» »

Kateri android v višjem rangu ?

Kateri android v višjem rangu ?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

l0g1t3ch ::

Katerega od sledečih droidov priporočate ?

LG Optimus 4X HD
LG Nexus 4
HTC One X
Samsung Galaxy S3

Meni je nekako še najbolj všeč LG Nexus 4. Kako se v praksi primerjajo po dolgoživosti baterije in kvaliteti izdelave po nekaj uporabe ?

dottor ::

Meni uspe One X-a 2 do 3 dni imet brez polnjenja če se ne ubadam dosti z njim.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

M-XXXX ::

dottor je izjavil:

Meni uspe One X-a 2 do 3 dni imet brez polnjenja če se ne ubadam dosti z njim.

Potem pa brezveze da imaš tak telefon...
Frend, ki kot kaže uporablja One X kot se zagre ga polni bolj kot ne vsak dan... Če mu le zdrži do večera, drugače pa dvakrat :P

dottor ::

Recimo za vikende skoraj da ne uporabljam telefona saj sem zaradi tako lepega vremena večinoma doma in delam vse preko kompa. Med tednom pa ponavadi takoj ko pridem iz faksa leti telefon na polnilc alpa se polne že v avtu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Sixty9 ::

:) Galaxy NOTE N7000 - 1 org. baterija + 2 kitajski... če je hud dan gredo vse tri... :) Močn CPU + velik ekran + 3G + WiFi pojejo baterijo res hitro... sploh, če se zadeva uporablja...

No - Med temi aparati težko izpostavim enega, ki bi res bil TOP - vsak ima svoje prednosti... OneX recimo TEGRA... S3 AMOLED, 4xHD IPS ekran... :) Predlagam pregled testov...

(če te ne moti velikost pa priporočam NOTE II - HC Telefon ;))
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

l0g1t3ch ::

Note II je prevelik.
Nexus mi je kul ker nima bloatware-a in bo verjetno še dolgo podprt.

djordjevic ::

Baterija ti bo pri vseh ob predpostavljeni normalni smartphone uporabi držala en dan, tako da to ni faktor, ki bi ti odločanje kakorkoli olajšal. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

xyz007 ::

Osebno, bi spet zbral Note 2, ampak ce ti je prevelik, je S4 manjsi, lazji, tanjsi in z vecjim zaslonom od s3 in HTC one in vsem... Objektivno je top trenutno in se bo pol leta do izzida N3. :)

Blem: cakat treba 1 mesec.

Če rabiš takoj - glede na denar LG 4X; sicer N2. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

Halfdead987 ::

S4.
nVidia Tegra je bolj crap... Prešvoh. Šteka vse,zaradi tistih ''posebnih efektov''.

dottor ::

Jaz še nisem našel aplikacije ali igre ki bi štekala. Pa se proval tudi nekaj THD naslovov iz Tegra Zone.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

xyz007 ::

dottor je izjavil:

Jaz še nisem našel aplikacije ali igre ki bi štekala. Pa se proval tudi nekaj THD naslovov iz Tegra Zone.


Tegra 3 je glede na gnar sigurno TOP, ampak predvsem v LG 4x, ki ima dostopno sd kartico in baterijo... Sicer pa definitivno Note 2 ali pa S IV (S4). ;)

xyz007 ::

Da ne kompliciramo:

Ali kupi LG 4x in bos navdusen; ali pa se stegni za N2 ali pa celo počakaj Galaxy S4, ki pride čez 1 mesec. Amen. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

Halfdead987 ::

Definitivno raje Nexus 4 kot 4x HD..Crap od telefona.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Halfdead987 je izjavil:

Definitivno raje Nexus 4 kot 4x HD..Crap od telefona.

Čist O.K. je. Sploh če ga dobiš za 1 EUR.

Nexus nima reže za spominsko kartico ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xyz007 ::

Halfdead987 je izjavil:

Definitivno raje Nexus 4 kot 4x HD..Crap od telefona.


Stane 100eur+ pri simobilu; dela pa zanic. V steklu je, ki ima boljso izolacijo in throttla cpu ze po 5 min... N4 je na hitro narejen polizdelek, ki ima super spec n papirju, ampak ne v real lifu...

