» »

katero grafično kupiti rabljeno/novo

katero grafično kupiti rabljeno/novo

rayzz ::

zaenkrat imam naslednje stvari v računalniku:
procesor intel pentium g2020
pomnilnik 4gb kingston
matična asrock b75 pro3m
in starejši napajalnik fortron (mogoče tudi nov napajalnik-kateri?)
monitor dell 19" max resolucija(1280x1024)-pozneje ga bom nadgradil
katero grafično bi mi priporočali rabljeno/novo
namenjen pa bi bil šolskim zadevam pa igranju(ni potrebe po high/max nastavitvah)
lp

Dober dan ::

Povej, koliko si pripravljen investirati v €?

rayzz ::

okrog 100EUR +/-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rayzz ()

Dober dan ::

Jaz bi za ta denar iskal 6850ko. Na bolhi jih je dovolj za okrog 90€. Zagotovo je še kdo pripravljen kakšen evro dol spustit. Ali pa kakšno 6870. Malo slabša po moči je na voljo še 7770, ki pa je novejša in porabi manj elektrike. Sem pa zdajle zasledil tudi tole 7850 1gb. Pokliči in se malo pozanimaj o zadnji ceni.

NVIDIA: GTX 650ti.
To so možnosti za okrog 100€ Verjetno še najmočnejša je 7850 ampak ima samo 1gb rama. Sam furam na enaki resoluciji xfx 6870 in zadeva špila razen v crysisu 3 vse vsaj na high.

rayzz ::

zaj če se odločim za eno od teh bom verjetno še moral zamenjat napajalnik klko vidim, katerega bi vzel, ker zdajšnji nima dodatnega napajanja za grafično in ima moč 350w

Dober dan ::

Na forumu imaš kar nekaj tem, v katerih se razpravlja o napajalnikih. Malo si preberi. Večina je govora o top-end modelih, kar je za tvoj sistem totalni nesmisel. Samo zapravljanje denarja. Jaz imam skoraj enak sistem kot ti. Namesto 4gb imam 8gb rama in namesto tvojega procesorja imam i3-2120. Poleg imam 2 diska in grafično 6870. To je nek low-end računalnik bolj k ne. Meni je to poganjal navaden 550w LC-power, ki je imel na 12V linijah 18A in 380W. Ker mi je po 7 letih umru, sem si za drobiž kupil Energona 650w. Vprašaj se. Boš kdaj gradil high konfiguracijo? Če je odgovor ne, je nesmisel kupovati nek hud napajalnik. Ko kupuješ, je zate pomembno, koliko amperaže in koliko W ima na 12V linijah. Priporočam ti 550W ali 600W napajalnik z neko solidno amperažo. Npr. tale LC bi ti bil že čez glavo pri slednjem configu. Če boš naročeval preko spleta, se zagotovo v kateri trgovini najde za manjšo ceno. Kot sem že omenil. Malo preleti forum na temo napajalnikov in boš našel odgovor, ki si ga želiš.

Brias ::

priporocam novo 7790, ki je energijsko uber ucinkovita ( je prva iz serije 8xxx v 7xxx preobleki ) in samo po sebi zre nenormalo malo stroma ( 10w ji zmanjka da sploh me bi rabla dodatnega napajanja ), tako da bo tvoj stari 350w napajalnik vrh glave dovolj ...

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
138 eur

zadeva je nova, hladna in tiha...


kar je pa bistvo, je pa da je ZELO ZELO blizu 7850 ( nekje 10% je slabsa ) ...

hojnikb ::

Brias je izjavil:

priporocam novo 7790, ki je energijsko uber ucinkovita ( je prva iz serije 8xxx v 7xxx preobleki ) in samo po sebi zre nenormalo malo stroma ( 10w ji zmanjka da sploh me bi rabla dodatnega napajanja ), tako da bo tvoj stari 350w napajalnik vrh glave dovolj ...

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
138 eur

zadeva je nova, hladna in tiha...


kar je pa bistvo, je pa da je ZELO ZELO blizu 7850 ( nekje 10% je slabsa ) ...

nope, 7790 je sam tweaked gcn 1.0 (gcn 1.1 ubistvo) in ne nova arhitektura.
#brezpodpisa

Brias ::

ajde ok, words words. ... 7790 je nekako window in future, kaj bo 8xxx prinesla :)

klinker ::

Rabljenih graf trenutno sploh ni za kupovat ker je folk malo blesav s temi cenami.
650ti je drek od grafe, 6850 se se, samo 90€ ni vredna rabljena, 560ti so pa tudi zgleda zlate ko jih za 140€+ prodajajo...pa sem pred dobrim letom kupu Gigabyte-ovo 560ti SOC z aftermarket hladilnikom za 130€, kar je bla takrat realna cena, zdaj pa vec kot 100€ definitivno ni vredna, ne pa 140€ in vec ;((
Sam se strinjam z briasom...novo 7790 ali pa se se kaj stegni za 7870...ostalo je bolj kot ne precenjeno na polno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8310730 (8377) cheap_
»

Katero grafo še lahko na asus M4a78t-e

Oddelek: Kaj kupiti
121343 (1179) Brias
»

Rabljena dobra grafična?

Oddelek: Kaj kupiti
203449 (3007) galu
»

Nova graficna kartica na starejsi CPU

Oddelek: Kaj kupiti
222119 (1703) klinker
»

Katero grafo do 200 €

Oddelek: Kaj kupiti
192103 (1595) Brias

Več podobnih tem