pa potem bi imel 1 liter piva za spit.

Jaz bi hladne spil, tople pa nesel domov in jih spil kdaj drugic, ko bi bili hladni.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bigbada ::

Pivo se pije mrzlo. Tukaj se debata lahko zaključi.

draciel ::

bigbada je izjavil:

Tukaj se debata lahko zaključi.


Ne. Že 2x sem napisal da je pivo samo (očitno slab) primer pijače. Lahko je tudi sok.

smash ::

Pivo se ne pije toplo. Konec debate. :)

koyotee ::

Če je čaj je pa tak vseeno a je topel ali mrzel.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mihec87 ::

Vzameš mrzlo pijačo ter z toplimi zaviješ v jopo itd..daš v torbo..Piješ pa itq mrzle prej ker po nekem času so tako vsi na temp. okolice..

gruntfürmich ::

obudimo temo:
ko si totalno prekurjen spiješ topla piva, da dobiš tekočino in ni šoka za telo. ko pa se ohladiš pa lahko počasi nadaljuješ s hladnimi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ZarodeX ::

Najprej 3 hladne,pol pa par kratkih potem pa že tak ni več važno kaj piješ HAha :D

Tarzan ::

gruntfürmich je izjavil:

obudimo temo:
ko si totalno prekurjen spiješ topla piva, da dobiš tekočino in ni šoka za telo. ko pa se ohladiš pa lahko počasi nadaljuješ s hladnimi.


Topel pir = ŠOK za telo. In duha.

Spil bi hladne, tople pa spravil nekam v senco. Če bi noč bila dovolj hladna, da jih bi shladila tja nekam do deset stopinj, bi jih stisnil naslednje jutro, če ne bi jih prepustil medvedom in merjascem.

Glugy ::

Hladne ker pač najprej se temperatura pijač hitro dvigne do določene mere, potem pa hiti veliko počasneje. Pri mrzlih bo pa temperatura hitrej rastla čeprav bo vedno manjša od že prej toplih. Torej profitiraš več če najprej hladne spiješ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jägermeister z..?

Oddelek: Loža
377903 (6430) Unknown_001
»

Izdelava mini hladilnika.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
247591 (7069) krneki0001
»

Nehladne alkoholne pijače

Oddelek: Loža
324498 (3169) hunter01

Tuširanje z vročo vodo

Oddelek: Loža
496627 (5389) Ziga Dolhar
»

pivo in spanje

Oddelek: Loža
233959 (2424) Malajlo

Več podobnih tem