Osebno bi raje 4X, ze zaradi dostopnosti baterije in sd kartice. N4 sem že znal priporočat, ampak, za mene enostavno ne pride v poštev 8/16GB. To pomeni 10GB na voljo. GPS pobere 2-3, ena igra tipa NOVA 3 - 2 gb; pol si p misli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

xyz007 ::

Halfdead987 je izjavil:

Definitivno raje Nexus 4 kot 4x HD..Crap od telefona.


To je to :)

Edini razlog da kupis Nexus 4 ali katerikoli drugi (Nexus) veš že v naprej in ne sprašuješ če naj ga kupiš... Zmeraj so kompromisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyz007 ()

Bolf3nk ::

Halfdead987 je izjavil:

Definitivno raje Nexus 4 kot 4x HD..Crap od telefona.


spet nekaj na pamet ne?

Raje 4x hd kot nexusa. Razen, če ti je 12 gb pomnilnika dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Relanium ::

Če ti nexus ustreza, potem z njim in s podporo pozneje vsekakor ne boš razočaran.
Razširljiv pomnilnik (na ostalih telefonih) ti pa v času oblakov vse manj pomeni.

Best buy IMO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

l0g1t3ch ::

Ali zgubim kaj pomembnega, če vzamem Nexus 4, ki ima vanilla android 4.2 v primerjavi z HTC ali Samsung amparati, ki imajo svoje preobleke ?
Oz. drugače rečeno ali touchwiz in sense na zgoraj omenjenih telefonih prinesete kaj kaj brez česar ti živeti ni ?

Na telefonu rabim predvsem dober brskalnik, navigacijo ter kake utility aplikacije tako, da verjamem da mi zadošča tudi samo 8GB vdelanega pomnilnika.
Do sedaj sem imel nokio C6-00, z 1GB SD kartico in je bilo dovolj placa za nokijino navigacijo, nekaj mp3-jev in slike narejene s telefonom.

denabiker ::

jaz bi vzel nexus 4, ali pa počakaj na S4. Saj bo kmalu...

shadeX ::

l0g1t3ch je izjavil:

Katerega od sledečih droidov priporočate ?

LG Optimus 4X HD
LG Nexus 4
HTC One X
Samsung Galaxy S3


Vsi telefoni ki so tukaj našteti so definitivno konkurenčni med sabo in so vsi dobri. Vzami tistega ki ti je bolj "všeč". Ampak če bi jaz bil na tvojem mestu bi v tisto zbirko dodal samo enega in sicer:


XPERIA Z

Razlogi?

1. Seveda ga poganja android (tako kot ostale)
2. 13MP kamera
3. Vodoodporen ( snemanje/slikanje do pod vodo. To je nekaj neprecenljivega pri telefonu )
4. VISOKA kvaliteta video posnetkov ( Kot se za Sony spodobi )
5. 2.2 MP Sprednja kamera
5. V VSEH pogledih primerljiv s prihajajočim Samsung Galaxy S4, ki bo kar nekaj dražji

Je pa tvoja zbirka že malo "zastarela". Kupi Xperio Z , če ti je všeč ali pa počakaj na Samsung S4, ampak tukaj je definitivno moj favorit Xperia Z!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

damjan1980 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ali zgubim kaj pomembnega, če vzamem Nexus 4, ki ima vanilla android 4.2 v primerjavi z HTC ali Samsung amparati, ki imajo svoje preobleke ?
Oz. drugače rečeno ali touchwiz in sense na zgoraj omenjenih telefonih prinesete kaj kaj brez česar ti živeti ni ?



ne ne prineseta nic zivljenjsko pomembnega. Prineseta veliko fancy stvari in pripomockov, katerih vsaj 50% ne rabis, brez ostalih 50% pa komot prezivis. prvo se ti te stvari zdijo mega cool in must have ampak cez cas vidis da je to sami balast, glavni krivec da telefon steka. Nexus pa je brez te navlake in dela neverjetno hitro. Plus tega je izpiljen v nulo, ima zelo malo napak v sw in se te se zelo hitro odpravljajo

volvo5er ::

l0g1t3ch je izjavil:

Katerega od sledečih droidov priporočate ?
LG Optimus 4X HD
LG Nexus 4
HTC One X
Samsung Galaxy S3


Nexus 4 je nekako najbolj svež, plus je predvsem vanilla android, 2GB rama in pa CPU&GPU. Ima pa slabo kamero in malo spomina. Za tistih 300 evrov kolikor stane na google playu super nakup.

