» »

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Internet pade dol, ko vključim svoj router

WhiteAngel ::

Dve leti smo imeli Telemachovo lastovko, sedaj je Telekom potegnil optiko in smo jo vzeli skupaj s kabelsko televizijo. Sam imam še Linksys WRT-160N router, priklopljen na ETH4 port na modemu, tako da imam ločeno wireless podomrežje s svojim geslom, zunanjim diskom in tiskalnikom. Na Telemachu je vse delovalo bp.

Pri Telekomu pa, ko vtaknem mrežni kabel v svojega, postane televizija kockasta in počasi neha delovati dostop vseh uporabnikov navzven - tudi tistih, priklopljenih direktno na modemov wireless. Kot da bi se "skregala" in ne bi več znala preusmerjati prometa. Modem ima IP 192.168.1.1, moj pa 192.168.2.1. Na podpori so mi zaenkrat resetirali modem na tovarniške nastavitve, vendar ne pomaga. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo?

MMG, mogoče je povezano, vsak drugi ali tretji klik po admin vmesniku na modemu se mi pokaže roza zaslon "400 Bad Request" ne glede na to, če je moj router vklopljen ali ne. Glej sliko:
 bad request

bad request

Vaseer ::

Router deluje kot WiFi Access point ali kot router (vzpostavlja PPPoE)?

Poizkusi izključit WiFi na modemu in ga uporabljaj samo na routerju. Če imaš vključena oba in se ena naprava preklaplja iz enega na drug WiFi, lahko modem to zazna kot loop povezavo in se obesi.

WhiteAngel ::

Moj router deluje kot WiFi access point. Nato po kablu preusmeri promet do modema, ta ima PPPoE navzven.

Pri izklopu WiFi imam težavo, ker se cela bajta (6 stanovanj) priklaplja direktno na Modemov WiFi, samo jaz na moj access point. Tako da ne morem izklopiti nobenega od njih :( Bom poskusil flushniti usmerjevalne tabele...

WhiteAngel ::

Ne najdem posebej opcije, da bi lahko spucal usmerjevalne tabele. Če le ugasnem/prižgem nazaj, ne deluje.

Hayabusa ::

Kako imaš priklopljeno ?
Nariši shemo, skupaj z ipj-i.

...:TOMI:... ::

Pokliči na siol in naj ti modem postavijo v bridge, nato vnesi PPPoE podatke v router.
Tomi

WhiteAngel ::

Shema:
 shema

shema



@Tomi: Ne bo šlo, potrebujem oba access pointa. Mojega zame s privat omrežjem in drugega za ostala stanovanja v bajti.

Vaseer ::

Če sklepam po narisani shemi:
Modem: DHCP imaš nastavljen 192.168.1.100-254, prva priključena/povezana naprava dobi IP 192.168.1.100, itd

Router: Nastavljen imaš statični zunanji IP na 192.168.1.100 in kot praviš, se zadeva obesi, ko priključiš router na modem. Predvidevam, da router ni prva priključena/povezana naprava na modem? Če je temu tako, se lahko zatakne pri IP-ju 192.168.1.100 - prva priključena/povezana naprava na modem dobi ta IP in tudi router ga zahteva, ko se povežeš na modem...
Nastavi zunanju IP od routerja na 192.168.1.50 in testiraj.

PPPoE je samo na modemu?

WhiteAngel ::

Moj router dobi IP od modema prek dhcp. Tisti 192.168.1.100 je trenutni, ki mu ga je dodelil.

PPPoE je samo na modemu, ja.

cekr ::

Če ti tvoj Router deluje kot AccessPoint; izklopi DHCP, ker ti mora IP-je dodeljevat že InnBox.
Čudno, da ti ob takšni nastavitvi to sploh dovoli.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Vaseer ::

cekr je izjavil:

Če ti tvoj Router deluje kot AccessPoint; izklopi DHCP, ker ti mora IP-je dodeljevat že InnBox.
Čudno, da ti ob takšni nastavitvi to sploh dovoli.

