» »

Centraliziranje objekta neglede na velikost zaslona?

Centraliziranje objekta neglede na velikost zaslona?

Urrby ::

to je moja koda (html in css):
http://jsfiddle.net/sBKYH/

Imam problem in sicer sem to kodo pisal na prenosniku. Tam so bile vizitke lepo pozicionirane, ko pa sem stran pogledal na večjem zaslonu, pa so se vse vizitke premaknile v levo. Sedaj bi rad da bi bile vizitke postavljene na sredini zaslona neglede na njegovo velikost. Prav tako, ko sem manjšal browser window so se mi vizitke pomikale navzgor namesto da bi ostale na sredini. Kakšne ideje kako to popravit?

RockyS ::

Ker imaš fiksni margin.

Urrby ::

Mi lahko lepo prosim popraviš v kodi tako da bo delovalo?

radiokills ::

vorantz ::

centriranje*

Urrby ::

radiokills je izjavil:

fixed. http://jsfiddle.net/sBKYH/2/

Zakaj tale širina ni točna? Koliko bi pa morala biti da mi margini (zgornji) ne pridejo do efekta?

radiokills ::

Širina ni točna, ker sem za div.vizitka vzel širino div.glavna - torej vidnega elementa. Moral pa bi biti vsaj malo širši, saj je treba upoštevati tudi spodnje div-e, ki so rotirani in zaradi tega širši. Mislim, div-i so še zmer enako široki, le na x osi zavzamejo več prostora, al kako naj rečem :)

Malo si me narobe razumel. Mislil sem, če širina ni določena, potem imajo tisti auto margini vrednost 0, kar je posledica tega, da se element razteza čez celotno širino parent elementa. Če imaš omaro z notranjo širino 100cm, imaš tudi polico široko 100cm - potem ne moreš dat police na horizontalno sredino, mar ne? Če pa je polica široka 20 cm, potem pa maš varijante, kam jo postavit (na sredino, levo, desno).

Tako kot si naredil ti, s fiksnim marginom, pa je porinilo celotno desno stran (desno od vizitk) div.vizitka čez rob zaslona, ker tam ni bilo vsebine, se to ni opazilo.

Urrby ::

Najlepša ti hvala za tvoje odgovore. Sedaj mi use deluje perfektno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč css3/html

Oddelek: Izdelava spletišč
101258 (1028) Gandalfar
»

[js jquery] širina diva

Oddelek: Programiranje
141128 (996) alexa-lol
»

Centriranje elementov menuja

Oddelek: Izdelava spletišč
141524 (1349) Jerry000
»

CSS dimenzije in pozicije

Oddelek: Izdelava spletišč
171274 (1002) marjan_h
»

CSS - DIV - Brez Tabele

Oddelek: Izdelava spletišč
231499 (1202) jernejp

Več podobnih tem