Druga možnost je pa S3, ki praktično v vsem poseka One Xa (slaba kvaliteta) in Optimusa 4X

So pa letošnji flagshipi (Z, One, S4) še en rang boljši telefoni od teh, med katerimi ti izbiraš. Je pa res, da so dražji, ampak če mene vprašaš, se splača.

djordjevic ::

Odkar sem začel opažati serijske napake na svojem pol 10 mesecev starem One X, se samo kislo nasmehnem, ko slišim besedico 'flagship', ob naslednjem nakupu pa bom prekleto previden, da se spet ne znajdem med množico (neprostovoljnih) beta testerjev polizdelka.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Relanium ::

Če misli kdo čakat na S4, pol bi js na njegovem mestu raj počakal na Nexus 5, zdaj ko bo Key Lime Pie

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

djordjevic ::

Se že ve, kdo bo tokrat proizvajalec? Nekaj se je šušljalo o motoroli.
No grave is deep enough to keep us in chains.

volvo5er ::

Ne ve se, verjetno motorola ali LG. Glede na to, da se o N5 ne ve še popolnima nič, se že zdaj odločiti in čakati ne splača. Pač počakaš na S4 in enkrat takrat, ko bo pri nas na voljo, bo tudi N5 verjetno že najavljen (ali pa vsaj kolikor toliko preverjene govorice), pa se potem odločiš.

l0g1t3ch ::

Na Nexus 5 in Samsung S4 ne mislim čakat, ker potem lahko vedno čakaš na nekaj še boljšega.

Modeli ki sem jih izbral so namenoma "zastareli", ker raje kupim aparat ki je zunaj že nekaj časa in so znane napake kot pa da sem beta tester povsem novih naprav.

Sony XPERIA Z mi zgleda zanimivo, vendar ne vem če je toliko boljša od Nexus 4 (trenutni favorit), da bi opravičila razliko v ceni. Poleg tega gre za nov aparat in spet tvegaš da boš tester beta izdelka.

mm46 ::

volvo5er je izjavil:


Nexus 4 je nekako najbolj svež, plus je predvsem vanilla android, 2GB rama in pa CPU&GPU. Ima pa slabo kamero in malo spomina. Za tistih 300 evrov kolikor stane na google playu super nakup.

kamera ni vrhunska, ni pa niti slaba. Vanilla android na takem hw pomeni, da ne bo delal nič slabše kot letošnji flagshipi na tovarniškem sw

volvo5er je izjavil:

Druga možnost je pa S3, ki praktično v vsem poseka One Xa (slaba kvaliteta) in Optimusa 4X

s3 je ravno tak polizdelek kot one x

volvo5er je izjavil:

So pa letošnji flagshipi (Z, One, S4) še en rang boljši telefoni od teh, med katerimi ti izbiraš. Je pa res, da so dražji, ampak če mene vprašaš, se splača.

O one in s4 bi še razmislu, če ne bi bila toliko dražja od nexusa.

djordjevic ::

mm46 je izjavil:

volvo5er je izjavil:

Druga možnost je pa S3, ki praktično v vsem poseka One Xa (slaba kvaliteta) in Optimusa 4X

s3 je ravno tak polizdelek kot one x

Kar je grozljivo, če pogledaš, koliko staneta aparata.
No grave is deep enough to keep us in chains.

l0g1t3ch ::

djordjevic je izjavil:

mm46 je izjavil:

volvo5er je izjavil:

Druga možnost je pa S3, ki praktično v vsem poseka One Xa (slaba kvaliteta) in Optimusa 4X

s3 je ravno tak polizdelek kot one x

Kar je grozljivo, če pogledaš, koliko staneta aparata.


Zakaj sta HTC One X in Samsung Galaxy S3 polizdelka ? Se mi zdi da imata primerljivo število težav kot ostali pametni telefoni.

mm46 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Zakaj sta HTC One X in Samsung Galaxy S3 polizdelka ? Se mi zdi da imata primerljivo število težav kot ostali pametni telefoni.

Malo sem pretiraval, ker mi gre to poveličevanje samsunga že prov na organ :) Hotu sem samo povedat, da ni s3 čisto nič boljši izdelek (kot celota) od one x... med tema dvema vzamem one x any day, od tistih tvojih štirih pa nexusa, sploh ker praviš, da ti je 13gb placa dovolj.

djordjevic ::

l0g1t3ch je izjavil:

djordjevic je izjavil:

mm46 je izjavil:

volvo5er je izjavil:

Druga možnost je pa S3, ki praktično v vsem poseka One Xa (slaba kvaliteta) in Optimusa 4X

s3 je ravno tak polizdelek kot one x

Kar je grozljivo, če pogledaš, koliko staneta aparata.