Ni nujno. Lahko ima na routerju nastavljen WAN Connection kot Automatic configuration DHCP. V tem primeru router še vedno dela kot router in ima ločeni mreži na modemu in routerju.

@WhiteAngel
Poizkusi nastavit na routerju WAN Connection type na PPPoE in vpiši username/pass, da bo router vzpostavil drugo PPPoE sejo. V tem primeru bo router dobil svoj zunanji/WAN IP naslov in ne bo potreboval povezave preko modema.
SiOL omogoča 2 istočasni PPPoE seji, če imaš dinamični IP naslov.

cekr ::

Vaseer je izjavil:

cekr je izjavil:

Če ti tvoj Router deluje kot AccessPoint; izklopi DHCP, ker ti mora IP-je dodeljevat že InnBox.
Čudno, da ti ob takšni nastavitvi to sploh dovoli.

Ni nujno. Lahko ima na routerju nastavljen WAN Connection kot Automatic configuration DHCP. V tem primeru router še vedno dela kot router in ima ločeni mreži na modemu in routerju.


Potem pa ni več AccessPoint ampak čisto svoj router, ki se preko InnBoxa direktno povežene v internet(če je seveda vklopljen dinamični IP).
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

WhiteAngel ::

Vaseer je izjavil:

cekr je izjavil:

Če ti tvoj Router deluje kot AccessPoint; izklopi DHCP, ker ti mora IP-je dodeljevat že InnBox.
Čudno, da ti ob takšni nastavitvi to sploh dovoli.

Ni nujno. Lahko ima na routerju nastavljen WAN Connection kot Automatic configuration DHCP. V tem primeru router še vedno dela kot router in ima ločeni mreži na modemu in routerju.


Tako je, na routerju imam WAN prek DHCP nastavljen.

Zdaj mi sicer po čudežu že eno uro deluje, tako da mogoče bo. Zadaj sem preflintal mrežne kable, tako da je zdaj moj router na ETH3 portu namesto ETH4.

Hayabusa ::

Če hočeš da bo Linksys deloval kot AP ga priklopi v lan port in ne wan.
Kako lahko Innbox sploh dodeli ipje preko dhcp napravam za Linksysom, ko je le ta na drugem subnetu (192.168.0.1) ?

WhiteAngel ::

Hayabusa je izjavil:

Če hočeš da bo Linksys deloval kot AP ga priklopi v lan port in ne wan.
Kako lahko Innbox sploh dodeli ipje preko dhcp napravam za Linksysom, ko je le ta na drugem subnetu (192.168.0.1) ?


Linksys ima dodeljen IP 192.168.1.100. Potem pa ustvari svoj subnet 192.168.0.* za naprave priključene nanj.

Invictus ::

2 DHCP strežnika v mreži ni nikoli dobra ideja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

WhiteAngel je izjavil:

Zdaj mi sicer po čudežu že eno uro deluje, tako da mogoče bo. Zadaj sem preflintal mrežne kable, tako da je zdaj moj router na ETH3 portu namesto ETH4.

Kako pa imaš naštimane porte na modemu?
Port kamor priklapljaš ruter naj bo nastavljen na data.
Tako je!

WhiteAngel ::

@fosil: Ja, je na data:
 port configuration

port configuration



Čudežno internet že cel dan deluje, le A-kanal, POP-TV in HD kanali (slo1, slo2) so kockasti. Verjetno zaradi preobremenjenosti omrežja, ker so prazniki. Kdo bi vedel... Na 080 1000 sem čakal 10 minut, potem pa odložil :(

cekr ::

Narobe imaš nastavljeno. Tam, kjer imaš vklopljen TV, si popravi nastavitev. Verjetno je to vzrok kockanja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

WhiteAngel ::

TV je prek coaxa, ne UTP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931632 (10540) Lonsarg
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013234 (2580) verto
»

Router TP-Link TL-WR740N kot switch

Oddelek: Omrežja in internet
133261 (2296) SeMiNeSanja
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199807 (9334) Malajlo
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169430 (9099) Hanzek

Več podobnih tem