Zakaj sta HTC One X in Samsung Galaxy S3 polizdelka ? Se mi zdi da imata primerljivo število težav kot ostali pametni telefoni.

Štiri serijske napake na telefonu in to ni polizdelek? C'mon.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Goody ::

Katere 4 serijske napake na s3?

M-XXXX ::

Serijske napake na s3 pa so?

bdoxx ::

kako veš da so serijske napake? =)
@OP - kupi tistega, ki ti je vizualno najbolj všeč, saj ga boš gledal naslenjih x let. osebno bi vzel S3
Lahko pa še greš pol razreda nižje pa pogledaš za S2 plus, novega bi se že dalo dobit za 300-350€ verjetno

djordjevic ::

Goody je izjavil:

Katere 4 serijske napake na s3?

Govorim za One X.
No grave is deep enough to keep us in chains.

floyd1 ::

M-XXXX je izjavil:

Serijske napake na s3 pa so?

Menda je bilo po začetku prodaje kar nekaj težav s tem, a so jih (menda) odpravili:
http://crave.cnet.co.uk/mobiles/samsung...
Moj na srečo (še) dela ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

MrBrdo ::

iPhone

LP
MrBrdo

negot ::

iPhone 5, :)


LP

Hayabusa ::

MrBrdo, negot
Kateri android v višjem rangu ?

Ne sadja omenjati.

l0g1t3ch ::

@ MrBrdo, negot

Raje fu*** plišaste pande kot kupim iPhone. Edina resna alternativa za androida mi je še lumia z windows phone 8 ampak moreš še v praksi malo potestirat OS.

Doman ::

Jaz sem z S3 zadovoljen :>

volvo5er ::

l0g1t3ch je izjavil:

@ MrBrdo, negot

Raje fu*** plišaste pande kot kupim iPhone. Edina resna alternativa za androida mi je še lumia z windows phone 8 ampak moreš še v praksi malo potestirat OS.


Kar se mene tiče je WP bolj alternativa IOSu kot pa androidu.

s1m0n ::

Nexus 4, če je 12GB prostorja dovolj!

PS: Ne WP in ne iOS nista alternativa za Android. Je pa res WP alternativa iOSu.

Bananovec ::

M-XXXX je izjavil:

dottor je izjavil:

Meni uspe One X-a 2 do 3 dni imet brez polnjenja če se ne ubadam dosti z njim.

Potem pa brezveze da imaš tak telefon...
Frend, ki kot kaže uporablja One X kot se zagre ga polni bolj kot ne vsak dan... Če mu le zdrži do večera, drugače pa dvakrat :P

???
Potem pa brezveze, da imaš mobilen telefon, ki polovico dnevo opravlja funkcijo stacionarca. Res da je to smartphone, a to je bolj kot ne na nek način samo marketinška fora.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

djordjevic ::

Ha oz. ponovite, kaj ste želeli povedati, prosim? 8-O
No grave is deep enough to keep us in chains.

M-XXXX ::

Potem pa brezveze, da imaš mobilen telefon, ki polovico dnevo opravlja funkcijo stacionarca. Res da je to smartphone, a to je bolj kot ne na nek način samo marketinška fora.

Si ravno rekel, da je brezveze imeti dober telefon in ga dejansko uporabljati ampak bolje imet stacionarnega?

Pa sem mislu, da sem že vse videl in slišal :D

dottor ::

Dejansko sem jaz razumel bolj d akaj ti pomaga imet tak telefon, če ga pol dneva uporabljaš za telefoniranje... Sry eni uporabljamo telefon tudi za koga poklicat. Drugače bi si dlančnik alpa tablico omislu...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

M-XXXX ::

dottor je izjavil:

Dejansko sem jaz razumel bolj d akaj ti pomaga imet tak telefon, če ga pol dneva uporabljaš za telefoniranje... Sry eni uporabljamo telefon tudi za koga poklicat. Drugače bi si dlančnik alpa tablico omislu...

Kje sem pa rekel, da se samo za telefoniranje uporablja?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7023005 (11853) boris82
»

LG Optimus G (govorice)

Oddelek: Mobilne tehnologije
424582 (2174) musicfreak
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6530190 (23158) Assass1n
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827483 (5928) lvlOne

Več podobnih tem